Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

  1. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» 22.08.2018 Жорстокий...
  2. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»
  3. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»
  4. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»
  5. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»
  6. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»
  7. «500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

Наша сеть партнеров Banwar

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!»

22.08.2018

Жорстокий «Меркурій»: 30% електронних ветеринарних документів оформляється з помилками - з 2019 роки за це почнуть блокувати

Чиновники оцінили перші 1,5 місяця роботи системи електронного ветнадзора «Меркурій» в Татарстані. Підприємці приймають прострочені ветсертіфікати, до конину прикладають результати аналізів на хвороби свиней, а вантажі приймають, поки ті ще в дорозі. Такі претензії їм сьогодні на нараді пред'явив ветнаглядом РТ. «БІЗНЕС Online» вислухав відповідні скарги представників бізнесу: сервіс незручний і вимагає знання найдрібніших тонкощів ветеринарного законодавства.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото:   shn «У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов Фото: shn.tatarstan.ru

«МИ ВЖЕ ПРОЙШЛИ ШКОЛУ ПТАШИНИМ ГРИП»

Сьогодні в Палаці хліборобів РТ відбулася нарада управління Россільгоспнагляду по РТ спільно з головним управлінням ветеринарії кабміну РТ - з питань впровадження електронної ветеринарної сертифікації «Меркурій». На зустріч були запрошені представники кафе, ресторанів, молокозаводів і інших компаній, які займаються виробництвом і переробкою різної продукції тваринного походження.

«У цьому році ми вже пройшли школу пташиним грипом», - з гіркотою в голосі почав свою доповідь начальник татарстанського Россільгоспнагляду Нурислам Хабіпов. Виявилося, що в Татарстані система «Меркурій» уже допомогла виявити і оперативно вилучити з обороту дві партії небезпечною для здоров'я людей продукції. «Вдалося оперативно вилучити з обороту птахівничу продукцію підприємства ТОВ" ПензаМолІнвест "з Пензенської області, заражену вірусом пташиного грипу - ми спалили її в Нижньокамську, - а також свинарську продукцію (ковбаси, сосиски), яку завезли з ТОВ" Поріччя "Калінінградській області, заражену АЧС », - розповів Хабіпов.

За даними Росссельхознадзора по РТ, щодня в республіці оформляється близько 100 тис. Електронних ветеринарних сертифікатів. Готовність підприємств, що виробляють та реалізують готову продукцію - а це підприємства громадського харчування (дитсадки, школи), кафе і ресторани, молочарні, м'ясні і рибні цехи, - близька до 100%. Найгірший показник - 98% «меркурізаціі» - лише у магазинів і супермаркетів: статистику псують невеликі ларьки і міні-маркети.

«Говоримо - 100 відсотків, але під час останньої поїздки президента РТ в Буїнський район один підприємець оформився в перший раз в той же день (зустріч проходила 14 серпня 2018 року - прим. Ред.). Ми з ним провели навчання », - розповів Хабіпов. Він зазначив, що трапляються ще підприємці, які думають, що так і далі будуть жити. Частково підтримують подібну ілюзію не завжди справно працюють ветслужби сусідніх регіонів.

«Возили молоко в Чувашії, ніхто не питав, почали возити в Камское Устя - і попалися!» - каже керівник.

«Так, як жили раніше, вже неможливо, - вмовляв Хабіпов присутніх підприємців. - Ви прекрасно розумієте, що нікому не хочеться даремно отримувати зауваження і штрафи. Не дай бог смерть дитини в дитсадках або школах - потім будуть тягати і нас, і вас [питати], чому не були оформлені документи, чому таку продукцію поставили! Дуже багато надходить з боку неякісної продукції і живої худоби, зараженого пташиним грипом, АЧС і іншими хворобами ».

Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото:   shn Євген Іванов: «Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД» Фото: shn.tatarstan.ru

«СПЕЦІАЛІСТ« гасить »ВСЕ ПІДРЯД, НЕ ДИВЛЯЧИСЬ, не обтяжуючи себе ЖОДНИМИ ДІЯМИ»

«Хочемо не хочемо, любимо не любимо - система" Меркурій "є, і ми будемо в ній працювати», - підтримав колегу голова головного управління ветеринарії кабміну РТ Алмаз Хисамутдинов. Він не став заперечувати очевидного, що «система нова і не до кінця відпрацьована», але нагадав, що до кінця 2018 року «Меркурій» працює в тестовому режимі і штрафи з організацій за порушення у роботі з ветеринарними супровідними документами (ВСД) поки не беруться . За ще не затвердженого проекту змін до КпАП РФ, покарання можуть стартувати з січня 2019 року. Згідно з проектом, за перевезення або продаж тварин без документів або з помилковими ВСД загрожує штраф до 100 тис. Рублів, риби - до 20 тис. Рублів, сирого молока або сирих вершків - до 10 тис. Рублів. На 5 тис. Рублів можуть оштрафувати за виробництво, перевезення або продаж продуктів термічної обробки без вірно оформлених ветдокументов. Штраф за аналогічні дії виросте до 50 тис. Рублів, якщо ці товари підлягають обов'язковій сертифікації.

З 1 по 31 липня 2018 року в республіці було видано понад 3 млн 333 тис. Таких документів, але лише 43% з них видано безпосередньо співробітниками ветслужби, інші документи (57%) заповнюють господарюючі суб'єкти самостійно. Не дивно, що це породжує масу помилок.

«Виникають моменти, коли товар ще знаходиться в дорозі, а той, хто повинен був його прийняти, вже справив гасіння ВСД, - дивується заступник керівника управління Россільгоспнагляду по РТ Євген Іванов. - Ми розуміємо, що це просто пристойна упаковка з непристойним змістом, фахівець "гасить" все підряд, не дивлячись, не обтяжуючи себе ніякими діями. І неважливо, з якої причини це відбувається, це в будь-якому випадку свідчить про безвідповідальність і формальне ставлення до роботи ».

Але, судячи з питань із залу, роблять це підприємці не завжди від ліні. Багато хто й не знали, що «гасити» ВСД слід протягом доби після отримання вантажу, думаючи, що відлік часу починається з моменту відправки вантажу, а адже товар з Калінінграда або з Камчатки може йти тижнями.

Але це далеко не весь перелік типових помилок учасників системи «Меркурій» - хтось вказує в електронних ветсертіфікатах неіснуючі організації, інші відправляють «порожні» ВСД, треті спокійно «гасять» вже прострочений товар. Часом доходить до смішного. Про всяк «пожежний випадок» підприємці прикріплюють до ВСД всі можливі документи, мовляв, самі там розберіться, які потрібні.

«На конину оформляють ті дослідження, які взагалі не проводяться. Коні ніколи не хворіють фіннозом (захворювання свиней, яке викликається стрічковими хробаками, - прим. Ред.) », - ділиться« знахідками »співробітник Госветоб'едіненія Казані Булат Нуріахмітов.

За його словами, подібні помилки і неточності викликають підозри у контрольних органів. У майбутньому всі ці вольності можуть загрожувати учасникам організацій, що працюють в системі, блокуванням діяльності в «Меркурії» на термін три-шість місяців. «Є порушення, ми все бачимо, аналізуємо - попередив строго Хисамутдинов. - Поки система працює в тестовому режимі, ми блокування не робимо. Але ми готові починати блокувати. 30 відсотків супровідних документів ми повинні були б уже блокувати ».

Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото:   shn Анастасія Іванова: «Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання» Фото: shn.tatarstan.ru

«ЩО Я МОЖУ ПЕРЕВІРИТИ: ЗАПАХ, тару - БИТА АБО небитого»

Гості заходу не розгубилися, у багатьох були заготовлені свої каверзні питання до батьків-засновників «Меркурія». «Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?» - дивувалася виконавчий директор асоціації готелів Казані і Татарстану Анастасія Іванова. Питання більш ніж резонне - в зв'язку з тим, що в разі якогось ПП до відповідальності будуть притягнуті всі учасники ланцюжка - як ті, хто відправив ВСД з помилками, так і ті, хто їх прийняв.

«Ви покладаєте на бізнес функції державних наглядових органів, які повинні контролювати це питання. Ми говоримо про безпеку цієї продукції, а за фактом виходить, що документи до нас надходять некоректні і ми повинні їх перевіряти ще раз », - дивувалася Іванова.

У відповідь вона отримала пояснення: «система передбачає якусь лояльність» в зв'язку з тим, що право видачі ВСД тепер отримали не тільки ветлікарі, а й приватні особи, але в майбутньому організатори зустрічі обіцяли посилити вимоги до оформлення документів і знову ж таки - вдаватися до блокування порушників.

Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт Шеф-кухар одного з ресторанів: «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? »Фото: Наталя Голобурдова

Слідом піднявся з місця шеф-кухар одного з ресторанів. «Я знати не знаю, які аналізи повинен проходити той чи інший продукт. Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво? Що я можу перевірити: запах, тару - бита або небитих, чи збережена упаковка ... »- дивувався шеф-кухар ресторану. Він нагадав, що його завдання - вміти добре готувати їжу, а не розбиратися в складнощах ветсертіфікаціі.

Однак порадувати шефа-кухаря присутнім чиновникам було особливо нічим - йому порадили взятися за вивчення документації. «Вся нормативна база по ветеринарії - це приблизно 50 законів і наказів», - всерйоз спробував заспокоїти кухаря Нуріахмітов. Зал «жарт" не оцінив і невдоволено загудів. Хтось нагадав, що, крім «Меркурія», є ще і ЕГАИС і інші «приємні» речі.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото:   shn Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль з зерном зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик, так як у нього не було паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений Фото: shn.tatarstan.ru

«Всього близько 500 законів повинен від зубів знати шеф-кухар, завдання якого - готувати їжу!» - дивувалися запрошені.

Представник зернової компанії поскаржився, що його автомобіль, навантажений зерном, зупинилися в одному з регіонів РФ і відправили на штрафмайданчик через відсутність паперового ветсертіфіката, хоча електронний був справно оформлений. Йому порадили самостійно роздрукувати документ на принтері або хоча б мати при собі ідентифікаційний номер. Водіям на допомогу була б мобільна версія «Меркурія», але, як з'ясувалося, безкоштовної досі немає, а додаток, розроблене приватною фірмою (мабуть, «Контур.Меркурій»), варто «космічних грошей».

«Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
«Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
«Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
Чому я повинен брати відповідальність за це, якщо мені прийшло ветеринарне свідоцтво?
«Чому такі сертифікати взагалі потрапляють в систему і чому ті ж ресторани повинні нести за них відповідальність?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов