Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як працює клімат контроль в автомобілі, особливо, схеми

  1. Особливості системи клімат контролю Сьогодні всі типи автомобілів обладнуються спеціальними пристроями,...
  2. Відео: Kia Sportage 3 Самодиагностика і коригування клімат контролю
  3. Блок управління клімат контролем, режими роботи системи
  4. Відео: Як працює клімат контроль в автомобілі?

Особливості системи клімат контролю

Наша сеть партнеров Banwar

Сьогодні всі типи автомобілів обладнуються спеціальними пристроями, що забезпечують в салоні сприятливий для водія і пасажирів мікроклімат. Це обладнання відомо в світі авто під назвою «клімат контроль». Сучасні системи, що створюють «погоду» в салоні автомобіля, представляють собою електронний комплекс, що керує роботою обігрівача, вентилятора, кондиціонера і системи подачі і розподілу повітря.

Сучасні системи, що створюють «погоду» в салоні автомобіля, представляють собою електронний комплекс, що керує роботою обігрівача, вентилятора, кондиціонера і системи подачі і розподілу повітря

Демонстрація роботи клімат контролю в салоні автомобіля. В даному випадку але чотирьохзонний.

У недавньому минулому весь клімат в кабіні створювався однієї тільки «грубкою», температура обігріву якої і сила наддуву регулювалися вручну, і використовувалася вона тільки в зимовий час. Влітку обходилися відкриванням вікон і кватирок. Технічний прогрес і зростання добробуту населення вніс вагомий вклад в розвиток систем забезпечення комфорту в управлінні автомашин. Якщо раніше обладнанням клімат контролю оснащувалися тільки ексклюзивні або престижні моделі класу «преміум», то сьогодні таке обладнання стало штатним для всіх типів авто.

Однак в залежності від класу машин система забезпечення клімату в салоні має істотні відмінності в принципі роботи, комплектації і функціональні можливості. Нинішні просунуті кліматичні системи автомобілів у великій мірі автоматизовані. Вони включають в себе електронний блок управління клімат контролем, який за допомогою датчиків, розташованих в різних місцях салону, контролює і регулює роботу кондиціонера, обігрівача і фільтруючих елементів.

Вони включають в себе електронний блок управління клімат контролем, який за допомогою датчиків, розташованих в різних місцях салону, контролює і регулює роботу кондиціонера, обігрівача і фільтруючих елементів

перед подачею в салон гаряче і холодне повітря змішуються до потрібної температури

Інтелектуальна система враховує навіть температуру зовнішнього повітря і рівень сонячної радіації. Зміною напрямку повітряного потоку по різних зонах система контролю забезпечує рівномірний розподіл тепла і холоду по всьому об'єму, попереджаючи простудні захворювання при довгому знаходженні в салоні. Основною перевагою такої складної системи є те, що вона не відразу подає нагріте і охолоджене повітря від двигуна і кондиціонера в салон, а змішує їх в повітроводах і розподіляє отриману повітряну суміш по салону.

Таким чином, підтримка заданої температури повітря в салоні забезпечується регулюванням потоку охолодженого або нагрітого повітря, що утворюють суміш, і обсягу що надходить в салон повітряної суміші. Це досягається використанням різних повітряних заслінок в повітроводах, зміна положення яких призводить до зміни гарячого, холодного і змішаного повітряного потоку. Регулюватися положення цих заслінок може автоматично від блоку управління клімат контролем за сигналами датчиків або вручну.

Що краще - клімат контроль або кондиціонер?

Більшість новачків з числа автовласників часто вже не розрізняють пристрій управління звичайного кондиціонера від системи управління контролю клімату. Тим самим плутають ці поняття, які мають принципові відмінності. Вивчаючи роботу клімат контролю або кондиціонера, можна переконатися, що просунута інтелектуальна кліматична система має ряд переваг перед звичайним кондиціонером:

  • автоматично регулює і підтримує встановлену водієм температуру в салоні;
  • безпеку для здоров'я пасажирів забезпечується селективної спрямованістю повітряного потоку;
  • виробляє регулювання не тільки температури, але і вологості, запобігаючи запотіванню стекол і усуваючи духоту в салоні;
  • можливість включення додаткових функцій, наприклад, включення рециркуляції повітря без забору зовні, коли він задимлено, або включення освіжувача, ароматизирующего повітря.

Вибираючи клімат контроль або кондиціонер, слід врахувати, що кліматична система - це дорога і складна система, що забезпечує більший комфорт всередині автомобіля і застосовується він практично незалежно від сезону. А кондиціонер коштує дешевше, більш простий в устрої і в роботі, швидше охолоджує салон, але використовується в основному тільки влітку. Тривале його використання може призвести до простудних захворювань.

Відео: Kia Sportage 3 Самодиагностика і коригування клімат контролю

Особливості роботи системи контролю клімату

Принцип змішування різних порцій потоку холодного і гарячого повітря, покладений в основу роботи клімат контролю і використовуваний для забезпечення постійної температури в салоні, дозволяє конструкторам нарощувати функціональні можливості системи для підвищення комфортних умов перебування всередині машини. Таким способом була організована повністю автономна система забезпечення мікроклімату в салоні незалежно від зовнішніх погодних умов. Вона може:

  • швидко осушити повітря в кабіні в дощову і холодну погоду, щоб видалити запотівання скла;
  • очистити повітря салону від пилу і диму в спекотному і загазованому місті;
  • дати можливість тілу поступово адаптуватися до прохолоді при посадці в салон авто;
  • працювати без забору повітря зовні.

Найпростіша схема кліматичного контролю побудована за принципом забезпечення однакової температури у всьому просторі салону. Така схема називається однозонної системою забезпечення мікроклімату. Існують більш складні схеми 2-х, 3-х і 4-х зонних систем контролю клімату, в яких контроль забезпечується по окремих зонах.

Двозонний клімат контроль, його особливості

Двозонний клімат контроль. Водій і передній пасажир можуть виставити свою температуру

Багатозонний контроль клімату являє собою систему забезпечення і підтримки різної температури по зонах - посадкових місцях. Найбільш поширена серед них схема - це система двох зонного клімат контролю. У цій схемі є можливість установки різної температури в зоні водійського крісла і в зоні переднього пасажира. Особливістю такої системи є наявність обмеження на максимальну різницю температур між сусідніми зонами контролю. Вона зазвичай невелика і не перевищує 60С. Це означає, що якщо водій поставив у себе 30 градусів, то пасажир не зможе виставити у себе менше 24 градусів.

Трьохзонний клімат контроль - до двох переднім щасливчикам приєднується третій на задньому сидінні

Трьохзонний варіант забезпечення мікроклімату дозволяє встановлювати різні температури в трьох зонах:

  • в зоні водія;
  • в зоні переднього пасажира;
  • в зоні задніх сидінь.

Чотиризонний варіант дозволяє встановлювати в зоні кожного сидіння свою відмінну температуру. З огляду на, що особиста машина рідко завантажується в повному обсязі, 3-х і 4-х зонні системи контролю в більшості випадків не використовуються по повній програмі і є надлишковими. У цих варіантах контролю клімату існують такі ж обмеження по градієнту температури між сусідніми зонами, як в двозонного клімат контролі. Баготозонні системи вимагають більшої кількості повітропроводів, засувок і датчиків, керованих окремим контролером.

Блок управління клімат контролем, режими роботи системи

Управління складною системою контролю клімату здійснюється з досить простий панелі, яка обладнана інтуїтивно зрозумілими органами. Для того щоб розібратися з їх призначенням, навіть не потрібно заглядати в інструкцію по експлуатації автомобіля. Існує ручний і автоматичний режим роботи клімат-контролю. Використання ручного режиму має на увазі знання всіх тонкощів роботи обладнання системи. Неправильні дії з органами управління призводять до скорочення терміну служби обладнання.

Відео: Як працює клімат контроль в автомобілі?

У цьому режимі можна вручну регулювати обороти вентилятора, охолодження і обігрів повітря, надходження повітря в салон. Переважно ручний режим використовується тоді, коли треба швидко нагріти або охолодити повітря в кабіні. Автоматичний режим роботи використовується в процесі тривалої поїздки. Для цього водій повинен тільки включити систему і виставити необхідну температуру. Всі процедури по регулюванню заслінок, розподілу потоків і їх напору виробляються системою автоматично під керуванням електронного чіпа.

Багато автолюбителів не використовують автоматичний режим лише з тієї причини, що вентилятор видає багато шуму. Однак це характерно тільки для початкового етапу роботи системи, коли вона інтенсивно наганяє потрібний температурний режим і вентилятор працює з повним навантаженням. В подальшому при досягненні контрольної температури повітря система і вентилятор переходять на режим стеження, де шуми працюючої системи практично не помітні на загальному шумовому фоні.

Потрібно мати на увазі, що в автоматичному режимі, який включається за допомогою кнопки Auto, насос кондиціонера продовжує працювати незалежно від температури зовнішнього повітря. Якщо на вулиці прохолодно і ви хочете заощадити бензин, то можна перейти на ручний режим роботи.

Що краще - клімат контроль або кондиціонер?
Відео: Як працює клімат контроль в автомобілі?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов