Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вимірювати величину напруження вольтметром

  1. Як вимірювати напругу в електропроводці побутової мережі
  2. Як вимірювати напругу батарейки акумулятора або блоку живлення

Наша сеть партнеров Banwar

Вольтметр - це вимірювальний прилад, який призначений для вимірювання напруги постійного або змінного струму в електричних ланцюгах.

Вольтметр підключається паралельно до висновків джерела напруги за допомогою виносних щупів. За способом відображення результатів вимірювань вольтметри бувають стрілочні і цифрові.

За способом відображення результатів вимірювань вольтметри бувають стрілочні і цифрові

Величина напруги вимірюється в Вольтах, позначається на приладах буквою В (в російській мові) або латинською літерою V (міжнародне позначення).

Величина напруги вимірюється в Вольтах, позначається на приладах буквою В (в російській мові) або латинською літерою V (міжнародне позначення)

На електричних схемах вольтметр позначається латинською літерою V, обведеної окружністю, як показано на фотографії.

Напруга струму буває постійне і змінне. Якщо напруга джерела струму змінне, то перед значенням ставиться знак "~", якщо постійного, то знак "-".

Наприклад, змінна напруга побутової мережі 220 Вольт коротко позначається так: ~ 220 В або ~ 220 V. На батарейках і акумуляторах при їх маркування знак "-" часто опускається, просто нанесено число. Напруга боротися мережі автомобіля або акумулятора позначається так: 12 В або 12 V, а батарейки для ліхтарика або фотоапарата: 1,5 В або 1,5 V. На корпусі в обов'язковому порядку наноситься маркування біля позитивного висновку у вигляді знака "+".

Полярність змінної напруги змінюється в часі. Наприклад, напруга в побутової електропроводці змінює полярність 50 раз в секунду (частота зміни вимірюється в Герцах, один Герц дорівнює одному зміни полярності напруги в одну секунду).

Полярність постійної напруги в часі не змінюється. Тому для вимірювання напруги змінного і постійного струму потрібні різні вимірювальні прилади.

Існують універсальні вольтметри, за допомогою яких можна вимірювати як змінне, так і постійне напруження без перемикання режимів роботи, наприклад, вольтметр типу Е533.

Як вимірювати напругу в електропроводці побутової мережі

Увага! При вимірі напруги величиною вище 36 В неприпустимо дотик людини до оголених проводу, так як можна отримати удар струмом.

Згідно з вимогами ГОСТ 13109-97 діюче значення напруги в електричної мережі повинно бути 220 В ± 10%, тобто може змінюватися в межах від 198 В до 242 В. Якщо в квартирі стали тьмяно горіти лампочки або часто дмухнути, стала не стабільно працювати побутова техніка, то для вжиття заходів, потрібно спочатку вимірювати значення напруги в електропроводці.

Приступаючи до вимірювань, необхідно підготувати прилад: - перевірити надійність ізоляції провідників з наконечниками і щупів; - встановити перемикач меж вимірювань в положення вимірювання змінної напруги не менше 250 В; Приступаючи до вимірювань, необхідно підготувати прилад: - перевірити надійність ізоляції провідників з наконечниками і щупів;  - встановити перемикач меж вимірювань в положення вимірювання змінної напруги не менше 250 В;

- вставити роз'єми провідників в гнізда приладу орієнтуючись по написам біля них;

- включити вимірювальний прилад (якщо необхідно).

Як видно на зображенні, в тестері обраний межа зміни змінної напруги 300 В, а в мультиметри 700 В. У багатьох моделях тестерів, потрібно встановити в потрібне положення відразу кілька перемикачів. Рід струму (~ або -), вид вимірювань (В, А чи Оми) і ще вставити кінці щупів в потрібні гнізда.

У мультиметри кінець щупа чорного кольору вставлений в гніздо COM (загальне для всіх вимірювань), а червоного в V, загальний для зміни постійного і змінного напруги, струму, опору і частоти. Гніздо, позначене ma, використовуються для вимірювання малих струмів, 10 А при вимірюванні струму досягає 10 А.

Увага! Вимірювання напруги, коли штекер вставлений в гніздо 10 А виведе прилад з ладу. У кращому випадку перегорить вставлений всередині приладу запобіжник, в гіршому доведеться купувати новий мультиметр. Особливо часто припускаються помилок при використанні приладів для вимірювання опору, і, забувши перемкнути режим, вимірюють напругу. Зустрічав не один десяток таких несправних приладів, з горілими резисторами всередині.

Після проведення всіх підготовчих робіт можна приступати до вимірювання. Якщо Ви включили мультиметр, а на індикаторі не з'явились цифри, значить, або в прилад не встановлена ​​батарейка або вона вже виробила свій ресурс. Зазвичай в МУЛЬТИМЕТР застосовується батарейка типу «Крона», напругою 9 В, термін придатності якої один рік. З цього, навіть якщо пристрій не використовувався довгий час, батарейка може бути непрацездатна. При експлуатації мультиметра в стаціонарних умовах доцільно замість крони використовувати адаптер ~ 220 В / -9 В.

Вставляєте кінці щупів в розетку або торкаєтеся ними до проводів електропроводки.

Мультиметр відразу покаже напругу в мережі, а ось в стрілочному тестері показання треба ще вміти прочитати. На перший погляд, здається, що складно, так як багато шкал. Але якщо придивитися, то стає ясно, за якою шкалою зчитувати показання приладу. На даному приладі типу ТЛ-4 (який безвідмовно мені служить понад 40 років!) Є 5 шкал.

Верхня шкала використовується для зняття показань, коли перемикач стоїть в положеннях кратних 1 (0,1, 1, 10, 100, 1000). Шкала, розташована трохи нижче, кратних 3 (0,3, 3, 30, 300). При вимірах напруги змінного струму величиною 1 В і 3 В, нанесені ще 2 додаткові шкали. Для вимірювання опору є окрема шкала. Аналогічну градуювання мають всі тестери, але кратність може бути будь-яка.

Так як межа вимірювань був виставлений ~ 300 В, значить, відлік потрібно проводити за другий шкалою з межею 3, помноживши показання на 100. Ціна маленького поділу дорівнює 0,1, отже, виходить 2,3 + стрілка стоїть посередині між штрихами, значить, беремо значення показань 2,35 × 100 = 235 В.

Вийшло, що виміряне значення напруги становить 235 В, що в межах допустимого. Якщо в процесі вимірювань спостерігається постійна зміна значення цифр молодшого розряду, а у тестера стрілка постійно коливається, значить, є погані контакти в з'єднаннях електропроводки і необхідно провести її ревізію.

Як вимірювати напругу батарейки
акумулятора або блоку живлення

Так як напруга джерел постійного струму зазвичай не перевищує 24 В, то дотик до клем і оголених проводів не є небезпечним для людини і особливих заходів безпеки дотримуватися не потрібно.

Для того, щоб оцінити придатність батарейки, акумулятора або справність блоку живлення потрібно вимірювати напругу на їх висновках. Висновки у круглих батарейок знаходяться по торцях циліндричного корпусу, позитивний висновок позначений знаком «+».

Вимірювання напруги постійного струму практично мало чим відрізняється від вимірювання змінного. Потрібно просто перемкнути прилад у відповідний режим вимірювання і дотримуватись полярності підключення.

Потрібно просто перемкнути прилад у відповідний режим вимірювання і дотримуватись полярності підключення

Величина напруги, яке створює батарейка зазвичай нанесена на її корпусі. Але навіть якщо результат вимірювань показав достатню напругу, це ще не говорить про те, що батарейка хороша, так як виміряна ЕРС (електро рушійна сила), а не ємність батарейки, від якої залежить тривалість роботи систему, у якій вона буде встановлена.

Але навіть якщо результат вимірювань показав достатню напругу, це ще не говорить про те, що батарейка хороша, так як виміряна ЕРС (електро рушійна сила), а не ємність батарейки, від якої залежить тривалість роботи систему, у якій вона буде встановлена

Для більш точної оцінки ємності батареї потрібно напруга вимірювати, приєднавши до її полюсів навантаження. Як навантаження для батарейки 1,5 В добре підходить лампочка розжарювання для ліхтарика, розрахована на напругу 1,5 В. Для зручності роботи потрібно припаяти до її цоколю провідники.

Якщо напруга під навантаженням знижується менш, ніж на 15%, то батарейка або акумулятор цілком придатні для експлуатації. Якщо немає вимірювального приладу, то можна судити про придатність до подальшої експлуатації батарейки за яскравістю лампочки. Але така перевірка не може гарантувати тривалість роботи батарейки в пристрої. Вона лише свідчить, що в даний час батарейка ще придатна до експлуатації.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов