Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як перевірити тиск масла в двигуні і яким воно повинно бути

  1. Датчик тиску масла двигуна і лампочка тиску масла
  2. Як перевірити тиск масла в двигуні
  3. Корисні поради

Наша сеть партнеров Banwar

Моторне масло в двигуні є робочою рідиною, яка захищає деталі від сухого тертя, охолоджує нагріті поверхні. Також мастило виконує функцію очищення, вимиває забруднення і нейтралізує агресивні хімічні сполуки.

В системі мастила автомобільного ДВС моторне масло подається до навантажених елементів під певним тиском. Зазначене тиск створює масляний насос. При цьому відхилення від норми за даним показником в більшу або меншу сторону є несправністю.

У тому випадку, якщо тиск масла низьке, двигун зазнає значного зносу. Високий тиск масла призводить до того, що відбувається видавлювання сальників , З'являються течі прокладок і ущільнювачів, мастильний матеріал «закидається» в не призначені для його знаходження ділянки.

У цій статті ми маємо намір поговорити про те, який тиск масла на холостих обертах двигуна і під навантаженням є нормальним, з яких причин може відбуватися зміна тиску і від чого це залежить, а також як дізнатися тиск масла в двигуні.

Датчик тиску масла двигуна і лампочка тиску масла

Датчик тиску масла двигуна і лампочка тиску масла

Почнемо з того, що багато досвідчених автолюбителі знають, що від якості масла і нормальної роботи системи змащення напряму залежить моторесурс силового агрегату. Більш того, тиск масла є важливим індикатором стану ДВС і навіть впливає на загальну безпеку в процесі експлуатації ТЗ.

Особливо це справедливо в тих випадках, коли відбувається його зниження, тобто мотор починає відчувати масляне голодування і може просто заклинити. Якщо двигун заклинить в русі, це вважається аварійною ситуацією, яка може привести до ДТП і інших непередбачуваних наслідків. Цей факт добре відомий і самим авто виробникам.

З цієї причини на багатьох автомобілях можна зустріти аварійну лампочку тиску масла. Така лампочка виведена на приладову панель. Зазначена лампа загоряється в тих випадках, коли показник падає нижче певної позначки. Контроль здійснюється за допомогою датчика тиску масла. Загоряння може також супроводжуватися звуковим сигналом.

При цьому важливо розуміти, що така лампочка може не загорятися навіть у випадках значного зниження рівня мастила в ДВС , А також тоді, коли тиск знизився, але таке зниження ще не є критичним.

Іншими словами, даний індикатор дозволяє проінформувати водія і уникнути тільки найбільш серйозних наслідків. При цьому лампочка масла не є захистом від інтенсивного зносу мотора в тих випадках, коли водій самостійно не стежить за рівнем і властивостями мастила в системі, а також за загальним станом двигуна.

Із зазначеної причини автовласники часто задають питання щодо того, яке тиску масла в дизельному двигуні або бензиновий агрегат (незалежно від марки, моделі і типу ТС) є нормальним. Також багато хто цікавиться, яким має бути тиск масла на холодному двигуні.

Найчастіше ця тема стає актуальною у випадках, коли лампочка тиску масла моргає на холостому ходу під час прогріву ДВС. Іншими словами, у всіх випадках мова йде про необхідну діагностиці системи мастила. Давайте розбиратися.

Як перевірити тиск масла в двигуні

Як перевірити тиск масла в двигуні

Перевірка може бути потрібна незалежно від того, чи обладнаний автомобіль стрілочним / цифровим індикатором або виведення даних про тиск на приладову панель конструктивно не передбачений.

Додамо, що все більша кількість сучасних авто не має сьогодні навіть лампочки тиску масла. Виходить, немає можливості візуально перевірити цей показник і його зміни на різних режимах роботи ДВС без додаткових пристосувань.

Йдемо далі. Щоб зрозуміти, яку оцінку счітаеться нормою для конкретного мотора, необхідна таблиця тиску масла в двигунах того чи іншого виробництва. Дану інформацію можна знайти в мануалі, в спеціальній технічній літературі по ремонту та експлуатації, на профільних автофорум і т.д.

Як вже було сказано, лампочка на панелі може повністю бути відсутнім. При цьому навіть її наявність не дозволяє точно визначити потрібний показник. Не слід забувати про те, що також можливі збої в роботі самого індикатора (перегоряння лампи, несправності електричної проводки або датчика тиску мастила).

Такі несправності можуть відбутися в будь-який момент, при цьому водій позбавляється можливості контролювати тиск в штатному режимі. Додамо, що для швидкої перевірки лампи можна на незаведенном двигуні включити запалювання. Лампочка масла повинна горіти. Після запуску ДВС зазначена лампа гасне відразу або через 1-2 секунди. Якщо при включенні запалювання лампа не загоряється, тоді висока ймовірність виходу елемента з ладу.

  • Повернемося до перевірки. Щоб перевірити тиск масла, потрібно мати спеціальний манометр.
  • Зверніть увагу, для точності вимірів потрібно заздалегідь прогріти двигун до робочої температури.
  • Потім силовий агрегат потрібно зупинити. Після цього слід виявити датчик тиску масла на моторі.
  • Далі вказаний датчик викручується, після чого приєднується перехідник від манометра.
  • Потім можна запустити агрегат, після чого оцінюється тиск масла на холостому ходу.
  • Тепер потрібно натиснути на педаль газу, піднімаючи обороти до середніх і високих, паралельно фіксуючи показання.

Для багатьох авто такий спосіб є оптимальним рішенням для замірів. Важливо, щоб вимірювальний прилад був справним, також при аналізі показань все одно слід враховувати можливу похибку.

Також можна використовувати цифровий вимірювач (цифровий манометр з датчиком тиску масла). Єдине, бюджетні прилади маловідомих виробників відрізняються великою похибкою при вимірах. Це ж твердження справедливо і в тому випадку, коли автовласник приймає рішення встановити додатковий цифровий покажчик тиску масла в свій автомобіль.

Що стосується самих показників, вони можуть бути різними стосовно до різних типів ДВС ( дизель , бензин , Виробник, обсяг, потужність, кількість циліндрів, конструктивні особливості того чи іншого мотора). Наприклад, тиск масла в двигуні 2109 буде відрізнятися від аналогічного показника на 16-клапанних моторах Лада Пріора і т.д.

З урахуванням вищесказаного стає зрозуміло, що потрібні дані слід уточнювати окремо для кожного мотора. Якщо ж говорити про усереднений показник, при якому агрегат буде нормально працювати, тоді:

Якщо ж говорити про усереднений показник, при якому агрегат буде нормально працювати, тоді:

  • в режимі холостих обертів тиск масла на прогрітому двигуні (температура масла близько 80 градусів) має бути близько 2 бар (або 0.2 МПа);
  • при підвищенні оборотів тиск мастила повинно зростати, на високих оборотах показник повинен складати від 4.5 до 6.5 бар;

Корисні поради

Отже, що стосується тиску масла, приводами для його перевірки без інших явних причин вважаються наступні ознаки:

Додамо, що частими причинами зниження тиску мастила в масляній системі є розрідження масла в результаті попадання в картер палива або антифризу. Якщо рівень мастила підвищений, помітно поява піни або емульсії в маслі , При цьому явно впав рівень антифризу в розширювальному бачку, тоді проблема очевидна.

Також двигун потребує діагностиці тоді, коли в маслі присутні виразний запах пального. Це говорить про те, що паливо з камери згоряння в надлишку потрапляє в масло через поршневі кільця . Такі несправності є серйозними і потребують негайного усунення.

Ще не слід виключати ймовірність використання невідповідного для мотора або втратив свої властивості моторного масла . У першому випадку мастильний матеріал може не підходити для двигуна за індексом в'язкості, що не відповідати рекомендованим допускам виробника ДВС, виявитися неправильно підібраним з урахуванням сезонності (так званий літній і зимовий масло).

У цих випадках мастило здатна як сильно розріджувати, так і густіти, не дозволяючи домогтися потрібного тиску на холодному і / або гарячому моторі. Також тиск масла може бути нестабільним стосовно тільки до режиму холостого ходу або ж при їзді під навантаженням.

Додамо, що тиск в системі мастила падає в тому випадку, якщо виникають проблеми з КШМ (Наприклад, пошкоджені шийки коленвала або вкладиші ). Також потрібного тиску може не бути через те, що виходить з ладу або знижується продуктивність маслонасоса, відбувається закупорка каналів системи змащення брудом і відкладеннями, забивається сітка маслоприемника і т.д.

З урахуванням вищесказаного перед вимірами тиску в обов'язковому порядку потрібно перевірити рівень масла, його стан. Також потрібно брати до уваги і загальний стан ДВС, справність його вузлів, чистоту масляної системи.

Наостанок зазначимо, що необхідно використовувати тільки рекомендований для двигуна тип масла, а також здійснювати правильний підбір мастильного матеріалу з урахуванням індивідуальних особливостей і умов експлуатації автомобіля.

Паралельно з цим показана своєчасна планова заміна мастила разом з масляним фільтром , Що дозволяє істотно збільшити термін служби силового агрегату до капітального ремонту .

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов