Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як захистити своє авто від викрадення

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

Наша сеть партнеров Banwar

5 березня 2016, 11:00 Переглядів: 5 березня 2016, 11:00 Переглядів:   Слідкуйте за своїм

Слідкуйте за своїм. Основних шляхів збуту крадених авто три: продати по запчастинах, приховати в сірій зоні Донбасу або повернути господареві за гроші ..

За даними ГУ Нацполіціі, всього за два роки кількість викрадень авто в столиці підскочило майже в чотири рази - з 555 випадків у 2013 році до 1957 в 2015-му. І це тільки офіційні звернення потерпілих. У січні з дворів і парковок Києва було "забрано" 145 машин, з яких знайшли 10-15%. Правоохоронці пояснюють проблему напливом приїжджих із зони АТО: разом з переселенцями в серці країни перебралися звичайні шахраї і цілі злодійські клани. Допомагають грабіжникам сучасні технології, а стимулюють - безтурботність і неуважність власників авто.

Статистика викрадень по країні демонструє іншу динаміку: за минулий рік вкрадених машин стало на 5% менше, ніж за підсумками 2014 го. Однак експерти радять дивитися глибше: цифри зібрані без урахування ситуації в Криму і на непідконтрольних Україні територіях в Луганській і Донецькій областях. "В цілому, за винятком ряду західних областей, по різних регіонах країни кількість випадків незаконного заволодіння автотранспортом збільшилася на 20-128%, - констатує директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко. - Причому, незважаючи на масштаби проблеми, в деяких областях досі немає спецвідділів з протидії угонам. Крім того, КПК не вважає це тяжким злочином, тому спіймані викрадачі часто виходять на свободу, наприклад, під заставу ".

Сплеск викрадень спровокував проблему збуту крадених авто.

ЛІДЕРИ викрадень. Як правило, після звільнення злочинці не виправляються, адже їх протизаконне ремесло досить прибутково. Всього 5-10 хвилин "роботи" над чужим авто можуть принести досвідченому викрадачеві від декількох тисяч гривень до десятків тисяч доларів, в залежності від марки та моделі. За даними МВС, найпопулярніші у автомобільних злодіїв машини вітчизняного або російського походження (ЗАЗ і ВАЗ). Зазвичай їх викрадають на розбирання, адже запчастини можна легко і відносно безпечно збути оптом на будь-якому авторинку. "Майже кожен п'ятий вкрадений автомобіль відноситься до категорії іномарок, - розповідає Шевченко. - Серед марок лідирують Toyota , Mercedes, BMW, Mitsubishi, Honda, Lexus і Audi. Такі авто, особливо нові моделі, на деталі пускають нечасто. Набагато вигідніше продати їх цілком ".

АВТОНЕППІНГ. Питання "куди продати?" сьогодні вирішується швидко: найчастіше крадені іномарки переганяють в сірі зони на сході країни. З Донбасу авто "роз'їжджаються" по Росії і Закавказзя, і повернути їх власникові вже неможливо. Однак такі перегони пов'язані з низкою труднощів, тому викрадачі все частіше самі вирішують віддати викрадену машину власникові. Природно, не за велике людське спасибі, а за енну суму. "Сплеск викрадень спровокував проблему збуту крадених авто, - пояснює Шевченко. - Особливо якщо мова йде про машини преміум-сегмента. Кому можна продати, наприклад, Mercedes GLE? Ні в Україні, ні за кордоном з рук його ніхто не купить. Переганяти в прифронтові зони небезпечно. Зате можна сторгуватися з власником і повернути йому дороге авто за третину або чверть ціни ".

Автонеппінгом займаються не аматори, а професіонали. У МВС припускають, що на території країни працюють організовані групи, причому зі зв'язками в правоохоронних органах. Виявити їх досить складно, адже власник авто, який набирає чинності з ними в переговори, зацікавлений повернути майно, а не впіймати злочинця. До речі, авто після отримання грошей майже завжди повертають, і звернень в поліцію, відповідно, немає.

Разом з тим виникає питання: якщо злодії примудряються "відводити" преміальні машини, які, як правило, напхані протиугінною електронікою, чи варто вживати додаткових заходів щодо захисту свого не надто нового і не дуже дорогого авто? Відповідь експертів однозначний: варто, але повинен бути комплекс заходів з трьох компонентів.

ДЖЕНТЛЬМЕНСЬКИЙ НАБІР

Оптимально-мінімальний комплект захисту авто від злодіїв обійдеться власнику в суму від 15,8 до 25,8 тис. Грн в залежності від марки та моделі авто.

У нього повинні входити:

  • GSM-сигналізація (середня ціна з установкою - від 4,5 до 12 тис. Грн);
  • блокіратор на КПП (6,7-8 тис. грн);
  • замок на капот (4,6-5,8 тис. грн).

ВИМОГИ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ

Авто знаходиться в розшуку вже кілька місяців, і в поліції не дають втішних прогнозів? Тоді єдиною розрадою може стати страхова виплата, якщо ваше авто було застраховане від угону. Найчастіше таку опцію страхові компанії пропонують в договорах повного КАСКО. Коштувати цей продукт буде від 3 до 5% ринкової вартості авто на дату укладення договору. Однак потрібно враховувати ряд умов. "По-перше, водії зобов'язані обладнати автомобіль засобами від угону: причому повинні бути і механічні, і електронні, - каже заступник начальника управління андерайтингу СО" Ілічевського "Олександра Ткаченка. - Високоефективні супутникові охоронні системи. Вони не дають додаткових знижок за тарифом, але страхова компанія приймає такі транспортні засоби без обмежень. Якщо в період укладення договору системи захисту працювали, а через деякий час вийшли з ладу, страхувальник повинен повідомити компанію про збільшення ступеня ризику. Страховик може відмовити йому у відшкодуванні, хоча це і складно довести. І ще про один важливий нюанс - стан авто. Якщо ви купуєте страховку без урахування зношування, то при виплаті за ризиком "незаконного заволодіння" фізичний знос не віднімається. Якщо ж страховка продається з урахуванням цього фактора, то страхова сума, крім франшизи, буде зменшена на розмір фізичного зносу транспортного засобу ".

Якщо ж страховка продається з урахуванням цього фактора, то страхова сума, крім франшизи, буде зменшена на розмір фізичного зносу транспортного засобу

КАСКО. У договорі зобов'язують ставити два види протиугінних засобів.

ЕЛЕКТРОННІ СИСТЕМИ

Звукова сигналізація зараз стоїть чи не на кожному автомобілі, починаючи від "Ланоса" та закінчуючи "Рендж Ровер". Сенс її дії полягає в оповіщенні власника авто про проникнення чужака або про порушення цілісності машини. Ефективність залежить від типу сигналізації і в чималому ступені від її виробника. Що стосується типів, їх існує кілька. Найпростіша одностороння сигналізація може бути ефективною тільки в приватному будинку, якщо авто коштує в прямому сенсі під вікном. В іншому випадку ви просто ризикуєте не почути пізно вночі з дев'ятого поверху несамовите завивання своєї машини. Трохи краще працює двостороння сигналізація, яка кричить не тільки на вулиці, але і пищить в брелоку господаря. Правда, тієї ж пізно вночі почути писк з кишені куртки непросто, та й брелок через неуважність можна залишити в гостях.

"Сьогодні з електронних засобів захисту авто найбільш популярні системи з GSM-сповіщенням в разі спрацювання сигналізації, - розповідає керівник СТО по монтажу додаткового обладнання AutoDop Сергій Гончарук. - У випадку проникнення злодія вони посилають сигнал у вигляді дзвінка або sms на мобільний телефон власника. Ефективні іммобілайзери, які роблять розрив в електричних і паливних ланцюгах машини. Розблокування (або спеціальна мітка) знаходиться у власника, і без неї завести авто неможливо. Втім, штатні іммобілайзери їсть практично у всіх сучасних машинах. Також радять ховати в машині маячок (GPS-модуль). Через компактних розмірів і автономності знайти його викрадачеві непросто, зате є ймовірність по сигналу відшукати вкрадене авто ".

Також можна встановити в автомобіль "інтелектуальні кнопки", що блокують роботу блоку управління двигуна. "Поки водій не натисне кнопку або комбінацію з декількох, авто не заведеться, - пояснює керівник автотехцентру" АТС автосервіс "Олег Станчуляк. - Перевага такого захисту - в її індивідуальності, адже кнопки можуть бути будь-якими: включення магнітоли, склопідйомники, противотуманок". Такий варіант варто вибрати в першу чергу тим, у кого в машині встановлена ​​китайська сигналізація. "Вона хоч і недорога, але малоефективна, - продовжує Станчуляк. - У ній слабкий захист від радіоперешкод, всього один датчик удару і блокування або бензонасоса, або запалювання. Для порівняння, в більш дорогих сигнализациях є датчики нахилу, удару і 3D-датчик салону ".

Для порівняння, в більш дорогих сигнализациях є датчики нахилу, удару і 3D-датчик салону

Іммобілайзер. Сам по собі від угону не врятує - потрібні "помічники".

МЕХАНІЧНА бездіяльність

Але якими б електронними пристроями не був оснащений автомобіль, вони не затримають досвідченого викрадача більш ніж на 5-10 хвилин, упевнений незалежний автоексперт Андрій Сидоренко. "Сьогодні набір для відкриття дверей будь-якого автомобіля можна знайти за 200 євро . Ключі-декодери для різних марок коштують від 40 до 150 євро. Також практично вільно можна купити сканери, грабери, глушники GSM і інше начиння для викрадення, - перераховує експерт. - У такій ситуації єдино розумною мірою може бути комбінація електронного та механічного пристроїв проти викрадення, яку вимагають страхові компанії при страхуванні КАСКО "." Електроніка - це попереджає система, яка дає сигнал про злом. Механічний ж блокіратор допомагає на деякий час залишити машину на місці ", - підкреслює Гончарук.

Сьогодні автосервіси встановлюють зовнішні і вбудовані блокатори. Перші вставляються між кермом і рульовою колонкою, кулісою перемикання передач і педалями гальма і газу. Другі ставлять на вузли управління - коробку передач, рульове колесо або капот. І там, і там є замок, який без правильного ключа відкрити важко. А значить, машина буде обездвижена. Правда, до будь-якого замку грабіжник може підібрати відмичку, а зовнішні блокіратори можна спиляти болгаркою. Але на це потрібен час, якого у викрадача, як правило, немає. "Демонтувати блокіратор професіонал може за 10-60 хвилин в залежності від складності пристрою, яке ставиться на машину, - зазначає Гончарук. - Якщо машина стоїть на парковці, де ходять люди, ніхто цим займатися не буде. А ось якщо авто ночує в глухому місці або в закритому неохороняємому гаражі, то час тут особливої ​​ролі не грає ".

Найефективніше встановлювати блок на коробку передач, кажуть експерти. Правда, тут, як і при виборі сигналізації, краще не гнатися за дешевизною. "На китайські замки можна крапнути рідким азотом і після цього легко розбити монтуванням", - наводить приклад Станчуляк. Ще один нюанс: при установці замка на КПП бажано ставити блокіратор і на капот. І ніколи, як би водій не поспішав, не треба лінуватися ставити авто на механічну охорону. Практика показує, що через кілька місяців набридає повертати ключ в блокіратор при виході з машини і потім повторювати цю дію при посадці в неї. Цей момент грабіжники не упустять, якщо вони методично стежать за машиною.

протиугінні ПОВЕДЕНИЕ

Найчастіше (якщо мова не йде про дорогі преміальних автомобілях) викрадають машину лише тому, що власник регулярно здійснює ряд грубих помилок. Наприклад, забуває на приладовій дошці або сидіння документи або залишає ключ в замку запалювання, на хвилинку вискочивши в придорожній кіоск. Часто власники залишають брелоки від сигналізації, коли заганяють машину в автосервіс, дозволяючи нечистим на руку автослюсарям підготувати машину до угону. Експерти радять в таких випадках відключати всі сигнальні і оповіщають пристрої, знімати з машини маячки і блокіратори, а всі ключі і мітки виносити з собою. Краще витратити час на демонтаж і повторну установку своїх засобів захисту, ніж дати карти в руки шахраям, які зустрічаються сьогодні навіть на фірмових СТО.

Окрема тема - це місце і спосіб парковки. "Приїжджаючи в торгові центри або малознайомі місця, намагайтеся залишати авто в межах видимості камер спостереження, - радить Сидоренко. - А в інших містах або далеких районах не полінуйтеся скористатися послугами стоянки". Місце регулярної ночівлі автомобіля теж має бути продуманим. Відмінним варіантом вважається гараж поруч з будинком або в гаражному кооперативі. При цьому сам гараж повинен бути обладнаний сигналізацією, інакше всі витрати на оборону машини будуть марні. Якщо авто на ніч залишається на вулиці, вибирайте добре освітлене і по можливості людне місце - перед будинком біля під'їзду або поруч з цілодобовим супермаркетом. При цьому воно буде ночувати в межах видимості і чутності власника.

До речі, про чутності: експерти рекомендують підібрати сигналізацію, звучання якої буде не схожим на більшість інших. Індикатор роботи систем сигналізації варто розмістити якомога ближче до вікна. Також має сенс наклеїти на авто наклейку про те, що вона знаходиться під захистом певної системи. Професіоналів це не зупинить, але запал шахраїв, які шукають легкої здобичі, може охолодити.

Професіоналів це не зупинить, але запал шахраїв, які шукають легкої здобичі, може охолодити

Ноутбук в салоні. Провокує на злом вашої "конячки".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

авто авто

, МВС , машини , угон , експерти , блокіратори , моделі , сигналізація , місце , автомобіль , КАСКО

Ви зараз переглядаєте новина "Як захистити своє авто від викрадення". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Аліна Поліщук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Питання "куди продати?
Кому можна продати, наприклад, Mercedes GLE?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов