Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як підключити датчик руху включення світла

  1. Вибір моделі датчика руху для будинку
  2. Вибір місця установки датчика руху включення світла
  3. Позначення виводів датчика руху
  4. Призначення ручок регулювання параметрів
  5. Приклад установки датчика руху в квартирі
  6. Електрична схема підключення датчика
  7. електромонтажна схема
  8. Особливості підключення датчика руху включення світла в під'їзді з ліфтом
  9. Чому блимає енергозберігаюча і світлодіодна лампи включені після датчика руху?
  10. Як відрегулювати датчик руху моделі TDL-2012-AC

Наша сеть партнеров Banwar

Для зручності і безпеки людини придумані датчики руху, які реагують на появу або присутність людини в зоні їх дії. При появі людини в зоні охоплення датчика спрацьовує автоматика, і приводиться в дію будь-підключене до нього електрообладнання, наприклад, включається освітлення, система звукового оповіщення, сигналізація. Для зручності і безпеки людини придумані датчики руху, які реагують на появу або присутність людини в зоні їх дії

На фотографії зображений датчик руху, на прикладі установки якого, я продемонструю, як правильно його підключити до електричної проводки для автоматичного включення світильника при вході в приміщення.

Зовнішній вигляд датчик руху являє собою пластмасову коробку прямокутної або круглої форми з вікном, закритим матовою пластмасовою плівкою, що представляє собою лінзу Френеля. Через це вікно за допомогою інфрачервоних хвиль і здійснюється стеження за появою людини в зоні контролю. Матеріал, з якого зроблена лінза Френеля ніжний, і при монтажі та експлуатації датчика руху необхідно дотримуватися обережності, щоб випадково не пошкодити лінзу.

Перш, ніж встановлювати датчик руху, потрібно вибрати відповідний для вирішення поставленого завдання виходячи з розмірів приміщення і умов перебування в ньому людей і тварин.

Вибір моделі датчика руху для будинку

За способом визначення появи людини в зоні контролю датчики руху бувають активні і пасивні.

Активні працюють, як радар або ехолот. Випромінюють сигнал і аналізують його відображення. Якщо відстань, яку проходить сигнал від датчика до перешкоди і назад змінилося, то він спрацьовує. Пасивні датчики просто вловлюють тепло, що випромінюється людиною. Є й комбіновані, в яких поєднані активні і пасивні способи контролю.

Активні датчики працюють в ультразвуковому або в діапазоні високих радіочастотах. Ультразвуковий діапазон лежить в межах 20000 Гц, людина така звук не чує, а ось собаки, кішки і інші тварини чують і починають вести себе неспокійно. Якщо в будинку є живність, то датчики руху, які працюють в ультразвуковому діапазоні застосовувати не допустимо.

Активні датчики руху, що працюють на високих радіочастотах не "помічають» перешкод у вигляді стін, меблів, і визначають тільки переміщення предметів. В разі неправильного встановлення можуть реагувати навіть на розгойдування дерев за вікном або пересуванням людей в сусідній квартирі, викликаючи помилкові спрацьовування. До того ж вони найдорожчі.

Для керування включенням освітлення в квартирі найкраще підійдуть пасивні інфрачервоні датчики руху, що реагують на тепло, що випромінюється людським тілом. Тому цей тип є найпоширенішим.

Ще слід звернути увагу на горизонтальний і вертикальний кути виявлення датчика руху і дальність. Зазвичай зона виявлення для датчиків руху, призначених для установки на стелю становить 360 ° в формі кола. Датчики руху, призначені для установки на стінах, зазвичай мають кут виявлення по горизонталі 180 °, а по вертикалі близько 20 °.

На кресленні синіми лініями позначений контур приміщення, а фігура, утворена червоними лініями, є зоною виявлення датчика руху. Як видно, зона виявлення не охоплює весь обсяг приміщення, тому при виборі місця установки зона виявлення є визначальним критерієм.

Дальність виявлення датчиків руху зазвичай обмежена 12 метрами, чого для домашнього застосування цілком достатньо. Якщо приміщення великих розмірів, має не прямокутну форму або багатоповерхове, наприклад, як під'їзд в будинку, то в такому випадку для виявлення присутності людини по всій площі, встановлюється декілька пристроїв.

За конструкцією датчики руху бувають рухомі і нерухомі. Пристрій рухомих дозволяє змінювати зону виявлення, рухаючи датчик щодо заснування в горизонтальному і вертикальному напрямках.

Пристрій рухомих дозволяє змінювати зону виявлення, рухаючи датчик щодо заснування в горизонтальному і вертикальному напрямках

Як бачите, в даному датчику руху передбачена можливість зміни положення його головки, завдяки чому, після монтажу його на стіні можна в невеликих межах змінювати зону контролю.

Вибір місця установки
датчика руху включення світла

Перед установкою датчика руху, для надійного його спрацьовування і виключення помилкових, потрібно відповідально підійти до вибору місця установки. Потрібно не тільки забезпечити необхідну зону виявлення, а й захистити датчик руху від впливу зовнішніх, що викликають помилкові спрацьовування або блокуючих спрацьовування датчика факторів і врахувати необхідність підключення його до електропроводки.

Не рекомендується встановлювати датчики руху поруч з радіаторами електричного і центрального опалення та труб, що підводять гарячу воду, в безпосередній близькості з кондиціонерами, поруч з тепловими та випромінюють електромагнітні перешкоди електроприладами.

Навіть якщо врахувати всі рекомендації і розібратися в технічних характеристиках, теоретично правильно обрати найкраще місце для установки, не маючи практики, складно. Тому доцільно, перед виконанням електромонтажних робіт провести невеликі дослідження.

Позначення виводів датчика руху

Датчик руху всередині має електронну схему і для того, щоб вона запрацювала необхідно його підключити до живлячої напруги. Зазвичай датчики руху розраховані для підключення безпосередньо до побутової електромережі напругою 220 В, крім радіо датчиків, які живляться від встановленої всередині батарейки. Схема підключення в обов'язковому порядку є на корпусі, зазвичай поруч з клемної колодкою для підключення. У даній моделі датчика руху маркування виконана безпосередньо на його корпусі тисненням пластмаси.

У даній моделі датчика руху маркування виконана безпосередньо на його корпусі тисненням пластмаси

Буквою L, зі стрілкою поруч в сторону клемної колодки, позначається місце підключення фазного проводу, N - нульового. До висновку клемної колодки, позначеної L зі штрихом і стрілкою, спрямованої від колодки, підключається дріт, що йде до лампочки. Про кольоровому маркуванню проводів електропроводки і способах визначення фази можна дізнатися на сайті зі статті «Як знайти фазу» .

Щоб датчик руху почав працювати, досить подати напругу живлення на висновки його клемної колодки L і N. Для підключення його до електромережі потрібно взяти відрізок подвійного проводу, з одного боку встановити на нього вилку , А другий кінець, не забувши зняти ізоляцію , Підключити до клем L і N клемної колодки. Фазировка підключення проводів, в даному випадку, значення не має. Більш того, якщо Ви допустите помилку і підключіть проводи неправильно, то нічого поганого не станеться, датчик руху просто не буде працювати. При цьому миготливий індикатор включення датчика руху світити не буде.

На фотографії, для наочності, підключений короткий шматок дроту. Довжина проводу повинна забезпечити підключення датчика руху при виборі місця установки до найближчої розетці . Якщо шматка дроту достатньої довжини немає, то можна скористатися подовжувачем.

Зазвичай на датчиках руху встановлено світлодіод, індиціюється, в якому стані він знаходиться. Якщо датчик підключений до мережі живлення і знаходиться в черговому режимі, світлодіод блимає з частотою приблизно один раз в секунду. При спрацьовуванні, частота миготіння світлодіода збільшується, що дозволяє без підключення навантаження, при виборі місця установки знати, спрацював датчик чи ні. Треба врахувати, що деякі типи датчиків руху після підключення до мережі живлення стає готовими до роботи після деякого часу, 15-30 секунд.

Призначення ручок регулювання параметрів

На корпусі датчика руху є ручки для регулювання його параметрів. Залежно від моделі та його призначення, ручок буває від двох до чотирьох. Поруч з ручками зазвичай нанесено буквене позначення виду регулювання, картинка призначення регулювання і напрямок обертання ручки для зміни настройки. Тому, перш, ніж встановлювати датчик руху, потрібно, розібратися на який параметр і як впливає кожна з ручок і в яке становище їх треба встановити для оптимальної роботи в конкретних умовах.

Тому, перш, ніж встановлювати датчик руху, потрібно, розібратися на який параметр і як впливає кожна з ручок і в яке становище їх треба встановити для оптимальної роботи в конкретних умовах

Перш, ніж приступити до пошуку місця для установки датчика руху, доцільно відрегулювати його параметри на столі і нанести позначки маркером, щоб в реальних умовах було легше. При слабкій освітленості заводське маркування погано видно.

Регулятор освітленості LUX дозволяє встановити поріг освітленості, вище якої датчик руху не буде реагувати на переміщення. Навіщо включати світло в світлий час доби, якщо і так добре видно. Спочатку потрібно встановити на максимум.

Регулятор часу таймера TIME датчика руху. Це час, протягом якого буде горіти світло після спрацьовування датчика руху. Спочатку встановлюється на мінімальний час включення. Треба зауважити, що якщо після спрацьовування датчика руху людина продовжує рухатися в зоні виявлення, то таймер перезапускається, і відлік часу до вимикання датчика руху буде починатися з моменту припинення руху людини. Наприклад, якщо Ви встановили час таймера 10 секунд, а людина пересувався, або махав руками в зоні виявлення протягом 10 хвилин, то світло весь цей час буде включеним.

Регулятор чутливості SENS рідко встановлюється на датчиках руху, так як в ньому практичної необхідності. Він буває, потрібен, якщо потрібно частина приміщення не контролювати, і то це завжди можна зробити за рахунок налаштування положення датчика руху при установці. Спочатку потрібно встановити на максимум.

Регулятор чутливості мікрофона MIC присутній дуже рідко, так як в побуті не затребуваний і має низьку завадостійкість. Шум проїжджаючого вантажівки або дитячий крик в під'їзді будинку може викликати спрацьовування датчика руху. Але для виконання функції охорони при правильному регулюванні може послужити прекрасним засобом захисту, так як зона виявлення буде практично не обмеженою. Спочатку потрібно встановити на мінімум.

Тепер, коли підготовча робота проведена і все регулятори виставлені в потрібні положення, можна приступати до визначення місця установки датчика руху. Для цього можна тимчасово закріпити датчик на драбині або дошці, і розміщуючи датчик руху в передбачуваних місцях установки методом проби знайти найкраще. Як я вже писав вище, часто миготливий світлодіод покаже про спрацювання.

Датчик руху для освітлення зручно підключити до електропроводки в двох місцях, в розподільній коробці або безпосередньо в місці підключення люстри до проводів, що виходять зі стелі або стіни. Тому перед пошуком місця установки датчика руху потрібно визначити, в якому місці простіше виконати його підключення. Розібратися з проводами в розподільній коробці, особливо в давно побудованих будинках, складно навіть професійному електрику, та й коробки часто заклеєні шпалерами або перебувають під штукатуркою. Найбільш просто розібратися з підключенням до люстри або настінному світильнику.

Після визначення місця установки датчика руху можна приступати до його кріпленню на стіні і монтажу електропроводки.

Увага! Перед підключенням датчика руху до електропроводки, для виключення ураження електричним струмом, необхідно її знеструмити. Для цього слід вимкнути відповідний автоматичний вимикач в розподільному щитку і перевірити надійність відключення за допомогою індикатора фази .

Приклад установки датчика руху в квартирі

Вирішив оснастити унітаз функцією біде з електронним управлінням. Для безпеки і економії електроенергії включати пристрій управління біде потрібно тільки тоді, коли це необхідно, тобто коли туалет відвідує людина. Оптимальний варіант, це підключення паралельно світильника. При прокладанні проводів від світильника до місця установки додаткової розетки , Вирішив заодно встановити і датчик руху, щоб взагалі руками ні до чого не треба було торкатися.

Для установки датчика руху місце довго вибирати не довелося. Так як приміщення туалетної кімнати маленьке і без вікон з єдиною вхідними дверима, відповідним було тільки одне місце, нижче світильника.

Після демонтажу світильника відкрилася наступна картина. До двох мідним одножильним проводам були приєднані скруткой з затискачем два багатожильних. Багатожильні проводи в свою чергу були приєднані до патрону світильника за допомогою вмонтованих в патрон клем гвинтами. Провід, що виходять зі стіни, були дуже короткі і різної довжини.

Провід, що виходять зі стіни, були дуже короткі і різної довжини

В даному випадку найдоцільніше було виконати підключення датчика руху і додаткової розетки за допомогою трьох контактної клемної колодки, яка легко містилася в підставі світильника. Провід були вирівняні по довжині, з них знята ізоляція , Кінці зачищені наждачним папером, вставлені в Клемник і затиснуті гвинтами.

Провід були вирівняні по довжині, з них   знята ізоляція   , Кінці зачищені наждачним папером, вставлені в Клемник і затиснуті гвинтами

Перед демонтажем світильника, була виконана розмітка для свердління отворів під дюбелі для кріплення датчика руху на двох саморезах .

Штукатурка на стіні з цегли була досить пухкої, а відстань між центрами отворів треба було витримати з точністю до міліметра. Використовував простий кондуктор і певну послідовність свердління отворів в стіні. Для виготовлення кондуктора був узятий шматок фанери, в якому був просвердлений два отвори, 4 і 6 мм. Після висвердлювання першого отвору в стіні, в неї був вставлений дюбель і саморезом через отвір 4 мм прикручений кондуктор. Через отвір 6 мм в кондуктора був просвердлений другий отвір в стіні.

Таким простим прийомом, за допомогою обрізка фанери, вдалося просвердлити отвори точно в заданих місцях.

Всі підготовчі роботи зроблені, і можна приступати до монтажу електропроводки і установки датчика руху. Але для того, щоб роботу виконати зі знанням справи, а не просто бездумно з'єднати дроти між собою, варто ознайомитися зі схемою підключення люстри .

Електрична схема підключення датчика

Як видно зі схеми, нульовий провід, який позначається буквою N, підключається безпосередньо до лампочки люстри, а фазний, який позначається L, підключається до другого висновку лампочки люстри через вимикач .

Як видно зі схеми, нульовий провід, який позначається буквою N, підключається безпосередньо до лампочки люстри, а фазний, який позначається L, підключається до другого висновку лампочки люстри через   вимикач

На практиці Ви можете зіткнутися з тим, що вимикач розмикає НЕ фазний, а нульовий провід. З точки техніки безпеки це неправильно, але на працездатність люстри розмикання нульового проводу не впливає. Якщо лампочок в люстрі багато або стоїть подвійний вимикач, то схема підключення люстри складніша. Для осмисленого підключення датчика руху досить розглянути, як його підключити до люстри з однієї лампочки.

З функціональної точки зору, датчик руху являє собою звичайний вимикач, тільки вимикає світло він не від натискання на клавішу вимикача рукою людини, а від руху в зоні його виявлення. Так як в датчику руху є електронна схема, то для його роботи необхідно на цю схему подати напругу живлення.

Випускаються датчики руху, призначені для установки замість вимикача. Але для його підключення необхідний ще один додатковий провід і звичайно потрібно щоб зона виявлення при такій установці відповідала необхідної. Три дроти іноді підходять до вимикача, для роздільного підключення двох груп лампочок люстри. Якщо таке використання люстри не потрібно і зона виявлення підходяща, то тоді можна без прокладки додаткового дроти, виконавши комутацію в розподільній коробці, встановити датчик руху замість вимикача.

електромонтажна схема

Найпростіший випадок, коли датчик руху підключається до клемної колодки люстри. Так як в моєму світильнику такий колодки не було, довелося встановити. Підключення я виконав по нижче наведеної електромонтажної схемою.

Підключення я виконав по нижче наведеної електромонтажної схемою

Як видно на схемі, фазний провід з'єднаний з верхнім контактом клемної колодки і з нього йде прямо на висновок клемної колодки, позначений буквою L. Нульовий провід приєднаний до середнього висновку клемної колодки і далі йде на висновок клемної колодки, позначений буквою N. До нього так ж приєднані два дроти, що йдуть на лампочку і додаткову розетку.

Фазний провід L, підводиться до нормально розімкненим контактам реле, аналогічно як до контактів звичайного клавішного вимикача. Далі з контакту реле провід йде на нижній контакт клемної колодки і далі з'єднується з нижнім контактом клемної колодки люстри. До цього ж контакту приєднані так само другий висновок лампочки і розетки. Коли спрацьовує датчик руху, реле замикає контакти і напруга подається на лампочку і розетку.

Як джерело світла до датчика руху можна підключати не тільки лампи розжарювання, а й енергозберігаючі, світлодіодні лампочки і включені через адаптери світлодіодні стрічки монохромні і RGB. Можна підключати також радіоприймач або будь-яке інше пристрій.

Перед з'єднанням дротів, готуються їх відрізки довжиною, достатньою для вільного з'єднання з клемними колодками. З кінців проводів знімається ізоляція і згідно зі схемою проведення скручуються один з одним. Після скручування виконується лудіння припоєм за допомогою електричного паяльника. Якщо не планується проходження великих струмів, то лудити дроти не обов'язково.

Коли кінці проводів підготовлені, виконується їх приєднання до клемної колодки люстри.

Коли кінці проводів підготовлені, виконується їх приєднання до клемної колодки люстри

Залишилося прикрутити до стіни підставу люстри і в нього вкрутити плафон. Як бачите, всі дроти і клемна колодка сховалися під підставу люстри і ніде не виступають.

Як бачите, всі дроти і клемна колодка сховалися під підставу люстри і ніде не виступають

Провід до додаткової розетки я уклав в кабель канал, так як не хотілося руйнувати стіну і розводити бруд. При черговому ремонті туалету, сховаю проводку в стіну.

При черговому ремонті туалету, сховаю проводку в стіну

Тепер необхідно виконати регулювання, встановити час таймера, чутливість датчика руху і роботу можна вважати закінченою.

Хоча світло тепер став включатися і відключатися автоматично, але за звичкою при підході до дверей рука тягнеться до вимикача, а при виході постійно, навіть не помічаючи, все вимикають світло. Довелося закоротити висновки вимикача на стіні, щоб він більше не впливав на включення світла, так як якщо світло відключений вимикачем, і знову включений, то датчик руху спрацьовує тільки після закінчення часу, встановленого таймером.

Особливості підключення датчика руху включення світла
в під'їзді з ліфтом

По електронній пошті мені прийшов лист від Сергія з Санкт-Петербурга. Сергій професійний електрик і зіткнувся з труднощами при установці датчиків руху в під'їзді семи поверхового будинку, обладнаного ліфтом, і звернувся до мене за порадою. Вирішив за згодою Сергія опублікувати нашу переписку.

Сергій:
Вчора поставили активні датчики руху включення світла в під'їзді на семи поверхах, і виявилося, що коли їде ліфт, то вмикається світло на кожному поверсі, красиво, але замовнику не сподобалося. Електромагнітне поле діє на датчики зрозуміло. Але в іншому будинку при таких, же умовах працює все нормально. Може, ліфт не заземлений? А може ліфт старий і дає такі перешкоди. Як захістітіся від цього?

відповідь:
На рахунок впливу електромагнітного поля, то я сумніваюся в цьому, так як ліфт всього лише ящик з кнопками і світильником, а все силове обладнання знаходиться на даху будинку в спеціальному приміщенні. При русі кабіни ліфта перемикаються тільки кінцеві датчики положення на поверхах, але там струми течуть в кілька міліампер і впливати ніяк не можуть.
Відсутність заземлення ліфта виключено, так як це один з головних пунктів вимог техніки безпеки і перевіряється в обов'язковому порядку наглядовими організаціями.
Вплив перешкод по мережі через роботу силового обладнання ліфта теж у вашому випадку не має місця, так як тоді б включалися світильники на всіх поверхах одночасно.
Залишається одне, вплив переміщення самої кабіни на датчики. При великій чутливості датчика руху, навіть якщо кабіна ліфта рухається в глухий шахті, цілком може бути достатньо навіть маленької щілини в місці примикання дверей ліфта, особливо якщо датчик встановлений навпроти дверей ліфта. Перевірити це можна, закривши щілину на одному з поверхів, або зменшивши чутливість датчика.
Якщо все ж винуватцем помилкового спрацьовування є перешкода по мережі, то можна спробувати включити паралельно датчику руху до клем підключення до мережі конденсатор ємністю 0,01-0,1 мФ на напругу не менше 300 В.

Сергій:
Добрий день Олександр, зворушений швидкою відповіддю на моє запитання. Сьогодні закрили вікно ліфта алюмінієвим щитом, чутливість датчика - мах, їде ліфт і все одно вмикає світло - це значить, що датчик «бачить» ліфт. Збавили чутливість - запрацювало все як треба, але представник від фірми - виробника ліфтів цієї марки запротестував, так як згідно з нормативом, вікно в двері ліфта закривати не припустимо. В результаті поставили інфрачервоний датчик, пасивний варіант, і проблема зникла.
PS Хочу додати по гіркому досвіді установки активних датчиків, вони глючать, і таймер глючить, вирішення проблеми просте: потрібно вимкнути живлення кілька разів поспіль, і все починає працювати.

Чому блимає енергозберігаюча і світлодіодна лампи
включені після датчика руху?

По електронній пошті мені прийшов лист від Анатолія з Приморсько-Ахтарска.

Анатолій:
Я теж трохи електрик, сам поставив датчик руху. Поки стояла лампа розжарювання все нормально. Поставив зберігається лампу - при відключенні підморгує, також введе себе і світлодіодна лампа. Як би позбутися від цього?

відповідь:
Енергозберігаючі та світлодіодні лампи, на відміну від ламп розжарювання всередині мають електронну схему з випрямляють діодами і встановленого після них електролітичного конденсатора. Для слабкого світіння цих ламп необхідний струм всього в кілька мікроампер. Тому якщо вимикачем розмикається НЕ фазний провід, то за рахунок витоків через повітря цілком може накопичуватися заряд в електролітичному конденсаторі і при накопиченні його до певного рівня лампа може блимати. Це явище спостерігається і при використанні вимикачів з підсвічуванням .

При підключенні лампи через датчик руху можливі дві причини, через які може спостерігатись мигання. У разі, якщо в датчику в якості вимикача використовується механічне реле (при спрацьовуванні чути клацання), то значить при підключенні поплутав місцями нульовий і фазний дроти.

При застосуванні в датчику руху в якості вимикача напівпровідникового приладу, наприклад симистора, в вимкненому стані він має струм витоку. У такому випадку, якщо при дотриманні правильності підключення фази і нуля виключити миготіння можна буде тільки, якщо замість лампочки підключити електромагнітне реле і через його контакти вже живити, розриваючи фазний провід енергозберігаючу або світлодіодну лампочку. Можна обійтися і без реле, якщо паралельно лампочці підключити резистор ват на 5-10 номіналом 5-10 кому. Але тоді знижується економічна ефективність застосування енергозберігаючих ламп.

Як відрегулювати датчик руху моделі TDL-2012-AC

По електронній пошті мені прийшов лист від В'ячеслава з проханням допомогти розібратися з органами управління датчика руху моделі TDL-2012-AC, в зв'язку з тим, що вони не комплектується інструкцією з підключення і регулюванню.

В'ячеслав:
Підкажіть, будь ласка, за китайським датчику руху моделі TDL-2012-AC. Які параметри регулюють перші два перемикача? Перший, ніби як рівень освітленості, при якому спрацьовує датчик. А другий?

відповідь:
Піктограми, букви і цифри позначають наступне:
- перемикач 1 регулює чутливість до освітленості, тобто рівень освітленості в приміщенні, при якій датчик почне працювати;
- другий служить для вибору чутливості до руху;
- інші перемикачі під номерами 3-8 призначені для установки часу, на яке буде включати датчик руху освітлення, 5, 40 сек. і 1, 4, 8 або 16 хв.

Може, ліфт не заземлений?
Як захістітіся від цього?
Чому блимає енергозберігаюча і світлодіодна лампи включені після датчика руху?
Як би позбутися від цього?
Які параметри регулюють перші два перемикача?
А другий?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов