Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати рюкзак для походу в гори і подорожей

  1. Основні типи туристичних рюкзаків Туристичний рюкзак відрізняється від міського однією важливою деталлю...
  2. Плюси безкаркасних рюкзаків:
  3. Каркасні рюкзаки - плюси і мінуси
  4. Плюси жорстких рюкзаків:
  5. Відмінності між жіночим і чоловічим рюкзаком
  6. На що потрібно звернути увагу при виборі рюкзака
  7. Конструкція спинки похідних рюкзаків
  8. Вага рюкзака для походів
  9. Наявність кишень і додаткові функції
  10. фурнітура
  11. Як правильно приміряти і купити рюкзак в магазині
  12. Приклади хороших моделей, вартість рюкзака для подорожей
  13. резюме
  14. Особистий досвід: Тарас Пізній, засновник і гід "кулуарах"
  15. Особистий досвід: Максим Хомякевіч, гід клубу "Кулуар"
  16. плюси:
  17. плюси:

Основні типи туристичних рюкзаків

Наша сеть партнеров Banwar

Туристичний рюкзак відрізняється від міського однією важливою деталлю - поясом на стегнах. Завдяки йому 70-80% ваги рюкзака переноситься на тазову область і ноги. Цей пояс і є головним «секретом» походів: адже носити вага до 20 кг на одних плечах протягом декількох днів - це дуже втомлює і можливо заробити собі проблеми зі спиною. Запам'ятайте: майже вся маса рюкзака тримається на поясі, а плечі тільки притримують його за лямки, щоб він не падав назад.

Рюкзаки для походів і подорожей, грубо кажучи, діляться на два типи конструкцій: м'які і каркасні.

Безкаркасні рюкзаки для походу - плюси і мінуси

М'які (або безкаркасні) - це рюкзаки з м'якою спинкою. За наявності стяжок, додаткових кишень і фурнітури вони не поступаються каркасним рюкзаків. У таких моделях, як правило, замість каркаса використовують каремат (килимок).

Плюси безкаркасних рюкзаків:

  • компактність: згортаються до мінімальних розмірів;
  • легкість: важать в два і більше рази менше (в порівнянні з каркасними рюкзаками);
  • відносно невисока вартість;

мінуси:

  • не тримають форму - потрібно вміння правильно пакувати рюкзак;
  • обмежена регулювання навантаження між плечима і поясом;
  • дискомфорт при великій вазі рюкзака;
  • обмеження моделей великого обсягу.

Висновок: недосвідченому туристові модель з м'яким каркасом, швидше за все, здасться не зовсім зручною в експлуатації. Перші кілька років краще ходити в гори з жорстким рюкзаком.

Каркасні рюкзаки - плюси і мінуси

Каркасні (жорсткі) - рюкзаки із каркасною системою. У моделях з невеликим об'ємом в ролі каркаса може виступати пластмасова пластина, а в моделях, призначених для більшої ваги, роль каркаса виконує система дуг з легкосплавних металів (наприклад, дюралюміній).

Плюси жорстких рюкзаків:

  • повне регулювання розподілу навантаження;
  • дозволяє комфортно переносити велику вагу довгий час;
  • великий асортимент - вибір моделі на будь-який смак і гаманець;
  • вміння правильно пакувати рюкзак не критично;

мінуси:

  • відносно велику вагу рюкзака. В середньому 2,5-4 кг;
  • середня і висока вартість;
  • порожній рюкзак не вийде компактно скрутити

Висновок: незважаючи на деякі мінуси даних рюкзаків, це кращий вибір для початківця туриста. Тому зупинимося на них докладніше.

Відмінності між жіночим і чоловічим рюкзаком

Основні відмінності - це форма і обсяг рюкзака.

Відомо, що жіноче тіло має інші пропорції, ніж чоловіче. І це не кажучи вже про індивідуальні особливості кожної людини. У рюкзаках з позначкою «women» враховують ці нюанси і пропонують моделі, які анатомічно краще підходять саме жінкам.

У рюкзаках з позначкою «women» враховують ці нюанси і пропонують моделі, які анатомічно краще підходять саме жінкам

Бажаний обсяг жіночого рюкзака - від 50 до 75 літрів, чоловічого - від 75 до 100. Крім того, вага, який несуть жінки, повинен бути на 20-30% легше в порівнянні з чоловіком. Я бачив таких інструкторів, які вантажили тендітних дівчат нарівні з собою зі словами: «А що? Адже вона теж їсть і спить в наметі. Так нехай і несе! ». Тому звертаюся до чоловічій половині: давайте в горах теж будемо дотримуватися толерантність і берегти наших милих дам ☺

На що потрібно звернути увагу при виборі рюкзака

Оптимальний літраж рюкзака для подорожей

Як сказав один досвідчений турист: «Спочатку ти вибираєш рюкзак, а потім - інше спорядження, яке в нього влазить. Але ніяк не навпаки ». Тому перше, з чим потрібно визначитися - це літраж (внутрішній обсяг) рюкзака.

20-35 літрів - рюкзак для одноденних походів або сходжень. Сюди поміститься все необхідне: дощовик, термос, бутерброди, аптечка і особисті речі. Моделі з таким літражем підходять, наприклад, для виїздів в Карпати, коли Ви живете в комфортному будиночку і виходите прогулятися по довколишніх горах. Крім цього, їх зручно використовувати в місті або під час подорожей.

35-50 літрів - штормові або альпіністські рюкзаки. З огляду на вартість, такі рюкзаки, зазвичай, використовують фрірайдери, альпіністи або рятувальники. Звичайним людям він може стане в нагоді під час відпочинку на гірськолижному курорті.

У цьому діапазоні літражу є і більш прості моделі. Для туриста-новачка - це буде найкращий вибір. Призначені на 2-3-денні легкі походи.

50-100 літрів - повноцінний похідний рюкзак. У нього влізе все, що потрібно для походу від 4 до 20 днів: теплі речі, намет, спальник, котли і їжа. А якщо щось не влазить, то зовні є спеціальні затягування, якими можна закріпити каремат, намет або інші речі. З іншого боку, в цьому випадку Вам слід гарненько переглянути його вміст: може, випадково схопили щось зайве?

100-150 літрів - експедиційні рюкзаки. Такий літраж підійде для складних спортивних походів або експедицій, тривалістю від 20 днів до декількох місяців. З таким рюкзаком - 140 літрів - я проходив 4 роки і з упевненістю можу сказати: потрібно дуже постаратися щоб заповнити його до країв. Навіть якщо вийшло це зробити, щось не гарантую, що вийде носити таку вагу довгий час.

Конструкція спинки похідних рюкзаків

Конструкція спинки похідних рюкзаків

Стандартна спинка - це проста конструкція з двох металевих прутів з можливими вигинами. Вартість таких рюкзаків, зазвичай, цілком адекватна.

Ортопедична спинка - більш складна система жорстких елементів, яка дозволяє максимально зняти навантаження з хребта. Таке задоволення може дозволити собі далеко не кожен турист.

Станкова спина - жорстка рама з підвіскою, на яку кріпиться річ-мішок або інший об'ємний вантаж. Використовується в експедиційних цілях. Такі "мамонти" траплялися мені на очі вкрай рідко.

У більшості сучасних рюкзаків (крім станкових) правильно відрегулювати спинку дозволяють численні стяжки і стропи, розташовані на плечових лямках і стегнах поясу. "Правильність" регулювання Вам може підказати консультант магазину, або вже гід кулуарах в поході.

Вага рюкзака для походів

Маса безкаркасних рюкзаків - від 1 до 1.5 кг, а каркасних - від 2 до 4 кг.

Найбільш оптимальна маса - це 2.5 кг. Хоча існують моделі - наприклад, німецького виробника Deuter, - які важать майже на кілограм більше, але виграють в якості матеріалів і зручність використання.

Наявність кишень і додаткові функції

При виборі рюкзака для походів і подорожей особливу увагу потрібно приділити наявності кишень і інших додаткових фішок, які зможуть значно спростити ваше життя в горах.

Клапан - верхній фіксатор, який дає доступ до основного відділу. Цей елемент необхідний для захисту речей від вологи і зменшення обсягу рюкзака.

Додаткові кишені - дрібна, але дуже зручна деталь, яка обов'язково не раз виручить вас в поході. Розташовуються на основному циліндрі рюкзака, в клапані і в стегнах поясу. Головна їхня функція - швидкий доступ до карти, компаса, води та інших дрібних аксесуарів.

Крім цього, популярні моделі з поділом на дві секції або доступом в нижній відділ рюкзака: для зручного витягання спальника або котлів.

Компресійні стропи - знаходяться по боках основного відділу. З їх допомогою зменшується обсяг рюкзака і додатково закріплюється спорядження (трекінгові палки, каремат або намет).

Зовнішні кріплення і петлі - використовуються для кріплення альпіністського спорядження: карабінів, льодоруба, кішок і мотузок. Такі рюкзаки називаються «штурмові» або «альпіністські». Деякі моделі оснащені спеціальними кріпленнями для лиж, сноуборду і лавинного спорядження.

Радіальний рюкзак - в деяких моделях «made in Ukraine» - Fram Equipment і Turbat - клапан або зовнішній кишеню відстібається і може виконувати функцію маленького рюкзака для радіальних виходів на сусідні вершини. У закордонних виробників я такого не зустрічав.

Rain-cover - відомі бренди не лінуються додавати до свого рюкзака захист від дощу. Являє собою шматок водовідштовхувального матеріалу за розміром рюкзака, який легко ховається в маленький кишеню. У бюджетних моделях зустрічається рідше, але докупити його потрібно обов'язково!

фурнітура

Дуже важливо при виборі рюкзака звернути увагу на якість блискавок, фастексами (застібок) і фіксаторів. Адже в поході не завжди є час і настрій для заміни поламаних деталей.

Якісну фурнітуру виготовляє японський бренд YKK. Якщо на вищевказаних деталях стоїть напис «YKK», значить вони будуть служити Вам дуже довго.

Як правильно приміряти і купити рюкзак в магазині

Вибір рюкзака для походів зроблений, тепер залишилося його придбати. Ідеальний варіант покупки - це перевірка конкретної моделі в поході. Позичивши рюкзак у друзів або взявши на прокат , За кілька днів в горах буде достовірно відомо на скільки він Вам підходить. А по поверненню в місто просто купуєте таку ж модель в магазині.

В іншому випадку - рюкзак не підійшов або не побували в поході - берете з собою друга-туриста і разом вибираєте те, що Вам потрібно. Якщо ж таких друзів у Вас немає - не біда! Адже більшість продавців-консультантів в туристичних магазинах - це люди, які не раз бували в горах. Вони допоможуть підібрати найкращий варіант, враховуючи Ваш зростання і пропорції тіла.

Звичайно, на форумах є багато інформації про підбір рюкзака і опис різних моделей. Вдалий вибір рюкзака дистанційно займає багато часу і зробити це дуже складно.

Приклади хороших моделей, вартість рюкзака для подорожей

У магазинах туристичного спорядження асортимент рюкзаків дуже великий. Тому інформації про них Ви знайдете достатньо. Діапазон цін - від 2000 до 8000 грн (100-400 дол).

На жаль, закордонні виробники (Deuter, Osprey, Black Diamond, Pinguin) прив'язують ціну товару до долара і далеко не кожен може викласти більше 200 дол за хороший рюкзак. Але є кілька українських брендів, які добре себе зарекомендували, а їх цінники не викликають шокового стану у покупця:

Terra Incognita - розробка проходить в Україні, а виробництво - в Китаї. Рюкзак Snow-Tech - протягом двох років допомагає мені під час катання на велосипеді, сноуборді і в невеликих походах. Ціновий діапазон - від 1000 до 5000 грн.

Fram Equipment - київський бренд надлегкого спорядження. Безкаркасним рюкзаком Ош користуються мої більш досвідчені товариші по туризму. Сам ходжу з ним 3-й місяць. Ціни на невеликий асортимент рюкзаків - від 300 до 1700 грн.

Beskid - рюкзаки Олександра Волкова. Різноманітність вибору і якість матеріалів Ви отримаєте за цілком справедливі гроші, а простота конструкції дозволить починаючому туристу легко експлуатувати ці рюкзаки. Модель Terskey 110 + 30 прослужила мені майже 5 років і відмінно збереглася навіть після складних спортивних походів. Діапазон цін - від 1000 до 2000 грн.

Ще кілька вітчизняних виробників - Travel Extreme, Commandor і Turbat - я часто бачив під час походів у інших туристів. Їх якість і зручність використання не гірше вищесказаних. Ціни - від 600 до 2300 грн.

резюме

Не поспішайте з вибором рюкзака для походів і подорожей! Чим зручніше рюкзак, тим комфортніше Ви будете себе почувати в поході і отримаєте від нього максимум задоволення.

І наостанок: якщо Ви та людина, яка постійно шукає для себе що-небудь нове, то ніхто не забороняє Вам мати кілька рюкзаків для різних видів туризму і подорожей;)

Автор: Максим Хомякевіч

Особистий досвід - вибір туристичного рюкзака

Звичайно, загальні відомості корисні, але набагато цікавіше і корисніше особистий досвід у використанні різних моделей. Ми поділимося своїм, ви ділитеся своїм - це допоможе тим, хто вибирає рюкзак для походу.

Особистий досвід: Тарас Пізній, засновник і гід "кулуарах"

Всім привіт! Чесно кажучи, рюкзаків я переносив багато. Не впевнений, що згадаю все моделі і назви, але буду старатися. Поїхали.

Самошітий рюкзак - оскільки турист я спадковий, то в походи почав ходити з самошітим анатомічним рюкзаком. По суті, він мало чим відрізнявся він теперішніх безкаркасних. Але відрізнявся: жорсткими лямками, які дуже натирали плечі - доводилося підкладати під них кофту, і відсутністю пояса. Так, весь чималий вантаж ми носили тільки на плечах. І дуже велике спасибі моїм батькам, що був такий рюкзак, а не «колобок» або «станковий» - це ж був просто пекло.

Особиста оцінка: 7 з 10 - з поправкою на той час.

Travel Extreme Scout 65 і 80 - це був наступний крок. Безкаркасний, легкий і зручний рюкзак. Колись їх робили дуже добротними і навіть зараз є пару «тих» скаутів в хорошому стані. Також є кілька нових, куплених для прокату. Так ось, за міцністю вони не йдуть ні в яке порівняння зі старими. У старих було все надійно і тільки через рік-два активного використання могли почати летіти фастекси і замки на блискавках. У нових все набагато гірше: тканину ніжніше - швидко розходиться по швах на лямках і боках, блискавки дуже дешеві - заїдає відразу, «собачки» ще гірше - летять уже в першому поході, фастекси теж погані. Загалом, мінусів набагато більше, ніж плюсів. З плюсів - ціна, легка вага, компактність, зручні кишені. Купуючи такий рюкзак запасайтеся відразу Ремнабор. А раніше були надійні.

Особиста оцінка: 6 із 10. Підійде для нескладних рідкісних походів.

Рюкзак Волкова KODAR 90, 110, 130.

Рюкзак Волкова KODAR 90, 110, 130

Я ріс і скаут вже став маленьким. Оскільки я майже завжди був сином інструктора (батька), то і носити мені доводилося найбільший рюкзак. 90-літровий ми вважали жіночим варіантом, а самі ходили з 110 і 130. Хороший обсяг, куди влізе все і навіть волейбольний м'яч. А іноді і футбольний. Раніше м'яч був обов'язковим аксесуаром походу, на рівні котла. Але повернемося до рюкзака. Зшитий він був добротно, не рвався. Уже минуло років 10 з тих часів і ці рюкзаки все ще служать нам. Іноді летять фастекси, але це не критично. Якісний, недорогий і трохи незграбний - треба вміти добре збирати рюкзак. Як на мене, то 110 літрів - це майже завжди перебір. Варто купувати на 90.

Особиста оцінка: 8 з 10 - непогана модель бескаркасного рюкзака.

Travel Extreme Denali 90.

Travel Extreme Denali 90

Чесно кажучи, точно не пам'ятаю чи був він першим моїм каркасних рюкзаком або не він. Почнемо з Деналі, так як зносив я їх штуки три, як мінімум. Це відносно нові рюкзаки від Тревел Екстрім, каркасні і не дуже дорогі. Загалом, перші пару походів ведуть себе не погано - сидять добре і зручно. Але вже до третього, а може і раніше, наповнювач в лямках злежується і вони починають тиснути. Також, до цього моменту зазвичай летять все фастекси і замки. Зарекомендували себе як непогані рюкзаки для одного-двох походів. Але хто купує рюкзак на два походу? З мінусів: неякісний пошив (нитки стирчать звідусіль), найгірші блискавки і «собачки», які я бачив, дуже незручні бічні кишені, відверто говіння фастекси, безглузда система затягування клапана, неякісні матеріали. До плюсів можна віднести невелику вартість і все.

Особиста оцінка: 6 із 10. Насправді, якщо ви ходите в походи 1-2 рази на рік, то можна брати. Але краще купити Командор. Ось таке нелегка ця справа - вибір рюкзака для походу в гори.

Рюкзак Commandor Караван 90 - стара версія?

Рюкзак Commandor Караван 90 - стара версія

Точно не пам'ятаю модель, а зараз на сайті точно такого не знайшов. Мабуть, тільки на цьому рюкзаку я зрозумів, що таке якісні фастекси і блискавки. Все було зроблено добротно, міцно і надійно. Жодної проблеми за кілька походів, але ж брав я його вже б / у за наводкою Льоші - спасибі. Єдиний мінус - це повна відсутність кишень. Я до такого не звик. Все інше в плюс: хороші лямки і пояс, які через років 5 і купу походів не збилися (в приклад Тревел екстриму), дуже якісні фастекси, блискавки і замки. Товста і міцна тканина. Загалом, ніяких проблем не було.

Особиста оцінка - 7,5 з 10. занизити через відсутність кишень.

Commandor Sherpa 100

Commandor Sherpa 100

Ще один рюкзак КОММАНДОР. Але він мені сподобався набагато менше попереднього. В основному тому, що він сильно великий і стегнах пояс був великий для мене. Я просто не міг затягнути його так, як того хотілося б, а через це збивалася і регулювання рюкзака. Блискавки, фастекси, тканина - за свої гроші все на дуже хорошому рівні. Мабуть, одна з кращих моделей великих бюджетних рюкзаків. Меншого обсягу рекомендую подивитися на Caravan 90 і Expert 75. Їх я не носив, але впевнений, що будуть хороші.

Особиста оцінка: 7 з 10 - виявився великий на мене.

Vaude Terkum 75 + 10

Vaude Terkum 75 + 10

На даний момент він їздить зі мною всюди. Однозначно, найкращий з усіх рюкзаків, які я носив. Чомусь, саме Вауд я вважав за краще минулого разу Дойтер, і не пошкодував. Хоча в цей раз візьму собі Дойтер. Так ось, головна перевага Теркума - це його неймовірну зручність. З ним я ходив по Норвегії, несучи 42 кг (тільки продуктів було 26 кг, такий похід вийшов: 18 днів, одні дівчата і я. А їх теж сильно не перенавантажуватимеш). І при цьому моя спина нормально перенесла ці муки. З будь-яким рюкзаком з минулих це було б майже нереально. Уже років зо два, як я його завжди ношу з собою всюди - а це означає, що більше 180 днів в році він в справі. І поки все відмінно, хоча, звичайно, трохи зношується. Дуже подобається, що вздовж всього рюкзака є дві блискавки, через які можна легко дістатися в будь-яку частину, не перепаковивая всі речі. Єдиний мінус - маленький обсяг. Тепер намет у мене завжди збоку і то не факт, що влізуть всі речі. Тому останні два роки я ходжу з двома рюкзачками. Попереду ще на 30 літрів Оспрей. І мені подобається така схема, адже з маленького можна в будь-який момент дістати фотик, карту, гпс і інші потрібні речі.

Особиста оцінка: 9 з 10. Мені взагалі дуже подобається фірма Вауд.

За основних моделям пробігся. Наступний раз мій вибір впаде на одну з моделей Дойтер, швидше за все. Цікаво спробувати їх. Сподіваюся, кому-то мій досвід допоможе у виборі рюкзака для походу, а хтось, може, захоче поділитися своїм.

Особистий досвід: Максим Хомякевіч, гід клубу "Кулуар"

Terskey 110 + 30 - "волковський" рюкзак, який був куплений в 2012 році. Пережив численні походи по Карпатах, Криму та Туреччині.

плюси:

  • простота конструкції, регулювання і використання;
  • великий літраж дозволяє вміщати об'ємні речі і спорядження;
  • низька вартість;

мінуси:

  • при навантаженні понад 20 кг тисне на плечі;
  • незручність використання при невеликій вазі;
  • неякісна фурнітура (модель 2012 року), яка через пару років почала ламатися.

Висновок: непоганий рюкзак для початківців туристів, але раджу купувати модель з меншим літражем: 90-110 літрів.

Snow-Tech 30 - "терровскую" модель 2014 року постійно використовую під час радіальних виходів, катання на велосипеді і сноуборді.

плюси:

  • якість матеріалів і фурнітури;
  • додаткові зовнішні кріплення для лиж, сноуборду, додаткових речей і спец-спорядження;
  • зручність регулювання і вентильована спинка;

мінуси:

Висновок: за свої гроші і можливості використання - відмінний рюкзак. Шкодую тільки, що не купив модель з об'ємом 40 літрів.

Діліться своїм досвідом в коментарях!

Я бачив таких інструкторів, які вантажили тендітних дівчат нарівні з собою зі словами: «А що?
З іншого боку, в цьому випадку Вам слід гарненько переглянути його вміст: може, випадково схопили щось зайве?
Але хто купує рюкзак на два походу?
Рюкзак Commandor Караван 90 - стара версія?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов