Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як розігнати відеокарту

  1. Очікування і обмеження
  2. Підготовчі роботи
  3. тестування
  4. Додаткові кошти тестування
  5. загальні рекомендації
  6. Приступаємо до розгону

Наша сеть партнеров Banwar

При покупці нової відеокарти, або використанні тієї, яка в даний момент працює в системному блоці, виникає спокуса отримати трохи більше продуктивності, ніж це було заявлено виробником. Треба сказати, що в деяких випадках це «трохи» може досягати мало 50-процентного приросту продуктивності. Досягти це можна розгоном відеокарти, про що і піде далі мова.

Очікування і обмеження

Перш ніж починати експерименти зі збільшенням частот роботи графічного процесора і пам'яті, треба критично поглянути на свій комп'ютер і встановлені в ньому компоненти. Розігнана відеокарта вимагає більше харчування і кращого охолодження. Перевірте, чи є запас потужності у використовуваного блоку живлення, наскільки добре справляється зі своїми обов'язками система охолодження. Можливо, доведеться замінити БП на більш потужний, а також модернізувати охолодження компонентів комп'ютера.

Наступний крок - визначити, що за відеокарту ви використовуєте. Якщо вона відноситься до топовим моделям, то швидше за все розгін не призведе ні до чого, т. К. З них вже вичавлений максимум. Якщо карта з оверклокерской серії, то шансів на досягнення помітних результатів найбільше. Саме такі моделі «женуться» найкраще.

Якщо відеокарта з «середнячків», то шанси також є. Не варто очікувати таких же результатів, як від оверклокерских відеокарт, але дечого домогтися швидше за все вийде.

У разі, якщо використовується відеоядро, вбудоване в процесор, або найдешевша відеокарта, то навряд чи варто займатися цим, т. К. Мало-мальськи помітного результату добитися не вийде. Збільшення продуктивності можна отримати тільки установкою другої відеокарти за технологією SLI / Crossfire, якщо це можливо з вашою материнською платою, або купівлею нової відеокарти.

Ось кому абсолютно точно не слід думати про розгін відеокарти, так це власникам ноутбуків. Система охолодження таких комп'ютерів і так працює на межі, можливостей для її апгрейда практично ніяких, а шансів на те, що після розгону щось вийде з ладу, і ремонт може виявитися складним і дорогим, набагато більше. Результатом таких маніпуляцій може стати похід в цей сервісний центр , Що виконує ремонт ноутбуків в Реутова (для прикладу), або в іншому місці.

Отже, всі перевірки проведено, відеокарта - потенційно придатна для розгону, система охолодження ефективна, запас по харчуванню є. Тоді рухаємося далі.

Підготовчі роботи

На цьому етапі слід виконати наступне:

  • Перевірити і відновити БІОС материнської плати до останньої актуальної версії.
  • Оновити відеодрайвер також до останньої версії. До речі, можливості зміни тактових частот відеокарти вже є в самих драйвери. Ми ж надалі будемо використовувати спеціалізовані утиліти, які надають більше зручностей, можливостей, і роблять процес більш наочним.
  • Слід протестувати наявну відеокарту в штатних режимах, щоб переконатися, що вона працює без збоїв. Розганяти пристрій, який «глючить» і не працює належним чином - справа безперспективна.

тестування

Традиційно для тестування відеопідсистеми комп'ютера і його центрального процесора використовується пакет 3DMark компанії Futuremark. Це цілий набір синтетичних тестів, частина з яких перевіряє, наскільки продуктивний ЦП, а друга частина тестує можливості графічного чіпа.

Існують 2 варіанти пакета - безкоштовний «Basic Edition» і платний ($ 24.95) «Advanced Edition». Різниця полягає в можливості зміни параметрів тестування і в запуску подтестов окремо. Існує ще одна версія, «Professional», але її вартість ($ 995), і можливість оцінки рендеринга окремих кадрів навряд чи цікава і доступна «простим смертним».

Сам процес тестування слід уважно переглянути і оцінити, наскільки стабільно працює ваш комп'ютер, чи не з'являються посмикування, мерехтіння зображення, руйнування текстур і інші артефакти. Це може служити ознакою перегріву графічного процесора або пам'яті. Поява зависань, синіх екранів, перезавантажень свідчить, що треба шукати причину в недостатньому харчуванні, перегрів, у збоях в роботі відеодрайвера, несправностей і т. Д. Ні про яке розгоні до усунення цих недоліків мови йти не може.

Підсумки тестування безкоштовна версія відображає в браузері на сайті Futuremark. Це дозволить згодом порівняти, чого вдалося домогтися розгоном.

Вибирати потрібну версію самої програми 3DMark слід, виходячи з версії DirectX, встановленої в системі. Для DirectX 11 і 12 підходить 3DMark 11.

Запустивши пакет, треба вибрати режим тестування:

  • Benchmark test only - будуть проведені тільки тести вимірювання продуктивності.
  • Full 3DMark 11 Experience - повний набір тестів.

Вибравши потрібний, натиснути кнопку «Run 3DMark 11».

Під час тестування в кутку екрану буде відображатися температура графічного процесора. Слід уважно стежити за значеннями, т. К. Це може багато що сказати про роботу системи охолодження. Якщо температура дуже швидко підібралася до 90 градусів, то це не дуже добре, т. К. Говорить про те, охолодження працює малоефективно. А під розгоном навантаження буде ще вище.

Додаткові кошти тестування

Починаючи розгін відеокарти, потрібно уважно стежити за її станом в реальному часі при запуску ігор, або працюючи з графічними додатками. Перевірити систему можна за допомогою стрес-тестів з набору 3DMark або за допомогою інших утиліт, наприклад, «OCCT». Ця програма додатково тестує і пам'ять відеокарти, все що з'являються артефакти і дефекти зображення фіксуються автоматично.

На наведеному скріншоті показані типові настройки тесту графічного чіпа - «GPU 3D».

Як і в 3DMark, слід стежити за температурою. Підвищення її до значень, що перевищують 90 ° C, може говорити про неефективність охолоджуючої системи або перерозгоні, якщо ви вже змінили стандартні настройки роботи відеокарти. Відеопроцесори NVIDIA мають максимальну температуру нагрівання 90-105 ° C. Компанія AMD офіційно не надає таку інформацію. Як би там не було, слід зробити все можливе, щоб не розігрівати графічний процесор до таких температур.

загальні рекомендації

Сподіваємося, що ви вже виконали тести комп'ютера при штатних настройки відеокарти, а також провели стрес-тестування, щоб переконатися, що проблем, збоїв і неполадок не виявлено.

Надалі кожен раз, як будуть збільшуватися частоти графічного процесора або відеопам'яті, слід повторювати тестування для контролю температури і працездатності. При стабільній роботі і успішне проходження тестів можна знову збільшити значення робочих частот.

Досягнувши потрібних або планованих значень, треба знову повторити тестування, причому робити це протягом декількох годин. Виконання всіх тестів без помилок може гарантувати працездатність надалі, дає впевненість, що не відбудеться зависання комп'ютера в самий невідповідний момент.

Приступаємо до розгону

Отже, все перевірено, стрес-тести пройдені успішно, можна переходити до основного завдання - розгону. Для цього використовувати будемо спеціальні утиліти, яких досить багато. Для відеокарт на чіпі NVIDIA це:

  • EVGA Precision X.
  • NVIDIA System Tools (колишня nTune).
  • NVIDIA Inspector.
  • NvClock (для Linux і FreeBSD).

Для AMD:

  • AMD GPU Clock Tool.
  • MSI Afterburner і ряд інших.

Ми будемо розглядати розгін на прикладі карт на GPU NVIDIA, і скористаємося утилітою EVGA Precision X. Вона створена з використанням багатьох функцій і технологій з дуже відомої, але дещо застарілою утиліти RivaTuner. З усього різноманіття налаштувань параметрів нам знадобиться тільки частина.

По центру вікна утиліти розташовані поточні параметри роботи відеокарти. це:

  • GPU Clock - частота, на якій працює графічний процесор.
  • GPU Temp - температура ДП.
  • Voltage - Напруга живлення ДП.

Тепер нас цікавлять 4 повзунки, розташовані нижче. Вони означають:

  • Power Target - рівень енергоспоживання ДП (можна встановити 100% і нижче). Оптимальне значення - максимум.
  • GPU Temp Target - межа температури GPU - встановлюємо в межах 90-105 ° C.
  • GPU Clock Offset - зміна частоти ДП щодо стандартної.
  • Mem Clock Offset - зміна частоти пам'яті щодо стандартної.

Є ще важливі параметри. Зліва знаходиться повзунок «FAN SPEED», за допомогою якого регулюються обороти вентилятора охолодження. Пересунемо його, збільшивши швидкість обертання на 50%. Це поліпшить охолодження процесора, коли ми почнемо підвищувати частоту його роботи.

Справа схожий повзунок «VOLTAGE». Поки його чіпати не будемо.

Тепер трохи, на 10-15% від базового значення, збільшимо частоту роботи GPU. Зробити це можна, пересунувши повзунок, або ввести нове значення частоти з клавіатури. Одночасно збільшується частота роботи пам'яті. Для підтвердження нових значень треба натиснути кнопку «Аpply». Тепер слід подивитися, чи зміниться температура процесора.

Природно, після кожної зміни треба провести стрес-тестування. Якщо все пройшло гладко - можна повторити попередні кроки, знову збільшивши частоту. У разі появи збоїв доведеться або трохи знизити частоту роботи, або додати напругу. За допомогою відповідного повзунка можна збільшити напругу живлення GPU. Зробимо це на 25 mV.

Природно, знову треба запустити тести для перевірки. Повторюючи ці кроки, можна дістатися до межі можливостей вашої карти, або зупинитися на тому рівні, який задовольнить ваші очікування, не допустить перегріву компонентів плати, забезпечить стабільну і безвідмовну роботу.

Тепер все що залишилося - запам'ятати все настройки, створивши профіль. Дана програма дозволяє зберігати до 10 таких профілів з настройками, оптимізувавши їх, наприклад, для кожної гри.

Кілька слів про те, коли наша відеокарта буде працювати зі штатними настройками, а коли - в розігнаному стані. Використання утиліт на зразок EVGA Precision X включає нові налаштування тільки тоді, коли запущена сама утиліта. Якщо раптом комп'ютер завис через перегрів або збою відеокарти, досить буде перезавантажити його, і всі налаштування повернуться до заводських значень. Для повернення до них з програми передбачена кнопка «Default».

Є ще один спосіб зафіксувати досягнуті значення розгону - записати їх в BIOS відеокарти. Це досить ризиковано, т. К. Простий перезавантаженням комп'ютера реанімувати відеокарту вже не вийде, якщо раптом станеться збій. Доведеться випоювати мікросхему і перепрошивати на программаторе. Навряд чи це вийде без звернення в хорошу майстерню , Де роблять ремонт комп'ютерів та ноутбуків і де їсти відповідне обладнання.

Ви можете оцінити статтю:


Вас можуть зацікавіти матеріали:

    відеокарта Огляд відеокарти моделі NVIDIA GTX 680 Вибираємо хорошу відеокарту
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов