Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як зробити повітряний сигнал для автомобіля 12 Вольт на легковий транспорт своїми руками?

  1. Пристрій і принцип роботи повітряного сигналу
  2. пневмонические
  3. електромагнітні
  4. Покрокова інструкція з виготовлення
  5. Інструменти і матеріали
  6. етапи
  7. висновок
  8. Ціна запитання
  9. Відео «пневмонічний клаксон своїми руками»

Наша сеть партнеров Banwar

Повітряний сигнал на авто служить для привертання уваги учасників руху, особливо пішоходів. Якщо не задовольняє штатний сигнал, можна його замінити або поставити додатковий. У статті розглядається влаштування, принцип роботи сигнального пристрою, а також дається інструкція, як змайструвати повітряний сигнал для автомобіля 12 Вольт своїми руками.

зміст

Откритьполное зміст

[Приховати]

Пристрій і принцип роботи повітряного сигналу

Перші клаксони стали випускати в 1908 році. У перекладі з грецької слово клаксон означає «виття». Перші звукові сигнали представляли собою конструкцію, яка складалася з пластини з пружиною, закріпленої заклепкою посередині.

Зубчасте колесо при обертанні стикалося з пружні пластиною, і відтворювався специфічний звук. Щоб підсилити звук і направити його в певну сторону, встановлювався рупор. Пізніше з'явився клаксон, в якому шестерня оберталася завдяки електриці.

Завдяки технічному прогресу сигнальні пристрої удосконалилися. Сучасна система звукової сигналізації включає в себе звукові сигнали (один або кілька), вимикач, реле звукових сигналів і дроти для з'єднання.

Клаксони поділяють:

  • по влаштуванню: з рупором і без нього;
  • за звучанням: тональні і шумові;
  • за принципом дії: пневмонические, електронні та електромагнітні.

Електроживлення сигнальні пристрої отримують від бортової мережі електрообладнання автомобіля .

Розглянемо конструкцію і принцип дії сигнальних пристроїв.

пневмонические

Принцип дії аналогічний «гуделка», які встановлювалися на перших автомобілях і кінних візках. З компресора подається під тиском повітря, який рухається через спеціальну трубу, створюючи вібрації і змушуючи її видавати специфічні звуки. Такі пристрої досить дорогі незалежно від форми і конструкції виробу.

Пневматичні пристрої відрізняються потужністю сигналу і формою труб. Їх частотний діапазон створюється трубами різної тональності. Щоб забезпечити їх звучання, необхідно встановлювати компресор, який здатний забезпечити тиск не менше 6-10 атмосфер. Число ріжків може бути різний, від їх кількості залежить мелодійність сигналу. При установці пневматичного сигналу на автомобіль додатково потрібно встановлювати реле з програмою, яка буде керувати відкриттям і закриттям електромагнітних клапанів.

електромагнітні

В основі цих пристроїв лежить електромагніт. Він приєднується до основної деталі сигналу - мембрані. Обмотка осердя електромагніту через переривник з'єднана з акумулятором. З масою автомобіля клаксон з'єднується за допомогою кнопки. При натисканні водієм на сигнальну кнопку стрижень сердечника починає рухатися, змушує вібрувати мембрану. У підсумку, лунає потужний звук (автор відео - tora 18).

Клаксони електромагнітного типу розрізняються звуковим випромінювачем:

  1. Дискові ( «млинці»). Можуть бути розбірними і нерозбірними. Другий вид компактніше, тому займає менше місця в автомобілі. Крім того, дискові сигнали можуть бути закритими і відкритими. Встановлюються дискові клаксони або під капотом, або на увазі. Можлива установка декількох гудків різної частоти і тональності.
  2. «Равлики». Ці пристрої складні в установці, так як розтруб має вигнуту форму і повинен бути спрямований відкритим кінцем вперед. Потужність сигналу дуже велика. Вони видають настільки гучний звук, що він тисне на барабанні перетинки. Гудки випускаються двотональні, але можна встановити реле, завдяки якому напруга буде надходити на обмотки по черзі, в результаті буде звучати задана мелодія.
  3. «Ріжки». Раструб цих клаксонів нагадує формою «розпрямленні равлика», зовні виглядає як горн або труба. Вони видають гірше звук, але їх зручніше розміщувати під капотом.

Вони видають гірше звук, але їх зручніше розміщувати під капотом

У конструкції електронних клаксонів використовуються генератор звуків і динамік.

Окремої уваги потребують VIP сигнали, які встановлюються на спецмашини. Їх часто називають «крякалка», так як видається ними звук нагадує крик качки. Хоча їх застосування заборонено, водії встановлюють «крякалки» на свої автомобілі.

На сучасних транспортних засобах часто сигналки використовуються парами. Один клаксон встановлюється з високою тональності, а другий - з низьким тоном. Разом вони виробляють красиві і сильні звуки.

Сигнальні пристрої використовуються в охоронних системах. У цьому випадку вони застосовуються як сторожа для охорони автотранспорту. Сигнал подається у разі спроби викрадення або несанкціонованого проникнення всередину машини. Управління сигналом здійснюється дистанційно з брелока.

Покрокова інструкція з виготовлення

Багатьох водіїв не влаштовує штатний сигнал, так як його часом погано чутно при інтенсивному дорожньому русі. Тому автолюбителі встановлюють додаткові клаксони на свою машину. Можна купити готовий пристрій, але це буде коштувати недешево. Можна встановити найпростішу «крякалка» своїми руками.

Інструменти і матеріали

Для виготовлення повітряного сигналу на легковий автомобіль своїми руками необхідно підготувати наступні інструменти і матеріали:

  • корпус, в якому буде міститися пристрій;
  • динамік для відтворення сигналу;
  • набір інструментів;
  • транзистори Кт 805 або Кт 819, другі краще, так як у них більше потужність;
  • конденсатори;
  • вимикач;
  • мікросхема TDA 2005;
  • резистори;
  • світлодіоди, щоб збільшити навантаження;
  • електронну сигнальну установку для велосипеда або несиметричний мультивібратор.

В якості джерела живлення використовується акумуляторна батарея , Яка забезпечує напругу в 12 В, достатню для живлення сигнального пристрою.

етапи

Якщо для виготовлення крякалки використовувати несиметричний мультивібратор, то він збирається за наступною схемою:

Харчування надходить на мультивібратор від АКБ автомобіля. Для збільшення потужності звуку, потрібно виготовити підсилювач. Для цього потрібно зібрати бруківку схему, основу якої становить мікросхема TDA 2005.

Після того, як зібраний підсилювач, його разом з мультивібратором поміщають в металевий корпус, який розміщують на радіаторі за допомогою кріплення. Для відтворення звуку можна використовувати звичайну динамічну головку 25 гд або її аналог. Вона міститься в підкапотний простір і підключається до виходу підсилювача. Для включення клаксона потрібно розмістити в зручному місці кнопку вимикача.

Для включення клаксона потрібно розмістити в зручному місці кнопку вимикача

Для подачі сигналу, що імітує крякання, потрібно натиснути на кнопку. При натисканні кнопки в мультивибратор починає виробляти змінні імпульси, які і генерують звуки, що нагадують крякання качки. Підсилювач робить звук уривчастим і більш потужним. Для посилення гучності можна скористатися металевою трубою довжиною близько 20-30 см, помістивши в неї динамік. Повітряний сигнал, зібраний своїми руками, розміщений під капотом, буде видавати досить потужні звуки, які привернуть увагу учасників дорожнього руху.

висновок

Звуковий сигнал на авто використовується з метою привернути увагу людини, впливаючи на орган слуху. Такий вплив може справити на людину як позитивне, так і негативний вплив. Це залежить від використовуваного частотного діапазону, який сприймає людське вухо. Це необхідно враховувати, застосовуючи сигнал на транспортному засобі. У спеціальній апаратурі використовуються звуки, які не подразнюють слух людини своєю тональністю, що не створюють ефект несподіванки, який може налякати і викликати неадекватну реакцію.

Слід пам'ятати, що використання саморобного клаксона забороняється законодавством. За його використання може застосовуватися адмінстягнення у вигляді накладення штрафу.

Ціна запитання

Саморобний повітряний сигнал обійдеться в 200-500 рублів, які будуть необхідні для покупки потрібних деталей. Вартість готового сигнального пристрою залежить від конструкції і використання додаткових пристосувань.

Відео «пневмонічний клаксон своїми руками»

У цьому ролику розповідається, як зробити повітряний сигнал своїми руками (автор відео - dimonchik445).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов