Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Яка швидкість літака? Яка швидкість польоту?

  1. Швидкісні показники пасажирських авіалайнерів
  2. Найшвидші надзвукові літаки
  3. Розглянемо поняття швидкості літака з фізичної сторони:
  4. швидкість вертольотів
  5. Швидкісні характеристики цивільних вертольотів
  6. Швидкісні характеристики військових вертольотів
  7. Найшвидші вертольоти в світі

Наша сеть партнеров Banwar

Швидкість літака була, є і залишається дуже важливим його чинником, який дозволяє не тільки з великим комфортом переміщатися між містами, регіонами або країнами, а й робить час перельоту максимально швидким.

Найперший цивільний літак «Ілля Муромець» мав швидкість польоту всього лише в 105 кілометрів на годину, то ця межа сьогодні можна легко подолати на звичайному автомобілі, а в ряді випадків і на міжнародному автобусі, а тому, комфортним таке переміщення ніяк не назвеш.

Що стосується звичайних пасажирських літаків, то їх швидкість польоту вже перевищила рубіж у 500 кілометрів на годину, і є далеко не межею, але як виявляється, і це є далеким від справжнього комфорту.

Що стосується звичайних пасажирських літаків, то їх швидкість польоту вже перевищила рубіж у 500 кілометрів на годину, і є далеко не межею, але як виявляється, і це є далеким від справжнього комфорту

Сучасні пасажирські літаки втратили задоволення літати з надзвуковими швидкостями, і, причому це мало дуже вагомі причини, які полягають в наступних факторах:

  • Надійність. При польоті на надзвукових швидкостях, літак вимушений мати максимально обтічну форму, і як відомо, чим більше довжина авіалайнера, тим складніше цього домогтися. В іншому випадку, літак при досягненні надзвукової швидкості може буквально розвалитися на шматки, що природно є небезпечним і може нести катастрофічні наслідки.

  • Економічність. По суті, надзвукові літаки мають малу економічність палива, а отже, і рейси на них будуть обходитися набагато дорожче ніж на більш повільних авіалайнерах.

  • Вузька спеціалізація. Під даним фактором слід розуміти, що далеко не кожен аеропорт зможе дозволити собі прийняти надзвуковий авіалайнер через його великої маси і швидкості, тобто, необхідна велика ВПП.

  • Часте технічне обслуговування. З причини того, що літак переміщається на надшвидких швидкостях. Його необхідно постійно обслуговувати, тобто, практично після кожного рейсу перевіряти стан фюзеляжу, заклепувальні кріплення і т.д., що також несе ряд незручностей для авіаперевізників.

Якщо сучасна швидкість літака цивільної авіації складає близько 800 кілометрів на годину, то у надзвукових пасажирських авіалайнерів, вона становила понад 2100 кілометрів на годину, що більш ніж в 2.5 рази швидше сучасних авіаперельотів. Проте, на увазі головним чином безпеки, на сьогоднішній день не існує діючих пасажирських надзвукових авіалайнерів, яких всього-то за всю історію цивільного авіабудування існувало два - радянський Ту-144 і англо-французький «Конкорд».

Цілком можливо, що незабаром, ми зможемо знову спостерігати надзвукові літаки в небі, і варто зазначити, ряд авіабудівників і конструкторських бюро працюють над цим питанням. Проте, очікувати якихось нововведень в найближчих кілька років не варто, хоча б через те, що важливим фактором залишається безпека пасажирів, а швидкість літака враховується вже потім.

Відомо, що різні моделі літаків мають різну швидкість польоту. Так, бойові ударні літаки мають значно вищі швидкісні показники, ніж апарати цивільної авіації.

Швидкісні показники пасажирських авіалайнерів

  • Ту-134 є пасажирським лайнером для польотів малої протяжності. Максимальна кількість пасажирів на борту - 96 осіб. Крейсерська швидкість машини складає 850 км / ч.

  • Ту-154 розроблений для перельотів на середні протяжності. На борту можуть перебувати до 180 пасажирів. При цьому крейсерська швидкість машини складає 950 км / ч.

  • Ту-204 - середньомагістральний лайнер, який може перевозити до 214 пасажирів на борту. Оптимальна швидкість польоту складає 850 км / ч.

  • « Сухий Суперджет-100 »Експлуатується на авіалініях з малим завантаженням. Салон може розмістити 98 осіб, а крейсерська швидкість має показник в 830 км / ч.

  • ІЛ-62 забезпечує перевезення пасажирів на далекі дистанції. Економваріант салону може розмістити 198 осіб. Нормальною крейсерською швидкістю є швидкість в 850 км / ч.

  • ІЛ-86 - величезний лайнер для перельотів середньої дальності. На борту може бути максимальна кількість пасажирів в 314 чоловік. Незважаючи на великі розміри, він має крейсерську швидкість в 950 км / ч.

  • ІЛ-96 є літаком з великою протяжністю польоту і розрахований на перевезення 300 пасажирів в салоні економ-класу. Оптимальною швидкістю є 900 км / ч.

  • Airbus A310 виготовляється в різній комплектації, що дозволяє використовувати машину на лініях з різною довжиною. Стандартним для цієї машини залишається число пасажирів в 183 і показники швидкості в 858 км / ч.

  • Airbus A320 - ця машина може здійснювати перевезення пасажирів на середніх дистанціях польоту, з крейсерською швидкістю в 853 км / ч. У літаку можуть розташуватися 149 пасажирів.

  • Airbus A330 виготовлений для тривалих перельотів з максимальною кількістю пасажирів на борту до 398 чоловік. При перельоті крейсерська швидкість складає 925 км / ч.

  • Boeing-747 має крейсерську швидкість польоту в 917 км / ч. Машина має можливість здійснювати далекі перевезення до 298 чоловік.

  • Boeing-777 також виробляє тривалі перельоти, але кількість пасажирів в економічному варіанті салону досягає всього лише 148 осіб, а оптимальна швидкість польоту має показник в 891 км / ч.

Boeing-777   також виробляє тривалі перельоти, але кількість пасажирів в економічному варіанті салону досягає всього лише 148 осіб, а оптимальна швидкість польоту має показник в 891 км / ч

Boeing-777

Все ж пасажирські літаки мають невисоку крейсерській і максимальною швидкістю польоту, хоча бувають і винятки з правил. Так, наприклад, літак «Конкорд» або Ту-144 можуть похвалитися високими швидкісними показниками. Зовсім недавно корпорація «Боїнг» заявила про створення нового високошвидкісного пасажирського апарату, який попередньо охрещений як Zehst. У планах керівництва компанії і конструкторів довести швидкість даної моделі до 5029 км / год.

Найвищі швидкості польоту мають більш нові військові машини, які досягають надзвукових швидкостей.

Найшвидші надзвукові літаки

  • МіГ-17 - номінальна швидкість польоту складає 861 км / ч. Незважаючи на те що це не такий вже і великий показник, це не завадило стати цієї ударної машині найпоширенішою в світі.

  • Bell X-1 - цей літак розроблений в США. Він здійснив свій перший політ ще в далекому 1947 році. У цьому польоті вдалося зробити розгін апарату до швидкості в 1541 км / год. На даний момент ця єдина машина знаходиться в музеї в США.

  • North X-15 мав ракетний двигун, але на відміну від попередньої моделі він максимально розігнався до швидкості 6167 км / год. Цей політ був здійснений в 1959 році. Всього було створено три таких апарату, які займалися вивченням верхніх шарів атмосфери і її реакції на входження в неї крилатих тел.

  • Lockheed SR-71 Blackbird - це військовий розвідник, який міг досягати швидкості в 3700 км / год. Він стояв на озброєнні в США до 1998 року.

  • МіГ-25 міг розвивати швидкість до 3000 км / год. Машина відрізнялася високими льотними і бойовими показниками. У 1976 році радянський льотчик викрав одну таку машину в Японію, де справили її детальне вивчення.

  • МіГ-31 вперше відірвався від злітної смуги 1975 року народження, цей перехоплювач може літати зі швидкістю в 2,35 Маха або ж 2500 км / год.

  • F-22 Raptor - військовий літак американського виробництва. Він належить до літаків 5 покоління. Крейсерська швидкість машини складає 1890 км / год, а максимальна доходить до 2570 км / год.

  • Су-100 є ударним розвідником. Хоча при проектуванні було багато варіантів його використання. Але все ж він дуже швидкий і може летіти на швидкості в 3200 км / год.

  • XB-70 - цей літак настільки швидкий, що під час перших випробувань з нього було зірвано потоком повітря 60 сантиметрів кромки. В даний час існує тільки одна така машина, і та в музеї США. Розігнати його вдалося до швидкості 3187 км / год.

  • Ту-144 був створений у відповідь на виготовлений в Британії «Конкорд» в 1960-х роках. Він розвивав максимальну швидкість до 2500 км / год. Всього було побудовано 16 таких машин, в даний час не експлуатується.

  • Aerospatiale-BAC Concorde - це пасажирський апарат, який активно використовувався в авіаперевезеннях пасажирів. Його крейсерська швидкість становила 2150 км / год, а максимальна - 2330 км / год. З 2003 року не використовується.

В даний час найрозвиненіші країни світу активно працюють над створенням літаків нового покоління, які повинні володіти ще кращими льотними показниками.

Aerospatiale-BAC Concorde

Розглянемо поняття швидкості літака з фізичної сторони:

Швидкість. Швидкістю руху будь-якого тіла (в тому числі літака) називається відношення довжини пройденого шляху до часу, протягом якого тіло проходить цей шлях. Якщо рух відбувається зі змінною швидкістю, то можна розглядати середню швидкість руху на певній ділянці шляху і швидкість руху в даний момент. Для того щоб визначити швидкість руху в даний момент, слід брати досить малі проміжки часу. Чим менше узятий інтервал часу, тим точніше буде визначена швидкість в даний момент.

У техніці прийнято вимірювати швидкість в метрах в секунду (м / сек) і в кілометрах в годину (км / год). Для того щоб швидкість, виражену в метрах в секунду, перевести в кілометри на годину, необхідно помножити значення швидкості на 3,6.

Наприклад, швидкість звуку на висоті 8 000 м становить 308 м / сек, або 308 X 3,6 = 1108,8 ж 1109 км / год.

Справжня швидкість. Швидкість, з якою рухається літак щодо повітряного середовища, називається істинної або повітряної швидкістю Уї.

Справжня швидкість визначає величину аеродинамічних сил і моментів, що діють на літак.

При відсутності вітру справжня швидкість збігається з шляховий швидкістю - швидкістю руху літака щодо землі.

Приладова швидкість. В авіаційній техніці знайшло широке застосування визначення швидкості за допомогою виміру різниці повного і статичного тисків повітря. Приймачем повного тиску є спеціальний насадок (трубка), встановлений на літаку (наприклад ТП-156). Статичний тиск зазвичай підводиться до приладу від заборника, що представляє собою калібрований отвір в одній з точок фюзеляжу. Швидкість, виміряна зазначеним чином, називається приладової швидкістю упр.

Назадній, що зменшення щільності повітря при постійній істинної швидкості буде супроводжуватися зменшенням швидкісного напору і, отже, зменшенням приладової швидкості.

Покажчик швидкості не є ідеально точним інструментом. У його показання необхідно вводити інструментальну поправку б Приймач статичного тиску також не є ідеальним - на вимірі тиску позначається обурення повітряного тиску в місці розташування приймача.

Вертикальна вісь лежить в площині симетрії літака і спрямована в бік верхньої поверхні крила. У швидкісний системі вісь Про у перпендикулярна осі О *. У зв'язаній системі вісь перпендикулярна основі.

Поперечна вісь спрямована в бік правого крила.

Кут між напрямком швидкості набігаючого потоку і площиною хорд крила називається кутом атаки а.

Кут між напрямком швидкості набігаючого потоку і площиною симетрії літака називається кутом ковзання.

Перевантаженням п називається безрозмірна відношення, що показує, у скільки разів сума всіх діючих на тіло сил (крім сили тяжіння) більше ваги тіла. Якщо перевантаження дорівнює нулю, то це означає, що на тіло діє тільки неврівноважена сила тяжіння, а сума інших сил дорівнює нулю.

Якщо перевантаження дорівнює нулю, то це означає, що на тіло діє тільки неврівноважена сила тяжіння, а сума інших сил дорівнює нулю

швидкість вертольотів

Говорячи про швидкісні характеристики літальних апаратів, не можна не згадати вертольоти. За рахунок величезної кількості виробників і схем будови вони мають різні показники швидкості.

Швидкість гвинтокрилих машин залежить від величезної кількості параметрів. Найбільш вагомими є вага апарату, кількість несучих гвинтів і кількість двигунів, які приводять в дію гвинти.

Найбільш вагомими є вага апарату, кількість несучих гвинтів і кількість двигунів, які приводять в дію гвинти

Швидкісні характеристики цивільних вертольотів

  • Мі-26Т має можливість розігнатися до 270 км / год, що стосується крейсерській швидкості, то вона дорівнює 255 км / ч. Апарат оснащений двома двигунами потужністю в 10 тисяч кінських сил. Настільки потужні двигуни забезпечують легкий підйом машини з максимальною масою, яка становить 56 тонн.

  • Ka-32A11BC - цей цивільний вертоліт можна розігнати до швидкості в 260 км / ч, а крейсерський політ машини проходить при швидкості 200 км / год при максимальній дальності польоту. Максимальна злітна вага становить 11 тонн.

  • Мі-8/17 має максимальну швидкість, рівну 250 км / год, при цьому крейсерський політ проходить на швидкості 230 км / ч. Маса при зльоті становить 13 тонн. Силова установка представлена ​​двома двигунами, потужність яких дорівнює 2 тисячам кінських сил кожен.

  • Ка-62 виробляє крейсерський політ при швидкості в 290 км / ч, а максимальна швидкість вище ненабагато і дорівнює 308 км / ч. Невисокі відмінності в швидкісних параметрах можна пояснити невеликою максимальною масою підйому в 6,5 тонни і тим, що апарат має один двигун потужністю в 1,7 тисячі кінських сил.

  • Ансат являє собою легкий цивільний вертоліт з максимальною масою підйому в 3,6 тонни. Крейсерська швидкість в польоті дорівнює 250 км / ч, а максимальна 275 км / ч. Вертоліт має два двигуни, які при зльоті дають 1260 кінських сил.

  • Мі-38 має крейсерську швидкість в 285 км / ч, при цьому максимальна маса зльоту дорівнює 16,2 тонни. При зльоті силова установка, що складається з двох двигунів, видає потужність в 5 тисяч кінських сил.

  • Ка-226 є невеликим цивільним вертольотом з максимальною швидкістю польоту в 250 км / ч. Крейсерський політ проходить при швидкості в 220 км / ч. Апарат може піднятися в повітря з масою в 3,6 тонни. Зростання забезпечують два двигуни потужністю по 580 кінських сил.

Зростання забезпечують два двигуни потужністю по 580 кінських сил

Швидкісні характеристики військових вертольотів

  • Мі-171А2 має максимальну швидкість в 280 км / ч, крейсерський політ проходить на швидкості 260 км / ч. Зліт можливий з максимальною масою машини в 13 тонн. Вертоліт має один двигун потужністю в 2,7 тисячі кінських сил.

  • Ка-52 відомий під назвою «Алігатор», оснащений двома двигунами по 2,4 тисячі кінських сил, які дозволяють розвинути максимальну швидкість польоту апарату в 300 км / ч. Що стосується крейсерській швидкості, то вона дорівнює 260 км / ч.

  • Мі-28Н "Нічний мисливець" може розвивати швидкість в 300 км / ч, що стосується крейсерського польоту, то він проходить на швидкості 265 км / ч. Два двигуна потужністю в 2,2 тисячі сил, вони забезпечують підйом машини з масою в 10,9 тонни.

  • Ка-31 може розвинути максимальну швидкість в 250 км / ч. Досягнення цієї швидкості забезпечують два двигуни потужністю в 2,2 тисячі кінських сил і масою машини при зльоті в 12 тонн.

  • Мі-26 виробляє крейсерський політ при швидкості 250 км / год, а максимальна швидкість польоту досягає позначки в 295 км / год. Силова установка складається з двох двигунів потужністю по 11,4 тисячі кінських сил, при цьому машина може виробляти зліт з масою в 56 тонн.

  • Мі-35М оснащений силовою установкою, що складається з двох двигунів, які видають загальну потужність в 4,4 тисячі кінських сил. Політ можливий з максимальною масою в 10,9 тонни. Крейсерська швидкість польоту складає 240 км / год, а максимальна 300 км / год.

  • Ка-27 може виробляти політ з максимальною масою в 11 тонн. При цьому максимальна швидкість апарату досягає позначки в 285 км / ч. Політ машини забезпечують двигуни потужністю в 2,2 тисячі кінських сил кожен.

Політ машини забезпечують двигуни потужністю в 2,2 тисячі кінських сил кожен

Найшвидші вертольоти в світі

  • Вертоліт NH90, який створений спільними зусиллями конструкторів Німеччини і Франції в корпорації Eurocopter, широко використовується в багатьох країнах. Він має відмінні льотні показники: скоропідйомність апарату дорівнює 11 м / с, крім того, він може розвивати швидкість в 291 км / год.

  • AW139M є машиною нового покоління. Силова установка вертольота складена двома якісно новими двигунами газотурбінного типу, за рахунок цього досягається максимальна швидкість в 310 км / год.

  • AW101 Merlin вертоліт створений спільними зусиллями італійців і англійців, він призначений для перевезення пасажирів, кількість яких на борту може досягати 30 осіб. При цьому максимальна швидкість апарату дорівнює 309 км / год.

  • CHF-47, виготовлений в США, може розвинути швидкість в 282 км / год. Це військова і масивна машина, але в повітрі поводиться досить спритно.

  • AW109 являє собою багатоцільовий вертоліт, який виробляє крейсерський політ на швидкості в 285 км / год. Що стосується максимальної швидкості, то вона дорівнює 311 км / год.

  • Вертоліт американського виробництва AH-64D являє собою багатоцільовий апарат, який може максимально розганятися до швидкості в 365 км / год. Що стосується крейсерській швидкості машини, вона також висока і наближається до позначки 270 км / год.

  • Найшвидшим вертольотом в світі по праву вважається апарат Сікорський X2. Ця машина встановила світовий рекорд швидкості для вертольотів в 2010 році, який дорівнює 415 км / ч.

Ця машина встановила світовий рекорд швидкості для вертольотів в 2010 році, який дорівнює 415 км / ч

В силу розвитку технологій конструктори наполегливо працюють над створенням нових швидкісних вертольотів нового покоління, які зможуть виробляти швидкісні транспортування пасажирів і вантажів на далекі дистанції.

Найшвидший літак

Avia.pro

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов