Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Які права та обов'язки у водія?

  1. Обов'язки водія
  2. Дорожньо-транспортна пригода: обов'язки водія
  3. права водія
  4. Зупинка ТЗ співробітником ДІБДР

Наша сеть партнеров Banwar

Які права та обов'язки у водія

Щоденне управління улюбленою моделлю з одного боку приємно доповнено переліком прав, до речі, вельми обмеженим, а з іншого - обов'язками. Перелік обов'язків представлений об'ємним списком і недбале ставлення до переліку загрожує автолюбителю перейти в статус суб'єкта адміністративного правопорушення з негативними наслідками, включаючи фінансові - штрафи. Тому якщо автолюбитель вирішив керувати транспортним засобом будь-якої категорії або навчити водінню знайомого, то згідно із законом (глава 12 КпАП РФ) він переходить в статус водія. При цьому абсолютно не важливо: є у водія право на керування транспортними засобами певної категорії або право на управління відсутня.

Транспортний засіб (ТЗ) - це Автомототранспорт з робочим об'ємом від 50 м3 і максимальної конструктивної швидкістю від 50 км / год. Для автолюбителя буде корисно знати, що автомобіль може бути з причепом, а самохідні дорожньо-будівельні машини, трактори, тролейбуси, трамваї, інші машини теж підлягають державній реєстрації. Для того, щоб керувати всім перерахованим автопарком, необхідно мати право і дотримуватися правил дорожнього руху. При цьому до громадянина, який знаходиться в автомобілі із включеним двигуном, на одному з сидінь або біля залізного друга, співробітник міліції теж може пред'явити вимоги. Однак в даному випадку вимоги обмежені, так як статус водія відсутня і досить пред'явити цивільний паспорт.

ПДР 2013: Обов'язки водіїв

Обов'язки водія

Так як автомобіль визнаний засобом підвищеної небезпеки, то обов'язків у водія набагато більше прав. До них відноситься наявність переліку документів, які водій зобов'язаний пред'являти для перевірки:

  • правовстановлюючий документ на майно, який підтверджує права користування, володіння, розпорядження;
  • водійське посвідчення, яке підтверджує право на керування транспортними засобами певної категорії, включаючи тимчасовий дозвіл;
  • талон ТО (документ про проходження технічного огляду ТЗ);
  • реєстраційні документи, включаючи причіп;
  • страховий поліс.

При перевезенні великовагових, великогабаритних, небезпечних вантажів необхідно дотримуватись відповідних категорії вантажу правила і підтверджувати право перевезення передбаченими законом документами. Документи на вантаж, ліцензійна картка або шляховий лист обов'язкові в встановлених законом випадках. Страхування цивільної відповідальності є обов'язковим для власника ТЗ.

Справний технічний стан авто - це обов'язок водія, тому перед виїздом обов'язково перевірити залізного друга на предмет несправностей. Частина з них можуть стати причиною заборони на переміщення автотранспорту: несправність рульового управління, гальмівної системи, не горять або відсутні задні ліхтарі і фари (при недостатньої видимості або темний час доби), недіючі склоочисники (під час снігопаду, дощу). Навіть якщо така несправність виникла в дорозі, то в обов'язок водія входить самостійне усунення або професійний автосервіс. В такому випадку переміщення до СТО, місця ремонту / стоянки потребують дотримання запобіжних заходів.

Управління мотоциклом можливо тільки в застебнутому мотошоломі, включаючи перевезення пасажирів. Водій зобов'язаний пам'ятати про те, що необхідно не тільки самому пристібатися, а й виключити перевезення пасажирів, які не пристебнуті. Винятком правила обов'язкового пристібання є: 1) навчання водінню у випадках, коли учень керує ТЗ; 2) пасажири і водії авто оперативних служб при наявності спеціальних цветографических схем. Після прийому спиртного керувати ТЗ заборонено, а на вимогу співробітників міліції водій зобов'язаний пройти огляд на стан сп'яніння. Крім того, заборонено:

  • керувати в стані сп'яніння (не тільки алкогольного, а й наркотичного чи іншого);
  • управляти під дією лікарських препаратів, які погіршують увагу і реакцію;
  • управляти в стомленому, хворобливому стані, яке поставить безпеку руху під загрозу;
  • вживати спиртні напої, одурманюючі речовини або психотропні та наркотичні після зупинки ТЗ співробітником міліції до огляду або прийняття рішення про те, що водій звільняється від огляду.

Передавати керування особам, яким заборонено керувати ТЗ по вищепереліченого переліку, водій не має права. Крім того, закон забороняє передачу управління громадянам, у яких немає підтвердженого права керування ТЗ відповідної категорії - посвідчення водія, крім випадків навчання водінню. При вилученні документа на право керування ТЗ в установленому порядку підтверджуючим документом є тимчасовий дозвіл.

Основні положення правил і обов'язки водіїв

Дорожньо-транспортна пригода: обов'язки водія

Учасник ДТП - це статус, в якому присутній максимум обов'язків для водія:

  • зупинити автомобіль;
  • включити «аварійку» - світлову сигналізацію;
  • виставити спеціальний знак (аварійна зупинка);
  • не переміщувати будь-які предмети, які відносяться до ДТП;
  • вжити заходів до надання долікарської медичної допомоги (при наявності потерпілих);
  • викликати швидку;
  • відправити потерпілих до лікувального закладу (в екстрених випадках);
  • повідомити про ДТП до міліції;
  • записати адреси і прізвища очевидців;
  • чекати прибуття працівників міліції;
  • заборонено вживати спиртні напої, одурманюючі речовини або психотропні та наркотичні після ДТП до огляду або прийняття рішення про те, що водій звільняється від огляду.

У деяких випадках потрібно прибрати машину з дороги і звільнити проїжджу частину за допомогою евакуатора, тому обов'язки можуть бути доповнені оплатою послуг фахівців. Евакуювати авто співробітник міліції не зобов'язаний, хоча багато водіїв впевнено противляться чималим сумами вартості викликаного евакуатора, намагаючись перекласти свої обов'язки на інших. Виклик евакуатора не є обов'язковим у разі, якщо водій в стані звільнити дорогу самостійно.

На цьому перелік обов'язків не обмежується, так як шлях громадян в автомир супроводжується ще одним переліком заборон. Тим, хто освоїв попередні вимоги, необхідно врахувати, що водієві заборонено:

  • перетинати організовані колони або займати в них місце, включаючи піші;
  • управляти з порушенням режиму відпочинку і праці.

Крім того, під час керування транспортним засобом заборонено користуватися телефоном, який не обладнано спеціальним технічним пристроєм для ведення переговорів в режимі «без рук».

права водія

Переважна кількість випадків, при яких автолюбитель починає згадувати про права, пов'язано із зупинкою ТС інспектором ГИБДД. Тому необхідно пам'ятати положення Наказу МВС РФ №329 про те, що контролювати дотримання ПДР може тільки співробітник Державтоінспекції МВС або дільничний інспектор міліції. Інші служби можуть контролювати водія тільки в окремих випадках: введення спеціальних планів, забезпечення громадської безпеки та порядку спільно з співробітниками ДІБДР, рішення керівника органу ВД.

Право зупинки ТЗ закріплено за регулювальниками, а для вантажного транспорту і автобусів, які здійснюють міжнародні перевезення, допускається зупинка співробітниками ФС з нагляду в сфері автотранспорту в спеціальних контрольних пунктах. Улюблений механізм тиску на водіїв - перевірка технічного стану - може здійснюватися виключно співробітниками технагляду з відповідною підготовкою.

Починається екскурс в приємну частину автосвіту з права не зупинятися на вимогу інспектора в темний час доби і при відсутності на автомобілі розпізнавальних знаків. Про такі випадки бажано повідомити на найближчому пості. Ще одним приємним доповненням є право не виходити з авто до і після перевірки документів, яке гарантується Законом про міліцію (ст.5): обмеження свобод і прав громадян можливо тільки в порядку, який прямо передбачений законом. Тому можна нагадати «забудькуватому» інспектору деякі положення закону про водійських правах і обов'язки співробітника міліції їх дотримуватися. Обов'язок вийти настає тільки в декількох випадках:

  • для усунення несправності транспортного засобу;
  • порушення правил перевезення вантажу;
  • при явних ознаках сп'яніння, хворобливого стану;
  • для огляду / огляду вантажу та транспортного засобу;
  • для особистого огляду;
  • для проведення звірки номерів (вузлів, агрегатів) з записами в документах в присутності водія;
  • для участі в процесуальних діях;
  • для надання допомоги співробітникам міліції або постраждалим в ДТП;
  • якщо поведінка водія створює загрозу особистій безпеці інспектора ДІБДР.

Зупинка ТЗ співробітником ДІБДР

Це цілий перелік прав, які постійно піддаються обмеженням. Прикладом є право водія використовувати диктофон як при зупинці, так і при пред'явленні обвинувачення у правопорушенні. Цим правом рекомендується користуватися для запису розмови, оскільки громадянин має право проводити диктофонні записи, що поширюється і на водія. А вилучення мобільного пристрою, відеокамери або диктофона заборонено з єдиним винятком: предмет є або може бути знаряддям правопорушення.

Відеозйомку водій може проводити як для запису окремого фрагмента розмови, так і під час перевезення з співробітниками ДІБДР. Таке право істотно розширить доказову базу і може бути використано в суді захистом, як і фото або інша фіксація відомостей. До документів відносяться кінозйомка, відеозапису, фото, звукозапису, банки даних, інформаційні бази, інші носії. При цьому інспектору не вдасться використовувати документи, які зроблені на телефон або побутову камеру, так як законом визначено чіткий перелік вимог до технічних засобів, яким має відповідати обладнання співробітника ДІБДР.

Захист адвоката - це право на юридичну допомогу, яка гарантується Конституцією. Скористатися цим правом водій може в будь-який момент і, особливо з моменту, як інспектор починає складати протокол. Презумпція невинності теж гарантується Конституцією, тому складання протоколу не переносить водія в статус правопорушника. Невинним водій залишається до тих пір, поки винність не буде доведена в порядку і встановлена ​​вироком, який набрав законної сили. При цьому доводити що-небудь співробітникові ГИБДД водій не зобов'язаний, тим більше переконувати інспектора в своїй невинності. Крім того, водієві гарантуються законом такі права:

  • оскарження дій посадової особи в суді;
  • вільне отримання інформації (водій має право знати обов'язки інспектора, вимагати їх виконання, включаючи документальну фіксацію дій);
  • не свідчити проти себе (в тому числі відмовитися від дачі пояснень при складанні протоколу).

Корисна порада . Для того, щоб управління улюбленою моделлю не перетворилося в розсип грошей на зустрічі з суддями, необхідно проявити активність в самостійному вивченні власних прав і обов'язків, а також приділити пильну увагу таким же положенням щодо співробітників ГИБДД. Знання правил дорожнього руху не врятує від свавільного інспектора, обов'язково познайомитися з положеннями Закону про міліцію, Кодексу про адміністративні правопорушення, Постановами Пленуму ВС.

«Рятівним» є вивчення Конституції, особливо статті 48, яка гарантує право водія на юридичну допомогу. Захист адвоката передбачена КоАП РФ, а невинність водія до встановлення вини в порядку, передбачених федеральним законом, гарантується Конституцією (ст. 49). Не зайвим інформаційним «вантажем» буде ознайомлення з законом «Про інформацію ...», так як саме цей документ дозволить отримати документи, які спростять захист прав водія в суді: стаття 3 регламентує принцип відкритості інформації інспектора ДІБДР.

«Законом» автосвіту буде турбота про власну безпеку, в тому числі перевірка службового посвідчення інспектора до передачі документів на перевірку. Досвідчені автолюбителя радять не тільки прочитати, але й записати дані посвідчення. Крім того, варто пам'ятати, що будь-який пасажир є свідком, в тому числі члени сім'ї. При складанні протоколу їх необхідно включати в документ, навіть якщо співробітник ДАІ ухиляється від внесення даних. У таких випадках достатньо заповнити розділ «Пояснення особи ...» і внести П.І.Б., контактні дані свідків (адреса, телефон).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов