Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Який нормальний тиск води в квартирі?

  1. Водопровід в квартирі
  2. Низьке і високий тиск
  3. Регулювання тиску води
  4. Як забезпечити натиск води
  5. Вибір насоса. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Для нормального функціонування сантехнічного обладнання в квартирі тиск у водопровідній мережі має відповідати певним значенням. Для вимірювання тиску зазвичай користуються одиницею виміру бар або атмосфера (1 бар = 1,0197 атм.). За будівельним нормам, тиск в квартирі має бути в межах 4 бар. При цьому для нормального функціонування водопроводу в квартирі тиск може перебувати в межах від 2 до 6 бар. Для нормального функціонування сантехнічного обладнання в квартирі тиск у водопровідній мережі має відповідати певним значенням

Напір води з крана у квартирі недостатньо високий

Водопровід в квартирі

Схема водопровідної мережі в квартирі показана на малюнку нижче.

Схема водопровідної мережі в квартирі показана на малюнку нижче

Схема водопровідної мережі в квартирі

Як видно з малюнка, до квартирного водопроводу підключено багато пристроїв, яким необхідно подати воду відповідного тиску. Для перекривання води під час ремонту або установки сантехнічного обладнання передбачені крани (1). Для контролю тиску використовують манометр (2). Для грубої очистки води передбачений фільтр (3). Тут також показані пристрої для регулювання напору в мережі, такі як розширювальний бак (8) і редуктор тиску (4). Для очищення води служить фільтр тонкого очищення (5). Також на системі обов'язково встановлюється зворотний клапан (6) для запобігання витоку води з гідроакумулятора (8). На самому розширювальному баку встановлений скидний клапан (7) для скидання надлишкового тиску. Також для скидання надлишкового тиску на системі передбачений клапан (9) із зливним краном (10). Він спрацьовує при підвищенні тиску в мережі до критичного і скидає воду з системи. У котлі, який призначений для отримання гарячої води, встановлюється автоматичний (11), який служить для відведення повітря з бака бойлера. Термостатичний змішувач (12) служить для доведення гарячої води до потрібної температури шляхом перемішування її з холодної. Для контролю температури гарячої води служить термометр (13). Колектори (14) передбачені для розведення води споживачам по колекторної схемою.

Низький тиск зазвичай спостерігається на верхніх поверхах, а високе - навпаки на нижніх. Тому в першому випадку потрібно встановлювати пристрої для підвищення тиску, а в другому - для зниження.

Для того щоб не створювати занадто великого тиску на нижніх поверхах, особливо в багатоповерхових будівлях (більше 9 поверхів) застосовують зонування, тобто на нижні поверхи подають воду по одному стояку, а на верхні - по іншому. Також в деяких випадках для подачі води на верхні поверхи застосовують підкачувальні насосні станції.

Низьке і високий тиск

При низькому тиску:

  1. Багато пристроїв в квартирі, які використовують воду, такі, наприклад, як пральна або посудомийна машини розраховані на роботу при певному тиску, тому вони просто не будуть працювати, якщо тиск нижче норми.

При низькому тиску в водопровідній мережі неможливо прийняти душ або просто нормально помити посуд, особливо якщо для підігріву гарячої води використовується проточний водонагрівач.

  1. Погано функціонує механізм бачка унітазу і при цьому часто засмічується, що створює певні незручності.

Високий тиск теж створює певні проблеми:

  1. У трубах, особливо на різьбових з'єднаннях, з'являються протікання, що вимагає певних витрат часу на їх усунення. Причому якщо підвищення тиску відбувається періодично, то визначити місця протікання буває теж не так просто, оскільки при низькому тиску вони можуть себе і не проявити.
  2. Багато пристроїв розраховані на певний максимальний тиск і тому при сильно великому тиску можуть або працювати неправильно, або взагалі вийти з ладу.
  3. Якщо тиск сильно велике і при цьому може різко підвищуватися і знижуватися, то може статися розрив трубопроводу в якомусь місці. При цьому буде затоплена не одна квартира в будинку.

Регулювання тиску води

Для підвищення тиску в квартирі використовують такі пристрої, як насоси та насосні станції:

  1. Насоси ставлять в систему водопроводу при низькому тиску в мережі, такий пристрій здатне підняти тиск води у водопроводі на 1,5-2 бару. Можна встановити як постійно працюють насоси, так і такі, що включаються при відкритті водопровідного крана. Причому установка за другим варіантом краще, оскільки не тільки економить електроенергію, а й збільшує ресурс роботи насоса. Варіант такого насоса зображений на малюнку нижче.

Відцентровий насос для підтримки тиску в водопроводі

При дуже низькому тиску води у водопроводі або повну її відсутність, просто поставити відцентровий насос не вийде, доведеться ставити насосну станцію. Цей агрегат складається з насоса, гідроакумулятора і реле тиску, яке регулює подачу необхідного тиску. Насосна станція зображена на малюнку нижче.

Як виглядає насосна станція

У гидроаккумуляторе встановлена ​​гумова мембрана, що розділяє бак на дві зони: водяну і повітряну. В повітряну зону накачується повітря під певним тиском, яку контролює манометр. За допомогою цього пристрою можна накопичувати певний об'єм води під тиском і використовувати його при відсутності гарячої води в мережі. Пристрій бака гідроакумулятора показано на малюнку нижче.

конструкція гідроакумулятора

Як видно з малюнка, пристрій являє собою бак з розташованої усередині мембраною з гуми. Без води мембрана знаходиться в стислому стані. При надходженні води повітря навколо мембрани стискається, а сама вона розтягується, наповнюючись водою. Таким чином, забезпечується акумулювання води певного обсягу під тиском. При наявності води в водопровідній мережі бак наповнюється водою, а при її відсутності вода надходить назад в систему. Для наповнення бака повітрям передбачений спеціальний золотник, через який повітря закачують насосом.

Для регулювання напору в гидроаккумуляторе в складі насосної станції є манометр і реле тиску, яке включає насос при низькому тиску і вимикає при високому. Пристрій має дуже просту конструкцію і являє собою мембрану, яка вигинається під дією напору води і розмикає або замикає контакти.

Перед тим, як задуматися над установкою насоса, потрібно зробити ревізію водопровідних труб. Можливо причина низького тиску - їх засмічення.

Для запобігання перевищення тиску потрібен спеціальний регулятор тиску. Принцип дії цього пристрою заснований на взаємодії поршня або мембрани з пружиною і напору води. Чим більше напір води, тим більше сила протидії пружини і навпаки. Зовнішній вигляд і схема роботи такого пристрою показана на малюнку нижче.

Зовнішній вигляд і схема роботи такого пристрою показана на малюнку нижче

Схема будови квартирного регулятора тиску

Пристрій являє собою конструкцію, що складається з корпусу (1), в якому розташований механізм регулювання напору в мережі. Як видно з малюнка, вода, що надходить в регулятор праворуч, проходить через золотник (5) і одночасно потрапляє в зону руху мембрани з пружиною (10), яка впливає на мембрану через завзятий конус (7). Мембрана, в свою чергу, штовхає поршень (4), з'єднаний з золотником (5). Для ущільнення золотника служить прокладка (13). Для ущільнення поршня і мембрани передбачені ущільнювальні кільця (11) і (12). При цьому, чим більше напір води, тим більше вона буде протидіяти сама собі.

Таким чином домагаються регулювання напору води в водопровідній мережі. Налаштування потрібного напору забезпечується гвинтом (8), стискати і розтискати пружину. Пружина розташована в кришці корпусу (2) і закрита захисним ковпачком (9) .Це простий пристрій добре і довго працює при правильній експлуатації. Замість пробки (3) для вимірювання напору можна встановити манометр.

Як забезпечити натиск води

З розглянутих вище механізмів регулювання води в квартирі можна підібрати саме той, який підходить до умов однієї конкретно взятої квартири. Наприклад, якщо тиск в мережі постійно високу, і подача води забезпечується цілодобово, то на виході зі стояка досить встановити регулятор тиску. Те ж саме можна зробити, якщо тиск постійно «скаче» від номінального до максимального значення. Регулятор тиску вирівняє всі ці скачки і забезпечить нормальний стабільний напір в мережі.

Якщо тиск мережі низька, то тут можна встановити манометр і насос, що підкачує з включенням від відкриття крана. Цей насос зможе забезпечити натиск води до номінального значення. Причому якщо тиск постійно скаче від мінімального до максимального значення, то потрібно встановити і насос, і манометр, і регулятор тиску. Причому регулятор встановлюють після насоса по ходу руху води. При установці регулятора потрібно стежити, щоб він був встановлений правильно, тобто стрілка на корпусі відповідала напрямку руху води.

У найскладнішій ситуації, коли спостерігаються постійні перепади напору від мінімального до максимального значення, причому спостерігаються перебої з подачею води, виручить насосна станція в парі з регулятором напору. При цьому якщо не потрібно підвищувати тиск, тобто вода подається з перебоями, але натиск нормальний, можна просто встановити гідроакумулятор, манометр і регулятор тиску. При цьому потрібно встановити зворотний клапан перед гідроакумулятором, а то при припиненні подачі води вона з гідроакумулятора піде назад в стояк.

При установці насосної станції в квартирі потрібно враховувати, що вона створює певний шум, її найкраще звукоизолировать. Крім того вона вимагає виділення окремої площі в квартирі для установки.

Вибір насоса. Відео

Про нюанси вибору насоса для підвищення тиску води розповідає представлене відео.

Способів, як збільшувати тиск води в квартирі, існує досить багато, виходячи з чого можна вибрати свій, який підходить саме для умов окремо взятої квартири. Ознайомившись з пристроями для регулювання води в квартирі можна підібрати свій варіант найбільш ефективний і економічний.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов