Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Яким чином підключити датчик руху для освітлення: схема, терморегулятори проводів, підключення навантаження

  1. Де можна використовувати датчик руху
  2. види датчиків
  3. Схема підключення датчика руху для освітлення
  4. Ускладнення схеми додаванням вимикача
  5. Тумблер в схемі з відключеним світлом
  6. Вимикач в схемі з постійним освітленням
  7. Як підключити датчик руху до прожектора
  8. Налаштування роботи датчика руху для освітлення
  9. Кут нахилу і висота
  10. освітленість
  11. чутливість
  12. Налаштування за часом

Наша сеть партнеров Banwar

Датчик руху дозволяє автоматизувати процес управління підсвічуванням Датчик руху дозволяє автоматизувати процес управління підсвічуванням. Включення і вимикання системи освітлення саме в той час, коли в цьому є необхідність, дозволяє скоротити витрати на електроенергію. Визначити момент включення можна по появі людини в зоні сканування. Сенсори спрацьовують на будь-які рухи, навіть на тварин, наприклад, котів. Щоб світло включався тоді, коли потрібно, і ефект економії був відчутним, необхідно встановити параметрів датчика. Висвітлення питань, пов'язаних зі схемою включення і налаштуванням датчиків руху присвячена ця стаття.

Де можна використовувати датчик руху

Розміщення датчика руху найчастіше можна зустріти на сходових клітинах в під'їздах звичайних багатоквартирних будинків. Це дозволяє істотно економити на витратах електроенергії. Так, одна лампочка в 60 Вт при цілодобовій роботі протягом місяця споживає 43 Вт. Час же її роботи, коли повз проходять люди в кращому випадку складе 5% від доби. Такий датчик допомагає більш ніж в 20 разів зменшити витрати.

У великих приміщеннях або довгих коридорах наявність датчика дозволяє вимикати освітлення, саме тоді, коли остання людина його покидає. Для того, щоб охопити всю площу, можна використовувати датчик з круговою зоною дії. На вулиці перед будинком він також дозволить як включити світло прожектора, так і попередити господаря про появу відвідувачів. Як підключити датчик світла для вуличного освітлення буде розказано окремо.

види датчиків

Існує безліч способів їх класифікації Існує безліч способів їх класифікації. За способом розташування є істотні конструктивні відмінності. Місце установки визначає їх функціональне зміст. Розподіл за принципом дії визначається в залежності від того на яких фізичні явища заснована робота сенсора. Нижче будуть перераховані основні з них.

Інфрачервоний датчик найбільше поширений в звичайних приміщеннях. Принцип його дії заснований на виявленні теплового випромінювання, відповідного температурі людського тіла. Фокусування такого випромінювання виконується за допомогою лінзи Френеля. Ні в якому разі не слід встановлювати його в кімнатах, де є джерела випромінювання тепла (печі, кухні). Такі датчики мають важливий плюс: вони нешкідливі. Разом з тим, вони не можуть виявити об'єкти, які не випромінюють тепло.

Це цікаво! газорозрядні лампи потужність, тип, принцип роботи і тиск

Ультразвуковий датчик працює на основі ефекту Доплера. Рухомі об'єкти виявляються незалежно від їх температури. Він має широкий діапазон застосування. Але у нього є ключовою мінус: на повільний рух він не реагує. До того ж його випромінювання негативно впливає на тварин.

Мікрохвильовий датчик працює аналогічно ультразвуковому. Але працює з електромагнітними хвилями частотою близько 6 ГГц. Володіє рядом ключових особливостей: компактний, працює в будь-яких погодних пристроях, реагує навіть на повільно рухомі об'єкти. З мінусів, крім високої ціни, можна назвати реакцію на інші мікрохвильові випромінювання робочого діапазону.

Схема підключення датчика руху для освітлення

У комплект підключення повинні входити такі пристрої:

  • датчик руху;
  • навантаження;
  • розподільна коробка;
  • вимикач (опціонально).

Зрозуміло, крім них знадобляться дроти і клеми. Оскільки кожна модель датчика руху може мати свою унікальну конструкцію, то детальна схема повинна додаватися до комплекту поставки. Але, тим не менш, у всіх різновидів є загальні особливості. Функція комутації виконується стандартним набором елементів:

  • власне елементом, що реєструє рух;
  • коробкою з розводкою на клемах трьох типів підключень по електричної мережі.

До клем підводяться дроти, які маркуються різними кольорами в залежності від призначення:

  • фаза на вході датчика, зазвичай має коричневий колір;
  • нульова жила - колір синій або білий;
  • навантаження, має синю або зелену маркування.

У комплект може входити окрема колодка для заземлення. Призначення проводів може бути зображено на коробці самого пристрою. При цьому прийняті наступні позначення:

  • L - фаза;
  • N - нуль;
  • A - навантаження.

Харчування на клему слід встановлювати через фазний провід вхідний проводки Харчування на клему слід встановлювати через фазний провід вхідний проводки. Після цього струм йде на лінію нейтрали і навантаження. У такій схемі підключення детектор завжди працює, і замкнутість контуру ланцюга забезпечують фаза і нуль. Навантаження підключається до останнього проводу. Коли реєстратор фіксує рух, то на синьому (або зеленому) дроті з'являється харчування. Навіть якщо навантаження не підключена, датчик все одно працює. Провід, який підключається до датчика, бажано вибрати з такою ж кольоровим маркуванням. Якщо ж маркування відрізняється, то заздалегідь записати, який колір і до чого підключений.

У розподільній коробці необхідно з'єднати всі дроти за досить простою схемою. Фазний вхідний провід з'єднується з фазою від датчика. Нульовий провід з'єднується з аналогічним проводом від датчика і навантаження. А ось джерелом фази для навантаження буде провід навантаження від датчика. Всі дроти із заземленням, на тих пристроях, де вони є, слід з'єднати з загальним проводом заземлення, який йде на свою шину на щитку. Оскільки на кожному з'єднанні є 2 або 3 дроти, з'єднувати їх можна спеціальними зажимами у вигляді клем: дві подвійні і одна потрійна.

Ускладнення схеми додаванням вимикача

Коли автоматику хочеться відключити, використовується конструкція керованого датчика руху для включення світла. Схема підключення з кнопковим тумблером є найпростішою реалізацією такої конструкції. Вона може бути використана в наступних випадках:

  • Вам необхідно позбавитися спрацьовування сенсора на деякий час;
  • для підтримки навантаження у включеному стані при періодичній роботі від датчика.

Тумблер в схемі з відключеним світлом

Перший випадок можливий під час від'їзду господаря будинку у відпустку, коли включати лампочку перед дверима немає необхідності Перший випадок можливий під час від'їзду господаря будинку у відпустку, коли включати лампочку перед дверима немає необхідності. Або в темний час доби, коли господар спить, і при цьому небажано включення світла перед дверима. Для запобігання постійного включення навантаження при переміщенні в зоні виявлення необхідно незначно ускладнити схему. Для цього додається звичайний одноклавішний вимикач. Він виконує функцію знеструмлення вхідного харчування на детекторі. Встановлювати його можна в кімнаті.

Схема підключення гранично проста. До розподільній коробці від вимикача проводиться двожильний кабель. Один провід підключається до фази від вхідних навантаження. Другий - до проводу від датчика руху. При цьому прямого з'єднання між силовими проводами на фазі між датчиком і вхідною напругою бути не повинно. Така конструкція зажадає додаткове використання ще однієї клеми на дві точки підключення.

Вимикач в схемі з постійним освітленням

Другий випадок можливий, коли господареві, навпаки, в темний час доби необхідно включення світла. На веранді для освітлення солнцелюбівих рослин, наприклад. У коробку заводиться той же двожильний провід від вимикача. На цей раз до вхідних фазі підключається вхідна напруга датчика і один з проводів вимикача. Вхідний нульовий провід комутується з аналогічним проводом у датчика і навантаження. На третю клему підводяться провід навантаження від датчика, фазний провід навантаження і другий провід від вимикача.

Харчування на вхід споживача буде подаватися або на виході сенсора руху, або при натисканні клавіші. З'єднання в коробці можна забезпечити лише трьома трижильні клемами. Клеми варто використовувати в тих випадках, коли немає досвіду по спайці проводів або велика ймовірність того, що конструкція буде з часом нарощуватися і ускладнюватися. Простіше послабити всього один затиск, ніж зрізати дроти і заново їх запаювати. До того ж клеми забезпечують безпеку при певному навантаженні.

Як підключити датчик руху до прожектора

Прожектор підключається до датчика руху, як і будь-яка інша навантаження, наприклад, лампочка Прожектор підключається до датчика руху, як і будь-яка інша навантаження, наприклад, лампочка. Але у нього є особливості: працюють прожектори на вулиці і, споживана ними потужність може бути істотно вище, ніж у звичайної лампочки. Робота на вулиці пов'язана як з більш суворими умовами експлуатації, так і з більшою зоною сканування і складністю рельєфу. Конкретну модель варто вибирати, враховуючи такі характеристики, як температура експлуатації, потужність споживаної навантаження.

Якщо у датчика потужність недостатня, а з фінансових міркувань, дешевше купити кілька менш потужних моделей, то їх можна підключити одночасно до одного прожектору. Чимось такий спосіб підключення нагадує раніше згаданий: «вимикач в схемі з постійним освітленням». Тільки замість вимикача буде використаний ще один датчик. Кабелі фази і нейтралі з'єднуються в загальних точках. Провід навантаження всіх датчиків з'єднуються з вхідними лінією прожектора.

Ситуація, коли до одного датчику підключається декілька прожекторів більш рідкісна, але цілком реалізовується. Якщо пристрій з детектором дозволяє витримувати навантаження до 600 Вт, то можна на датчиках заощадити. Все прожектора також підключаються до виходу за навантаженням, а нульовий провід в одній точці з'єднується із загальною лінією харчування. При цьому слід врахувати, що дроти, що йдуть від вхідних лінії і до розподільної коробки, а також від коробки і до датчика повинні витримувати навантаження і умови вуличного середовища. Цілком підійдуть кабелі ШВПП з перетином 1,5 мм 2.

Встановлювати кілька датчиків на вулиці можна з метою більш точного налаштування зони охоплення. Це актуально для територій з різними поворотами і вигинами. В цьому випадку слід по всій території розташувати кілька детекторів і направити їх на зони виявлення. Наприклад, якщо на великій території з вигином в формі літери «Г» є ворота і вхід в будинок, то кожен з датчиків повинен бути спрямований на свій дверний проріз. Такі параметри, як чутливість і освітленість на вулиці слід налаштовувати итеративно. Як це зробити, описано далі.

Налаштування роботи датчика руху для освітлення

У кожного сенсора є ряд параметрів, регулювання яких забезпечує його правильну роботу.

Кут нахилу і висота

Даний параметр регулюється за рахунок шарнірів, які конструктивно входять в прилад детектора Даний параметр регулюється за рахунок шарнірів, які конструктивно входять в прилад детектора. Скануючі промені працюють в зоні, що має форму конуса. Залежно від кута нахилу змінюється площа, на якій буде виконуватися виявлення. Якщо кут конуса виявлення буде занадто сильно задертий, то об'єкти на великій відстані не будуть виявлятися добре, за рахунок незначної чутливості, а ось поблизу виникне сліпа зона. Якщо ж кут буде занижений, то вся зона виявлення стане менше.

Крім кута нахилу, слід правильно розташовувати датчик і по висоті. Положення нижче об'єкта виявлення, наприклад, людського зросту, призведе до того, що конус виявлення буде спрямований паралельно землі. Чим вище чутливість, тим вище можна розташувати сканер і повернути кут нижче.

освітленість

Цим параметром можна визначити рівень темряви, який вважається робочим. Називається цей параметр LUX. Налаштування датчика руху для освітлення виконується установкою різних рівнів яскравості. Вони визначають поріг спрацьовування. Потрібно це для того, щоб в сутінках або умовах недостатньої освітленості спрацьовування не відбувалося. Найкраще його підлаштовувати в той час, коли настає порогове значення яскравості: ввечері перед настанням темряви.

чутливість

Даний параметр називається на більшості датчиків SENS. Потрібно він для того, щоб не відбувалося спрацьовування при появі дрібних тварин. Регулювання цього параметра складніше інших. Правильне значення можна визначити тільки методом проб і помилок. Ясна річ, що не завжди зрозуміло, спрацювало чи пристрій при появі повз минулого людини або тварини.

Одним з критеріїв необхідності його підстроювання є занадто часте включення. Якщо він не знаходиться в тому місці, де часто ходять люди, то слід цей параметр зменшити. Бувають і сезонні переходи: налаштовані взимку параметри SENS зажадають своєї доопрацювання в літній період. Вуличний режим роботи може зажадати щорічної регулювання даного параметра під час зміни сезону.

Налаштування за часом

Налаштування TIME найчастіше визначається діапазоном в інтервалі від 1 хвилини до 10 Налаштування TIME найчастіше визначається діапазоном в інтервалі від 1 хвилини до 10. Визначає вона тривалість часу, протягом якого датчик повинен подавати на навантаження після включення. Корисний він в двох випадках: якщо в певні години події спрацьовування бувають занадто частими або при необхідності тривалого часу постобработки. Другий випадок, можливий в темній кімнаті, наприклад, в коморі. Коли людина в неї заходить автоматично загоряється світло і час його роботи досить для того, щоб забрати потрібну річ.

Перший випадок - це під'їзд звичайного багатоквартирного будинку. У вечірні та ранкові години люди можуть проходити дуже часто. Щоб лампочка не перегоріла від частого спрацьовування вимикача з датчиком руху, параметр TIME підлаштовується на значення 10 хв. У денні години, коли число людей проходять повз невелика, лампочка просто вимкнеться. Виходить компромісний варіант: і електрику не витрачається даремно, і лампочка не перегорає.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов