Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Астраномія. планети

Наша сеть партнеров Banwar

Місяць (фото Віктора Малищіца)   Місяць - найближче до Землі небесне тіло

Місяць (фото Віктора Малищіца)

Місяць - найближче до Землі небесне тіло. Її радіус дорівнює тисяча сімсот тридцять сім км, середня відстань від Землі становить 384400 км. Маса Місяця в 81,3 рази менше маси Землі. Середня щільність - 3,3 г / см3, т. Е. В 1,5 рази менше середньої щільності Землі (5,5 г / см3).

Орбіта необуреного руху Місяця навколо Землі являє собою еліпс, e = 0.055 = 1/18, a = 384400 км, в перигеї відстань від Землі менше середнього на 21000 км. Більш точно рух Місяця навколо Землі можна представити як повільно розкручується спіраль, внаслідок чого Місяць щорічно віддаляється від Землі на відстань в 4 см.

Місяць - найближче до Землі небесне тіло

Площина місячної орбіти нахилена до площини екліптики в середньому під кутом 5 ° 09 '. Місяць рухається навколо Землі в тому ж напрямку, що і Земля навколо Сонця. Період обертання Місяця навколо Землі (сидеричний або зоряний місяць) дорівнює 27.32 доби. Через такий час Місяць займає колишнє положення на своїй орбіті по відношенню до зірок. Обурення в русі Місяця дуже великі. Періодичним збурень піддаються всі елементи місячної орбіти. Нахил орбіти i коливається в межах від 4 ° 58 'до 5 ° 20' за час, дещо менше півроку. Кожен елемент місячної орбіти має кілька сотень періодичних збурень з різними періодами і амплітудами. Віковим збурень схильні довгота висхідного вузла і довгота перигею ω. Місячні вузли переміщаються назустріч руху Місяця (на захід), здійснюючи повний оборот по екліптиці за 18 років 7 місяців (6793 середніх діб). Перигей місячної орбіти рухається на схід, здійснюючи повний оборот майже за 9 років (3232 середніх діб). За кожен оборот Місяця навколо Землі переміщення вузлів становить близько 1.5 °, і після закінчення зоряного місяці Місяць ніколи не повертається в точності до попереднього стану. Тільки через 18 років 7 місяців площина місячної орбіти знову займе попереднє положення. Коли висхідний вузол місячної орбіти збігається з точкою весняного рівнодення, то кут між орбітою Місяця і небесним екватором дорівнює 28 ° 36 '(23 ° 27' + 5 ° 09 '). Якщо в точці весняного рівнодення перебуває спадний вузол, то орбіта Місяця розташована між небесним екватором і екліптикою, а кут між орбітою Місяця і небесним екватором дорівнює 18 ° 18 '(23 ° 27' - 5 ° 09 '). Таким чином, в першому випадку схиляння Місяця протягом місяця буде змінюватися від + 28 ° 36 'до -28 ° 36', а в другому випадку від + 18 ° 18 'до -18 ° 18'. Зміна меж схилення Місяця робить істотний вплив на умови її видимості. Your browser does not support the video tag.

Якби Місяць був на відстані 400 км

фази Місяця

Місяць протягом зоряного місяці переміщається серед зірок завжди в одну і ту ж сторону - із заходу на схід, або прямим рухом. Відомий шлях Місяця на небі - незамикающаяся крива, постійно змінює своє положення серед зірок зодіакальних сузір'їв. Видимий рух Місяця супроводжується безперервним зміною її зовнішнього вигляду. Різні форми видимої освітленій частині Місяця називаються її фазою. Величиною фази називається освітлена частка діаметра, перпендикулярного лінії, що з'єднує кінці серпа (ВС / АВ). Через віддаленість Сонця сонячні промені, які падають на Місяць, майже паралельні і завжди висвітлюють рівно половину місячного кулі; інша його половина залишається темною. Але т. К. До Землі зазвичай звернені частина світлого півкулі і частина темного, то Місяць найчастіше здається нам неповним колом. Лінія, що відокремлює темну частину диска Місяця від світлої, називається термінатором і завжди є напівеліпса. Розрізняють чотири основні фази Місяця, які поступово переходять одна в іншу в наступній послідовності: • молодика (1), з'єднання з Сонцем - Місяць не видно на небі, • перша чверть (3), східна квадратура - Місяць видно в першій половині ночі, • повний місяць (5), протистояння з Сонцем - повний Місяць видно всю ніч, • остання чверть (7), західна квадратура - Місяць видно у другій половині ночі.

Розрізняють чотири основні фази Місяця, які поступово переходять одна в іншу в наступній послідовності: • молодика (1), з'єднання з Сонцем - Місяць не видно на небі, • перша чверть (3), східна квадратура - Місяць видно в першій половині ночі, • повний місяць (5), протистояння з Сонцем - повний Місяць видно всю ніч, • остання чверть (7), західна квадратура - Місяць видно у другій половині ночі

До поясненню відмінності тривалостей синодического і сидерического місяців

Проміжок часу між двома послідовними однойменними фазами Місяця називаєтьсясинодичним місяцем. Зі спостережень встановлено, що синодичний місяць в середньому дорівнює 29,53 середніх сонячних діб. Таким чином, синодичний місяць довше сидеричному. Пояснення цього випливає з малюнка, де 1 - взаємне розташування Місяця, Землі і Сонця в момент повного місяця. Через 27,32 діб (через сидерический місяць) Місяць, зробивши повний оберт навколо Землі, займе попереднє положення відносно зір, але т. К. Земля за цей час переміститься в положення 2, то повні ще не буде. Воно настане через деякий час, коли Земля займе положення 3. Крім сидерического і синодического періодів звернень в русі Місяця розрізняють ще три періоди: Аномалістичний місяць - проміжок часу між двома послідовними проходженнями Місяця через перигей (27,55 середніх діб). Драконічеський місяць - проміжок часу між двома послідовними проходженнями Місяця через один і той же вузол своєї орбіти (27,21 середніх діб). Тропічний місяць - проміжок часу, протягом якого довгота Місяця збільшується на 360 °. Внаслідок прецесії тропічний місяць коротше сидерического місяці приблизно на 7 секунд. Драконічеський місяць коротше сидерического через рух вузлів місячної орбіти назустріч руху Місяця, а аномалістіческій місяць довше сидеричному тому, що перигей місячної орбіти рухається в ту ж сторону, що і сама Місяць.

зворотна сторона Місяця

Місяць звернена до Землі завжди однієї і тієї ж стороною, одним і тим же півкулею, т. К. Вона обертається навколо своєї осі з тим же періодом (і в тому ж напрямку), з яким вона обертається навколо Землі, т. Е. « зоряна доба »на Місяці складають 27,32 земних середніх діб. Вісь обертання Місяця нахилена до площини місячної орбіти на кут 83 ° 20 '(змінюється в межах від 83 ° 10' до 83 ° 31 '). «Синхронізація» обертань Місяця навколо своєї осі і навколо Землі (спін-орбітальний резонанс) виникла в результаті гальмування, викликаного приливними силами. Площина місячного екватора становить кут 6 ° 39 'з площиною місячної орбіти, і кут 1 ° 30' з площиною екліптики. При цьому площина екліптики лежить між площинами місячного екватора і орбіти Місяця і все три площини перетинаються по одній прямій. Остання обставина було виявлено Кассіні в 1721 році і називається законом Кассіні. У кожен даний момент з Землі видно рівно половина поверхні Місяця, але тривалі спостереження дозволяють вивчати майже 60% її поверхні. Це можливо завдяки явищам, що носять загальну назву лібрації (хитань) Місяця.

Це можливо завдяки явищам, що носять загальну назву лібрації (хитань) Місяця

Лібрація по довготі

Оптичні, або видимі лібрації, при яких Місяць насправді ніяких «коливань» не робить, бувають трьох видів: по довготі, за широтою і параллактическая. Лібрація по довготі викликається тим, що Місяць обертається навколо осі рівномірно, а її рух по орбіті (згідно II закону Кеплера) поблизу перигею швидше, а поблизу апогею - повільніше. Тому за чверть місяця після проходження перигею П Місяць пройде шлях більше чверті всієї орбіти, а навколо осі повернеться рівно на 90 °. Точка а, яка раніше була в центрі місячного диска, тепер буде видно вже лівіше центру диска. У тому ж напрямку зміститься і точка b, яка раніше була видна на правому (західному) краю диска, і, отже, стане видимою частину поверхні Місяця за західним краєм її диска. В апогеї А буде видна та ж поверхню Місяця, що і в перигеї, але за чверть місяця після проходження апогею Місяць пройде менше чверті всієї орбіти, а навколо осі знову повернеться рівно на 90 °, і тепер уже буде видно частину поверхні Місяця за східним краєм її диска.

Лібрації і фази Місяця

Період лібрації по довготі дорівнює аномалістіческій місяця, а найбільша її можлива величина 7 ° 54 '. Лібрація по широті виникає від нахилу осі обертання Місяця до площини її орбіти і збереження напрямку осі в просторі при русі Місяця. В результаті цього з Землі поперемінно видно то частина поверхні Місяця, розташована навколо її південного полюса, то, навпаки, навколо північного полюса. Період лібрації по широті дорівнює драконічний місяць, а її величина досягає 6 ° 50 '. Добова або параллактическая либрация виникає внаслідок порівняльної близькості Місяця до Землі. Тому з різних точок Землі поверхню Місяця видно неоднаково. Два спостерігача, що знаходяться в двох протилежних точках земного екватора, в один і той же момент бачать кілька різні області місячної поверхні. Параллактическая либрация становить близько 1 °. Фізична либрация, т. Е. Дійсне «погойдування» Місяця, походить від того, що велика піввісь місячного еліпсоїда періодично відхиляється від напрямку на Землю, а тяжіння Землі прагне повернути її в це положення. Величина фізичної лібрації дуже мала - близько 2 ".

Величина фізичної лібрації дуже мала - близько 2

поверхня Місяця

поверхня Місяця

Метеорит на Місяці

Найбільш великі деталі місячної поверхні - «моря» і великі гірські райони - видно навіть неозброєним оком. У телескоп, підзорну трубу або бінокль можна спостерігати своєрідні форми місячного рельєфу. Першим спостерігав Місяць в телескоп Галілео Галілей. Він і назвав великі темні області морями, і ця назва зберігається за традицією, хоча відомо, що місячні моря не містять води. Великі світлі ділянки місячної поверхні, звані материками, займають близько 70% видимого з Землі диска. Це нерівні, гористі райони. Решта 30% поверхні - моря, рівні гладкі області. Одна з найбільш характерних форм місячного рельєфу - кратери. Місячний кратер складається з кільцевого валу, усередині якого знаходиться рівнина (дно), а в центрі рівнини - центральна гірка, висота якої зазвичай менше висоти вала. Найбільші кратери мають діаметр до 100 км. Більшість кратерів має метеоритне походження.

Базз Олдрін на поверхні Місяця 20 липня 1969 (фото Ніла Армстронга - першої людини на Місяці)

Око спостерігача сприймає Місяць як яскравий, злегка жовтуватий диск. Це враження в деяких відносинах оманливе: відбивна здатність Місяця дуже низька. Сферичне альбедо Місяця у видимій області спектра становить всього лише 0,06. Вимірювання ІК і радіовипромінювання випромінювання Місяця показали наступне:

Вимірювання ІК і радіовипромінювання випромінювання Місяця показали наступне:

поверхня Місяця

1) У денний час (опівдні) на екваторі температура поверхні Місяця складає близько 390 К. 2) У нічний час температура поверхні дуже низька, 100-120 К. 3) Теплопровідність місячного грунту дуже мала; вона близька до теплопровідності сухого піску в вакуумі. Коливання температури від дня до ночі майже повністю згладжуються вже на глибині 10 см. Сейсмографи, доставлені на Місяць, відзначили багато невеликих «лунотрясений», в основному пов'язаних, ймовірно, з падіннями метеоритів. Їх дані не вказують на скільки-небудь серйозну сейсмічну активність, але Місяць, ймовірно, не є геологічно мертвої планетою.

Внутрішня структура Місяця включає в себе кору, мантію і ядро. Місячна кора має в середньому товщину близько 50 км. Місячна мантія простягається в глибину приблизно на 1200 км. Між мантією і ядром знаходиться частково розплавлений прикордонний шар товщиною близько 150 км. Рідке зовнішнє ядро ​​товщиною приблизно 90 км складається в основному з рідкого заліза. Внутрішнє тверде ядро ​​має радіус 240 км.

Your browser does not support the video tag.

Внутрішня будівля Місяця

Походження Місяця часто пов'язують з утворенням її на навколоземній орбіті, проте обговорюються також інші гіпотези: захоплення Землею готової Місяця, а також відділення Місяця від Землі.

Your browser does not support the video tag.

походження Місяця

Розробляється також і компромісна (Імпактний) гіпотеза, що зв'язує появу потужного навколоземного доспутниковую диска з гігантським викидом речовини, викликаним зіткненням протоземля з великим тілом (з розмірами порядку Меркурія або навіть Марса). Згідно модельним розрахунками, з масивного супутникового роя могла утворитися система з декількох великих супутників, орбіти яких з різною швидкістю еволюціонували під дією приливної тертя, і, в кінцевому рахунку, супутники об'єдналися в одне тіло - Місяць. Your browser does not support the video tag.

еволюція Місяця

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов