Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Автоматичне провітрювання теплиці своїми руками: саморобний механізм

  1. Варіант №1 - «Банківський»
  2. Етапи монтажу конструкції
  3. Варіант №2 - пневматична система провітрювання
  4. виготовлення деталей
  5. Збірка конструкції пневматичної системи провітрювання

Наша сеть партнеров Banwar

Всі існуючі на сьогоднішній день пристрої для автоматичної вентиляції теплиці можна розділити на два види:

  • енергозалежна автоматизований пристрій;
  • автономний або незалежний механізм.
Всі існуючі на сьогоднішній день пристрої для автоматичної вентиляції теплиці можна розділити на два види:   енергозалежна автоматизований пристрій;   автономний або незалежний механізм

В автоматичних системах провітрювання парників або теплиць, як правило, харчування здійснюється від електричної мережі.

В автоматичних системах провітрювання парників або теплиць, що входять в перший вид, як правило, харчування здійснюється від електричної мережі. Основним елементом пристрою автоматичної вентиляції теплиць є термореле. За допомогою цього реле включаються електровентилятори, які можуть працювати і на подачу свіжого повітря, і на видування назовні відпрацьованого.

Другий вид пристроїв вентиляції теплиці не потребує енергоспоживанні. Основою роботи цих механізмів є здатність деякого матеріалу і речовини змінювати при нагріванні свої розміри.

З безлічі існуючих пристроїв автономної вентиляції теплиці в даній статті будуть розглянуті дві самі безвідмовні конструкції, виготовити які можна своїми руками, витративши при цьому не багато коштів і часу.

Варіант №1 - «Банківський»

1 - брусок-противагу; 2 - кватирка; 3 - упор-обмежувач; 4 - цвях.

Для того щоб своїми руками виготовити автоматичний механізм, в якому провітрювання теплиці засноване на використанні скляних ємностей (банок), вам знадобляться наступні матеріали:

  • скляна банка ємністю 3 л і 800 мл;
  • бляшана закаточная кришка - 1 шт .;
  • кришка з поліетилену - 1 шт .;
  • латунна або мідна трубка з діаметром 5 мм і довжиною 300 мм;
  • трубка від звичайної крапельниці - 1 м;
  • дерев'яний брус (для противаги) з розміром, рівним довжині фрамуги кватирки;
  • цвяхи 100 мм - 2 шт .;
  • тонка дріт або шпагат для підвіски банок;
  • каніфоль і олово для пайки або герметик.

Необхідні інструменти:

  • закаточний ключ;
  • дриль;
  • свердло 5 мм;
  • паяльник (при необхідності);
  • молоток;
  • плоскогубці.

Після підготовки всього необхідного матеріалу і інструментів можна приступити до спорудження автоматичного механізму провітрювання.

Але перш ніж приступити до монтажу, слід знати, що автоматичне провітрювання із застосуванням цього надійного і простого механізму можливо в теплиці, у якій кватирка відкривається по центральній горизонтальній осі. А також те, що кут відкривання кватирки потрібно буде обмежити спеціальним упором, який виготовляється все з того ж дерев'яного бруса.

Етапи монтажу конструкції

Монтаж своїми руками даного пристрою складається з трьох етапів:

  1. Етап I. Наливаємо в 3-літрову банку 800 мл води, після цього закочує банку бляшаний кришкою. Далі необхідно просвердлити кришку банки і вставити в отриманий отвір латунну (мідну) трубку. Вставляємо трубку так, щоб до дна банки залишалося 2-3 мм. Потім виконуємо надійну герметизацію отвору (запаює або використовуємо герметик);
  2. Етап II. У кришці з поліетилену проробляємо отвір, після чого вставляємо в нього трубку від крапельниці (з відстанню до дна 2-3 мм). Потім виконуємо герметизацію отвору і одягаємо кришку на меншу банку, перед цим налив в неї близько 200 мл води. В кінцевому результаті у вас вийде саморобний пневмогидравлический сифон;
  3. Етап III. Тепер за допомогою цвяхів закріплюємо брус (противагу) на нижню фрамугу зовні кватирки, а на верхню фрамугу підвішуємо малу ємність. Для цього вбиваємо в неї цвях і до нього дротом закріплюємо меншу банку. Банку з більшою ємністю підвішуємо до рами теплиці вгорі або просто ставимо на полицю, яка також повинна знаходитися в верхній частині парника або теплиці.

Принцип роботи полягає в наступному: коли температура підвищується, тепле повітря поступово буде витісняти воду з великої місткості в меншу. Відповідно, збільшується вага меншої ємності і в міру його збільшення кватирка буде відкриватися. І, навпаки, при зниженні температури велика ємність буде «забирати» воду назад і кватирка за допомогою противаги закриється.

Раз на два тижні в більшу ємність необхідно доливати свіжу рідину.

Варіант №2 - пневматична система провітрювання

Автомат на основі пневмоприводу.

Для спорудження своїми руками пневматичної системи провітрювання вам знадобляться наступні матеріали:

  1. Металева каністра (в даній конструкції вона буде служити в ролі судини для скупчення повітря).
  2. Термоціліндр (деталь повинна мати дно і гладкі внутрішні стінки). Він є основою робочого механізму. Циліндр зручно спорудити із стільникового полікарбонату, який, як правило, залишається після монтажу покриття теплиці.
  3. Надувна кулька.
  4. Металевий шток і пінопласт (для споруди поршня).
  5. З'єднувальний гумовий шланг.
  6. Волосінь або шнур.
  7. Звичайна котушка з швейної машинки.
  8. Металева смуга.
  9. Звичайний цвях.
  10. Макетний (ціанакриловий) клей.
  11. Герметик.
  12. Вазелін.
  13. Чорна фарба.
  14. Двосторонній і звичайний скотч.

Схема виготовлення циліндра.

Інструменти:

  • щітка;
  • дриль;
  • канцелярський ніж.

Механізм даної системи пневматичного провітрювання складається з споруди окремих елементів:

  • ресивер;
  • робочий циліндр з дном і верхньою кришкою;
  • пневматичний поршень;
  • коромисло.

Використовуючи тільки свої руки і вищевикладений матеріал, ви, без будь-яких ускладнень, зможете виконати спорудження пневматичної системи провітрювання для вашої теплиці або парника.

виготовлення деталей

Для кращого поглинання ресивером сонячного тепла необхідно пофарбувати каністру в темний колір.

Спорудження ресивера. Для кращого поглинання ресивером сонячного тепла офарблюємо каністру в чорний колір. Після цього за допомогою дрилі і свердла споруджуємо в кришці каністри отвір для з'єднувального шланга і проводимо надійну його фіксацію в виконану отворі. Для цього всю кришку і утворилися зазори в отворі закладаємо герметиком.

Тепер споруджуємо робочий циліндр. З полікарбонату звертаємо трубку і макетним клеєм склеюємо торцеві кінці пластика. Дно циліндра споруджуємо з того ж полікарбонату. Після того як вирізали дно, посередині висвердлюємо отвір для можливості входу шланга. З обох сторін отвори герметизируем шланг герметиком.

Таким же чином споруджуємо верхню кришку циліндра. У центрі цієї кришки проробляємо отвір для направляючої штока. Направляючу легко можна зробити своїми руками з будь-якої пластикової трубки з відповідним діаметром. Для її фіксації застосовуємо макетний клей.

Споруджуємо пневматичний поршень. На ділянку трубки, який розташований всередині циліндра, приклеюємо смужку двостороннього скотчу, надягаємо на неї дитяча повітряна кулька і щільно притискаємо, додатково місце з'єднання замотуємо звичайним скотчем. Необхідно, щоб з'єднання було герметичним і надійним.

Вирізаємо з пінопласту коло з таким діаметром, щоб він щільно прилягав до стінок циліндра і при цьому міг вільно пересуватися по вертикалі. Торці нашого кола оклеиваем звичайним скотчем. Щоб зменшити тертя, стінки циліндра необхідно промазати вазеліном. Тепер скріплюємо пінопластовий коло з металевим штоком.

Коромислом в нашій конструкції буде металева пластина, на краях якої зроблені два отвори з різними діаметрами. Через отвір з великим діаметром коромисло буде кріпитися на вісь, менше необхідно для того, щоб кріпити передавальний тятиву. Для осі цілком буде досить звичайного цвяха.

Збірка конструкції пневматичної системи провітрювання

Схема пневмосітеми.

Збірку конструкції своїми руками виконуємо в такій послідовності:

  • ресивер закріплюємо вгорі теплиці;
  • циліндр - недалеко від кватирки;
  • шків закріплюється на стіні, можна закріпити і на окремо стоїть стійці;
  • від коромисла до кватирці через шків проводимо передавальний тятиву.

Принцип роботи системи: з підвищенням температури повітря в ресивері (каністрі) нагрівається і розширюється, потрапляє в термоціліндр і таким чином надувається кулька. У свою чергу кулька буде піднімати вгору поршень зі штоком. Після впливу штока на коромисло, тятива буде натягатися і відкривати кватирку.

Щоб кватирка повернулася в своє колишнє положення, після того як в теплиці температура повітря впаде, потрібно застосувати поворотну пружину. Її можна зробити своїми руками, використовуючи медичний джгут. Необхідна жорсткість джгута регулюється дослідним шляхом.

Автоматичне провітрювання за допомогою всіх перерахованих вище конструкцій має один загальний недолік - досить повільне реагування на зміни температури. Виходячи з цього, якщо передбачається різкий перепад температур, вам краще всього в цей час бути поруч з теплицею, щоб особисто виконати контроль процесу провітрювання.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов