Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ази акустики для чайників: як правильно розставити колонки в кімнаті, стаття. Журнал "Stereo & Video"

Наша сеть партнеров Banwar

Зберегти і прочитати потім - Зберегти і прочитати потім -   Взагалі-то основною ідеєю даного лікнепу повинен був стати грамотний вибір акустики

Взагалі-то основною ідеєю даного лікнепу повинен був стати грамотний вибір акустики. Але приступивши до роботи, я зрозумів, що починати логічно з найпершої проблеми - звукових властивостей кімнати, де ця акустика буде стояти. У підсумку вийшло, що до процесу вибору колонок на цей раз я так і не дістався, зате написав кілька корисних порад про те, куди і як поставити вже куплену систему, щоб розкрити її кращі властивості. Відразу скажу, матеріал розрахований на новачків-меломанів, тільки роблять перші кроки в пошуках кращого звуку.

Судіть самі: цікаві просунуті джерела, підсилювачі і АС з'являються практично безперервно, тому завжди є спокуса спробувати щось нове. Ну а якщо вибір компонента раптом виявився не надто вдалим, пошук кандидата на заміну з важкої неминучості практично завжди перетворюється в додатковий пригода. З іншого боку, шанс вибрати нове приміщення для музичної системи або домашнього кінотеатру більшості з нас видається дуже рідко, деяким - взагалі ніколи.

З цієї причини лихоманка перманентного апгрейда на кімнату прослуховування, як правило, не поширюється. Але ж саме вона - найголовніший компонент звукової інсталяції, від якого найдраматичнішим чином залежить характер і якість звучання апаратури незалежно від її класу. Ну а раз так, варіант залишається тільки один: залишити на час купівельний азарт і зайнятися приведенням наявної нерухомості в акустичний порядок.

Профілактика краще, але лікування частіше

Працівники Hi-Fi-салонів не дадуть збрехати, фраза «У вас грало, а у мене в хаті не грає» - найкраща ілюстрація до проблеми інтер'єрної акустики. Тобто у самій акустики проблем немає, а з'являються вони у тих, хто намагається ігнорувати її існування.

Припустимо, знайшла молода сім'я власну квартиру. Насамперед складається план облаштування та ремонту. «Холодильник поставимо тут, пральну машину у ванній, а диван - в вітальні». Телевізор вішаємо навпроти дивану, якщо, звичайно, комусь не прийде катастрофічна ідея загнати його в кут. Потім, до речі, цілком може з'ясуватися, що екран опинився навпроти дивиться на південь вікна - особисто бачив таке не один раз.

Заради безкомпромісної боротьби з ранніми відображеннями, оптимізації басів і зниження часу реверберації деякі власники домашніх студій пускаються на найрадикальніші заходи, на кшталт будівлі стін з акустичних пасток

Про колонках найчастіше згадують в останню чергу, і дай бог, якщо це відбувається хоча б до установки горезвісного дивана. Чому - зрозуміло: навіть якщо майбутні мешканці квартири дійсно люблять послухати музику, турбот і витрат під час масштабного ремонту хоч греблю гати, тут би унітаз не забути замовити ...

Підсумок передбачуваний. Колонки виявляються загнаними в кути кімнати, а сабвуфер зацьковано визирає звідки-небудь з-за фіранки. В результаті звук, швидше за все, виявиться гідним першої машини молодого шанувальника хіп-хопу, що зазнає гострий дефіцит фінансових коштів і музичного смаку.

А ось чисто випадково розставити акустику так, щоб ваша теща - потомствений музикознавець, прийшовши в гості, занурилася в глибоку ейфорію, не вийде ніколи. Справа в тому, що правила оптимального розташування джерел звуку практично завжди йдуть врозріз з усталеними нормами (щоб не сказати штампами) інтер'єрного дизайну.

Про те, що акустика кімнати впливає на багато, каже, наприклад, профіль роботи британської фірми Oscar Acoustics.Вони роблять спеціальне оформлення в переговорних кімнатах офісів, яке покращує розбірливість мови всіх учасників зустрічі

Важливо розуміти, що будь-яка кімната завжди працює як резонатор, формуючи характер звучання не в меншій мірі, ніж, скажімо, скрипкова дека. Однак на відміну від корпусу скрипки, форма кімнати в переважній більшості випадків милозвучності не сприяє.

Наприклад, прямокутна топологія з паралельними поверхнями великої площі неминуче призводить до виникнення небажаних віддзеркалень і стоячих хвиль, що перетворюють більш-менш плоску (в кращому випадку) АЧХ колонок в криву, найбільше нагадує сейсмограму землетрусу. Причому в різних точках простору форма цієї кривої може змінюватися самим химерним чином.

Чотири поганих кімнати

Перелічимо основні фактори негативного впливу кімнати на звук:

1. Недостатнє, або, навпаки, занадто великий час реверберації. Цей параметр характеризує «дзвінкість» приміщення, тобто тривалість загасання звуку, і виражається часом, необхідним для його ослаблення в тисячу разів (на 60 дБ). Занадто гучна кімната так само малопридатна для нормального сприйняття музики, як і абсолютно глуха, що позбавляє слухачів найменшого відчуття просторового обсягу.

2. Стоячі звукові хвилі. Виникають через відбиття і взаємних накладень низькочастотних коливань, довжини хвиль яких можна порівняти з розмірами приміщення. На слух сприймаються як різкі підйоми і провали басів в суворо визначених точках простору.

На слух сприймаються як різкі підйоми і провали басів в суворо визначених точках простору

Так-так, так воно і відбувається не тільки з розмовами позаду вас, але і з відбитками звуку від акустики, що стоїть перед вами

3. Ранні відображення. Високочастотні (в меншій мірі - середньочастотні) коливання, відбиті від поверхонь, розташованих неподалік від АС (в основному голих бічних стін, підлоги і стелі). Вони потрапляють до нас в вуха майже одночасно з прямим сигналом, порушуючи правильне сприйняття локалізації джерел звуку в Стереопанорама. Більш того, розбіжність фаз прямий і відображеної хвиль (до того ж гуляє по частоті) призводить до різкого погіршення рівномірності частотної характеристики.

4. пурхати луна. Череда швидких повторень звуку на певних частотах, що виникають при розташуванні колонок між двома паралельними, добре відбивають світло.

Порятунок звуку підручними засобами

Існує маса способів приборкання звуковий анархії, найрадикальніші з яких припускають побудова точної акустичної моделі кімнати за допомогою її лазерного сканування. Задуматися про акустичної підготовки вкрай бажано ще в початковій стадії капітального ремонту, і довірити її краще перевіреного фахівця. Причому саме інсталятору, а ні в якому разі не интерьерному дизайнеру. Тому що останній (якщо він, звичайно, за сумісництвом не аудіофіла), не знає, що великі площі гіпсокартону поглинають баси з дивним апетитом, а середні і високі відображають з характерними призвуками. Або що незашторені скляна стіна - втілений кошмар будь-якого меломана з вухами.

Або що незашторені скляна стіна - втілений кошмар будь-якого меломана з вухами

Так виглядає акустична обробка одного із залів студії Manifold Recording.Це до питання про те, скільки праці треба вкласти, щоб приміщення зазвучало по-справжньому

Однак якщо цей поїзд вже пішов, залишивши як даність кімнату зі сформованими обробкою і інтер'єром, можна спробувати поліпшити її акустичні властивості і власними силами. До речі, шанси помітно облагородити звучання системи в цьому випадку досить високі. Повністю позбавитися від всіх проблем, звичайно, не вийде, але зате і грошей в порівнянні з «інсталляторскім» варіантом вдасться заощадити неабияк.

Почнемо з осмисленої розстановки колонок. Насамперед відсуньте їх від задньої стіни, особливо якщо порти фазоінверторів спрямовані якраз на неї. Це дозволить зробити баси менш гучними і більш розбірливими, поліпшити глибину музичної сцени. На скільки рухати? Універсальної відповіді немає, так що в першу чергу прочитайте мануал до колонок, а потім слухайте і експериментуйте. Самому слухачеві, до речі, з тієї ж причини не варто впиратися потилицею в стіну. Добре допомагають м'які подушки на спинці дивана, а в ідеалі - тканий гобелен або важка портьєра за спиною.

Близькість бічних стін сприяє виникненню ранніх віддзеркалень і стоячих хвиль, так що від них акустику так само намагаємося тримати подалі. У боротьбі з останніми, до речі, дуже корисно отримати детальну інформацію про моди - тобто частотах, на яких виникають резонансні явища, заодно з'ясувавши і їх приблизне розташування в кімнаті. Для цього буде потрібно лише рулетка і онлайновий акустичний калькулятор, наприклад, ось цей .

акустично калькулятор

Ще один спосіб визначення оптимального положення колонок - метод парних і непарних перетинів. Наприклад, довжина кімнати ділиться на парний коефіцієнт, а ширина - на непарний. Поділивши, припустимо, ширину на два, а довжину на три, отримаємо свого роду розмітку, на перетинах ліній якої і рекомендується встановлювати АС.

Правда, якщо меломан живе не один, в цей момент вкрай ймовірне виникнення конфліктної ситуації з домочадцями, які не вважають гарною ідеєю установку двох півтораметрових дерев'яних стовпів прямо посеред кімнати. Що ж, мабуть доведеться йти на компроміси, головне, щоб вони знову-таки були осмисленими з точки зору акустики. І майте на увазі, що зі зменшенням відстані між колонками верхня складова басового спектру, як правило, починає звучати яскравіше, а найглибші низи - навпаки. Крім того, завжди намагайтеся мінімізувати довжину проводів, що з'єднують колонки з крайовим підсилювачем. Швидше за все, для цього доведеться подовжити межблочнікі, але шкурка варта вичинки.

Після того як АС знайшли стабільне положення в просторі, зорієнтуйте їх акустичні осі прямо на місце прослуховування. Будь-які відхилення від «прямого пострілу» чреваті спотворенням АЧХ, особливо на високих частотах, адже розробники прагнуть отримати найкраще звучання саме для такого становища випромінювачів. Правда, деякі виробники (наприклад, Dali для колонок з стрічковими твітерами широкої спрямованості) рекомендують не розгортати їх на слухача, але цей виняток лише підтверджує загальне правило. У варіанті з полочнікі з цих же міркувань ВЧ-випромінювачі колонок повинні знаходитися на рівні вуха сидячого людини.

Стіни і стеля, що сходяться під прямим кутом - головна акустична проблема більшості приміщень.Великі акустичні пастки допоможуть навіть у найважчих випадках, головне зуміти вписати їх в інтер'єр

Якщо ж мова йде про конфігурацію 2.1 (багатоканальні системи для домашнього кіно ми розглянемо в окремому матеріалі), саме час зайнятися сабвуфером. Зі зниженням частоти звуку спрямованість його поширення знижується, але це зовсім не означає, що саб можна засунути куди завгодно - аби не заважав і проводів вистачило.

Індивідуальний для кожної кімнати набір мод і потенційних джерел резонансів (засклений шафа з посудом) робить пошук оптимального розташування сабвуфера справою захоплюючим, творчим і далеко не простим. Не полінуйтеся поекспериментувати з його становищем - і ви здивуєтеся, наскільки по-різному можуть звучати «ненаправлення» низькі частоти.

Щоб не тягати в процесі експериментів важкий ящик, деякі надходять навпаки: саджають саб в крісло, а самі в пошуках правильного баса (не більше гучного, але більш розбірливого і рівномірного) повзають по кімнаті на четвереньках, а потім в краще на слух місце і ставиться саб. Відправна точка в пошуках нам вже відома: ближче до стін і кутів - більше баса, і, найчастіше, некерованого гулу. До речі, в процесі переміщень не забудьте про регулюваннях частоти зрізу і повороту фази, теж допомагає.

Про користь дзеркал і шкоду відображень

Під час всіх маніпуляцій з акустичними системами важливо пам'ятати, що найбільші неприємності зазвичай доставляють добре відображають звук поверхні великої площі, особливо, коли вони розташовані симетрично. Саме тому студії звукозапису і концертні зали високого класу не мають прямих кутів і паралельних стін, а стелі їх сформовані панелями складної форми, які працюють, в залежності від конкретного завдання, на поглинання або розсіювання звукової енергії.

Що стосується нашої ситуації, «настройка кімнати» може включати три етапи. Спочатку визначаємо рівень реверберації (найпростіший спосіб - голосно грюкнути в долоні і уважно вслухатися в реакцію приміщення). Занадто дзвінкі кімнати зустрічаються набагато частіше, ніж переглушенние. Для коригування згодяться будь-які звукопоглинальні матеріали та об'єкти: м'які меблі, щільні фіранки, картини і книжкові полиці на стінах (ні в якому разі не засклені), і навіть великі плюшеві іграшки. Якщо ж звук від бавовни зникає мало не раніше, ніж ви звели долоні, значить з елементами прикрашення і комфорту явний перебір, і від деяких з них непогано б позбутися.

Етап другий - боротьба з ранніми відображеннями. Тут відмінно допомагає килим на підлозі (чим товще, тим краще), і стеля, облицьований звуковбирними плитками (відмінно працює і натяжна тканину). Компромісний варіант: декоративний килимок безпосередньо перед колонками. Не забудьте і про стіни, замість картин на них краще розмістити спеціальні звукопоглинальні панелі, деякі з яких виглядають цілком стильно і симпатично. Оптимальне місце для розміщення поглинаючих елементів знайти не складно. Прикладіть до досліджуваної поверхні дзеркало або лист дзеркальної плівки і переміщайте до тих пір, поки сидить в місці прослуховування не побачить в ньому відображення динаміків. Ну а оскільки кут падіння дорівнює куту відбиття, в даній області і потрібно розташовувати звуковбирний матеріал.

Приклад ефективного розміщення звукопоглинальних панелей

У фіналі ще пара слів про приборкання басів. Ефективний спосіб боротьби з їх надлишком, нерівномірним розподілом і характерним бубонінням - розміщення в кутах (іноді і уздовж стін теж) акустичних пасток - циліндричних конструкцій, що поглинають енергію низькочастотних коливань. Для їх установки не доведеться затівати ремонт, проте потрібно бути морально готовим до появи в кімнаті ще кількох громіздких об'єктів.

Підготовлено за матеріалами журналу "Stereo & Video", березень 2016 р www.stereo.ru

На скільки рухати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов