Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Батарейки: які бувають, види, типорозміри елементів живлення, їх маркування і пристрій (фото)

  1. Що таке батарейка: пристрій
  2. види
  3. сольові
  4. Лужні (алкалайнові, алкалінові)
  5. літієві
  6. ртутні
  7. срібні
  8. Повітряно-цинкові
  9. типорозміри
  10. Пальчикові (АА, R6, LR6, LR06)
  11. Мізинчикові (ААА, R03, R3, LR03, LR3)
  12. Елемент АААА (LR8, LR8D425, R8D425, LR61, E96, V4004, 25A)
  13. З типу (R14, CR14, LR14, 343, UM2)
  14. D типу (R20, LR20, 373, UM1, Mono)
  15. Крона (6F22, 6LR61, 6LR61, 1604А, CR-9V, PP3, 522, MN1604, MX 1604)
  16. LR1 (N)
  17. таблетки
  18. маркування
  19. Технічні особливості
  20. Як відрізнити акумуляторні батареї від звичайних
  21. Як правильно вибрати

Наша сеть партнеров Banwar

Батарейки визнані необхідним атрибутом побуту. Джерела живлення присутні в кожному будинку, змушуючи працювати електротехніку: калькулятор, годинник, ліхтарик, пульт, медичні та косметичні прилади, дитячі іграшки і так далі. Для їх тривалої і справної експлуатації важливо дотримуватися рекомендацій щодо вибору батарейок, використання та утилізації.

  • Що таке батарейка: пристрій
  • види
  • сольові
  • Лужні (алкалайнові, алкалінові)
  • літієві
  • ртутні
  • срібні
  • Повітряно-цинкові
  • типорозміри
  • Пальчикові (АА, R6, LR6, LR06)
  • Мізинчикові (ААА, R03, R3, LR03, LR3)
  • Елемент АААА (LR8, LR8D425, R8D425, LR61, E96, V4004, 25A)
  • З типу (R14, CR14, LR14, 343, UM2)
  • D типу (R20, LR20, 373, UM1, Mono)
  • Крона (6F22, 6LR61, 6LR61, 1604А, CR-9V, PP3, 522, MN1604, MX 1604)
  • LR1 (N)
  • таблетки
  • маркування
  • Технічні особливості
  • Як відрізнити акумуляторні батареї від звичайних
  • Як правильно вибрати

Що таке батарейка: пристрій

Перше джерело постійного струму представлений в 1800 році Алессандро Вольта. Гальванічний елемент, або батарейка, складався з кружечків, виконаних з 2 різних металів (електродів), і прокладених між ними тканинних шматочків, змочених в сольовому розчині-електроліті.

Ця будова батарейки називається «Вольтів стовп», а одиниця напруги відповідно Вольт. До складу елемента живлення входять мідь і цинк, розчином виступає сірчана кислота.

Однак є значний мінус даної конструкції. При розчиненні цинкової пластини на мідній формувалися бульбашки водню, створюючи бар'єр між її кордоном і розчином. Це явище поляризації негативно впливало на функціонування батареї.

Для його усунення використовували елемент, винайдений Лекланше. У ємність з нашатирним розчином поміщали графітовий і цинковий стрижні. Перший за рахунок шару двоокису марганцю поглинав водень. При цьому робота вугільно-цинкової батареї покращилася.

Сучасні гальванічні елементи мають описану конструкцію, на полицях магазинів представлений широкий спектр їх різновидів. Однак відрізняються вони лише тим, з чого зроблені їх складові, що впливає на продуктивність, термін служби пристрою.

Схема, як працює конструкція, у різних видів батарей ідентична і заснована на формуванні електроенергії в ході хімічних реакцій. Вона представлена ​​на зображенні.

Джерелом електронів виступає анод. В результаті впливу електроліту і окисної реакції елементарні частки переміщаються по провіднику у напрямку до катода, виконуючи роботу (запалюють лампочку, обертають електродвигун). Досягнувши його, електрони беруть участь в зворотному відновної реакції. Електроліт виступає середовищем для перенесення іонів. Коло є замкнутим.

Всі реакції в гальванічному елементі незворотні, що дозволяє його відрізнити від акумуляторів. Тому батарейку Неможливо зарядити телефон, електроди з часом руйнуються, і вона «сідає».

Першим комерційним виробником гальванічних елементів стала компанія Евереді (Eveready) в США, далі на ринок вийшла фірма Дюрасел (Duracell).

З часу виникнення батарейки пережили багато удосконалень, що відбилося на їх продуктивності і терміну служби.

до змісту ^

види

Класифікацію елементів живлення виробляють, в залежності від матеріалу, з якого роблять складові: анод, катод, електроліт. Присутній різниця в розмірах, формі, що видається напрузі батарейок.

Найпопулярнішими вважаються сольові і лужні (алкалінові) джерела живлення. Решта види менш поширені через високу ціну, токсичності, специфіки застосування.

до змісту ^

сольові

Характеристики батарейок включають низьку віддачу струму, невеликий термін експлуатації і придатності. Електроди всередині джерела живлення зроблені з оксиду марганцю, цинку, з'єднані сольовим мостом, що визначає ідентичність конструкції з початковими зразками компанії Дюрасел.

Однак вдосконалені марганцево-цинкові батарейки користуються попитом через невисоку ціну. Скільки коштує упаковка, залежить від кількості елементів живлення в ній, середня ціна складає 100 рублів за 4 штуки. Термін зберігання пристрою - 2 роки, до його закінчення характерне зниження ємності до 30-40%. При низькій температурі батарейки часто перестають працювати.

На ринку представлені вироби фірм Соні (Sony), Тошиба (Toshiba), Дюрасел (Duracell) і так далі.

Їх доцільно використовувати для пристроїв з низьким споживанням: годин, пультів, ваг.

До недоліків відноситься ризик, що батарейка потече, якщо її надовго залишити в невживаному приладі. Це пов'язано зі зростанням активної маси катода, підвищенням тиску на електролітний розчин. Такі процеси, поряд з розкладанням діоксиду марганцю і корозією цинку, збільшують обсяг і тиск в батарейці.

до змісту ^

Лужні (алкалайнові, алкалінові)

Універсальні вироби представлені на ринку фірмами Duracell, FinePower, Energizer, Трофі і іншими.

Назва обумовлено складовим електролітом - гідроксидом калію. Електродами виступають цинк і двоокис марганцю. Будова Алкалинова вироби зображено на малюнку.

У порівнянні з сольовими батарейками, лужним характерна більш тривалий термін зберігання (5 років) і велика ємність, потужність.

До переваг вироби відносяться працездатність при впливі низьких температур, знижена швидкість саморозряду. Через поліпшеною герметичності відзначається невисокий ризик протікання батарейки.

Доцільно застосовувати лужні вироби в приладах з помірним навантаженням: радіо, каганцях, іграшках і так далі.

До недоліку батарейок цього виду відносяться поступове зменшення вихідної напруги. Ціна таких виробів вище, ніж у сольових.

до змісту ^

літієві

Конструкція батарейки містить катод з літію, відокремлений від анода з допомогою сепаратора і діафрагми, змоченою електролітом.

Вироби витримують інтенсивне споживання струму протягом тривалого часу. Потужні батарейки мають відмінні характеристиками: постійною напругою, високою енергощільність, тривалим терміном придатності (до 12 років) і експлуатації, стійкістю до температурного впливу. Літієві вироби легкі по вазі, не протікають, їх можна заряджати.

Доцільно застосування таких батарей для приладів з підвищеним енергоспоживанням: фотоапаратів, ліхтарів, портативних колонок.

Літієві вироби визнані найкращими, але коштують значно дорожче попередніх видів джерел живлення.

до змісту ^

ртутні

Усередині батарейки знаходиться анод з цинку і катод з оксиду ртуті, відокремлені за допомогою сепаратора і діафрагми, змоченою лужним розчином гідроксиду калію.

Джерело живлення здатний функціонувати як акумулятор, але при циклічної діяльності його ємність зменшується. Це відбувається через стікання ртуті і формування крапель всередині вироби.

До плюсів батарейки відносять стабільність напруги, високі енергощільність і ємність, стійкість до перепаду температур, тривалий термін придатності (10 років).

Однак виріб має ряд істотних недоліків: дорогу ціну, небезпечність при використанні (ризик вдихання парів ртуті при розгерметизації), складності з утилізацією. З цих причин батарейки такого виду не користуються популярністю.

до змісту ^

срібні

У джерелі живлення анодом виступає цинк, катодом - оксид срібла, електролітом - гідроксид калію або натрію.

Батарейки володіють хорошими характеристиками і тривалим періодом зберігання і експлуатації. Відзначають високі показники енергощільність і ємності (на 30-50% вище, ніж у літієвих), стабільність напруги, температурну стійкість.

До недоліків джерела живлення відносять дорогу ціну.

до змісту ^

Повітряно-цинкові

Батарейки такого виду випускають компанії Power one, Rayovac, Duracell і інші.

Анодом в джерелі живлення виступає цинк, електролітом - розчин гідроксиду калію або хлориду цинку, катодом - газовий електрод.

Для батарейки характерна висока енергоємність. Однак недоліком вважається короткий період служби через висихання електролітного розчину.

Доцільно застосування батарейок для слухових апаратів. Для запуску хімічної реакції перед тим, як вставити гальванічний елемент, важливо видалити захисну плівку з його поверхні і почекати хвилину.

до змісту ^

типорозміри

Класифікація батарейок заснована на американських стандартах з урахуванням їх розміру, типу, моделі. Джерела харчування позначаються АА, ААА, C, D, РР3, 3336, А23 і так далі. Вони схематично зображені на малюнку із зазначенням розмірів.

Батарейки в побуті називають, залежно від зовнішніх особливостей: пальчиковими (завбільшки з палець), мізинчикові, «Дюймовочкою» (тип С), «бочкою» (D), таблетками (дискові).

Слід врахувати, що розміри виробів можуть варіюватися на 1-2 міліметра. Причиною виступає щільна плівка, що захищає елемент живлення від пошкоджень, зовнішніх впливів.

до змісту ^

Пальчикові (АА, R6, LR6, LR06)

Такий тип батарейки вважається найбільш поширеним, виглядає як циліндр діаметром 13,5-14,5 міліметрів і завдовжки 50,5 міліметрів. У побуті може називатися 2А, 2АА.

Номінальна напруга - 1,5V. Вага варіюється і становить 14-30 грам. Для посилення продуктивності використовують акумулятори, наприклад, літієво-іонний (Li-Ion) формату 14500. В даному випадку вольтаж становить 3,6 В, ємність 900 mAh.

Доцільно використання гальванічних пальчикових елементів такого типу в дрібній техніці: пультах дистанційного управління, іграшках, годинах, ліхтарях і так далі.

до змісту ^

Мізинчикові (ААА, R03, R3, LR03, LR3)

Циліндричні гальванічні елементи. Товщина мізинчикових батарейок менше, ніж пальчикових. У побуті можуть називатися 3А.

Довжина циліндричної ділянки становить 44,5 міліметрів, діаметр - 10,5 мм, вага близько 12 грамів, напруга - 1,5 В. Ємність сольового вироби - 500 мАг, лужного - 1250 мАг, акумулятора - 300-1250 мАч.

Схожі технічні параметри характерні джерел живлення 24А, MN2400, UM 4, HP 16, Micro і так далі.

Застосовуються батарейки в електроніці, яка споживає невеликий струм: пультах дистанційного управління, фотоапаратах, радіоприймачах і так далі.

до змісту ^

Елемент АААА (LR8, LR8D425, R8D425, LR61, E96, V4004, 25A)

Застосовується рідко в невеликих приладах: світлових указка, стилус для цифрових планшетів, глюкометра і так далі.

Напруга становить 1,5 В, довжина батарейки міні - 42,5 міліметрів, діаметр - 8,3 міліметра, ємність - 625 мАг. Важить гальванічний елемент А4 всього 6,5 грам.

до змісту ^

З типу (R14, CR14, LR14, 343, UM2)

Джерело живлення відрізняється громіздкістю і вагою, в порівнянні з попередніми типорозмірами батарейок.

Довжина Р14 становить 50 міліметрів, діаметр 26,2 міліметрів, маса - 37 грамів. Напруга батарейки - 1,5 В, ємність сольового елемента - 1750 мАг, лужного - 3000-8200 мАг.

Застосовується рідко через компактності і зменшення розмірів сучасних приладів. Батарейки З типу обслуговують енергоємну електротехніку: портативні колонки і плеєри, радіоприймачі, ручні прожектори.

до змісту ^

D типу (R20, LR20, 373, UM1, Mono)

Товста і довга батарейка має висоту 61, 5 міліметрів, діаметр циліндричної частини - 34,2 міліметра. Вага виробу типу Д становить 66-141 грам, напруга - 1,5 В. Ємність сольового елемента - 4 тис. МАг, лужного - 5500-16000 мАг.

Такий формат батарейки доцільно використовувати в приладах, які відрізняються електронагруженностью: раціях, переносних магнітолах, вольтметрах, ручних ліхтарях і так далі.

до змісту ^

Крона (6F22, 6LR61, 6LR61, 1604А, CR-9V, PP3, 522, MN1604, MX 1604)

Прямокутний гальванічний елемент відрізняється від інших високою напругою, яке становить 9В. Довжина батарейки - 48,5 міліметрів, ємність лужного вироби-625 мАг. Контакти перебувають з одного боку, важить джерело живлення 53 грами.

Квадратний гальванічний елемент застосовується для приладів, яким потрібна велика споживання енергії: тестерах, пультах управління пристроями, іграшках, шокер і так далі.

до змісту ^

LR1 (N)

Гальванічний елемент застосовується для харчування лазерних вказівок, диктофонів, бездротових дверних дзвінків, мікрофонів і так далі.

Відрізняється тривалим терміном зберігання (7 років), стійкий до температурного впливу.

Висота виробу 29, 7 міліметрів, діаметр - 11,5 мм. Важить батарейка 25 грам.

до змісту ^

таблетки

Круглий міні-елемент живлення зовні нагадує таблетку. Вони бувають різних розмірів і форм: маленькі, побільше, плоскі, опуклі.

Їх ще називають «сухий» елемент: в таких батарейках анодом виступає оксид срібла, катодом - цинк, електролітом - пастоподібний сольовий розчин.

Напруга в джерелах живлення може варіюватися, виходячи з їх виду;

  • 1,4 В - повітряно-цинкові (PR);
  • 1,5 В - лужні (LR);
  • 1,55 В - срібно-цинкові (SR);
  • 3 В - літієві (CR).

Переважно таблетки зроблені з літію з напругою 3 Вольта (CR2016, CR2450). Гальванічні елементи типорозміру CR2032 використовують для харчування енергозалежних компонентів (CMOS-пам'яті, годин, більшості материнських плат).

Позначення таблеток у виробників істотно відрізняється. Нижче наведена таблиця відповідності дискових батарейок для годин.

Виходячи з даних можна легко визначити аналоги у різних виробників. Наприклад, такими для таблетки 377 або 377а виступають V377, D377, LR66, LR60SW, LR626, LR626SW, L626E. У таблиці вказані діаметр і висота елементу.

Такі таблетки широко застосовуються для наручних годинників. Однак їх також використовують для калькуляторів, слухових апаратів, датчиків і так далі.

Відповідність марганцево-цинкових часових джерел живлення наведено в таблиці.

Спираючись на дані, можна визначити аналоги батареям AG1 (G1), AG10, AG6 і так далі.

За наступній таблиці відповідності виявляються замінники джерел живлення SR44, SR721W, SR521W і іншим.

до змісту ^

маркування

Всі види батарейок класифікуються, відповідно до стандартів: загальновідомими є американські. У Росії позначення розробив ГОСТ, але в побуті вони використовуються рідко.

Залежно від матеріалів виготовлення елементів живлення, застосовується маркування:

  • R- сольова;
  • LR - лужна;
  • SR - срібна;
  • CR - літієва.

За літерним позначенням можна визначити до якого класу належить виріб. Наприклад, батарейка CR123А є літієвої. На виробах цього виду може також стояти позначення «Lithium». На лужних елементах вказується напис «ALKALINE».

На фото представлені різні типорозміри лужних батарейок і Крона.

Згідно із затвердженою системі позначень, на корпусі вироби повинні бути присутніми характеристики енергоємності, складу, розміру, виду, напруги.

Інформація на фото свідчить, що батарейка лужна (LR), її ємність становить 15 Ач, розмір (size) - АА (пальчикова), напруга - 1,5 Вольта.

до змісту ^

Технічні особливості

При виборі батарейок важливо враховувати їх технічні параметри.

До основних відносяться:

  • Напруга - показник варіюється, в залежності від виду батарейок. Для більшості елементів живлення він становить 1,5v, для літієвих характерний вольтаж 3 V. Підвищеною потужністю володіють батарейки Крона з напругою 9V. Також високий показник мають акумулятори, наприклад, 26650 з вольтажем 3,7 V і так далі.
  • Саморозряд - визначає втрату ємності за час зберігання. Залежно від цього показника, на батарейки встановлюють термін придатності. Найменший період характерний для сольових виробів (2 роки), найбільший - для літієвих (до 12 років). Лужні зберігаються до 5, ртутні - до 10 років. Перепади температур провокують саморазряд.
  • Ємність - параметр визначає, скільки електрики в батарейці. Термін служби виробу залежить від даної характеристики. Найменша ємність у популярних сольових і лужних батарейок (600 мАг). Найвищий показник зафіксовано у виробів типу D (15000-18000 мАг).

Параметри ємності і напруги для різних типів батарейок представлені в таблиці.

до змісту ^

Як відрізнити акумуляторні батареї від звичайних

При покупці джерел живлення можна вибрати перезаряджається (акумулятор) або звичайний. Для цього краще звернути увагу на зовнішній вигляд виробу:

  • Напис «do not recharge» означає, що перезаряджати пристрій не можна. В іншому випадку, вказівка ​​«rechargeable» визначає можливість перезарядки.
  • На акумуляторних елементах живлення варто позначення їх виду (Ni-Cd - нікель-кадмієвий, Ni-Mh - нікель-металогідридний, Li-Ion - літій-іонний).
  • Ціна звичайних батарейок дешевше, ніж у мають можливість перезарядки.

Розрізнити гальванічні елементи можна за технічними характеристиками. Якщо поміряти мультиметром батарейку, значення напруги 1,5 В свідчить, що це звичайне виріб, параметр не вище 1,2 вказує на акумулятор. Однак в даний час можна зустріти акумуляторні елементи з підвищеним показником (1,6В).

до змісту ^

Як правильно вибрати

Щоб не помилитися при виборі батарейки, рекомендується ознайомитися з інструкцією до приладу.

У документі або на самому пристрої повинен бути вказаний типорозмір відповідного джерела живлення.

При виборі батарейки слід враховувати особливості її види:

  • Сольові вироби НЕ підходять для живлення потужного и середньоглібокі приладів (спалахів фотоапаратів, ПРОФЕСІЙНИХ ліхтарів и так далі).
  • Лужні батареї підходять для пристроїв з невеликим і помірним енергоспоживанням. Однак для потужних освітлювальних приладів вони не годяться.
  • Літієві елементи живлення можна застосовувати для будь-яких пристроїв. Однак для дрібної техніки недоцільно використовувати цей вид, допустимо обійтися більш дешевими аналогами.

Часто виникає питання, як вибрати батарейку для телефону. Такі акумулятори зазвичай є літій-іонними, тому краще придбати виріб з маркуванням Li-Ion або Li-полімер. Вони не вимагають повної розрядки пристрою, як більш застарілі зразки.

Після покупки рекомендується підключити телефон до електроживлення мінімум на 20 годин. Далі бажано розрядити пристрій повністю і знову зарядити (повторити не менше 2 разів). Можна скористатися рекомендаціями, як швидко посадити батарейку на телефоні: запустити кілька браузерів, ігор, включити ліхтар, камеру або скористатися спеціальним додатком для термінового розряду.

При експлуатації батарейок важливо дотримуватися запобіжних заходів:

  • не спалювати їх;
  • не розбирати;
  • НЕ перезаряджати вироби, які для цього не призначені і є первинними елементами;
  • берегти від дітей - проковтнуті джерела живлення у вигляді таблеток можуть стати причиною летального внутрішньої кровотечі.

Батарейки вважаються потенційно небезпечними пристроями для навколишнього середовища, особливо, ртутні. Не рекомендується викидати відпрацьовані вироби спільно з іншим сміттям, бажано здавати їх в спеціальні пункти прийому

Якщо Вам сподобалася наша стаття і Вам є що додати, поділіться своїми думками. Нам дуже важліво знаті Вашу мнение!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов