Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Блок живлення 12В своїми руками: схема і опис

  1. Збираємо діодний місток
  2. Повна збірка приладу

Наша сеть партнеров Banwar

Всім нам відомо, що блоки живлення сьогодні є невід'ємною частиною великої кількості електричних приладів і освітлювальних систем. Без них наше життя нереальна, тим більше економія електроенергії сприяє експлуатації цих приладів. В основному блоки живлення мають вихідну напругу від 12 до 36 вольт. У цій статті хотілося б розібратися з одним питанням, чи можна зробити блок живлення на 12В своїми руками? В принципі, ніяких проблем, адже цей прилад насправді має нескладну конструкцію.

В принципі, ніяких проблем, адже цей прилад насправді має нескладну конструкцію

Отже, які деталі і прилади необхідно, щоб зібрати саморобний блок живлення? В основі конструкції всього лише три складові:

  • Трансформатор.
  • Конденсатор.
  • Діоди, з яких своїми руками доведеться зібрати діодний міст.

Як трансформатора доведеться використовувати звичайний понижуючий прилад, який буде зменшувати вольтаж з 220 В до 12 В. Такі прилади сьогодні продаються в магазинах, можна використовувати старий агрегат, можна переробити, наприклад, трансформатор з пониженням до 36 вольт на прилад зі зниженням до 12 вольт. Загалом, варіанти є, використовуйте будь-хто.

Що стосується конденсатора, то оптимальний варіант для саморобного блоку - це конденсатор ємністю 470 мкФ з напругою 25В. Чому саме з таким вольтажем? Вся справа в тому, що на виході з напруга буде вище запланованого, тобто, більше 12 вольт. І це нормально, тому що при навантаженні напруга впаде до 12В.

Збираємо діодний місток

А ось тепер дуже важливий момент, який стосується питання, як зробити блок живлення 12В своїми руками. По-перше, почнемо з того, що діод - це Двуполярность елемент, як, в принципі, і конденсатор. Тобто, у нього два виходи: один мінус, другий плюс. Так ось плюс на діоді позначений смужкою, а, значить, без смужки це мінус. Послідовність з'єднання діодів:

  • Спочатку з'єднуються між собою два елементи за схемою плюс-мінус.
  • Точно також з'єднуються між собою і два інших діода.
  • Після чого дві парні конструкції необхідно з'єднати між собою за схемою плюс з плюсом і мінус з мінусом. Тут головне не помилитися.

В кінці у вас повинна вийти замкнута конструкція, яка носить назву діодний місток. У неї чотири сполучних точок: дві «плюс-мінус», одна «плюс-плюс» і ще одна «мінус-мінус». З'єднувати елементи можна на будь-якому платі необхідного пристрою. Основне тут вимога - це якісний контакт між діодами.

По-друге, діодний міст - це, по суті, звичайний випрямляч, який випрямляє змінний струм, що виходить з вторинної обмотки трансформатора.

Повна збірка приладу

Все готово, можна переходити до складання кінцевого продукту нашої ідеї. Спочатку треба підключити висновки трансформатора до діодному мосту. Їх підключають до точок з'єднання «плюс-мінус», інші точки залишаються вільними.

Тепер необхідно підключити конденсатор. Зверніть увагу, що на ньому також є позначки, які визначають, полярність приладу. Тільки на ньому все навпаки, ніж на діодах. Тобто, на конденсаторі зазвичай позначається мінусовій контакт, який приєднується до точки діодного моста «мінус-мінус», а протилежний полюс (позитивний) приєднується до точки «мінус-мінус».

Залишається тільки підключити два живлять дроти. Для цього найкраще вибрати кольорові дроти, хоча це необов'язково. Можна використовувати одноколірні, але за умови, що їх доведеться якимось чином позначити, наприклад, на одному з них зробити вузлик або обмотати кінець дроту ізоляційною стрічкою.

Отже, робиться підключення живлячих проводів. Один з них підключимо до точки «плюс-плюс» на діодному мосту, інший до точки «мінус-мінус». Все, що знижує блок живлення на 12 вольт готовий, можна його тестувати. У холостому режимі он зазвичай показує напругу в межах 16 вольт. Але як тільки на нього подадуть навантаження, напруга знизиться до 12 вольт. Якщо є необхідність виставити точне напруга, то доведеться до саморобного приладу підключити стабілізатор. Як бачите, зробити блок живлення своїми руками не дуже складно.

Звичайно, це найпростіша схема, блоки живлення можуть бути з різними параметрами, де основних два:

  • Витримується навантаження, яка вимірюється в амперах.
  • Вихідна напруга.

Як доповнення, може бути використана функція, яка розмежовує моделі блоку живлення на регульований (імпульсний) і нерегульований (стабілізований). Перші позначені можливістю змінювати вихідна напруга в межах від 3 до 12 вольт. Тобто, чим складніше конструкції, тим більше можливостей у агрегатів в цілому.

І останнє. Саморобні блоки живлення - це не зовсім безпечні апарати. Так що при їх тестуванні рекомендується відійти на деяку відстань і тільки після цього проводити включення в мережу 220 вольт. Якщо ви щось неточно розрахували, наприклад, неправильно підібрали конденсатор, то є велика ймовірність, що цей елемент просто вибухне. У нього залитий електроліт, який під час вибуху розбризкається на пристойну відстань. До того ж не варто робити заміни або пайку при включеному блоці живлення. На трансформаторі збирається велика напруга, так що не варто грати з вогнем. Усі переробки треба проводити тільки на вимкненому приладі.


У цій статті хотілося б розібратися з одним питанням, чи можна зробити блок живлення на 12В своїми руками?
Отже, які деталі і прилади необхідно, щоб зібрати саморобний блок живлення?
Чому саме з таким вольтажем?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов