Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ціна пального зростатиме, експерти назвали причини

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Орфографічна помилка в тексті:

Наша сеть партнеров Banwar

15 жовтня 2018, 9:11 Переглядів:

Захмарні ціни на заправках. І дуже погані прогнози. Слідом за бензином - дорожчають продукти, дорожчає проїзд в транспорті.

Чи є підстави для цього? Чи варто вірити поясненням продавців і перевізників - мовляв - піднімаємо ціни - нічого не зробимо - паливо же подорожчало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

З початку осені 95-й бензин в Україні виріс в ціні приблизно на 10%. На деяких АЗС минулого тижня його продавали вже за рекордні 36 гривень. Дизельне паливо за півтора місяці подорожчала на 15%. Причин - чому цифри на заправках щодня повзуть вгору - відразу дві. По-перше - знецінення гривні. Більше 80% палива, яке продається в Україні - це імпорт - його привозять з-за кордону, і звичайно - купують за валюту. Тому, на скільки дорожчають долар і євро - майже на стільки ж дорожчає і бензин. І друга причина - різко зросли світові ціни на нафту. З 70 доларів за барель вони підскочили до 85-ти. І це - не межа.

Нафта під кінець року буде коштувати вже 100 доларів, а курс буде - 30 гривень за долар, прогнозує експерт. Тоді подальше зростання цін на паливо - неминучий.

"Ціна на бензин перевищить 40 гривень за літр, ціна на дизпаливо - впритул до цієї позначки наблизиться", - говорить Сергій Куюн, експерт ринку нафтопродуктів.

Уже й нинішні ціни на паливо водіїв обурюють. Чи не кожен день бензин дорожчає на 20-30 копійок, скаржиться автомобіліст Вадим Карнаухов.

Раніше за місяць Вадим витрачав на паливо приблизно три тисячі гривень. Уже порахував, скільки доведеться витрачати після подорожчання.

Минулого тижня машини зупинилися. Поки не тому, що на бензин не вистачає. А в знак протесту. Водії провели акцію в багатьох містах України. У четвер в годину пік - з дев'яти до десяти ранку - просто стали посеред дороги, перекривши рух. В Одесі акція призвела до кілометрових пробках. І обурила багатьох одеситів, які запізнилися на роботу. У Вінниці водії перекрили мости і автозаправки.

Також перекрили і Одеську трасу. Приїхали автомобілісти і під будівлю Кабміну в Києві. Однак тут до протесту приєдналися не всі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Жестами учасники акції закликали водіїв зупинитися. Але все машини проїжджали повз. Перекрити рух мітингувальників так і не вдалося.

Пальне підскочило в ціні. Значить, доставити українцям продукти буде дорожче, значить, ціни на продукти підвищать. Так пояснюють продавці, чому змінюються цінники на прилавках. Особливо це стало відчутно саме минулого тижня, коли вартість палива підскочила більше, каже власник магазину в Тернопільській області Юрій Кривий.

Найбільшими темпами дорожчає хліб.

Свою націнку Юрій тримає незмінною. А ось виробники - ціни постійно піднімають. Хоча подорожчанням бензину це не завжди можна пояснити.

Хлібозавод, який розташований всього лише в 20 кілометрах від магазину, і фермер, наприклад, - який везе свої овочі з Херсона до Києва за 600 кілометрів. І все одно скаржаться на подорожчання пального.

Хоча насправді, вартість палива в продуктах - в середньому не перевищує десяти відсотків, кажуть в Асоціації постачальників торговельних мереж. Отже, порахуємо. Незважаючи на те, що пальне подорожчало на 15 відсотків - продукти повинні подорожчати на один, максимум на півтора відсотка. Не більше.

"Буханець хліба виросте на десять копійок в ціні - якщо вона стоїть сьогодні десять гривень - то виросте в ціні на 10 копійок. Це від кінцевої вартості один відсоток", - говорить Олексій Дорошенко, президент Асоціації постачальників торговельних мереж.

Чому ж продукти дорожчають набагато більше? Все через знецінення гривні, зростання зарплат, через сезонний фактор. І - не в останню чергу - через бажання виробників заробити побільше, а винним у всьому зробити паливо, кажуть в Асоціації.

Ще більше, ніж продукти, дорожчає проїзд в громадському транспорті. Особливо на міжміських автобусах і маршрутках.

Зросла вартість проїзду і в міському громадському транспорті - на одну-дві гривні. У столиці частина приватних маршрутних таксі вже беруть за проїзд вісім гривень. А перевізники Львова зараз вимагають від місцевої влади дозволити їм підняти ціну проїзду з нинішніх п'яти до дев'яти гривень.

"У випадку, якщо не будуть прийматися адекватні рішення - ми змушені будемо скорочувати роботу у вечірній час, в ранковий час і, можливо, навіть в обідню пору. І так само на вихідні", - говорить Іван Велика, голова Асоціації перевізників Львівщини.

Перевізники запевняють - після подорожчання пального їхня робота стає мало не збитковою. Однак все це сильно перебільшено - розповів експерт ринку нафтопродуктів Сергій Сапегін. Насправді, всі витрати автотранспортного підприємства - витрати на пальне не перевищують 15%. Тому спроби істотно підняти вартість проїзду - необґрунтовані.

"Це маніпуляція тими факторами, які впливають на їх витрати. Це можливість списати свої бажання і підвищити вартість перевезень за рахунок підвищення вартості палива", - вважає Сергій Сапегін, експерт ринку нафтопродуктів.

Багато питань виникає і до мереж автозаправок. Чи є на ринку змова? З проханням перевірити це в Антимонопольний комітет звернувся прем'єр Володимир Гройсман. Крім цього, уряд планує вплинути на ціни, відродивши вітчизняну нафтопереробку.

"Я постійно цю тему обговорюю з колегами урядів інших країн - в минулу п'ятницю у мене була розмова з колегами з Азербайджану про те, щоб побудувати сучасні заводи з переробки - але це займе певний період часу", - заявив Гройсман.

Чи є можливість знизити вартість палива вже зараз? Опитані експерти впевнені: мережі АЗС можуть це зробити. Проблема в тому, що вони перестраховуються - а раптом долар незабаром виросте до 30 гривень? А платять за це - звичайні українці.

Нагадаємо, в Україні злетіли ціни на бензин і дизель . Заправники пояснюють подорожчання трьома причинами. Так, за п'ять днів паливо на заправках подорожчало на гривню.

Крім того, експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук впевнений , Що ціна на бензин і дизельне паливо в Україні вже перетнула кордон купівельної спроможності населення. На думку фахівця, зростання ціни спровокували як зміни на зовнішньому ринку, так і знесилений курс гривні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

продукти продукти

, ціни , долар , відео , бензин , подорожчання , паливо , проїзд , АЗС , ціни на бензин , дизпаливо

Ви зараз переглядаєте новина "Подорожчання палива: чого варто очікувати в подальшому". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чи є підстави для цього?
Чому ж продукти дорожчають набагато більше?
Чи є на ринку змова?
Чи є можливість знизити вартість палива вже зараз?
Проблема в тому, що вони перестраховуються - а раптом долар незабаром виросте до 30 гривень?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов