Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Дерев'яна бочка своїми руками

  1. Правила заготівлі матеріалу для бочок
  2. Виготовлення донних щитів і інструменти для цього
  3. Порядок складання бочки

Наша сеть партнеров Banwar

Бондарне ремесло - одне з найскладніших, тому відповідь на питання, як зробити бочку своїми руками, теж буде непростий. Це досить трудомісткий процес, що вимагає від виконавця пристойного професійного рівня і наявності великої кількості інструментів для обробки деревини.

Перш ніж цікавитися, як зробити бочку, слід визначитися, для чого вона вам потрібна. Від цього залежить вибір матеріалу і спосіб виготовлення. Цей вид тари виготовляють для наступних цілей:

  1. для бродіння, витримки і зберігання міцних спиртних напоїв, вина та пива;
  2. для приготування і зберігання солінь;
  3. для зберігання сухих продуктів;
  4. для зберігання меду і т. д.

Бочки для напоїв мають два дна і дірку для вставки кранів. Цей же тип тари, але без отворів раніше використовували для тривалого зберігання деяких продуктів (наприклад, солонини).

Цей же тип тари, але без отворів раніше використовували для тривалого зберігання деяких продуктів (наприклад, солонини)

Дерев'яна бочка з дуба

Для інших цілей досить бочок з одним дном - їх ще називають діжками. Зверху вони накриваються кришкою або гуртком для гніту. Виготовити ці деталі набагато простіше, ніж дно. Зробити дерев'яну бочку можна з таких порід деревини, як:

  1. дуб;
  2. ясен;
  3. вишня;
  4. липа;
  5. вільха та інші.

Деревина перших трьох видів є найбільш універсальною. Вона в рівній мірі підходить для тари будь-якого цільового призначення. Однак «чемпіоном» слід визнати дубову бочку, яка, будучи міцною, надійною і довговічною, забезпечує ідеальні умови для зберігання продуктів.

Вироби з дуба мають антисептичні властивості, виділяють в спиртні напої дубильні речовини, покращуючи їх смак, а також легко витримують вплив розсолів при заготівлі солінь. Ясень і вишня є першими «заступниками» деревини дуба. Вони мають схожі, але більш слабкими властивостями. Тому ми розглянемо, як зробити дубову бочку своїми руками. Виготовлення тари з інших порід дерева, наприклад липи, не має принципових відмінностей за винятком нюансів фінішної обробки.

Дубова бочка для меду

Правила заготівлі матеріалу для бочок

Перш ніж почати робити дерев'яну бочку своїми руками, слід заготовити і підготувати якісний матеріал. Деревина повинна бути зрілою, здоровою, не мати вад (сучків, косослоя)

Деревина повинна бути зрілою, здоровою, не мати вад (сучків, косослоя)

Підстава дерев'яної бочки

Найкращим часом для заготівлі матеріалу є пізня осінь або зима, коли природна вологість деревини знаходиться на мінімальному рівні.

Дотриматися всіх вимог вам навряд чи вдасться. Наприклад, для виготовлення клепок виноробних і коньячних бочок вищої категорії якості процес сушіння і витримки деревини займає 6-8 років, але, якщо ви стурбовані тільки тим, як зробити бочку для себе, дотримуйтеся наступних правил:

  1. перед сушінням чурбакі розколюють на заготовки потрібної товщини;
  2. сушка виконується в закритому від прямих сонячних променів місці - під навісом, в сараї і т. д .;
  3. тривалість сушки залежить від багатьох факторів і може зайняти 1-3 місяці;
  4. залишкова вологість деревини перед обробкою повинна складати близько 25%.

Прискорення процесу сушіння з використанням гарячого повітря і інших способів зазвичай призводить до погіршення якості деревини і її властивостей в готовому виробі. Поради, як зробити дерев'яну бочку своїми руками, також враховують необхідність витримки оброблених клепок перед складанням вироби. В результаті залишкова вологість деревини повинна скласти 17-20%.

Виготовлення клепок і інструменти для цього

Для бажаючих самому зробити дубову бочку найбільш складним буде виготовлення клепок. Процес розмітки і кілки чурбаков наочно представлений на наступному малюнку

Процес розмітки і кілки чурбаков наочно представлений на наступному малюнку

Заготівля матеріалів для дерев'яної бочки

В результаті ви отримаєте заготовки конічного перетину, з яких після сушіння роблять клепку. У цій деталі непроста форма, тому її виготовлення пред'являє високі вимоги до майстерності виконавця. Основні розміри бочки і її елементів залежно від обсягу мають такий вигляд:

Ця таблиця допоможе розібратися, як зробити бочку, а малюнок - зрозуміти, як надати клепками потрібну форму

Ця таблиця допоможе розібратися, як зробити бочку, а малюнок - зрозуміти, як надати клепками потрібну форму

інструмент

і які інструменти вам для цього знадобляться. Кривизна бічних сторін повинна забезпечити бочці конусність близько 8 °, завдяки чому виріб отримує стійкість до навантажень ззовні і зсередини. Для обробки поверхонь клепок використовують рубанок, фуганок, шерхебель, струг і інші інструменти цієї групи. При цьому зовнішня поверхня деталі повинна мати злегка опуклу, а внутрішня - увігнуту форму.

Ємність бочки, л

Висота, мм

Діаметр по центру, мм

Діаметр по краях, мм

Ширина клепки, мм

Товщина клепки, мм

Товщина ден, мм

15

345

295

262

40-90

14

16

25

420

340

300

40-90

14

16

50

535

420

370

40-90

17

19

100

670

515

450

40-100

18

19

120

770

525

460

40-100

18

19

Точність і якість стругання регулярно перевіряються за шаблоном. Для розрахунку кількості клепок слід найбільшу довжину окружності (по центру бочки) розділити на ширину заготовок. Тим самим ви також визначте точний і єдиний розмір деталі. Процес виготовлення клепок можна подивитися на відео.

Після цього відповідь на питання про те, як зробити дубову бочку своїми руками, стане більш ясним, оскільки ви впораєтеся з найскладнішим завданням.

Виготовлення донних щитів і інструменти для цього

Для виготовлення донних щитів використовується 4-6 дощечок, що з'єднуються між собою шпильками з дерева або нержавіючої сталі. Креслення, або, точніше, інструкція, цього процесу приведена тут

Креслення, або, точніше, інструкція, цього процесу приведена тут

Інструкція по виготовленню дна дерев'яної бочки

, Але спочатку ми обмежимося тільки з'єднанням дощечок, оскільки інші операції здійснюються з урахуванням розмірів зібраного корпусу бочки. Нам залишиться виконати наступні дії:

  1. намалювати на щиті коло: його діаметр повинен відповідати розміру донної частини бочки, до якого додається подвоєна глибина уторного паза (це 6 мм);
  2. виконати обпилювання по контуру за допомогою лучкової пили або викружні ножівки;
  3. зняти фаски по всьому колу, щоб дно увійшло в уторний паз.

Аналогічним чином (з поправкою на більший або менший діаметр) виготовляють кришку і гурток для гніту. Якщо ви маєте намір зробити своїми руками бочку для напоїв, у якій два дна, слід пам'ятати, що такі вироби виготовляють за індивідуальними вимірами для верху і низу. Результат своїх старань ви побачите тільки після того, як зберете всі деталі в єдине ціле. Збірка бочки - найприємніший етап її виготовлення. Про те, як здійснюється цей процес, ми розповімо нижче.

Порядок складання бочки

Наступною інформацією про те, як зробити бочку, стануть рекомендації по її збірці. Для цього, крім дерев'яних деталей, вам знадобляться металеві обручі - складальний і постійні. Перший з них служить для набору і фіксації повного кістяка. Постійні обручі підрозділяються на уторний і шийні (пупова). Вони забезпечують стягування клепок. Щоб зробити дерев'яну бочку з наявного комплекту деталей, вам потрібно буде виконати наступні операції:

Щоб зробити дерев'яну бочку з наявного комплекту деталей, вам потрібно буде виконати наступні операції:

Збірка дерев'яної бочки з дуба

  1. за допомогою струбцин на складальному обручі зафіксувати дві, а краще три клепки;
  2. простір між ними заповнити залишилися деталями;
  3. із зафіксованою боку надіти шийний обруч;
  4. розбещену сторону остова розпарити і стягнути клепки за допомогою ворота (зашморгу), після чого на цю сторону остова надіти уторний і шийний обруч;
  5. з боку складального обруча нарізати уторний паз для установки дна;
  6. вирізати і обробити перший днище, після чого поставити його на місце;
  7. з цієї ж сторони встановити уторний обруч, яким остаточно фіксується дно;
  8. провести чистову обробку внутрішньої і зовнішньої поверхні корпусу бочки;
  9. здійснити загартовування (випал) зсередини;
  10. повторити операцію установки дна з протилежного боку.

Початковий етап збірки можна подивитися на відео

.

Ще одне відео

дасть уявлення про подальших операціях. Однак в даному випадку слід зробити поправку на те, що тут працюють професіонали, які мають власні прийоми і багато дії виконують автоматично. Можливо, не все вийде з першого разу, але тому, як зробити самому дубову бочку, ви обов'язково навчитеся.

Для бочок ємністю до 50 л використовують чотири обруча, для більш місткою тари їх число збільшують до шести. Виготовляють їх із сталевої штаби шириною 30-50 і товщиною 1,5-2 мм. Діаметр обруча визначають по виміру місця його установки на корпусі виробу. До отриманої величині додають подвійну ширину смуги. Це необхідно для з'єднання смуги в кільце за допомогою заклепок з куванням сталевого дроту перетином 4-5 мм.

Відповідаючи на питання, як зробити бочку, потрібно обов'язково згадати про те, що одному краю всередині обруча потрібно розвальцьовування. Це надає йому необхідну конусність для щільного прилягання до клепками остова при надяганні і осадженні. Нарізка уторного паза виконується за допомогою спеціального інструменту, який на професійному сленгу називається уторником. Процедура чимось нагадує розтин круглої консервної банки.

У статті про те, як зробити бочку, не можна не згадати про загартування вироби. Найчастіше цього досягають за допомогою випалу. Тим самим забезпечується підвищена стійкість деревини до вологи, органічних кислот і інших впливів. Найзручніше виконувати випал корпуса без дна за допомогою пальника типу переносного горна

Найзручніше виконувати випал корпуса без дна за допомогою пальника типу переносного горна

Випал дерев'яної бочки зсередини

. Чистову обробку поверхонь, свердління отворів під крани (Чопик) роблять перед випалюванням.

Перевірка бочки і її підготовка до використання

Наші поради щодо того, як зробити дерев'яну бочку своїми руками, завершує інформація про те, як перевірити її герметичність і підготувати виріб до використання. Для пошуку витоків бочку заповнюють водою. Якщо протягом години після заповнення вона все ще протікає, вам доведеться вжити заходів щодо її герметизації. Для цього існує перевірений «дідівський» метод з використанням рогозу, який ще називають бондарне травою. Їм конопатят місця протікання. Іншим способом герметизації є вощіння за допомогою натурального воску.

У кожного майстра є свої відповіді на питання, як зробити бочку, і багато професійних секретів, для розкриття яких довелося б написати цілу монографію. Тому вам доведеться не раз звертатися за допомогою до знавців з різних аспектів процесу виготовлення бочки. До речі, літературний герой Робінзон Крузо так і не зміг впоратися з цим завданням. Коли ви досягнете герметичності вироби, залишиться тільки підготувати бочку до використання.

Відповідаючи на питання, як зробити дубову бочку, слід також дати рекомендації по її вимочування. Найчастіше це роблять за допомогою звичайної води. Процедура займає до 10 днів зі зміною рідини кожні два-три дні. Однак для бочок, призначених для міцних напоїв, вимочування триває від одного місяця до півроку з використанням спиртсодержащих рідин фортецею 18-55%. У цій статті ми спробували відповісти на основні питання, що стосуються того, як зробити бочку. Сподіваємося, що ця інформація буде для вас корисною.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов