Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Діфавтомат пристрій і принцип роботи

Наша сеть партнеров Banwar

Вітаю Вас шановні гості та постійні читачі сайту http://elektrik-sam.info !

Починаємо чергову серію публікацій в рамках курсу «Автоматичні вимикачі, УЗО і дифавтомати - докладний посібник» , На цей раз присвячену диференціальним автоматам. Почнемо з розгляду пристрою і принципу роботи діфавтомат.

Автоматичний вимикач диференціального струму або діфавтомат - це пристрій, що об'єднує в одному корпусі функції автоматичного вимикача і ПЗВ. Тобто він дозволяє захистити контрольоване коло від струмів перевантаження і струмів короткого замикання (функції автоматичного вимикача) і від струмів витоку (функції ПЗВ), дозволяючи захистити людину від можливого ураження електричним струмом і запобігти можливості загоряння в результаті порушення ізоляції струмоведучих частин електроустановки.

Тобто  він дозволяє захистити контрольоване коло від струмів перевантаження і струмів короткого замикання (функції автоматичного вимикача) і від струмів витоку (функції ПЗВ), дозволяючи захистити людину від можливого ураження електричним струмом і запобігти можливості загоряння в результаті порушення ізоляції струмоведучих частин електроустановки

Конструктивно дифавтомати виготовляються з діелектричного матеріалу і мають засувку для установки на DIN-рейку. Установка проводиться так само, як і установка УЗО.

Для однофазної мережі 220В випускаються двополюсні дифавтомати. До клем верхніх полюсів підключається фазний і нульовий провідник живильної мережі, а до затискачів нижніх полюсів - фазний і нульовий провідник від навантаження. При цьому, в залежності від марки виробника і серії вони для своєї установки на DIN-рейку можуть займати як два, так і більш модулів.

Для трифазної мережі 380В випускаються чотириполюсні дифавтомати. До верхніх клем підключаються три фазних проводи і нуль з боку харчування. До нижніх клем три фазних проводи і нуль від навантаження.

При установці на DIN-рейку чотириполюсні дифавтомати займають місце більше чотирьох модулів, в залежності від марки виробника. Тобто полюсів для підключення проводів чотири, а займане місце в електрощиті більше чотирьох модулів, за рахунок блоку диференційного захисту.

Застосування двополюсних діфавтомат, які при установці займають два модуля, дозволяє заощадити місце в електрощиті і спростити монтаж, замість окремо встановлених автоматичного вимикача і ПЗВ (які разом займають три модуля).

Ми пам'ятаємо з розділу, присвяченого пристроїв захисного відключення, що ПЗВ не захищає від надструмів і вимагає установки послідовно з ним автоматичного вимикача.

При розгалуженої проводці з великою кількістю груп, економія місця в електрощиті може бути досить суттєвою. Однак, найчастіше вартість дифавтомати більше, ніж вартість окремо встановлених автомата і УЗО.

Конструктивно діфавтомат складається з двох-або чотириполюсним автоматичного вимикача і включеного послідовно з ним модуля диференціальної захисту. Детально конструкцію і принцип роботи автоматичних вимикачів і УЗО ми розглядали в попередніх розділах, посилання на них внизу цієї статті.

Детально конструкцію і принцип роботи   автоматичних вимикачів   і   УЗО   ми розглядали в попередніх розділах, посилання на них внизу цієї статті

Повторимо коротко основні моменти.

Модуль автоматичного вимикача зазвичай встановлюється в фазні провідники і містить теплової расцепитель для захисту від струмів перевантаження і електромагнітний расцепитель (котушку соленоїда з рухомим сердечником) для захисту від струмів короткого замикання.
Принцип дії такий же, як і у звичайного автоматичного вимикача.

При виникненні струму перевантаження биметаллическая пластина нагрівається проходять через неї електричним струмом, згинається, і, якщо струм в ланцюзі не зменшується, пускає в хід механізм розчеплення, розмикаючи захищається ланцюг.

При короткому замиканні струм в ланцюзі миттєво зростає, наводимое в котушці соленоїда магнітне поле переміщує осердя, який приводить в дію механізм розчеплювача і розмикає силові контакти.

Для захисту силових контактів дифавтомати від руйнівної дії електричної дуги, застосовується дугогасильні камери.

Модуль диференційного захисту представляє собою диференційний трансформатор струму , Через який проходить фазний і нульовий провідник (первинна обмотка) і обмотка управління (вторинна обмотка). У чотирьохполюсних дифавтомати через диференційний трансформатор струму проходить три фазних провідника і нульовий.

У звичайному режимі роботи через фазний провід проходить струм до навантаження, а через нульовий провідник від навантаження, тобто струми рівні і спрямовані зустрічно. Геометрична сума струмів дорівнює нулю, що наводяться ними магнітні потоки в обмотці трансформатора струму взаємно компенсують один одного, і результуючий магнітний потік дорівнює нулю.

При виникненні струму витоку баланс струмів порушується, оскільки в фазному проводі разом зі струмом навантаження протікає і струм витоку. Токи в фазному і нульовому провідниках наводять різні за величиною магнітні потоки, їх баланс порушується і в тороідальному осерді трансформатора струму виникає різницевий магнітний потік. Під дією разностного магнітного потоку у вторинній обмотці управління виникає струм. Коли величина цього струму перевищить граничне значення, спрацьовує механізм розчеплення та силові контакти дифавтомати відключаються від мережі живлення.

Як і УЗО, модуль диференціального захисту діфавтомат може бути електромеханічним або електронним. В електронних при виникненні витоку, струм в обмотці управління подається на плату електронного підсилювача з котушкою електромагнітного скидання і через механізм розчеплювача відключає силові контакти дифавтомати від мережі живлення.

Дифавтомати з електронним модулем диференціального захисту, на відміну від електромеханічних, можуть втратити працездатність при обриві фазного або нульового провідника з боку мережі живлення (детально про це дивіться відео робота ПЗВ при обриві нуля ), Оскільки відсутній харчування, необхідне для роботи плати підсилювача.

Дифавтомати деяких виробників мають вбудовані індикатори, які дозволяють визначити причину спрацювання:

Дифавтомати деяких виробників мають вбудовані індикатори, які дозволяють визначити причину спрацювання:

- діфавтомат спрацював від перевантаження по струму: тепловий захист або електромагнітний расцепитель від струмів короткого замикання;
- або спрацював модуль диференціального захисту дифавтомати в результаті витік струму.

Якщо таких індикаторів немає, тоді в разі відключення дифавтомати, неясно що викликало спрацьовування - перевантаження по струму, або діфавтомат спрацював в результаті виникнення струму витоку.

Для перевірки справності модуля диференціальної захисту на корпусі пристрою розташована спеціальна кнопка «Тест». При натисканні на цю кнопку створюється штучний струм витоку і якщо діфавтомат відключився, значить він справний.

Більш наочно принцип роботи дивіться у відео дифавтомати пристрій і принцип роботи:

Цікаві матеріали по темі:

Автоматичні вимикачі УЗО дифавтомати - керівництво.

Як вибирати автоматичні вимикачі, УЗО, дифавтомати?

Конструкція (пристрій) УЗО.

Пристрій УЗО і принцип дії.

Принцип роботи трифазного УЗО.

Робота УЗО при обриві нуля.

Як перевірити тип УЗО?

Чому УЗО вибирають на щабель вище?

УЗО основні характеристики. Частина 1.

УЗО основні характеристики. Частина 2.

Автоматичні вимикачі - конструкція і принцип роботи.

Як вибирати автоматичні вимикачі, УЗО, дифавтомати?
Як перевірити тип УЗО?
Чому УЗО вибирають на щабель вище?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов