Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Глибина протектора нових літніх і зимових шин

  1. Що таке протектор шин
  2. Залишкова висота малюнка протектора шин по ПДР
  3. Які види малюнка бувають
  4. як вимірюється
  5. Глибина протектора нових літніх і зимових шин
  6. На що слід звертати увагу при виборі та купівлі нових шин
  7. висновки

Наша сеть партнеров Banwar

Протектор шини легкового автомобіля навряд чи можна віднести до тих нюансів, на які звертає увагу рядовий автолюбитель. У більшості ситуацій покупка нових покришок супроводжується розглядом марок і читанням тестів, але рідко коли водієві авто приходить в голову задуматися про роль малюнка протектора і його вплив на характеристики покришок.

У більшості ситуацій покупка нових покришок супроводжується розглядом марок і читанням тестів, але рідко коли водієві авто приходить в голову задуматися про роль малюнка протектора і його вплив на характеристики покришок

На практиці ж ситуація так, що саме малюнок протектора і його глибина укупі зі складом гумової суміші - головні чинники, що забезпечують експлуатаційні властивості покришки.

І саме з цієї причини при зносі шин стирання протекторного шару призводить до того, що шина стає непридатною до використання. Який тип протектора краще в тій чи іншій ситуації і як визначити знос шини - про це ми і поговоримо в даному матеріалі.

Що таке протектор шин

Протектор є різноспрямовані канавки різної глибини, що розташовуються на зовнішній поверхні шини в місцях її контакту з дорожнім полотном. Завданням протектора покришки легкового або вантажного авто служить відведення рідини із зони контакту шини і дорожнього полотна під час дощу, а також забезпечення найкращих характеристик «прилипання» колеса до полотна.

Напевно багато хто помічав, що гоночні боліди Формули 1 не мають протектора на шинах - їх роль виконують лише поздовжні канавки, нанесені на їх поверхню. Однак більш уважні глядачі явно помічали той факт, що в разі незапланованого дощу після заїздів на піт-стопи машини отримують шини іншій конфігурації, де протектор вже явно виражений.

Це красномовно свідчить, що саме він виконує основну функцію водовідведення в процесі їзди, перешкоджаючи виникненню ефекту аквапланування, коли між колесом і дорогою виникає водний шар, здатний привести до втрати управління і навіть знесенню автомобіля з траєкторії руху.

Відео - як виникає ефект аквапланування:

Відео красномовно показує чому важливо серйозно до цього ставитися:

Велика роль відводиться протектору на зимових покришках. Тут він виконує основну роль, забезпечуючи висновок снігової каші і бруду з плями контакту і забезпечуючи ефективність управління. Укупі зі складом гумової суміші, з якої виконана покришка, він гарантує стійкість авто, а у випадку з нешипованими шинами грає чільну роль в забезпеченні керованості і загальних споживчих характеристик.

Залишкова висота малюнка протектора шин по ПДР

Кожному автолюбителю відомий факт, що в процесі експлуатації шина стирається, а її робочі властивості при цьому погіршуються. Пов'язано це з тим, що глибина канавок протектора стає менше, а тому вони перестають справлятися з покладеними на них функціями.

Правила дорожнього руху (додаток ПЕРЕЛІК ПОРУШЕНЬ І УМОВ, ПРИ ЯКИХ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ) чітко регламентують залишкове значення глибини протектора для автомобілів і мотоциклів, при якій експлуатація транспортного засобу заборонена.

Вимоги Правил добре помітні з таблиці, згідно з якою можна легко зрозуміти, більш якої величини повинна бути залишкова глибина протектора:

Категорії транспортних засобів

Кінцева глибина протектора (при відсутності індикаторів зносу)

L - мопеди, мотоцикли, квадріцікли і т.п.

0,8 мм

N2, N3, O3, O4 - вантажівки з дозволеною максимальною масою понад 3,5 тонн і причепи з дозволеною максимальною масою понад 3,5 тонн

1 мм

М1, N1, O1, O2 - легкові автомобілі, вантажні автомобілі з дозволеною максимальною масою до 3,5 тонн, причепи з дозволеною максимальною масою до 3,5 тонн

1,6 мм

М2, М3 - автобуси

2 мм

* Кінцева глибина малюнка протектора зимових шин, призначених для експлуатації на обледенілому або засніженому дорожньому покритті, маркованих знаком у вигляді гірської вершини з трьома піками і сніжинки всередині неї, а також маркованих знаками «M + S», «M & S», «MS»

4 мм

Заборонено використання шин навіть з одним проявився індикатором зносу, якщо такі індикатори на ваших шинах використовуються.

Заборонено використання шин навіть з одним проявився індикатором зносу, якщо такі індикатори на ваших шинах використовуються

Для зимових покришок залишкова висота протектора повинна бути більше 4 міліметрів з огляду на те, що такі покришки набагато більш вимогливі до виразності протекторного малюнка.

Забороняється ставити на одну вісь шини з різним малюнком протектора, оскільки така комбінація здатна серйозно погіршити керованість і зробити рух авто непередбачуваним в разі виникнення заносу або зносу осі.

Які види малюнка бувають

Умовно виділяють два основних типи малюнка протектора - симетричний і асиметричний. Перший вид, в свою чергу, поділяється на спрямований і ненаправленої тип.

Направлений протектор має малюнок (частіше нагадує «ялинку»), який своїм гострим кінцем спрямований у бік кочення шини. Ненаправленої малюнок на увазі сходовий розташування канавок, симетричних відносно один одного, але не мають виражене напрям в одну зі сторін. Асиметричний рисунок пропонує різне розташування канавок з зовнішньої і внутрішньої (розташованої ближче до авто) частин шини.

Відео про спрямованих і ненаправленої малюнків протектора шин:

Говорячи про дані різновидах, вкрай складно виділити, який тип малюнка протектора краще з точки зору споживчих властивостей. Вважається, що спрямований тип протектора краще відводить вологу з плями контакту, а тому він частіше зустрічається на зимових нешипованних шинах, а асиметричний рисунок дозволяє забезпечити кращу керованість.

Проте, загальних рекомендацій в даному випадку немає і бути не може, оскільки дуже багато що залежить від самої конфігурації малюнка, глибини протектора і складу гумової суміші.

І тому не дивно, що дорога шина з ненаправленим малюнком цілком може продемонструвати на тестах кращі результати, ніж дешевий корейський або вітчизняний варіант з направленим розташуванням канавок. Тут набагато важливіше те, наскільки інженери ретельно змоделювали малюнок в тій чи іншій моделі і забезпечили загальні експлуатаційні якості шини.

як вимірюється

Виміряти висоту протектора шини нескладно. Зробити це можна за допомогою як спеціальних інструментів, так і підручних засобів.

Першим і найбільш ефективним способом є використання штангенциркуля або спеціальної лінійки з глибиноміром. Такий завмер дає найбільш точний результат.

Найпростішим варіантом може служити вимірювання за допомогою звичайної монети, яка вставляється в проріз, а з кінця протектора затискається пальцем, після чого заміряється глибина з використанням лінійки. Точність такого виміру, звичайно, істотно нижче, проте якщо виміряти глибину протектора нічим, цей спосіб цілком згодиться.

Слід пам'ятати про те, що вимір залишкової глибини протектора слід проводити не в одному, а в декількох місцях шини. При цьому важливо пам'ятати, що глибина протектора ближче до центру буде вище, ніж у країв.

Як визначити ступінь зносу шин при наявності на них індикаторів:

У разі, якщо показники глибини у всіх місцях приблизно однакові, то це означає, що знос відбувається рівномірно. У разі неравномерностей при вимірі велика ймовірність порушення розвалу-сходження або інших технічних несправностей автомобіля, здатних спричинити за собою прискорений знос шин. В такому випадку є сенс зайнятися усуненням цієї проблеми перед установкою нового шинного комплекту.

Глибина протектора нових літніх і зимових шин

Глибина протектора нових літніх і зимових шин регламентується, в першу чергу, внутрішніми вимогами виробника для конкретної окремо взятої моделі покришки.

Пов'язано це з тим, що розробники оптимізують параметр глибини згідно експлуатаційним параметрам і складу гумової суміші, за допомогою комп'ютера прораховуючи наперед оптимальні параметри для найкращих характеристик водовідведення із зони контакту.

Проте, існує і загальний критерій глибини протектора нових шин - зимові варіанти отримують канавки глибше, ніж літні, а міцні ламелі покликані забезпечувати надійне розрізання снігового покриву і забезпечення найкращих характеристик зчеплення.

Також глибокий протектор використовується на шинах позашляхового характеру. Зокрема, малюнок протектора нових шин для кросоверів набагато більш виражений, ніж у «легкових» варіацій, а у чистокровних «позашляхових» покришок (наприклад, у всім відомих Goodrich) протектор взагалі має чітко означену структуру і значну глибину для кращих характеристик прохідності на в'язкому ґрунті (в грязі і глині).

Відео - огляд літніх шин для позашляховиків:

Крім того, таким покришок важлива функція самоочищення протектора від бруду, бо, в іншому випадку, при їзді по слабких грунтах такі шини швидко «замилити», втративши свої зчіплюючі властивості.

На що слід звертати увагу при виборі та купівлі нових шин

Сьогодні вибір шин від різних виробників досить великий. Нові покришки продаються як безпосередньо в центрах шиномонтажу або спеціалізованих магазинах, так і на інтернет-майданчиках. Зокрема, ви можете купити шини на www.kamtex.ru або в інших інтернет-магазинах, але при цьому варто завчасно ознайомитися з асортиментом і вибрати ту модель покришки, яка підійде вам за основними споживчим критеріям.

При виборі шини слід керуватися такими міркуваннями:

  • умовами експлуатації і особливостями клімату, особливо, часті чи дощі в вашому регіоні;
  • станом доріг (траса, грунтові дороги);
  • фірмою-виробником (її вибір виконується згідно з особистими перевагами).

Відносно місця покупки слід сказати, що воно не відіграє суттєвої ролі у виборі. Проте, слід відразу оглянути новий комплект шин на наявність слідів відновлення, оскільки почастішали випадки, коли недобросовісні продавці пропонують під виглядом нової гуми відновлені шини. З цієї причини слід віддавати перевагу великим торговим центрам і інтернет-магазинам з високою репутацією.

висновки

Аналізуючи вищевикладене, можна зробити однозначний висновок про те, що станом покришок автомобілів слід приділяти першочергову значення. Крім цього, має сенс виважено підходити до покупки нових шин, чітко усвідомлюючи, в яких умовах вони будуть використовуватися, а також дотримуватись вимог по регламентному тиску в шинах. В такому випадку нові покришки порадують вас тривалим терміном служби і комфортом при русі.

Де можна виконати   підбір шин по марці автомобіля онлайн   і як це правильно зробити Де можна виконати підбір шин по марці автомобіля онлайн і як це правильно зробити.

подивіться вимоги і коментарі про необхідність використання шин відповідно до сезону.

Основні моменти в маркуванні шин https://voditeliauto.ru/poleznaya-informaciya/markirovka-avtomobilnyx-shin.html будуть корисні всім автолюбителям.

Відео - вибір малюнка протектора шини:


Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов