Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Градирня для комп'ютера, або «розгін баяна» (частина 3) (сторінка 2)

Наша сеть партнеров Banwar

Включив, і ... О, диво! Градирня заробила, причому водораспределітель розсіював воду струменями. Включив, і

Частина їх стікала по стінках, а частина падала вертикально вниз. І найцікавіше - шум дійсно зменшився!

Цього я ніяк не очікував. Мені здавалося, що краплі, які падають на поверхню води, і на поролон під невеликим шаром води, справлять однаковий звук. Ні, з губкою шум значно менше. А якщо вона лежить на поверхні води, то шуму немає зовсім!

Дуже добре, тепер тест з губкою і водораспределітель.

Дуже добре, тепер тест з губкою і водораспределітель

Зовсім інша справа. Температура води (при кімнатній температурі 23 градуси) склала 23.6 градусів, температура процесора - 67 градусів. Правда, я очікував більшого. Наближається до кімнатної, але не нижче.

А що, якщо розігнати градірню? Як? Додати в неї туману. Відкриваю градірню і розміщую в неї ультразвуковий генератор туману.

Запускаю диво-охолоджувач. Виганяю LinX 0.6.4. І отримую невелике розчарування. Різниці практично немає. Чому? Генератор нагрів воду? Навряд чи, швидше за все, цей момент стане зрозумілим під час обговорення статті в конференції.



Але залишився більш важливе питання - чому продуктивність градирні не дотягує до результатів попередніх дослідів? В чому причина?

Причина в поганому водораспределітель, вірніше, в його поганому водорозподілення. Так, я домігся того, що з'явилися струменя води. Площі теплообміну і випару збільшилися, але не набагато, чи не краще лійки від душа. При такому розбризкуванні додавати в градірню зрошувач несерйозно, оскільки він не буде працювати цілком. Кілька струменів води, які я отримав, тільки частково смочат зрошувач.

А чому розбризкування таке слабке? Бракує тиску, створюваного помпою. Помпа у мене не найслабша, Swiftech MCP655 .

Продуктивність 1200 літрів на годину і підйом води до чотирьох метрів. Це на повній швидкості, на якій вона і працювала при тестуванні. Така потужність, а не вистачає.



Мабуть, тому ідея такої градирні заглохла. Ви бачили, скільки було спроб. Тепер відомо, в чому причина того, що ця концепція не прижилася. Сумна картина. Ось здавалося б і все, але ...

У мене є ще одна градирня, покруче першої. Подивимося, що можна зробити з нею.

Мені відразу не сподобалася ідея робити градірню з каналізаційних труб. Так, це дуже просто і сильно дешево. Так, можна легко зібрати частини труб разом і отримати потрібну конфігурацію. Можна навіть взяти довші труби і вивести «вихлоп» градирні «в кватирку». Я написав в лапках, тому що мав на увазі «за межі житлового приміщення». Як варіант - увіткнути трубу в витяжну вентиляцію. Правда, для цього в стандартній квартирі доведеться розташувати градірню або на кухні, або у ванній або санвузлі. В інших місцях вентиляції просто немає.

Можна просвердлити отвір в стіні. Але це складно і без спеціальних інструментів важко виконати. Як показали досліди, довжина сполучних шлангів сильно впливає на створюваний помпою натиск. І існує велика ймовірність, що при подібних способах розміщення пристрою падіння тиску виявиться таким, що розпилу води в водораспределітель взагалі не буде. Згадаймо: зарубіжні колеги в цій якості використовували лійку від душа. Я спробував домогтися більшої кількості струменів, але зазнав невдачі. Є велика підозра, що і з лійкою нормального розпилу води не буде.



Конструюю іншу градірню, на два вентилятора і більш низьку. З зрошувачем і іншою системою водорозподілення. Її корпус я зігнув з оцинкованої сталі. Дешево, доступно і легко паяется звичайним паяльником. Лукавлю, не зовсім звичайним. Потужністю від 100 Вт і обов'язково з кислотним флюсом.

Малюю розгортку градирні на папері, в масштабі, потім згинаю з неї модель. Коли розумію, що всі деталі сходяться, переношу креслення на лист металу. Вирізаю по розмітці, по лініях згину роблю борозенки, дряпаючи їх іншою стороною ножа по лінійці. Потім згинаю і пропаивают з'єднання. Перевіряю на протікання, ще раз пропаивают ... І ..., зустрічайте.

, зустрічайте

Вентилятори розташовані на знімній кришці. Це зроблено для того, щоб можна було розмістити губку, яка, як я з'ясував, вкрай необхідна.

Усередині корпусу градирні припаяно чотири куточки, на яких розміщена рамка з натягнутою на неї сіткою.


Змонтовано це для того, щоб не провалювалися трубочки від коктейлів, з яких я зробив зрошувач. Просто набив ними повністю весь переріз корпусу.

На водораспределітель знову пішла порожня тара.

У ньому була насверліл купа отворів свердлом діаметром 0.75 мм. Зроблено все було до дослідів з каналізаційної градирнею. Ось так ця «красава» виглядає в бойовому положенні. Включаю. І що я бачу? Безрадісну картину.

Безрадісну картину

Вода, як і в першому випадку, видавлюється з отворів і стікає по поверхні пляшки, утворюючи знизу пару струменів. Бракує тиску і потрібно щось думати. Відкручую пляшку, включаючи безпосередньо. Хочеться перевірити натиск.

Хочеться перевірити натиск

Вода мляво тече з патрубка. Про жодні форсунках, як у справжній градирні, тут і мови бути не може. Та й душова лійка тут навряд чи щось зробить. А мені потрібно рівномірно полити всі ці трубочки так, щоб вода стікала по ним тонкою плівкою. Тоді я отримаю той ефект, що може дати справжня градирня, а не пародія на неї з каналізації.

Коли я свердлив цю пляшку, то тестував її на предмет «струйность» китайської погружной помпою продуктивністю 700 літрів на годину. Пляшка давала хмару струменів. А тут Swiftech MCP655 продуктивністю 1200 - і нічого. Яка причина такого неподобства? Може бути, китайська погружная помпа створює більший тиск, ніж моя фірмова? Перевірив. Результат майже такий же, навіть трохи гірше. Здається, вся справа в гідросопротівленіе контуру, в процесорному мікроканальних Водоблок.


Як домогтися рівномірного розпилу води, якщо вона не під тиском? Тільки механічним шляхом.

Хід думки такий: нехай вода тече струмком, як на фотографії вище. Стікаючи, вона буде потрапляти на обертову крильчатку, яка розіб'є струмінь на дрібні бризки. Спробую розмістити під нею комп'ютерний вентилятор діаметром 80 мм. Електрична частина вентилятора розташована під ковпаком, на якому розміщені лопаті крильчатки. Цей ковпак захищає вентилятор від води, що падає згори.

Лопаті розбризкують воду по горизонталі. Тому я демонтував обечайку вентилятора і пробував знижувати його обороти. Вода починає протікати крізь них струменем, знижуючи «розпил». Залишив працювати вентилятор на повну потужність. Частина води вилітала вгору за межі градирні, довелося накрити область «вертушки» пінопластовим піддоном.


Поганявши новий водораспределітель, я помітив, що струмінь води, що витікає з патрубка, стає все менше і менше. Це помітно, якщо порівняти дві фотографії вище. Що ж таке відбувається? Містика якась.

Для встановлення причини такого зниження потоку довелося розібрати всю систему водяного охолодження. Як завжди, причина виявилася в самому останньому розібраному девайсе. Що вдіяти - закон Мерфі .

Справа виявилася в наступному. Все градирні, виготовлені різними ентузіастами, працювали на звичайні водоблоки. А у мене стоїть мікроканальних Swiftech Apogee XT (Rev 2) ! Пил і мікроволокна з повітря потрапили в градирню, а вона працює як повітряний фільтр. Все з повітря потрапляє у воду, з води в водоблок, як наслідок, пил і мініатюрні волокна забили його канали! Відкрутивши центральний штуцер, я побачив замість мікроголок тонку повстяну прокладку. Відстань між голками радіатора настільки мало, що вся гидота з повітря застряє в них на смерть.

Чи не надавши спочатку цим фактом великого значення, я прочистив водоблок і злив воду з градирні. Потім промив її у ванній під душем, прочистив шланги, зібрав. Залив профільтровану воду і включив градірню.

Залив профільтровану воду і включив градірню


Напір збільшився. Довелося перенести вентилятор майже в середину, оскільки розбризкування пішло дуже інтенсивно. Все запрацювало, поекспериментувавши годинку з положенням розпилювального вентилятора, я забризкав водою себе і все навколо, трохи заспокоївся і вирішив провести тести на комп'ютері.

Все запрацювало, поекспериментувавши годинку з положенням розпилювального вентилятора, я забризкав водою себе і все навколо, трохи заспокоївся і вирішив провести тести на комп'ютері

Запустив LinX 0.6.4. Додав ще один градусник для відображення температури повітря в кімнаті. Цифри на градусниках дуже радували. Як же - вода в системі нижче кімнатної температури на три градуси. Здавалося б - краса! Ні, не краса! Температура процесора стала рости і наблизилася до температури радіатора «термочілл», склавши 71 градус! Чому !? Пил.

За цей нетривалий час градирня знову встигла нассатися пилу і забила мікроканали водоблоку. Це припущення підтвердила його розбирання.


При знятті кришки вся ця шерсть прилипла до неї, що видно на наведеній вище фотографії. Чим я дихаю?!?

Мені стало сумно, адже не такий вже я великий свиней, та й прибирати в квартирі регулярно. Є, правда, два хижака з породи котячих. Поруч - двері на балкон і вона майже завжди відкрита, оскільки звірі люблять виходити на балкон і дивитися погоду на вулиці. Я їм пропонував для цієї мети використовувати інтернет, але вони відмовилися.

Але цього невеликої кількості пилу досить, щоб знизити ефективність роботи водоблоку! Після кожного повторного прогону тесту температура процесора зростала. Спочатку цей невеликий засмічення водоблоку на натиск ніякого впливу не чинив, але через пару годин струмінь перестала потрапляти на вентилятор.

Напрошується дуже нехороший висновок. Градирня і мікроканальних водоблоки несумісні, все погано і огидно. І тут я згадав, що знову забув про чарівний поролон, що не поклавши в градірню губку. Після нетривалих пошуків розшукав пару нових листів поролону з тих же коробок.

Довелося ще раз повністю розібрати систему, включаючи водоблоки, промити і вичистити їх. Ще раз Викупати градірню в душі, зібрав і залив профільтровану воду. Поклав губку. Відкоригував положення вентилятора і приступив до тестів. Результат попереднього тесту повторився при кімнатній температурі 23 градуси, температура води 20 градусів.


З «чарівної губкою» я зміг користуватися комп'ютером цілий день, ніяких ознак засмічення не виникало. Сама градирня працювала нормально, утримуючи температуру води від одного до трьох градусів нижче кімнатної.

Знову «розгін» системи водяного охолодження приніс суперечливі результати. З одного боку, все прекрасно. Температури нижче, вся система набагато ефективніше дорогого радіатора. Але, з іншого боку, мікроканальних водоблоки швидко забиваються. І нехай з поролоном це відбувається значно повільніше, але фінал неминучий! Або пил, або живність, яка заведеться через пару днів в контурі, призведе до засмічення водоблоку.

Є методи боротьби з цією напастю. Можна використовувати спеціальні нешкідливі добавки. Нещодавно мені написав форумчанин під ніком Winwars . Вірусолог. Він запропонував використовувати в системах такого типу для знищення флори і фауни активний кисень і УФ-опромінювачі води. Навів приклад такого засобу - Абсолюцід окси вет . Спосіб, перевірений часом. Ось цитата з його листа:

Ми це беремо для дезінфекції приміщень з лаб. тваринами, цінність яких виключає застосування «бойової хімії». Та й співробітників шкода ... На виході цього дезинфектанта - перекис водню, якусь вважати «небезпечною» можна лише з корозійно точки зору, якщо виключити пряме попадання на слизові і в органи дихання. Правда, майте на увазі - перекис розкладається з виділенням газоподібного водню в присутності важких металів, тому розраховувати на її перебування в контурі охолодження скільки-небудь тривалий час - не варто.

Але в підсумку - два бар'єру - УФ-рециркулятор в контурі і періодичні очищення перекисом - досить-надійно, мені здається. При цьому - безпечно. Навіть любителі акваріумів, де органіки - неміряно, плюс живі організми - не скаржаться.

Виходить, що протистояти біології можна, але яка ціна! Як все ускладнено в порівнянні зі звичайним радіатором, а якщо ще згадати і про пилу ... Висновок - боротися можна, але складно.

Напрошується варіант зробити систему двухконтурной. Але подібне знову веде до різкого подорожчання і ускладнення. А мені хотілося зробити дуже дешеву заміну дорогому радіатора. «Дешеву» - не в сенсі погану. До того ж «двоконтурний» знизить ефективність роботи всієї конфігурації, що в даному випадку не підходить.

Перший час після всіх описаних пригод я зажурився і навіть ненадовго закинув роботу над цим матеріалом, адже результат майже відмінний. Можна дуже дешево зробити охолоджувач води, який випередить кращі фірмові вироби. Тільки користуватися такою штукою можна, що сумно. Трохи поміркувавши, я зрозумів, що не все так погано, як здається на перший погляд.

Бачу два виходи з ситуації, що склалася.

Градирня з каналізаційних труб зі звичайним, що не мікроканальних, водоблоком. При використанні такого водоблоку гідросопротівленіе системи буде невелика, напір води збільшиться, водораспределітель стане працювати краще. Вода в контурі вийде холодніше, що з лишком компенсує невисоку ефективність водоблоку. Виходить відмінна, дуже недорога система водяного охолодження, яку доведеться періодично чистити.

Але цей недолік з лишком перекривається достоїнствами. Перше - вартість. Градирня по грошах виходить дешевше яка була у використанні автопечки. Водоблок з простою внутрішньою структурою коштує дешевше мікроканальних. Помпу варто підібрати недорогу, китайську. Якщо не вистачає продуктивності, можна додати до градирні ще один трійник з вентилятором або використовувати хрестовину відразу з двома «вертушками». Система виходить дуже гнучкою, з можливістю легкої модернізації.

Нічого ламати не треба. Розібрав, додав, зібрав. Ось воно - виконання старовинної мрії самодельщиков. Пристрій вартістю пару сотень рублів б'є по продуктивності радіатор ціною понад сотню євро. Тут можна подивитися ціни на ці деталі.

Другий шлях - застосування водоблоку на теплових трубках. подібний я і сам давним-давно робив.

Сенс ось у чому. Теплові трубки, володіючи величезною теплопровідністю, відведуть теплову енергію від процесора і розподілять її на набагато більшу площу, ніж площа поверхні процесора. А потік води з градирні вимиє трубки і відведе тепло вже від них. Мікроканалів в такому Водоблок не буде, забиватися нічому. У порівнянні з двоконтурної системою деталей набагато менше. В принципі, система виходить все ж двухконтурной, але простіше.

Мінус такого рішення - складність виготовлення водоблока. А плюсів значно більше - набагато нижче гідросопротівленіе системи, покращено розподіл води по зрошувачу, більш висока ефективність охолодження. До того ж буде знята проблема засмічень водоблоку.

Вирішено - в наступній частині буде два варіанти. Бюджетний, із застосуванням звичайної, самого недорогого або навіть саморобного водоблоку. І другий - з використанням водоблоку на теплових трубках. А в якості радіатора буде використаний або кімнатний фонтан, або водяна стіна

А в якості радіатора буде використаний або кімнатний фонтан, або водяна стіна

або навіть водоспад. А швидше за все все разом.

Олександр Удалов aka clear66

А що, якщо розігнати градірню?
Як?
Чому?
Генератор нагрів воду?
Але залишився більш важливе питання - чому продуктивність градирні не дотягує до результатів попередніх дослідів?
В чому причина?
А чому розбризкування таке слабке?
І що я бачу?
Яка причина такого неподобства?
Може бути, китайська погружная помпа створює більший тиск, ніж моя фірмова?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов