Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Грати на електрогітарі. З ЧОГО ПОЧАТИ?

  1. гітарний звук
  2. педалі ефектів
  3. Як все з'єднати?
  4. Техніка безпеки: ремінь і стреплокі
  5. Зіграємо рок!
  6. Що таке табулатура?
  7. Затискаємо пауер-акорд

Наша сеть партнеров Banwar

Привіт всім новачками і початківцям гітаристам

Привіт всім новачками і початківцям гітаристам! Ось вирішив нарешті написати статтю, яка, я сподіваюся, допоможе вам добре розібратися з тим, як і з чого почати гру на електрогітарі. Також ви дізнаєтеся про обробку гітарного звуку, про різні гітарних ефектів, про підключення гітари до підсилювача, а також дізнаєтеся, що таке стреплок і табулатура.

гітарний звук

Отже, мабуть, почнемо. Якщо ви візьмете в руки електрогітару і (не підключаючи її) візьмете пару акордів, то переконаєтеся в тому, що звучить вона дуже тихо і бідно в порівнянні з акустичною гітарою. Так відбувається тому, що корпус електрогітари являє собою суцільний шматок деревини. Ну, або кілька склеєних між собою шматків. Є, правда, дуже дешеві гітари з тирси, або там, фанери - з ними можна вразити необізнаних приятелів своїм крутим видом, грати ж на них не рекомендується.

Справжній «гітарний» звук можна отримати, підключивши електрогітару через одну або через ланцюжок з декількох (у досвідчених гітаристів їх число доходить, мало не до десятка) так званих педалей ефектів ( «Примочок»), до спеціального комбопідсилювач (в просторіччі «комбік»).

Справжній «гітарний» звук можна отримати,   підключивши електрогітару   через одну або через ланцюжок з декількох (у досвідчених гітаристів їх число доходить, мало не до десятка) так званих   педалей ефектів   ( «Примочок»), до спеціального комбопідсилювач (в просторіччі «комбік»)

У новачка комбік, як правило, транзисторний. Основні його переваги - надійність і невисока ціна. Лампові ж комбо підсилювачі, як правило, на порядок дорожче транзисторних, крім того, електричні лампи в них треба періодично міняти (приблизно раз на півроку). Чим же гарні лампові підсилювачі? Скажу вам по секрету - тема «ламповий звук проти транзисторного» була причиною не однієї священної війни, просто відзначимо, що лампові підсилювачі дають більш «правильний» гітарний звук. Причому, зі збільшенням гучності, звук лампового підсилювача стає все більш «правильним», в той час як транзисторний все сильніше хочеться вимкнути.

педалі ефектів

Що стосується педалей ефектів, то їх дійсно велика різноманітність. І кожна дає свій неповторний звук. Педалями вони називаються тому, що представляють собою невеликі коробочки, на яких, крім різних регуляторів є кнопка включення (вона ж кнопка вимикання), на яку гітарист натискає ногою. Ну а сама коробочка, відповідно, лежить на підлозі. Ця кнопка часто виконується у вигляді, чимось нагадує автомобільну педаль - звідси і назва.

Мабуть, найпопулярніший тип ефекту - дісторшн (англ. Distortion - «спотворення»). Він використовується великим числом музикантів, що грають музику різних стилів - від поп-року, до важких, агресивних стилів, на кшталт треш-металу. Щоб мати уявлення про те, який звук дає дисторшн, пропоную послухати, як починається композиція «Break Stuff» у групи Limp Bizkit.

Однак якщо ви захочете зіграти соло (якщо хто ще не знає, що значить «зіграти соло», поясню - при грі соло в один конкретний момент часу звук витягується тільки за допомогою однієї струни). Так ось, дисторшн тут буде поганим вибором, цей ефект дуже сильно спотворює сигнал. Для соло хороший інший дуже поширений тип ефекту - овердрайв (англ. Overdrive - «перевантаження»). Він мінімально спотворює сигнал, соло при його використанні звучить розбірливо і співучо.

Коли педаль знаходиться у вимкненому стані, вона пропускає через себе звук, не вносячи жодних змін. Це дає можливість включати ефекти в ланцюжок - послідовно, щоб можна було швидко переключитися з одного на інший - вимкнув один, включив інший і все - ніяких перемикань проводів.

У реальному житті гітаристу часто потрібно переключити в процесі гри цілі групи ефектів, але ніг у нього тільки дві. У реальному житті гітаристу часто потрібно переключити в процесі гри цілі групи ефектів, але ніг у нього тільки дві Для таких випадків придумали спеціальну педаль-комутатор - так званий футсвітч (англ. Footswitch - «ножний перемикач»).

Інший дуже поширений ефект - дилей (англ. Delay - «затримка»). Він працює спільно з іншими ефектами. Його суть полягає в тому, що звук однієї ноти стає довшим, як би розтягнутим у часі. Як правило, дилей працює в парі з овердрайвом, однак тут можливі варіанти, бо фантазія людей безмежна, а якщо ці люди ще й гітаристи ...

Також, існують більш складні пристрої - процесори ефектів. Це цифрові прилади, які можуть емулювати звук великого числа різних педалей ефектів і комбопідсилювачів. З їх допомогою можна грати відразу «в лінію» (тобто в звичайний підсилювач або вхід звукової карти комп'ютера). Основна їхня перевага - це розмір. Невеликий процесор набагато зручніше, ніж валізу примочок і величезний комбік на додачу. Але, по-перше, емуляція - це емуляція, якою б якісною вона не була, а по-друге, на процесор не натискати ногою - потрібно крутити його численні перемикачі, а це не завжди прийнятно з міркувань нестачі часу.

Не забувайте, що для педалі ефектів потрібно власне харчування - як правило, це 9-тівольтовая батарейка типу «Крона». Замість неї майже до всіх примочкам можна підключити мережевий адаптер.

Як все з'єднати?

І гітара, і ефекти підключаються за допомогою кабелю з роз'ємами типу « джек »На кінцях. Слід сказати, що чим коротше кабель - тим краще, тим менше буде спотворень звуку, тим менше ваш комбо буде ловити радіо, а комбіки, як не дивно, дуже люблять слухати радіо. Особливо це стосується кабелю, що з'єднує гітару і «примочку». Краща його довжина - 2-3 метра, не більше.

Також, багато що залежить від якості штекерів і самого проводу. Тут закон простий: чим дорожче - тим краще (до речі, той, хто вміє паяти, зможе без проблем зробити за ті ж гроші кабель самостійно , При цьому використовуючи комплектуючі покачественней, ніж в готовому фабричному кабелі). Таким чином, якщо ваша ланцюжок буде виглядати як «гітара - педаль ефектів - комбік», вам знадобиться два сполучних кабелю типу «джек-джек».

Техніка безпеки: ремінь і стреплокі

Припустимо, що гітару ми вже підключили, і руки тут же потяглися що-небудь на ній зіграти. Зараз-зараз, ще одне зауваження щодо техніки безпеки. Огляньте свою гітару, подивіться, як до неї кріпиться ремінь . Швидше за все, ви побачите такі «капелюшки», за які ремінь закріплений з двох сторін.

В ремені зроблені отвори з прорізами, в які заходять «капелюшки» і гітара тримається на ремені за рахунок власної ваги. Найпоширеніша помилка початківців гітаристів - перекинути ремінь через себе, не подивившись, чи не перекрутився чи кінчик ременя.

За іронією долі, дуже часто ремінь фіксується в неправильно положенні. Коли це відбувається, гітара падає на землю, як тільки ви її відпустите, а це, погодьтеся, дуже сумно.

Для того щоб убезпечити гітаристів від подібних колізій, а дорогі інструменти - від непоправних каліцтв, були придумані так звані стреплокі (англ. Straplock - «замок для ременя»). Стреплокі вбудовуються (вірніше, вгвинчуються) на місце «капелюшків» і надійно кріплять ремінь в будь-якому положенні. Більшість нових гітар випускаються виробниками без стреплоков, як би залишаючи гітаристу вибір - поставити на гітару ті стреплокі, що йому більше до душі.

Зіграємо рок!

Отже, мені щиро хочеться вірити, що ви дісталися до цього місця статті з уже підключеною і налаштованої гітарою . Давайте ж спробуємо що-небудь зіграти!

Чесно кажучи, мені прикро за тих новачків, яких змушують при знайомстві з інструментом грати безсмертні речі на зразок «У траві сидів коник». Людина вирішив грати на електрогітарі, вже запасся «Металзоной», він хоче, щоб голосніше й важчі, а ви йому «Коника».

Тому, пропоную навчитися грати простий, але в теж час симпатично драйвовий риф з пісні «Fight For Your Right» групи Beastie Boys. Заодно ми дізнаємося, що таке "power chords" і як записуються таби.

Для початку давайте послухаємо фрагмент пісні, риф до якої ми будемо вчитися грати.

У цій пісні гітарист використовує ефект типу «дисторшн». Я рекомендую на перших порах дисторшн не включати, а грати просто в комбік безпосередньо (гітаристи називають це "clean" - чистий звук). Гра на чистому звуці дасть вам зрозуміти, які відбуваються помилки, де палець поїхав не туди, де ще що сталося. Новачкам важливо пам'ятати, що гра через дісторшн змащує окремі помилки. Не те, щоб їх непомітно, просто складніше зрозуміти, в якому місці ви помилилися.

Риф нашої навчальної пісні цілком і повністю побудований на так званих пауер-акордах (англ. Power chords - «потужні акорди»). Хоча в загальноприйнятому музичному сенсі вони не зовсім акорди, але звучать дійсно надзвичайно потужно навіть без перевантаження, за що і отримали свою назву. Пауер-акорди повсюдно використовуються в рок-музиці. Існує навіть спеціальний гітарний лад для гри пауер-акордами - Drop D. Детальніше про нього - трохи нижче.

Що таке табулатура?

Як грати ту чи іншу композицію музиканти записують за допомогою нот. Для гітаристів більш зручною формою запису є табулатура ( « таби »). На табах кожній струні відповідає своя строчка. Ось, будь ласка, чиста табулатура:

1) --------------

2) --------------

3) --------------

4) --------------

5) --------------

6) --------------

Верхній рядок відповідає найтоншої струни, нижня, відповідно - найтовщій. Ще можна зустріти такий варіант табулатури - з буквами - тут все те ж саме:

E | -------------

B | -------------

G | -------------

D | -------------

A | -------------

E | -------------

А тепер, прошу любити і жалувати, ось вони - таби для нашої навчальної пісні:

E | -----------------

B | -----------------

G | ------- 5-7--5-7 ----

D | -7 ------ 7-5-7-7-7-5-7 ---

A | -7 ------ 7-3-5-7-7-3-5 ---

E | 5-5 ------ 5--5-5 ------

x

E | -----------------

B | -----------------

G | -------- 5-7--5-7 -----

D | -7-7-7-7-7-7-7-7-7-7-5-7-7-7-5-7

A | -7-7-7-7-7-7-7-7-7-7-3-5-7-7-3-5

E | -5-5-5-5-5-5-5-5-5-5--5-5 ---

xxxxxxxxx

Цифри на відповідній сходинці позначають номер лада, який потрібно затиснути, при цьому смикаючи струну. Якщо цифри розташовані на одному рівні по вертикалі, отже, відповідні лади потрібно затискати одночасно, тобто грати акорд . Цифра 0 означає, що струну слід смикати, затискаючи.

Отже, ми бачимо, що першою в табулатурі йде цифра 5 на нижній лінійці. Тобто треба затиснути п'ятий лад на найтовщій струні . Буква "x" під цифрою означає, що ноту треба приглушити. Це означає, що, коли ви будете чіпляти медіатором струну, ребром правої долоні (в разі, якщо ви правша) потрібно несильно притиснути струни на відстані 3-4 см від струнотримача.

Струну на п'ятому ладу при цьому потрібно затиснути великим пальцем лівої руки. Затискати потрібно таким способом з тієї причини, що відразу ж після того як ми візьмемо першу ноту, потрібно взяти пауер-акорд. Великий палець залишається на своєму місці, а середній і вказівний переміщаються на сьомий лад. медіатором «Проїжджають» відразу за трьома струнах (саме за трьома нижнім, не слід чіпати залишилися струни). При цьому приглушати ноти вже не треба - хрестика (літери "x") під цифрами не варто.

Затискаємо пауер-акорд

Далі на табулатурі показана пауза. Це означає, що потрібно почекати, не відпускаючи пальців лівої руки з ладів, щоб отримати довгий звук (послухайте ще раз самий початок нашого семпли).

Після паузи починаємо грати основний риф. Пауер-акорд на струнах з третьої за п'яту затискається тим же способом:

Затискаємо пауер-акорд на струнах 3-5. Після основного рифа йде наступний фрагмент:

E | ----------

B | ----------

G | ----------

D | -7-7-7-7-7-7-7-7-7-

A | -7-7-7-7-7-7-7-7-7-

E | -5-5-5-5-5-5-5-5-5-

xxxxxxxxx

Думаю, як грати його, вам вже ясно. В результаті має вийти надзвичайно улюблений усіма шанувальниками важкої музики звук «дж-дж-дж».

Раджу спочатку потренуватися грати в повільному темпі. Потім, коли прийде деяка вправність, можна включити семпл і спробувати підіграти Бістібойзам.

Тепер, як і обіцяв, пару слів про ладі Drop D. Він відрізняється від стандартного ладу лише тим, що сама товста (шоста) струна послаблюється додатково на два ладу. Тобто, якщо в стандартному ладі шоста струна, затиснута на п'ятому ладу, звучить що не затиснута п'ята, то в ладі Drop D вона повинна звучати як п'ята, будучи затиснутою вже на 7м ладу.

Що це дає? Тепер все пауер-акорди, які граються на трьох останніх струнах можна затиснути всього одним пальцем. Отже, між акордами можна переміщатися набагато швидше, ніж при стандартному ладі. Цей факт дуже до душі металістів, тому що їм часто доводиться швидко переміщатися з акорду на акорд в низькій тональності.

Сподіваюся, що стаття буде корисною для новачків. У ній я спробував відповісти на ті питання, які виникали у мене самого при знайомстві з електрогітарою. Удачі в освоєнні інструменту!

Що таке табулатура?
Чим же гарні лампові підсилювачі?
Як все з'єднати?
Що таке табулатура?
Що це дає?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов