Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Гріється ноутбук: перегрів ноутбука - причини, охолодження для ноутбука - заходи

  1. ПРИ ЧОМУ Ж ТУТ ПЕРЕГРІВ?
  2. ЧИМ ЖЕ ТАК СТРАШНИЙ ПЕРЕГРІВ НОУТБУКА?
  3. ОЗНАКИ ПЕРЕГРІВУ
  4. ПРИЧИНИ ПЕРЕГРІВУ І ОХОЛОДЖЕННЯ ДЛЯ НОУТБУКА
  5. ЩО Ж У РЕЗУЛЬТАТІ РОБИТИ?

Наша сеть партнеров Banwar

Цілком природно, що при своїй роботі ноутбук гріється, і краще вжити своєчасних заходів, щоб не тільки не погіршити нормальне охолодження для ноутбука, але і значно його поліпшити Цілком природно, що при своїй роботі ноутбук гріється, і краще вжити своєчасних заходів, щоб не тільки не погіршити нормальне охолодження для ноутбука, але і значно його поліпшити.

ПРИ ЧОМУ Ж ТУТ ПЕРЕГРІВ?

Але при чому ж тут перегрів ноутбука? Адже досить часто гріється ноутбук сам (причому досить помітно на дотик, особливо яскраво цей ефект виражений у потужних ігрових моделей). І все його основні частини під час роботи можуть досить сильно нагріватися. Але перебувати при цьому в нормальному для себе температурному режимі.

Так, в порівнянні з компонентами стаціонарних комп'ютерів, ноутбучні нормально себе почувають і прекрасно працюють при таких «підвищених» температурах, при яких стаціонарні відразу ж, якщо не вийшли б з ладу, то неодмінно «зависли» б.

Справа в тому, що перегрів перегріву ворожнечу. Стосовно до ноутбучним компонентів під словом «перегрів» мається на увазі перевищення їх температур над своїми нормальними, втім, і так досить високими температурними режимами, до критичного рівня.

А критична температура - це температура, при якій різко збільшується витрата ресурсу компонента, тобто він набагато швидше якщо не згорить, то просто вийде з ладу через різке скорочення терміну свого життя.

ЧИМ ЖЕ ТАК СТРАШНИЙ ПЕРЕГРІВ НОУТБУКА?

Адже всі його комплектуючі якраз проектуються і виготовляються з урахуванням не тільки «тряскоустойчівості», а й з урахуванням того, що нормальний температурний режим для них (таких, до того ж, малогабаритних) - це практично постійна робота в дуже обмеженому трудноохлаждаемом просторі і при , що природно, підвищених температурах.

Про конкретні максимальних робочих температурах для компонент ноутбука в цілому говорити важко. Оскільки для конкретного виробника конкретної моделі в залежності від її конструктивних особливостей і технічних норм вони можуть істотно відрізнятися (5-10 градусів Цельсія - це вже велика різниця).

Зразкові максимально допустимі нормальні температури:
центральний процесор - 75-80 градусів Цельсія
процесор відеокарти - 70-90 градусів Цельсія
жорсткий диск - 50-55 градусів Цельсія
чіпсет - 90 градусів Цельсія

При перевищенні цього граничного температурного значення має спрацьовувати система захисту від перегріву - система, оснащена термодатчиками, розміщеними на всіх основних контрольованих компонентах ноутбука і проводить постійний моніторинг їх температур.

Для початку вона знизить тактові частоти і напруги живлення центрального процесора і процесора відеокарти. Це призведе не тільки до зниження температури, але і до зниження продуктивності ноутбука, що виразиться в його пригальмовуванні.

Якщо ці заходи не приведуть до належного результату і температури залишаться критично високими, то система просто-напросто відключить ноутбук.

Ну, а якщо з якоїсь причини захист від перегріву спрацьовує із затримкою, і температура досягає позначки 110-125 градусів Цельсія, то починається незворотний процес руйнування структури чіпсетів. В першу чергу страждають складові їх мікросхеми. З цієї причини і виходять з ладу частіше за інших компонентів материнська плата, відеокарта і жорсткий диск.

Процесори, особливо відеокарточний, хоч, буває, і гріються сильніше всіх інших частин, дуже рідко виходять з ладу з цієї причини.

Ось, власне, чим і небезпечний перегрів ноутбука.

ОЗНАКИ ПЕРЕГРІВУ

Як тільки ноутбук починає:

1. посилено шуміти вентилятором
2. «замислюватися» при вирішенні простих завдань
3. «зависати» начебто ні з того ні з сього
4. мимовільно перезавантажуватися
5. самостійно вимикатися (вимикається він через те, що спрацьовує автоматика системи захисту від перегріву, якою оснащені всі сучасні ноути)

значить, на обличчя перегрів, навіть при наявності одного з перерахованих ознак.

ПРИЧИНИ ПЕРЕГРІВУ І ОХОЛОДЖЕННЯ ДЛЯ НОУТБУКА

1.Пиль та інший «сміття», що накопичується всередині корпусу
Регулярно раз на місяць проводити очисні заходи у вигляді продувки стисненим повітрям зі спеціальних балончиків і пропилесосіванія.
У запущених випадках - для проведення «генерального прибирання» звернутися в сервісний центр.

2.Засореніе або прикриття вентиляційних отворів
Крім очисних заходів, описаних в попередньому пункті, не можна ставити ноутбук на м'які пористих поверхнях (диван, ковдра, коліна), які можуть прикрити вентиляційні отвори, розташовані на його корпусі.
В ідеалі при роботі ноут повинен розташовуватися на рівній твердій поверхні і так, щоб на відстані 15 см від нього не знаходилося ніяких предметів, які можуть перешкоджати нормальній роботі вентиляторів системи охолодження, а саме ускладнювати їм засмоктувати всередину зовнішнє повітря.
Добре допомагають для поліпшення охолодження спеціальні підставки під ноутбук:
пасивна - проста ґратчаста, без вентиляторів, але піднімає дно, особливо його задню частину,
активна - з вентиляторами.

3.Подсиханіе термопасти центрального процесора і процесора відеокарти
Через рік-півтора, а то й набагато раніше (особливо при інтенсивній і тривалій роботі) функції теплопроводящей прошарку у термопасти, що розташовується між процесором і його радіатором, помітно слабшають в наслідок її підсихання і виникнення повітряних зазорів.
І навіть в цілях профілактики, потрібно її заміна. До того ж виробники, прагнучи заощадити на ціні продукту, нерідко застосовують дешеві термопасти з далеко не кращими теплопровідними властивостями. Якщо ж термопасту поміняти на більш дорогу, але з більш ефективними характеристиками, то можна істотно знизити температуру нагрівання процесора.
Тому цю процедуру краще проводити в сервісному центрі.

4.Износ підшипників, люфт, перекіс осі обертання і шум вентилятора
Ці неприємні наслідки виникають від постійного нерівномірного накопичення пилу і волосків на лопатях вентилятора і в його підшипниках кочення. В результаті порушується балансування, виникають додаткові відцентрові сили, зростають коефіцієнти тертя, посилюються гальмівні ефекти, що і призводить до зносу вентилятора і зниження його ефективності охолодження.
Чищення, змащення, а то і заміна вентилятора.
Найкраще місце проведення цих заходів - сервісний центр.

5.Некорректние настройки BIOS
Можна завантажити з сайту виробника ноутбука нову версію BIOS і оновити її.
Якщо дозволяють настройки, то виставити підвищену швидкість обертання вентилятора (зазвичай коштує занижена швидкість для зменшення енергоспоживання і шуму). Якщо не дозволяють, то можна скористатися утилітами, що регулюють швидкість обертання вентилятора, наприклад: SpeedFan.
Але все-таки за допомогою і порадою при підозрі на цю причину перегріву краще звернутися в сервісний центр.

6.Некорректная робота драйверів
Невідповідні для даної конкретної моделі ноутбука або встановленої на ньому операційної системи драйвера рекомендується замінити на більш сумісні. Можна, звичайно, самостійно завантажити їх з Інтернету і поекспериментувати з їх перевстановлення.
Але, щоб уникнути можливих проблем з операційною системою і залізом ноута, а так само для кваліфікованої консультації, краще знову таки звернутися в сервісний центр.

7.Некорректная робота операційної системи
Маються на увазі налаштування режимів енергозбереження, точніше їх «не настройка», і відключення непотрібних або рідко використовуваних служб, процесів і автозагружаемих програм.
Крім підвищення продуктивності системи і зменшення енергоспоживання, це призведе ще й до зменшення завантаження оперативної пам'яті і жорсткого диска, що в кращу сторону позначиться на їх температурному режимі.

8.Некорректная робота програм діагностики
Деякі представники цього сімейства програм для виконання своїх функцій виробляють поводження з заданим інтервалом до пристроїв ноутбука для проведення моніторингу їх стану, навіть якщо ці пристрої переведені в «сплячий» режим з метою зменшення енергоспоживання і, відповідно, зниження температури. Тобто періодично «будять» їх, тим самим порушуючи ці зберігаючі режими.
Вихід один - встановлювати тільки такі діагностичні програми, які не порушують спокій «заснули» пристроїв.

9. Сильна обчислювальна навантаження
Як відомо, чим складніші в обчислювальному сенсі завдання доводиться виконувати комп'ютера, тим сильніше він нагрівається.
А тому: не виробляти рендеринг відео в After Effects, тривимірних зображень в 3D Max, не обробляти «важку» графіком в Photoshop, не грати в ресурсомісткі ігри і змушувати ноутбук вирішувати інші аналогічні завдання, якщо, звичайно, він не є представником серії спеціальних потужних або ігрових ноутов-монстрів.
Або придбати ноутбучную охолоджуючу підставку-вентилятор. Вона, по крайней мере, допоможе істотно «відсунути» поріг перегріву і пов'язаних з ним процесів.

10.Ізначально погано спроектована розробником система охолодження для ноутбука
Якщо вище норми гріється ноутбук ще зовсім новенький - однозначно винен розробник. Спроектував і реалізував неоптимальну систему охолодження.
Тут вихід один - активна охолоджуюча підставка, причому чим більшого діаметру на ній будуть вентилятори, тим краще.

ЩО Ж У РЕЗУЛЬТАТІ РОБИТИ?

Страшно стало від прочитання всього вишенапісанного?

Не треба боятися, якщо сильно гріється ноутбук!

Перегрів досить серйозний і гідний вельми пильної уваги момент. Але надмірно побоюватися його, все-таки, не слід.

І дути на ноут при перших проявах підвищення його температури, звичайно, теж не варто. Просто потрібно пам'ятати про описані вище прості способи зменшення перегріву і виконувати перелік необхідних заходів, щоб не порушити, а значно поліпшити охолодження для ноутбука.

Все, що потрібно робити - це не нехтувати керівництвом користувача ноутбука щодо запобігання небезпечним ситуаціям, в тому числі - можуть призвести виникненням перегріву через порушення охолодження, своєчасно проводити чистку його внутрішнього простору і «профілактичні процедури» по термопасте і вентилятору. По-можливості, правильно налаштувати операційну систему і BIOS, а також встановити програму для контролю температурного режиму його компонентів, наприклад: HWMonitor Pro.

І все буде добре і зовсім не страшно!

ПРИ ЧОМУ Ж ТУТ ПЕРЕГРІВ?
ЧИМ ЖЕ ТАК СТРАШНИЙ ПЕРЕГРІВ НОУТБУКА?
ПРИ ЧОМУ Ж ТУТ ПЕРЕГРІВ?
Але при чому ж тут перегрів ноутбука?
ЧИМ ЖЕ ТАК СТРАШНИЙ ПЕРЕГРІВ НОУТБУКА?
ЩО Ж У РЕЗУЛЬТАТІ РОБИТИ?
Страшно стало від прочитання всього вишенапісанного?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов