Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Кабель для зварювального апарату: марка, перетин, довжина

  1. Вимоги до кабелю для сварочніка
  2. Відповідні марки і види кабелю
  3. Вибір перетину і довжини
  4. Кабель для підключення сварочніка до мережі
  5. Правила експлуатації

Наша сеть партнеров Banwar

Зварювання - відмінний спосіб з'єднання деталей, відбувається за допомогою оплавлення металів за допомогою зварювальної дуги. Такий тип з'єднань носить назву - дугове зварювання. Але для проведення робіт потрібно знати цілий ряд тонкощів - полярність, вибір струму, електродів і, нарешті, самого кабелю. Останній потрібен для підключення зварювального інвертора до джерела живлення, а також підключення затиску маси і електродотримача безпосередньо до самого сварочніка. У цій статті ми розглянемо, як вибрати кабель для зварювального апарату, яким має бути перетин і марка провідника.

Вимоги до кабелю для сварочніка

По-перше, якщо ви вибираєте кабель для підключення затиску маси і держака електродів до зварювального апарата, потрібно враховувати такі особливості роботи:

  1. Зварювальні апарати будь-яких типів видають значні струми - від 10-20 до 400-500А. При цьому побутові зварювальні апарати інверторного типу зазвичай розраховані на 200А з відхиленням в 50А в кожну сторону, а промислові зварювальні трансформатори видають струми і по 400А.
  2. Зварнику в роботі зустрічаються найрізноманітніші завдання, як прості шви в зручних положеннях, так і зварювання виробів складних форм або у важкодоступних місцях.
  3. Крім різноманітних завдань, варити доводиться як в дуже жарких приміщеннях, так і взимку на морозі.
  4. Для транспортування обладнання кабелю згортають.

Звідси виходить, що кабель повинен відповідати таким вимогам:

  1. Силовий зварювальний кабель повинен бути гнучким, щоб забезпечити зручність в маніпуляції електродом або пальником для зварювального напівавтомата.
  2. Провідник повинен мати товсту ізоляцію і бути стійким до агресивних середовищ, ударів і розривів.
  3. Для роботи на холоді провідник повинен бути морозостійким.
  4. Зварювання металів відбувається зниженою напругою, але високим струмом, тому є такі судові доручення до перетину проводів для підключення електрододер і маси. Це означає, що провід повинен бути товстим, щоб мінімізувати просадки напруги і втрати.
  5. Повинен витримувати багаторазові згинання і змотування / розмотування при транспортуванні.

Відповідні марки і види кабелю

Найбільш популярним варіантом для зварювального апарату є кабель КГ , Це гнучкий одножильний кабель з багатопроволкової житлової в гумовій ізоляції. Також популярний і КОГ - з підвищеною гнучкістю. Є й спеціалізований КС, це основні марки провідників які використовуються для зварювальних робіт.

У назві може бути присутнім і позначка про виконання:

  • Т - тропічне виконання, може працювати при температурі навколишнього середовища до +50 (за деякими джерелами 85) градусів Цельсія.
  • КХ або ХЛ - морозостійкий, працює і при -60 градусів Цельсія.

А також приставка П - додаткова оболонка жили з полімерних матеріалів.

Вибір перетину і довжини

Перетин кабелю для зварювального апарату підбирається виходячи з струму. Для приблизної оцінки необхідного перетину ми підготували таблицю:

Перетин, кв. мм Струм, А 1х6 80-100 1х10 120 1х16 189 1х25 240 1х35 289 1х50 362 1х70 437 1х95 522

Довжина кабелю - предмет суперечок багатьох майстрів. При збільшенні довжини, при незмінному перетині зростає його опір, а також індуктивність. Якщо вибрати дуже довгий кабель, то не доведеться змотувати в котушку при зварюванні поблизу зварювального апарату, але якщо вибрати короткий - доведеться постійно переміщати сварочник.

З іншого боку, якщо ви не варите на виробництві великі обсяги, то оптимальною буде довжина зварювального кабелю в 5-10 метрів, а апарат підключити до мережі через подовжувач. Тим більше, що аматорські апарати інверторного типу, які частіше за інших використовуються останнім часом, досить компактні і легкі, тому їх перенесення не викличе особливих труднощів.

Тим більше, що аматорські апарати інверторного типу, які частіше за інших використовуються останнім часом, досить компактні і легкі, тому їх перенесення не викличе особливих труднощів

Якщо все ж вам потрібно подовжити наявний провід - найкраще підійдуть гільзи.

Кабель для підключення сварочніка до мережі

Крім підключення електроду і маси до зварювального апарата, потрібен ще й кабель для підключення сварочніка до електромережі. Незалежно від того, який тип апарату, інвертор або трансформатор, зварювальний струм досягає сотень ампер, а ось що живить струм набагато нижче. Може досягати близько 30-50 Ампер, в залежності від потужності сварочніка.

Тому для його живлення не потрібен настільки товстий кабель, як для електродотримача. Його розраховують залежно від відстані від точки підключення до електромережі. Якщо у вас однофазний побутової апарат інверторного типу на 220, або двофазний на 380В трансформатор - то підійде мідний провідник з перетином жив в 2,5-4 кв, мм. За кількістю жив використовують двожильний кабель, якщо на об'єкті немає заземлення і трижильний, якщо ви підключаєтеся до заземленої розетки.

Для зручності, досить мережевого кабелю довжиною 3-5 метрів, а для перенесення по території об'єкта використовувати перенесення, перетин якої від 2,5 кв. мм, якщо довжина перенесення 10-20м. Для впевненої роботи апарату від довшою перенесення, наприклад 40-60 метрів, краще взяти кабель з перетином в 4 кв. мм.

Якщо ви збираєтеся користуватися довгою перенесенням, то краще купити подовжувач з котушкою, тоді кабель не буде плутатися під ногами і прослужить довше. Однак в котушці він буде погано охолоджуватися, щоб він не перегрівався, краще взяти перетин з запасом.

Для промислових трифазних апаратів на 380 використовують четирёхжільние мідні кабелі перетином від 4-6 кв. мм, або алюмінієві - перетином від 16 кв. мм. Не забудьте перевірити правильність підключення і напрямку обертання вентилятора охолодження, якщо він присутній.

Правила експлуатації

Замість висновку розповімо про те, як правильно вибрати і експлуатувати зварювальний кабель:

  1. Підключати дроти до зварювального апарата потрібно кабельними наконечниками, їх обпресовують або паяють.
  2. Для подовження і стикування декількох відрізків використовують гільзи або інший метод з'єднання, крім скручування.
  3. У зварювальних інверторах зазвичай дроти підключаються за допомогою байонетнимроз'ємів роз'ємів. Це потрібно врахувати і завчасно купити, інакше ви не зможете використовувати кабель з таким зварювальним апаратом. З їх допомогою можна швидко змінити полярність струму.
  4. Не купуйте дроти занадто великої довжини і перетину, якщо ви не збираєтеся використовувати весь його потенціал. Це призведе до зайвої масі провідників і ускладнень в роботі.
  5. Чи не підтягуйте ближче до себе сварочник за кабелю, щоб їх не пошкодити.
  6. Не перевищуйте допустимий струм через дроти.
  7. Подовжувач з котушкою стане незамінним при частому переміщенні зварника по об'єкту.

Тепер ви знаєте, як вибрати кабель для зварювального апарату по перетину, марці і довжині. Наостанок рекомендуємо переглянути корисне відео по темі статті:

Корисне по темі:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов