Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео

  1. Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео Стан паливної...
  2. Модифікації К-151
  3. Основні несправності
  4. Чи не тримає холості оберти
  5. заливає карбюратор
  6. замерзання карбюратора
  7. Модернізація і ремонт карбюраторів К-151
  8. Відео: як доопрацювати К-151
  9. Як розібрати К-151
  10. збірка вузла
  11. Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео
  12. Пристрій
  13. Модифікації К-151
  14. Основні несправності
  15. Чи не тримає холості оберти
  16. заливає карбюратор
  17. замерзання карбюратора
  18. Модернізація і ремонт карбюраторів К-151
  19. Відео: як доопрацювати К-151
  20. Як розібрати К-151
  21. збірка вузла
  22. Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео
  23. Пристрій
  24. Модифікації К-151
  25. Основні несправності
  26. Чи не тримає холості оберти
  27. заливає карбюратор
  28. замерзання карбюратора
  29. Модернізація і ремонт карбюраторів К-151
  30. Відео: як доопрацювати К-151
  31. Як розібрати К-151
  32. збірка вузла

Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео

Наша сеть партнеров Banwar

Стан паливної системи автомобіля безпосередньо впливає на витрату пального та інші технічні характеристики двигуна. Карбюратор понині використовується як один з найважливіших елементів, і вимагає відповідної уваги і турботи.

Пристрій

Як і для всіх карбюраторів, в завдання цього вузла входить приготування ТВС (суміш повітря і пального). Змішування має здійснюватися за чіткою і програмованої схемою, інакше автомобільний двигун буде отримувати незбалансоване харчування. Пристрій повинен розпізнавати несхожих навантажень силового агрегату на холостих, середніх і оптимальних оборотах.

Складові елементи карбюратора:

  1. Корпус з поплавковою камерою.
  2. Заслінки, керовані приводом, інтегрованим з педаллю газу автомобіля.
  3. Кришка, в якій конструкцією передбачений запірний механізм і заслінка для повітря.
  4. Система ХХ (холостий хід), розрахована для стабільного функціонування мотора в цьому режимі. Вона, в свою чергу, включає в конструкцію зворотний канал, гвинти для налаштувань з кільцями ущільнювачів, жиклери і т. Д.
  5. Основна дозирующая система (ОДС) необхідна для безпосереднього змішування ТВС. Складається з каналів різного призначення.
  6. Еконостат призначений збагачувати ТВС, коли двигун працює на межі. По суті, це система додаткових каналів, які подають при відкритті заслінок додаткові порції бензину.
  7. Прискорювальний насос, що дозволяє машині прискорюватися без будь-яких ривків і провалів. Група додаткових трактів в корпусі з кульковим клапаном, мембраною і паливним розпилювачем.
  8. Перехідна система використовується для плавного підвищення оборотів. Відноситься до вторинної камері, складається з окремих жиклерів.

К-151 - двокамерний механізм зі штуцерами, на вході якого варто фільтруюча сітка, що захищає від проходження сміття і домішок. Карбюратор цієї моделі оснащується «обратку», по якій надлишки пального надходять назад в паливний бак. Канал одночасно не допускає створення всередині вузла надлишкового тиску.

До К-151 підключається декілька шлангів, один з яких представляє систему подсоса. Наявність її спрощує пуск двигуна в холодну пору року. Правильніше називати елемент ручкою управління пусковим пристроєм. Задіюючи його, можна збільшити надходження бензину. ТВС виходить більш збагаченої.

Система подсоса К-151 спрощує пуск двигуна взимку

Карбюратор К-151 застосовується на автомобілях «Волга», «Газель» і «Соболь». Цікаві для автомобіліста його конструкційну пристрій, особливості регулювання і головні причини неполадок.

Модифікації К-151

Слід знати, що модель К-151 має кілька різновидів. Наприклад, на машинах ГАЗ-31 або ГАЗ-32 використовується версія К-151 С. Додаткова буква має велике значення для КАРБЮРАТОРЩИК, зайнятих підбором жиклерів. Перетин останніх може бути різним, залежно від конкретного випадку.

  1. К-151 - базова модифікація, яка використовується на автомобілях ЗМЗ 4021, ГАЗ-24, ГАЗ-31.
  2. К-151 Д - модель з додатковими розпилювачами на ускорительном насосі і можливістю виведення струменя прямо в камери. На таких модифікаціях немає мікровимикача. Один з автомобілів, на яких він встановлюється - ГАЗ-33.

    Модель К-151 Д включає додаткові розпилювачі прискорювального насоса

  3. К-151 І - видозмінений тип карбюратора з іншої регулюванням. Комплектуються цими зразками автомобілі ГАЗ-3310, ГАЗ-3302, ЗМЗ-4103 і т. Д.
  4. К-151 Т - є різьбовий вхід підключення шланга для виведення газів картерів і ефективний розпилювач еконостата, встановлений від К-151 Д. Яскравий приклад машини з таким карбюратором - УМЗ3 4215 з 2,9 - літровим двигуном.
  5. К-151 С - крім розпилювача, з можливістю струменя в обидві камери, є також модернізована система дифузорів, безступінчата зв'язок між заслінками повітря і палива, що підвищує ККД при запуску або прогріванні силової установки.
  6. К-151 В - модифікація з вузлом вентиляції і електромагнітним клапаном. На відміну від секторного важеля заслінки тут використовується важеля варіант. Немає штуцерів підведення розрядження і перепуску пального. Емульсійний гвинт ХХ нахилений по відношенню до корпусу пристрою. Автомобілі - УАЗ 31512, УМЗ 34178 і т. Д.
  7. К-151 У - все так же, як у аналога вище, але штуцер має підведення до клапану рециркуляції.
  8. К-151 Е - додатковий отвір в заслінці первинної камери. Таким карбюратором оснащуються 2,9 - літрові силові установки автомобіля УМЗ.
  9. К-151 Л - аналогічний варіант модифікації К-151 В, але з відмінностями. Є клемний затиск приводу заслінки і вдосконалений розпилювач еконостата.
  10. К-151 П - немає штуцерів для перепуску палива і підведення розрядження газів. Відсутня також поворотна пружина на важелі управління заслінкою повітря. Зате є модернізований привід, що відкриває дроселі.
  11. К-151 Н - аналог модифікацій з недовалом затворкі при повному газі. Оснащуються автомобілі ІЖ.

Основні несправності

В процесі експлуатації карбюраторів цієї серії неполадки можна виявляти за характерними ознаками, що виявляється у вигляді тих чи інших порушень в роботі ДВС.

Чи не тримає холості оберти

Причина поширеною несправності, що виникає при перезбагаченні або збіднення ТВС, полягає в порушенні регулювань системи ХХ або засміченні жиклерів. Не виключена також крива установка поплавка в камері.

Якщо карбюратор оснащений електроклапаном, то можна зробити так. Злегка послабити регулятор і подивитися, чи приходять обороти в норму. При відсутності засмічення жиклерів так і станеться. У чому ж причина? Виявляється, все до банального просто. Часто регулювальний гвинт ХХ ст процесі роботи автомобіля послаблюється і випадає з отвору. Це і є причина несправності. Для її усунення досить закрутити його на місце.

Регулювальний гвинт К-151 може випадати через розширення отвори

Болт цей, якщо він загубився, можна купити разом з ремкомплектом для відповідної модифікації К-151. Отвір рекомендується підмазати герметиком, так як, швидше за все, воно розбовталося і гвинт погано його тримає. Деякі радять замість клею використовувати шматок паперу, їм потрібно обмотати кінчик регулятора, а потім вже вкрутити. Природно, грунтовно цей болт закручується після відповідних налаштувань в режимі холостого ходу.

заливає карбюратор

Перелив для всіх моделей топлівосмешівающіх пристроїв - досить поширене явище. Виникає воно через надмірне збагачення ТВЗ, що надходить у двигун. Це помітно навіть неозброєним оком, досить звернути увагу на патьоки з розпилювачів. Одночасно запах бензину буде панувати не тільки в підкапотному просторі, але і частково проникати всередину салону. При цьому з глушника валить чорний дим.

Якщо карбюратор заливає сильно, то моторна установка може взагалі не запускатися. Особливо часто складності з заводом спостерігаються на прогрітому ДВС. Навіть після чергової вдалої спроби, силовий агрегат з переливають карбюратором НЕ буде стабільно працювати. Провали і ривки при натисненні педалі газу - тому явне підтвердження.

Причина такої несправності, як нескладно здогадатися, прихована в камері поплавця. Тут можливі кілька сценаріїв:

  1. Пошкодився або «завис» голчастий механізм. Якщо останнє, то досить постукати акуратно молотком по кришці пристрою, щоб клапан вийшов з відкритого стану. Не виключено, що елемент нещільно загорнутий, або розсохлося кільце ущільнювача. Нарешті, працездатність голки тестується подається на неї розрядженням (відкриття / закриття).
  2. Чи не тримає поплавок. Якщо в ньому дірка, то він почне тонути в рідини, витягаючи за собою голчастий клапан. Бензин постійно закачуватиметься всередину камери, так як доступ не закривається, в результаті, все закінчиться переливом палива. Визначити «пробитий» поплавок нескладно. Треба зняти його і потрясти над вухом. Якщо чути звук рідини всередині, значить, елемент потрібно замінити або запаяти на перший час.
  3. Поплавок заїдає, стосується стінок камери. Це говорить про порушення його положення в просторі. Треба просто зняти верхню частину карбюратора, і, тримаючи його вертикально, перевірити, як він ходить.

    Поплавок карбюратора може заїдати

  4. Надмірно висота пального всередині камери. Треба зняти кришку пристрою, щоб визначити рівень або відстань від верхньої кромки до рідини при закритій голці. Робиться так: рукою підкачуються бензин до тих пір, поки не перестане сочитися з отвору під клапаном. Від кромки до палива повинно бути 21,5 мм.

Крім усього іншого, голчастий клапан іноді залипає, що відбувається через наявність масла в бензині. Домішки можуть осідати усередині паливного бака, а потім звідти, що утворилися вже в липкий розчин, проникати в карбюратор і псувати голку. Рішення звичайне: заміна в ремкомплект, можна заодно з жиклерів і іншими елементами. Є й інший варіант: обробити голку алмазною пастою.

замерзання карбюратора

При сильній вологості повітря, в осінньо-зимовий період на дозуючих елементах К-151 може утворюватися лід. Часто таке трапляється при пересуванні по трасах на великих швидкостях, оскільки заслінка постійно відкрита, а повітря холодне.

Очевидно, що замерзання елемента ні до чого доброго не приводить. Лід закупорює повітряні канали перехідною системи, суміш миттєво перезбагачувати, і свічки обростають нагаром. Відповідно, підвищується витрата пального, двигун функціонує з перебоями, троит і навіть може стихнути.

Як правило, якщо таке відбувається, то під час їзди по трасі водій відчуває, як змінюється робота ДВС. Треба зупинити машину, скинути кришку фільтра і ретельно оглянути поверхню дифузорів. Тоді слід почекати кілька хвилин, як раз за цей час лід розтане, і силова установка запрацює раніше.

Несправності карбюратора можуть виражатися і в наступному:

  1. Засмічується сіточка, що пропускає пальне. Рішення - промити фільтр, а якщо він сильно деформований, то замінити його.
  2. Заслінка повітря закривається не до кінця. Причиною цього стають неправильні регулювання приводу. Треба заново все налаштувати.
  3. Чи не працює електроклапан холостого ходу. Трапляється з двох причин: обрив в ланцюзі або несправність. У першому випадку треба усунути обрив, у другому - замінити деталь.
  4. Підсмоктує повітря через корпус карбюратора. Добре підтягнути фіксатори і оновити старі прокладки.

Модернізація і ремонт карбюраторів К-151

В принципі, він вважається хорошим карбюратором. Однак сьогодні немає такого механізму в автомобільній темі, який би не потребував доопрацювань і поліпшень.

Модернізації піддається клапан відсічення палива камери поплавця. У більшості випадках з нього фонтанує пальне, через це намокає прокладка. Іноді бензин може витікати на поверхню корпусу.

Доопрацювати цей момент нескладно:

  1. Карбюратор розбирається.
  2. Прокладка знімається.
  3. Вивертається цей регулювальний гвинт.
  4. Виймається поплавок.
  5. Знімається клапан.

    Клапан отсекателя палива потребує доопрацювання

  6. Замість нього, ставиться ось такий клапан з пророблену отворами.

    Тюнінг клапана має на увазі наявність декількох отворів

Сенс в тому, що в цьому випадку пальне буде спливати через ці отвори, а не крізь основне, куди вставляється сама голка.

Проблема з закушування заслінки другої камери - теж поширена поломка К-151. Шляхом доопрацювання цей момент легко усувається. Відбувається все через пружини, яка постійно тягне вал в сторону важеля.

Пружина заслінки другої камери постійно тягне вал в сторону

«Лікування» цієї проблеми рекомендовано проводити на нових карбюраторах серії К-151, т. Е., Відразу і без зволікання.

Справа в тому, що добре скручена пружина чомусь трапляється споживачеві в одиничних випадках. Зазвичай карбюратор працює нормально кілька місяців, але потім починаються труднощі, пов'язані з деталлю. Це виражається зміщенням заслінки щодо осі, складнощами з відкриванням і закриванням.

Тюнінг проводиться наступним чином:

  1. На приводі прискорювального насоса сверлится отвір.

    Висвердлити отвір на приводі прискорювального насоса

  2. Отвір робиться також в кронштейні.

    Отвір на кронштейні також висвердлюється

  3. Далі вивертається гайка приводу насоса.

    Гайка приводу насоса відкручується

  4. Знімається важіль приводу насоса.

    Важіль приводу насоса знімається

  5. У цьому місці робиться проріз ножівкою по всьому колу.

    Проріз по колу робиться ножівкою по металу

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151.

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151

Стопорне кільце надівається на проріз

Тепер залишається все зібрати на місце:

  1. Вставляється пружина.
  2. Зверху - звичайна шайба.
  3. Потім стопорне кільце на паз, який був зроблений раніше.

    Стопорна шайба надівається під гайку

Деталь зафіксує пружину в одному положенні, і вона рухатися вільно не буде. Вся проблема якраз в надмірній «рідини» пружинок. Метал надто м'який, розтягування елемента вільний.

Залишається поставити важіль, зафіксувати його, як передбачено конструкцією. І останній штрих: в пророблені отвори всунути кінці нової пружини. Вона буде грати роль доводчика, тоді робота дросельної заслінки стане ще більш ефективною.

Пружина в ролі доводчика

Відео: як доопрацювати К-151

https://youtube.com/watch?v=yzonCDIFJn4

Як розібрати К-151

Слід враховувати, що різновидів карбюратора К-151 досить багато. Однак принципи розбирання та складання для всіх практично однакові. Перш ніж починати демонтаж, треба подумки уявити карбюратор складається з трьох основних частин: кришки, корпусу дроселів (середній частині) і низу. З ними і треба працювати:

  1. Знімається верхня кришка К-151. Вона легко демонтується, досить буде вивернути кілька болтів.

    Верхня кришка К-151 легко демонтується

  2. Виймаються обидва дифузора.

    Дифузор на К-151 теж знімний

  3. Потім знімаються вісь з поплавком. Для цього треба вивернути спеціальний гвинт збоку, який тримає елементи.

    Гвинт збоку тримає вісь з поплавком

  4. Витягнути голчастий клапан з гумовим колечком.
  5. Розібрати жиклери.

    Схема розбирання жиклерів допоможе все правильно зняти і зібрати

  6. Викрутити болти прискорювального насоса.

    Болти прискорювального насоса викручуються плоскою викруткою

  7. Витягнути корпус дросельних заслінок.

    Корпус дросельних заслінок витягується шляхом викручування двох гвинтів

Корпус дросельних заслінок відділяється від нижньої частини К-151. Під корпусом знаходяться дві прокладки, вони теж знімаються. Головні складові вузли карбюратора можуть розбиратися грунтовно, хоча це і не настільки необхідно робити, якщо треба просто прочистити жиклери, отвори і канали. Розбирання карбюратора пропонується в обов'язковому порядку, якщо засмічені жиклери, треба продути або промити внутрішні деталі К-151.

збірка вузла

Збірка проводиться аналогічно, тільки дії здійснюються строго по зворотній схемі демонтажу. Обов'язкова заміна прокладок, якщо стан їх викликає питання. Все ретельно почистити, використовуючи спеціальну рідину для карбюраторів або ганчірку, змочену в бензині.

Починати збірку рекомендується з жиклерів, які треба просто поставити на свої місця. Важливо визначитися з первинної і вторинної камерами, щоб не переплутати канали. Деякі трубки бувають короткими, інші довгими, це треба враховувати.

Ось кілька важливих порад по збірці:

  1. Первинну камеру можна відразу визначити у напрямку до них паливного носика.

    Паливний носик завжди спрямований на первинну камеру

  2. У первинну камеру встановлюється емульсійний жиклер з 5 рядами отворів.

    Емульсійний жиклер з 5 рядами отворів ставиться в першу камеру

  3. Все жиклери треба протягувати товстої і довгою викруткою, щоб площа зіткнення була ширше, і не залишалося ніяких зазубрин. Трубочки, які утапливаются, треба вкручувати викруткою вже поменше.
  4. Мембрана прискорювального насоса повинна бути з металевим носиком. Якщо з якихось причин, вона пластикова, треба замінити. Це означає, що варто нерідна, а «ліва» деталь.

    Мембрана повинна бути з залізним наконечником

  5. У процесі складання насоса спочатку ставиться прокладка на механізм приводу, потім сама мембрана. Потім вставляється пружина, і все затягується.

    Пружина насоса повинна бути поставлена ​​під кришкою

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Штуцери К-151 для підключення шлангів

  1. На нижній штуцер карбюратора, що під номером 6, надівається шланг від електроклапана холостого ходу.
  2. З клапана на економайзер холостого ходу надаватися шланг в штуцер 3. Інакше він називається трубкою огорожі розрядження.
  3. В вихід 7 монтується шланг від трамблера або вакуумного регулятора.
  4. До 5 - малий шланг вентиляції картера.

Карбюратор К-151 вважається надійним пристроєм. Однак час від часу він потребує регулювання, розбирання і очищення.

Добридень! Мене звуть Марк. Мені 40 років. За освітою - педагог. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео

Стан паливної системи автомобіля безпосередньо впливає на витрату пального та інші технічні характеристики двигуна. Карбюратор понині використовується як один з найважливіших елементів, і вимагає відповідної уваги і турботи.

Пристрій

Як і для всіх карбюраторів, в завдання цього вузла входить приготування ТВС (суміш повітря і пального). Змішування має здійснюватися за чіткою і програмованої схемою, інакше автомобільний двигун буде отримувати незбалансоване харчування. Пристрій повинен розпізнавати несхожих навантажень силового агрегату на холостих, середніх і оптимальних оборотах.

Складові елементи карбюратора:

  1. Корпус з поплавковою камерою.
  2. Заслінки, керовані приводом, інтегрованим з педаллю газу автомобіля.
  3. Кришка, в якій конструкцією передбачений запірний механізм і заслінка для повітря.
  4. Система ХХ (холостий хід), розрахована для стабільного функціонування мотора в цьому режимі. Вона, в свою чергу, включає в конструкцію зворотний канал, гвинти для налаштувань з кільцями ущільнювачів, жиклери і т. Д.
  5. Основна дозирующая система (ОДС) необхідна для безпосереднього змішування ТВС. Складається з каналів різного призначення.
  6. Еконостат призначений збагачувати ТВС, коли двигун працює на межі. По суті, це система додаткових каналів, які подають при відкритті заслінок додаткові порції бензину.
  7. Прискорювальний насос, що дозволяє машині прискорюватися без будь-яких ривків і провалів. Група додаткових трактів в корпусі з кульковим клапаном, мембраною і паливним розпилювачем.
  8. Перехідна система використовується для плавного підвищення оборотів. Відноситься до вторинної камері, складається з окремих жиклерів.

К-151 - двокамерний механізм зі штуцерами, на вході якого варто фільтруюча сітка, що захищає від проходження сміття і домішок. Карбюратор цієї моделі оснащується «обратку», по якій надлишки пального надходять назад в паливний бак. Канал одночасно не допускає створення всередині вузла надлишкового тиску.

До К-151 підключається декілька шлангів, один з яких представляє систему подсоса. Наявність її спрощує пуск двигуна в холодну пору року. Правильніше називати елемент ручкою управління пусковим пристроєм. Задіюючи його, можна збільшити надходження бензину. ТВС виходить більш збагаченої.

Система подсоса К-151 спрощує пуск двигуна взимку

Карбюратор К-151 застосовується на автомобілях «Волга», «Газель» і «Соболь». Цікаві для автомобіліста його конструкційну пристрій, особливості регулювання і головні причини неполадок.

Модифікації К-151

Слід знати, що модель К-151 має кілька різновидів. Наприклад, на машинах ГАЗ-31 або ГАЗ-32 використовується версія К-151 С. Додаткова буква має велике значення для КАРБЮРАТОРЩИК, зайнятих підбором жиклерів. Перетин останніх може бути різним, залежно від конкретного випадку.

  1. К-151 - базова модифікація, яка використовується на автомобілях ЗМЗ 4021, ГАЗ-24, ГАЗ-31.
  2. К-151 Д - модель з додатковими розпилювачами на ускорительном насосі і можливістю виведення струменя прямо в камери. На таких модифікаціях немає мікровимикача. Один з автомобілів, на яких він встановлюється - ГАЗ-33.

    Модель К-151 Д включає додаткові розпилювачі прискорювального насоса

  3. К-151 І - видозмінений тип карбюратора з іншої регулюванням. Комплектуються цими зразками автомобілі ГАЗ-3310, ГАЗ-3302, ЗМЗ-4103 і т. Д.
  4. К-151 Т - є різьбовий вхід підключення шланга для виведення газів картерів і ефективний розпилювач еконостата, встановлений від К-151 Д. Яскравий приклад машини з таким карбюратором - УМЗ3 4215 з 2,9 - літровим двигуном.
  5. К-151 С - крім розпилювача, з можливістю струменя в обидві камери, є також модернізована система дифузорів, безступінчата зв'язок між заслінками повітря і палива, що підвищує ККД при запуску або прогріванні силової установки.
  6. К-151 В - модифікація з вузлом вентиляції і електромагнітним клапаном. На відміну від секторного важеля заслінки тут використовується важеля варіант. Немає штуцерів підведення розрядження і перепуску пального. Емульсійний гвинт ХХ нахилений по відношенню до корпусу пристрою. Автомобілі - УАЗ 31512, УМЗ 34178 і т. Д.
  7. К-151 У - все так же, як у аналога вище, але штуцер має підведення до клапану рециркуляції.
  8. К-151 Е - додатковий отвір в заслінці первинної камери. Таким карбюратором оснащуються 2,9 - літрові силові установки автомобіля УМЗ.
  9. К-151 Л - аналогічний варіант модифікації К-151 В, але з відмінностями. Є клемний затиск приводу заслінки і вдосконалений розпилювач еконостата.
  10. К-151 П - немає штуцерів для перепуску палива і підведення розрядження газів. Відсутня також поворотна пружина на важелі управління заслінкою повітря. Зате є модернізований привід, що відкриває дроселі.
  11. К-151 Н - аналог модифікацій з недовалом затворкі при повному газі. Оснащуються автомобілі ІЖ.

Основні несправності

В процесі експлуатації карбюраторів цієї серії неполадки можна виявляти за характерними ознаками, що виявляється у вигляді тих чи інших порушень в роботі ДВС.

Чи не тримає холості оберти

Причина поширеною несправності, що виникає при перезбагаченні або збіднення ТВС, полягає в порушенні регулювань системи ХХ або засміченні жиклерів. Не виключена також крива установка поплавка в камері.

Якщо карбюратор оснащений електроклапаном, то можна зробити так. Злегка послабити регулятор і подивитися, чи приходять обороти в норму. При відсутності засмічення жиклерів так і станеться. У чому ж причина? Виявляється, все до банального просто. Часто регулювальний гвинт ХХ ст процесі роботи автомобіля послаблюється і випадає з отвору. Це і є причина несправності. Для її усунення досить закрутити його на місце.

Регулювальний гвинт К-151 може випадати через розширення отвори

Болт цей, якщо він загубився, можна купити разом з ремкомплектом для відповідної модифікації К-151. Отвір рекомендується підмазати герметиком, так як, швидше за все, воно розбовталося і гвинт погано його тримає. Деякі радять замість клею використовувати шматок паперу, їм потрібно обмотати кінчик регулятора, а потім вже вкрутити. Природно, грунтовно цей болт закручується після відповідних налаштувань в режимі холостого ходу.

заливає карбюратор

Перелив для всіх моделей топлівосмешівающіх пристроїв - досить поширене явище. Виникає воно через надмірне збагачення ТВЗ, що надходить у двигун. Це помітно навіть неозброєним оком, досить звернути увагу на патьоки з розпилювачів. Одночасно запах бензину буде панувати не тільки в підкапотному просторі, але і частково проникати всередину салону. При цьому з глушника валить чорний дим.

Якщо карбюратор заливає сильно, то моторна установка може взагалі не запускатися. Особливо часто складності з заводом спостерігаються на прогрітому ДВС. Навіть після чергової вдалої спроби, силовий агрегат з переливають карбюратором НЕ буде стабільно працювати. Провали і ривки при натисненні педалі газу - тому явне підтвердження.

Причина такої несправності, як нескладно здогадатися, прихована в камері поплавця. Тут можливі кілька сценаріїв:

  1. Пошкодився або «завис» голчастий механізм. Якщо останнє, то досить постукати акуратно молотком по кришці пристрою, щоб клапан вийшов з відкритого стану. Не виключено, що елемент нещільно загорнутий, або розсохлося кільце ущільнювача. Нарешті, працездатність голки тестується подається на неї розрядженням (відкриття / закриття).
  2. Чи не тримає поплавок. Якщо в ньому дірка, то він почне тонути в рідини, витягаючи за собою голчастий клапан. Бензин постійно закачуватиметься всередину камери, так як доступ не закривається, в результаті, все закінчиться переливом палива. Визначити «пробитий» поплавок нескладно. Треба зняти його і потрясти над вухом. Якщо чути звук рідини всередині, значить, елемент потрібно замінити або запаяти на перший час.
  3. Поплавок заїдає, стосується стінок камери. Це говорить про порушення його положення в просторі. Треба просто зняти верхню частину карбюратора, і, тримаючи його вертикально, перевірити, як він ходить.

    Поплавок карбюратора може заїдати

  4. Надмірно висота пального всередині камери. Треба зняти кришку пристрою, щоб визначити рівень або відстань від верхньої кромки до рідини при закритій голці. Робиться так: рукою підкачуються бензин до тих пір, поки не перестане сочитися з отвору під клапаном. Від кромки до палива повинно бути 21,5 мм.

Крім усього іншого, голчастий клапан іноді залипає, що відбувається через наявність масла в бензині. Домішки можуть осідати усередині паливного бака, а потім звідти, що утворилися вже в липкий розчин, проникати в карбюратор і псувати голку. Рішення звичайне: заміна в ремкомплект, можна заодно з жиклерів і іншими елементами. Є й інший варіант: обробити голку алмазною пастою.

замерзання карбюратора

При сильній вологості повітря, в осінньо-зимовий період на дозуючих елементах К-151 може утворюватися лід. Часто таке трапляється при пересуванні по трасах на великих швидкостях, оскільки заслінка постійно відкрита, а повітря холодне.

Очевидно, що замерзання елемента ні до чого доброго не приводить. Лід закупорює повітряні канали перехідною системи, суміш миттєво перезбагачувати, і свічки обростають нагаром. Відповідно, підвищується витрата пального, двигун функціонує з перебоями, троит і навіть може стихнути.

Як правило, якщо таке відбувається, то під час їзди по трасі водій відчуває, як змінюється робота ДВС. Треба зупинити машину, скинути кришку фільтра і ретельно оглянути поверхню дифузорів. Тоді слід почекати кілька хвилин, як раз за цей час лід розтане, і силова установка запрацює раніше.

Несправності карбюратора можуть виражатися і в наступному:

  1. Засмічується сіточка, що пропускає пальне. Рішення - промити фільтр, а якщо він сильно деформований, то замінити його.
  2. Заслінка повітря закривається не до кінця. Причиною цього стають неправильні регулювання приводу. Треба заново все налаштувати.
  3. Чи не працює електроклапан холостого ходу. Трапляється з двох причин: обрив в ланцюзі або несправність. У першому випадку треба усунути обрив, у другому - замінити деталь.
  4. Підсмоктує повітря через корпус карбюратора. Добре підтягнути фіксатори і оновити старі прокладки.

Модернізація і ремонт карбюраторів К-151

В принципі, він вважається хорошим карбюратором. Однак сьогодні немає такого механізму в автомобільній темі, який би не потребував доопрацювань і поліпшень.

Модернізації піддається клапан відсічення палива камери поплавця. У більшості випадках з нього фонтанує пальне, через це намокає прокладка. Іноді бензин може витікати на поверхню корпусу.

Доопрацювати цей момент нескладно:

  1. Карбюратор розбирається.
  2. Прокладка знімається.
  3. Вивертається цей регулювальний гвинт.
  4. Виймається поплавок.
  5. Знімається клапан.

    Клапан отсекателя палива потребує доопрацювання

  6. Замість нього, ставиться ось такий клапан з пророблену отворами.

    Тюнінг клапана має на увазі наявність декількох отворів

Сенс в тому, що в цьому випадку пальне буде спливати через ці отвори, а не крізь основне, куди вставляється сама голка.

Проблема з закушування заслінки другої камери - теж поширена поломка К-151. Шляхом доопрацювання цей момент легко усувається. Відбувається все через пружини, яка постійно тягне вал в сторону важеля.

Пружина заслінки другої камери постійно тягне вал в сторону

«Лікування» цієї проблеми рекомендовано проводити на нових карбюраторах серії К-151, т. Е., Відразу і без зволікання.

Справа в тому, що добре скручена пружина чомусь трапляється споживачеві в одиничних випадках. Зазвичай карбюратор працює нормально кілька місяців, але потім починаються труднощі, пов'язані з деталлю. Це виражається зміщенням заслінки щодо осі, складнощами з відкриванням і закриванням.

Тюнінг проводиться наступним чином:

  1. На приводі прискорювального насоса сверлится отвір.

    Висвердлити отвір на приводі прискорювального насоса

  2. Отвір робиться також в кронштейні.

    Отвір на кронштейні також висвердлюється

  3. Далі вивертається гайка приводу насоса.

    Гайка приводу насоса відкручується

  4. Знімається важіль приводу насоса.

    Важіль приводу насоса знімається

  5. У цьому місці робиться проріз ножівкою по всьому колу.

    Проріз по колу робиться ножівкою по металу

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151.

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151

Стопорне кільце надівається на проріз

Тепер залишається все зібрати на місце:

  1. Вставляється пружина.
  2. Зверху - звичайна шайба.
  3. Потім стопорне кільце на паз, який був зроблений раніше.

    Стопорна шайба надівається під гайку

Деталь зафіксує пружину в одному положенні, і вона рухатися вільно не буде. Вся проблема якраз в надмірній «рідини» пружинок. Метал надто м'який, розтягування елемента вільний.

Залишається поставити важіль, зафіксувати його, як передбачено конструкцією. І останній штрих: в пророблені отвори всунути кінці нової пружини. Вона буде грати роль доводчика, тоді робота дросельної заслінки стане ще більш ефективною.

Пружина в ролі доводчика

Відео: як доопрацювати К-151

https://youtube.com/watch?v=yzonCDIFJn4

Як розібрати К-151

Слід враховувати, що різновидів карбюратора К-151 досить багато. Однак принципи розбирання та складання для всіх практично однакові. Перш ніж починати демонтаж, треба подумки уявити карбюратор складається з трьох основних частин: кришки, корпусу дроселів (середній частині) і низу. З ними і треба працювати:

  1. Знімається верхня кришка К-151. Вона легко демонтується, досить буде вивернути кілька болтів.

    Верхня кришка К-151 легко демонтується

  2. Виймаються обидва дифузора.

    Дифузор на К-151 теж знімний

  3. Потім знімаються вісь з поплавком. Для цього треба вивернути спеціальний гвинт збоку, який тримає елементи.

    Гвинт збоку тримає вісь з поплавком

  4. Витягнути голчастий клапан з гумовим колечком.
  5. Розібрати жиклери.

    Схема розбирання жиклерів допоможе все правильно зняти і зібрати

  6. Викрутити болти прискорювального насоса.

    Болти прискорювального насоса викручуються плоскою викруткою

  7. Витягнути корпус дросельних заслінок.

    Корпус дросельних заслінок витягується шляхом викручування двох гвинтів

Корпус дросельних заслінок відділяється від нижньої частини К-151. Під корпусом знаходяться дві прокладки, вони теж знімаються. Головні складові вузли карбюратора можуть розбиратися грунтовно, хоча це і не настільки необхідно робити, якщо треба просто прочистити жиклери, отвори і канали. Розбирання карбюратора пропонується в обов'язковому порядку, якщо засмічені жиклери, треба продути або промити внутрішні деталі К-151.

збірка вузла

Збірка проводиться аналогічно, тільки дії здійснюються строго по зворотній схемі демонтажу. Обов'язкова заміна прокладок, якщо стан їх викликає питання. Все ретельно почистити, використовуючи спеціальну рідину для карбюраторів або ганчірку, змочену в бензині.

Починати збірку рекомендується з жиклерів, які треба просто поставити на свої місця. Важливо визначитися з первинної і вторинної камерами, щоб не переплутати канали. Деякі трубки бувають короткими, інші довгими, це треба враховувати.

Ось кілька важливих порад по збірці:

  1. Первинну камеру можна відразу визначити у напрямку до них паливного носика.

    Паливний носик завжди спрямований на первинну камеру

  2. У первинну камеру встановлюється емульсійний жиклер з 5 рядами отворів.

    Емульсійний жиклер з 5 рядами отворів ставиться в першу камеру

  3. Все жиклери треба протягувати товстої і довгою викруткою, щоб площа зіткнення була ширше, і не залишалося ніяких зазубрин. Трубочки, які утапливаются, треба вкручувати викруткою вже поменше.
  4. Мембрана прискорювального насоса повинна бути з металевим носиком. Якщо з якихось причин, вона пластикова, треба замінити. Це означає, що варто нерідна, а «ліва» деталь.

    Мембрана повинна бути з залізним наконечником

  5. У процесі складання насоса спочатку ставиться прокладка на механізм приводу, потім сама мембрана. Потім вставляється пружина, і все затягується.

    Пружина насоса повинна бути поставлена ​​під кришкою

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Штуцери К-151 для підключення шлангів

  1. На нижній штуцер карбюратора, що під номером 6, надівається шланг від електроклапана холостого ходу.
  2. З клапана на економайзер холостого ходу надаватися шланг в штуцер 3. Інакше він називається трубкою огорожі розрядження.
  3. В вихід 7 монтується шланг від трамблера або вакуумного регулятора.
  4. До 5 - малий шланг вентиляції картера.

Карбюратор К-151 вважається надійним пристроєм. Однак час від часу він потребує регулювання, розбирання і очищення.

Добридень! Мене звуть Марк. Мені 40 років. За освітою - педагог. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Карбюратор К151 ГАЗель: способи усунення несправностей і ремонт своїми руками + відео

Стан паливної системи автомобіля безпосередньо впливає на витрату пального та інші технічні характеристики двигуна. Карбюратор понині використовується як один з найважливіших елементів, і вимагає відповідної уваги і турботи.

Пристрій

Як і для всіх карбюраторів, в завдання цього вузла входить приготування ТВС (суміш повітря і пального). Змішування має здійснюватися за чіткою і програмованої схемою, інакше автомобільний двигун буде отримувати незбалансоване харчування. Пристрій повинен розпізнавати несхожих навантажень силового агрегату на холостих, середніх і оптимальних оборотах.

Складові елементи карбюратора:

  1. Корпус з поплавковою камерою.
  2. Заслінки, керовані приводом, інтегрованим з педаллю газу автомобіля.
  3. Кришка, в якій конструкцією передбачений запірний механізм і заслінка для повітря.
  4. Система ХХ (холостий хід), розрахована для стабільного функціонування мотора в цьому режимі. Вона, в свою чергу, включає в конструкцію зворотний канал, гвинти для налаштувань з кільцями ущільнювачів, жиклери і т. Д.
  5. Основна дозирующая система (ОДС) необхідна для безпосереднього змішування ТВС. Складається з каналів різного призначення.
  6. Еконостат призначений збагачувати ТВС, коли двигун працює на межі. По суті, це система додаткових каналів, які подають при відкритті заслінок додаткові порції бензину.
  7. Прискорювальний насос, що дозволяє машині прискорюватися без будь-яких ривків і провалів. Група додаткових трактів в корпусі з кульковим клапаном, мембраною і паливним розпилювачем.
  8. Перехідна система використовується для плавного підвищення оборотів. Відноситься до вторинної камері, складається з окремих жиклерів.

К-151 - двокамерний механізм зі штуцерами, на вході якого варто фільтруюча сітка, що захищає від проходження сміття і домішок. Карбюратор цієї моделі оснащується «обратку», по якій надлишки пального надходять назад в паливний бак. Канал одночасно не допускає створення всередині вузла надлишкового тиску.

До К-151 підключається декілька шлангів, один з яких представляє систему подсоса. Наявність її спрощує пуск двигуна в холодну пору року. Правильніше називати елемент ручкою управління пусковим пристроєм. Задіюючи його, можна збільшити надходження бензину. ТВС виходить більш збагаченої.

Система подсоса К-151 спрощує пуск двигуна взимку

Карбюратор К-151 застосовується на автомобілях «Волга», «Газель» і «Соболь». Цікаві для автомобіліста його конструкційну пристрій, особливості регулювання і головні причини неполадок.

Модифікації К-151

Слід знати, що модель К-151 має кілька різновидів. Наприклад, на машинах ГАЗ-31 або ГАЗ-32 використовується версія К-151 С. Додаткова буква має велике значення для КАРБЮРАТОРЩИК, зайнятих підбором жиклерів. Перетин останніх може бути різним, залежно від конкретного випадку.

  1. К-151 - базова модифікація, яка використовується на автомобілях ЗМЗ 4021, ГАЗ-24, ГАЗ-31.
  2. К-151 Д - модель з додатковими розпилювачами на ускорительном насосі і можливістю виведення струменя прямо в камери. На таких модифікаціях немає мікровимикача. Один з автомобілів, на яких він встановлюється - ГАЗ-33.

    Модель К-151 Д включає додаткові розпилювачі прискорювального насоса

  3. К-151 І - видозмінений тип карбюратора з іншої регулюванням. Комплектуються цими зразками автомобілі ГАЗ-3310, ГАЗ-3302, ЗМЗ-4103 і т. Д.
  4. К-151 Т - є різьбовий вхід підключення шланга для виведення газів картерів і ефективний розпилювач еконостата, встановлений від К-151 Д. Яскравий приклад машини з таким карбюратором - УМЗ3 4215 з 2,9 - літровим двигуном.
  5. К-151 С - крім розпилювача, з можливістю струменя в обидві камери, є також модернізована система дифузорів, безступінчата зв'язок між заслінками повітря і палива, що підвищує ККД при запуску або прогріванні силової установки.
  6. К-151 В - модифікація з вузлом вентиляції і електромагнітним клапаном. На відміну від секторного важеля заслінки тут використовується важеля варіант. Немає штуцерів підведення розрядження і перепуску пального. Емульсійний гвинт ХХ нахилений по відношенню до корпусу пристрою. Автомобілі - УАЗ 31512, УМЗ 34178 і т. Д.
  7. К-151 У - все так же, як у аналога вище, але штуцер має підведення до клапану рециркуляції.
  8. К-151 Е - додатковий отвір в заслінці первинної камери. Таким карбюратором оснащуються 2,9 - літрові силові установки автомобіля УМЗ.
  9. К-151 Л - аналогічний варіант модифікації К-151 В, але з відмінностями. Є клемний затиск приводу заслінки і вдосконалений розпилювач еконостата.
  10. К-151 П - немає штуцерів для перепуску палива і підведення розрядження газів. Відсутня також поворотна пружина на важелі управління заслінкою повітря. Зате є модернізований привід, що відкриває дроселі.
  11. К-151 Н - аналог модифікацій з недовалом затворкі при повному газі. Оснащуються автомобілі ІЖ.

Основні несправності

В процесі експлуатації карбюраторів цієї серії неполадки можна виявляти за характерними ознаками, що виявляється у вигляді тих чи інших порушень в роботі ДВС.

Чи не тримає холості оберти

Причина поширеною несправності, що виникає при перезбагаченні або збіднення ТВС, полягає в порушенні регулювань системи ХХ або засміченні жиклерів. Не виключена також крива установка поплавка в камері.

Якщо карбюратор оснащений електроклапаном, то можна зробити так. Злегка послабити регулятор і подивитися, чи приходять обороти в норму. При відсутності засмічення жиклерів так і станеться. У чому ж причина? Виявляється, все до банального просто. Часто регулювальний гвинт ХХ ст процесі роботи автомобіля послаблюється і випадає з отвору. Це і є причина несправності. Для її усунення досить закрутити його на місце.

Регулювальний гвинт К-151 може випадати через розширення отвори

Болт цей, якщо він загубився, можна купити разом з ремкомплектом для відповідної модифікації К-151. Отвір рекомендується підмазати герметиком, так як, швидше за все, воно розбовталося і гвинт погано його тримає. Деякі радять замість клею використовувати шматок паперу, їм потрібно обмотати кінчик регулятора, а потім вже вкрутити. Природно, грунтовно цей болт закручується після відповідних налаштувань в режимі холостого ходу.

заливає карбюратор

Перелив для всіх моделей топлівосмешівающіх пристроїв - досить поширене явище. Виникає воно через надмірне збагачення ТВЗ, що надходить у двигун. Це помітно навіть неозброєним оком, досить звернути увагу на патьоки з розпилювачів. Одночасно запах бензину буде панувати не тільки в підкапотному просторі, але і частково проникати всередину салону. При цьому з глушника валить чорний дим.

Якщо карбюратор заливає сильно, то моторна установка може взагалі не запускатися. Особливо часто складності з заводом спостерігаються на прогрітому ДВС. Навіть після чергової вдалої спроби, силовий агрегат з переливають карбюратором НЕ буде стабільно працювати. Провали і ривки при натисненні педалі газу - тому явне підтвердження.

Причина такої несправності, як нескладно здогадатися, прихована в камері поплавця. Тут можливі кілька сценаріїв:

  1. Пошкодився або «завис» голчастий механізм. Якщо останнє, то досить постукати акуратно молотком по кришці пристрою, щоб клапан вийшов з відкритого стану. Не виключено, що елемент нещільно загорнутий, або розсохлося кільце ущільнювача. Нарешті, працездатність голки тестується подається на неї розрядженням (відкриття / закриття).
  2. Чи не тримає поплавок. Якщо в ньому дірка, то він почне тонути в рідини, витягаючи за собою голчастий клапан. Бензин постійно закачуватиметься всередину камери, так як доступ не закривається, в результаті, все закінчиться переливом палива. Визначити «пробитий» поплавок нескладно. Треба зняти його і потрясти над вухом. Якщо чути звук рідини всередині, значить, елемент потрібно замінити або запаяти на перший час.
  3. Поплавок заїдає, стосується стінок камери. Це говорить про порушення його положення в просторі. Треба просто зняти верхню частину карбюратора, і, тримаючи його вертикально, перевірити, як він ходить.

    Поплавок карбюратора може заїдати

  4. Надмірно висота пального всередині камери. Треба зняти кришку пристрою, щоб визначити рівень або відстань від верхньої кромки до рідини при закритій голці. Робиться так: рукою підкачуються бензин до тих пір, поки не перестане сочитися з отвору під клапаном. Від кромки до палива повинно бути 21,5 мм.

Крім усього іншого, голчастий клапан іноді залипає, що відбувається через наявність масла в бензині. Домішки можуть осідати усередині паливного бака, а потім звідти, що утворилися вже в липкий розчин, проникати в карбюратор і псувати голку. Рішення звичайне: заміна в ремкомплект, можна заодно з жиклерів і іншими елементами. Є й інший варіант: обробити голку алмазною пастою.

замерзання карбюратора

При сильній вологості повітря, в осінньо-зимовий період на дозуючих елементах К-151 може утворюватися лід. Часто таке трапляється при пересуванні по трасах на великих швидкостях, оскільки заслінка постійно відкрита, а повітря холодне.

Очевидно, що замерзання елемента ні до чого доброго не приводить. Лід закупорює повітряні канали перехідною системи, суміш миттєво перезбагачувати, і свічки обростають нагаром. Відповідно, підвищується витрата пального, двигун функціонує з перебоями, троит і навіть може стихнути.

Як правило, якщо таке відбувається, то під час їзди по трасі водій відчуває, як змінюється робота ДВС. Треба зупинити машину, скинути кришку фільтра і ретельно оглянути поверхню дифузорів. Тоді слід почекати кілька хвилин, як раз за цей час лід розтане, і силова установка запрацює раніше.

Несправності карбюратора можуть виражатися і в наступному:

  1. Засмічується сіточка, що пропускає пальне. Рішення - промити фільтр, а якщо він сильно деформований, то замінити його.
  2. Заслінка повітря закривається не до кінця. Причиною цього стають неправильні регулювання приводу. Треба заново все налаштувати.
  3. Чи не працює електроклапан холостого ходу. Трапляється з двох причин: обрив в ланцюзі або несправність. У першому випадку треба усунути обрив, у другому - замінити деталь.
  4. Підсмоктує повітря через корпус карбюратора. Добре підтягнути фіксатори і оновити старі прокладки.

Модернізація і ремонт карбюраторів К-151

В принципі, він вважається хорошим карбюратором. Однак сьогодні немає такого механізму в автомобільній темі, який би не потребував доопрацювань і поліпшень.

Модернізації піддається клапан відсічення палива камери поплавця. У більшості випадках з нього фонтанує пальне, через це намокає прокладка. Іноді бензин може витікати на поверхню корпусу.

Доопрацювати цей момент нескладно:

  1. Карбюратор розбирається.
  2. Прокладка знімається.
  3. Вивертається цей регулювальний гвинт.
  4. Виймається поплавок.
  5. Знімається клапан.

    Клапан отсекателя палива потребує доопрацювання

  6. Замість нього, ставиться ось такий клапан з пророблену отворами.

    Тюнінг клапана має на увазі наявність декількох отворів

Сенс в тому, що в цьому випадку пальне буде спливати через ці отвори, а не крізь основне, куди вставляється сама голка.

Проблема з закушування заслінки другої камери - теж поширена поломка К-151. Шляхом доопрацювання цей момент легко усувається. Відбувається все через пружини, яка постійно тягне вал в сторону важеля.

Пружина заслінки другої камери постійно тягне вал в сторону

«Лікування» цієї проблеми рекомендовано проводити на нових карбюраторах серії К-151, т. Е., Відразу і без зволікання.

Справа в тому, що добре скручена пружина чомусь трапляється споживачеві в одиничних випадках. Зазвичай карбюратор працює нормально кілька місяців, але потім починаються труднощі, пов'язані з деталлю. Це виражається зміщенням заслінки щодо осі, складнощами з відкриванням і закриванням.

Тюнінг проводиться наступним чином:

  1. На приводі прискорювального насоса сверлится отвір.

    Висвердлити отвір на приводі прискорювального насоса

  2. Отвір робиться також в кронштейні.

    Отвір на кронштейні також висвердлюється

  3. Далі вивертається гайка приводу насоса.

    Гайка приводу насоса відкручується

  4. Знімається важіль приводу насоса.

    Важіль приводу насоса знімається

  5. У цьому місці робиться проріз ножівкою по всьому колу.

    Проріз по колу робиться ножівкою по металу

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151.

Проріз потрібна для того щоб надіти стопорну шайбу, яка йде в ремкомплект для К-151

Стопорне кільце надівається на проріз

Тепер залишається все зібрати на місце:

  1. Вставляється пружина.
  2. Зверху - звичайна шайба.
  3. Потім стопорне кільце на паз, який був зроблений раніше.

    Стопорна шайба надівається під гайку

Деталь зафіксує пружину в одному положенні, і вона рухатися вільно не буде. Вся проблема якраз в надмірній «рідини» пружинок. Метал надто м'який, розтягування елемента вільний.

Залишається поставити важіль, зафіксувати його, як передбачено конструкцією. І останній штрих: в пророблені отвори всунути кінці нової пружини. Вона буде грати роль доводчика, тоді робота дросельної заслінки стане ще більш ефективною.

Пружина в ролі доводчика

Відео: як доопрацювати К-151

https://youtube.com/watch?v=yzonCDIFJn4

Як розібрати К-151

Слід враховувати, що різновидів карбюратора К-151 досить багато. Однак принципи розбирання та складання для всіх практично однакові. Перш ніж починати демонтаж, треба подумки уявити карбюратор складається з трьох основних частин: кришки, корпусу дроселів (середній частині) і низу. З ними і треба працювати:

  1. Знімається верхня кришка К-151. Вона легко демонтується, досить буде вивернути кілька болтів.

    Верхня кришка К-151 легко демонтується

  2. Виймаються обидва дифузора.

    Дифузор на К-151 теж знімний

  3. Потім знімаються вісь з поплавком. Для цього треба вивернути спеціальний гвинт збоку, який тримає елементи.

    Гвинт збоку тримає вісь з поплавком

  4. Витягнути голчастий клапан з гумовим колечком.
  5. Розібрати жиклери.

    Схема розбирання жиклерів допоможе все правильно зняти і зібрати

  6. Викрутити болти прискорювального насоса.

    Болти прискорювального насоса викручуються плоскою викруткою

  7. Витягнути корпус дросельних заслінок.

    Корпус дросельних заслінок витягується шляхом викручування двох гвинтів

Корпус дросельних заслінок відділяється від нижньої частини К-151. Під корпусом знаходяться дві прокладки, вони теж знімаються. Головні складові вузли карбюратора можуть розбиратися грунтовно, хоча це і не настільки необхідно робити, якщо треба просто прочистити жиклери, отвори і канали. Розбирання карбюратора пропонується в обов'язковому порядку, якщо засмічені жиклери, треба продути або промити внутрішні деталі К-151.

збірка вузла

Збірка проводиться аналогічно, тільки дії здійснюються строго по зворотній схемі демонтажу. Обов'язкова заміна прокладок, якщо стан їх викликає питання. Все ретельно почистити, використовуючи спеціальну рідину для карбюраторів або ганчірку, змочену в бензині.

Починати збірку рекомендується з жиклерів, які треба просто поставити на свої місця. Важливо визначитися з первинної і вторинної камерами, щоб не переплутати канали. Деякі трубки бувають короткими, інші довгими, це треба враховувати.

Ось кілька важливих порад по збірці:

  1. Первинну камеру можна відразу визначити у напрямку до них паливного носика.

    Паливний носик завжди спрямований на первинну камеру

  2. У первинну камеру встановлюється емульсійний жиклер з 5 рядами отворів.

    Емульсійний жиклер з 5 рядами отворів ставиться в першу камеру

  3. Все жиклери треба протягувати товстої і довгою викруткою, щоб площа зіткнення була ширше, і не залишалося ніяких зазубрин. Трубочки, які утапливаются, треба вкручувати викруткою вже поменше.
  4. Мембрана прискорювального насоса повинна бути з металевим носиком. Якщо з якихось причин, вона пластикова, треба замінити. Це означає, що варто нерідна, а «ліва» деталь.

    Мембрана повинна бути з залізним наконечником

  5. У процесі складання насоса спочатку ставиться прокладка на механізм приводу, потім сама мембрана. Потім вставляється пружина, і все затягується.

    Пружина насоса повинна бути поставлена ​​під кришкою

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Тепер важливі рекомендації по установці шлангів:

Штуцери К-151 для підключення шлангів

  1. На нижній штуцер карбюратора, що під номером 6, надівається шланг від електроклапана холостого ходу.
  2. З клапана на економайзер холостого ходу надаватися шланг в штуцер 3. Інакше він називається трубкою огорожі розрядження.
  3. В вихід 7 монтується шланг від трамблера або вакуумного регулятора.
  4. До 5 - малий шланг вентиляції картера.

Карбюратор К-151 вважається надійним пристроєм. Однак час від часу він потребує регулювання, розбирання і очищення.

Добридень! Мене звуть Марк. Мені 40 років. За освітою - педагог. Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

У чому ж причина?
Com/watch?
У чому ж причина?
Com/watch?
У чому ж причина?
Com/watch?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов