Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Класифікація мисливської зброї

Наша сеть партнеров Banwar

Сучасні рушниці класифікують по системам (пристрою), типам (призначенням), класами (якістю виготовлення).

Cистема зброї - це компоновка всіх механізмів рушниці в необхідній послідовності.

У всі системи зброї входять: стовбур, пристосування для замикання каналу ствола з боку стрілка (затвор), пристрої для здійснення пострілу (ударно-спусковий механізм), пристрої для наведення зброї в мету, ложа; прицільні пристосування - (див. рис.).

Все мисливську вогнепальну зброю по пристрої підрозділяється на дві основні системи: рушниці з відкидними стволами і рушниці з неоткідивающіміся стволами. Все мисливську вогнепальну зброю по пристрої підрозділяється на дві основні системи: рушниці з відкидними стволами і рушниці з неоткідивающіміся стволами

Частини мисливської рушниці з відкидними стволами

1 - стовбури, 2 - цівку, 3 - приклад, 4 -шейке приклада, 5 - щока, 6 - потиличник 7 - п'ята приклада, 8 - носок приклада, 9 - гребінь приклада, 10 - колодка, 11 - важіль відмикання Річардса 12 - спускові гачки, 13 - запобіжна скоба. 14 - мушка, 15 - прицільна планка, 16 - кнопка запобіжника, 17 - антабки

Основна особливість рушниць з відкидними стволами (їх іноді називають «переломка») полягає в тому, що кожен стовбур заряджається одним патроном і не має пристосувань для досилання чергового патрона в патронник. Для рушниць цієї системи, будь то одноствока, двостволка або трійник, при відкриванні характерно опускання стовбурів дульними зрізами вниз. При цьому відкриваються патронники (у одностволки - патронник) і стрілок може видалити патрон, стріляну гільзу, зарядити рушницю. Колодка колінчаста, замикаючих механізмів - від 1 до 3.

Рушниці з неоткідивающіміся стовбурами бувають одностовбурні і двостволки (система Дарна). Найбільш поширені і різноманітні за моделями одностволки, які поділяються на: 1) рушниці з поздовжньо-ковзаючим затвором; 2) рушниці з рухомим цівкою Кольта (їх також називають помповими або насосними ружьмі); 3) рушниці зі скобою-важелем (скобою Генрі).

Система спортивно-мисливської вогнепальної зброї

Система спортивно-мисливської вогнепальної зброї

Рушниці обох систем можуть мати курки зовнішні або внутрішні; стовбури можуть бути гладкими, нарізними, зі сверловкой «парадокс»; різної довжини (в залежності від призначення); з різними дульними пристроями у гладкостволок. Рушниця кожної системи випускають під паронім різних типів (звичайний, «Магнум») і калібрів; воно може мати нормальну вагу, бути полегшеним або утяжеленним. Нарешті, рушницю будь-якої системи роблять у вигляді різних моделей і модифікацій.

Модель рушниці - це втілення системи в конкрений зразок, виготовлений певним підприємством. і має певне позначення (індекс). Так, система двоствольної рушниці з вертикальним розташуванням стовбурів представлена ​​багатьма моделями, наприклад, ТОЗ-34, ІЖ-27. Кожна модель може мати модифікації. Це означає, що в первісні набір і компонування деталей, вузлів, механізмів рушниці внесені опредленія зміни, які кілька змінюють експлуатаційні якості зброї. Наприклад, ІЖ-27Е відрізняється від ІЖ-27 тим, що має механізм для викидання стріляної гільзи. А ТОЗ-57К, призначений для стрільби на круглому стенді, відрізняється від ТОЗ-57Т, преназначенного для стрільби на траншейному стенді, длной стовбурів і дульними пристроями. Така в найзагальнішому вигляді класифікація сучасного мисливської зброї по системам. А тепер перейдемо до розгляду окремих груп цієї зброї. Почнемо з рушниць, що мають відкидні стовбури.

Рушниці одностовбурні однозарядні бувають із зовнішнім або внутрішнім курком, екстрактором або ежектором. Типова вітчизняна модель курковою одностволки - ІЖ-17, безкуркові - ІЖ-18.

Рушниці двостволки зі стволами, розташованими в горизонтальній площині, мають один або два спускових гачка. Ці двостволки роблять як безкуркові, так і курковими, з екстрактором або ежектором. Типова куркова модель - тульську рушницю ТОЗ-54, безкуркові - Іжевська рушницю ІЖ-58.

Рушниці двостволки зі стволами, розташованими у вертикальній площині, мають один або два спускових гачка. На рушницях ставиться або екстрактор або ежектор. Курки, як правило, внутрішні, але зустрічаються рушниці і з зовнішнім курком. Так, відома свого часу модель ІЖ-56-3 «Білка» має один зовнішній курок на два ствола. Однак типові рушниці з внутрішніми курками, наприклад ІЖ-27 і ТОЗ-34. Двостволки з вертикально розташованими стволами отримали в повоєнний час широке розповсюдження в усьому світі.

Рушниці триствольний (трійники). Зазвичай це комбіновані рушниці з двома верхніми гладкими (нарізними) стволами і одним нижнім нарізним (гладким) стволом. Бувають трійники з усіма стовбурами, розташованими в одній площині (вертикально). Зустрічаються, хоча і рідко, трійники з усіма нарізними або всіма гладкими стволами, але різних калібрів. Трійники зазвичай роблять з двома спусковими гачками, іноді - з трьома. В СРСР свого часу випускали курок трійник ТОЗ-28; Буквально одиницями випускається безкуркові трійник МЦЗО.

Тепер перейдемо до розгляду рушниць з неоткідивающіміся стволамі.Классіфікація спортивно-мисливської вогнепальної зброї з поздовжньо-ковзаючим затвором Тепер перейдемо до розгляду рушниць з неоткідивающіміся стволамі

Рушниці одностовбурне з рухомим цівкою Кольта. Зазвичай такі рушниці мають подотвольний магазин на 3 5 патронів. Перезарядження проводиться шляхом переміщення цівки рукою. Така конструкція дозволяє при стрільбі перезарядити рушницю, не відриваючи його від плеча. Ці рушниці - самі скорострільні серед неавтоматических рушниць. У країнах СНД їх не виробляють. Особливо широко вони поширені в США, де випускаються у великій кількості декількома фірмами.

Рушниці одностовбурні зі скобою-важелем Генрі. Магазин буває підствольним або коробчатим; число патронів в магазині по-різному (в залежності від типу магазина і калібру). Перезаряджаються шляхом переміщення вниз-вгору запобіжної скоби, що приводить в дію вертикально переміщається затвор. Одночасно скоба служить і важелем. Широко поширені в США і Канаді.

Найбільшим числом різновидів і моделей представлено мисливська зброя з поздовжньо-ковзаючим затвором, яке буває і однозарядним, і магазинним, як перезаряджати від руки, так і самозарядним (див. Схему).

Рушниці одностовбурні однозарядні в даний час поширені слабо. У Росії випускають карабін ТОЗ-16 калібру 5,6 мм під патрони кільцевого запалення. Після першої та другої світових воєн у нас в досить великій кількості виробляли гладкоствольні (в меншій кількості - нарізні) рушниці, перероблені з армійських гвинтівок, знятих з озброєння. В СРСР випускали так звані берданки і Фролівка. Перші - це мисливські рушниці, перероблені з четирехлінейние гвинтівки «Бердан-2», другі - з трилінійної гвинтівки С. І. Мосіна.

Рушниці одностовбурні багатозарядні (магазинні), акумуляторні від руки, широко поширені серед мисливців. Магазин коробчатий, на 2-5 патронів. Виробляються магазинні карабіни ТОЗ-17, ТОЗ-18 (під патрони кільцевого запалення), «Барс» і «Лось» (під патрони центрального бою).

Рушниці одностовбурне самозарядні з вільним затвором призначені для стрільби патронами калібру 5,6 мм кільцевого запалення, т. Е. Розраховані на відносно невеликий тиск (до 2000 кгс / см2). Перезарядження відбувається за рахунок тиску порохових газів "на подпружінени затвор через дно переміщається назад гільзи. Маса затвора і зусилля пружини розраховані таким чином, що затвор переміщається назад, а потім вперед, виробляючи повний цикл перезарядження. Перш серійно випускали карабін ТОЗ-21, в даний час в штучному виконанні роблять за спеціальними замовленнями карабін МЦ18-2 і його модифікацію МЦ18-3.

Рушниці одностовбурне самозарядні з рухомим стволом перезаряджається за рахунок використання енергії віддачі при пострілі. У момент пострілу ствол спільно з затвором переміщається назад. В крайньому задньому положенні затвор утримується важелем подавача, а стовбур під дією пружини йде вперед. Через деякий час затвор, повернувшись в переднє положення, з'єднується зі стовбуром. При цих переміщеннях стовбура і затвора відбувається повний цикл перезарядження. У одних систем довгий хід стовбура, у інших - короткий. Магазин - підстовбурний, на 2-5 патронів. Випускається самозарядна рушниця МЦ21-12 з довгим ходом стовбура і трубчастим підствольним магазином на 4 патрони.

Рушниці одностовбурне самозарядні з газовідвідним механізмом перезаряджається за рахунок відводу частини порохових газів через отвір в стовбурі за допомогою відповідних механізмів. Випускається карабін «Ведмідь» (в різних модифікаціях) з коробчатим магазином на 3 4 патрона. Розроблено досвідчені моделі гладкоствольних рушниць газоотводного типу.

У рушницях двоствольних з неоткідивающіміся стволами відкривання каналів стовбурів для заряджання або розрядження відбувається при відсунення назад коробки з ударним. механізмом. Найбільш типовий зразок - рушницю фірми «Дарн» (Франція), яке випускається з 1881 р до теперішнього часу без значних змін.

Розібравшись в класифікації зброї по влаштуванню (системам), перейдемо тепер до його класифікації за "призначенням. Спортивно-мисливська зброя ділять на два типи: зброя спортивна і зброя мисливська.

З точки зору, системи спортивну і мисливську зброї однакові. З точки ж зору втілення в конкретні моделі вони сильно розрізняються між собою.

Спортивні рушниці більш вузько спеціалізовані в порівнянні з мисливськими. Так, рушниці для траншейного стенду мають збільшений вага, сильні дульні звуження (чоки) в обох стволах, калібр - тільки 12-й. Нарізну спортивну зброю має ортопедичні рукоятки і спеціальні ложі, а також відрізняється важким вагою, що робить його абсолютно непридатним для використання на полюванні.

Мисливські рушниці більш універсальні, ніж спортивні. мають вагу, прийнятний для умов полювання, різні дульні звуження в стовбурах; калібри - будь-які, від 10 до 410-го. Нарізну мисливську зброю майже в два рази легше спортивного.

У нашій книзі ми розглядаємо тільки мисливська зброя; лише іноді будемо згадувати стендові рушниці в плані їх використання на тих чи інших видах полювання.

Мисливська зброя за призначенням, в свою чергу, поділяють на власне мисливське та промислове. Суворого поділу між ними немає, промислове зброю можна застосовувати на аматорської полюванні, а мисливську - на промислі. Але все ж деякі відмінності у них є.

Бажано, щоб промислове зброю було легше мисливського тієї ж системи і того ж калібру. Так як промислові рушниці частіше знаходяться в експлуатації, причому в важких, а то і екстремальних умовах, вони швидше зношуються і їх доводиться міняти частіше мисливських. Тому промислове рушницю, як правило, має бути дешевше мисливського тієї ж системи. Щоб не піднімати ціну промислового зброї, його роблять без будь-яких прикрас.

Промислові рушниці повинні бути безвідмовними в роботі в будь-яких умовах, тому їх виготовляють з найміцніших матеріалів. Механізм такої зброї роблять по можливості простим, легко розбирається, щоб в польових умовах можна було замінити будь-яку деталь.

Типовим мисливською зброєю вважаються двостволки ІЖ-27, ТОЗ-34 і самозарядна рушниця МЦ21; типовим промисловим - куркова одностволка ІЖ-17 і безкуркові ІЖ-18, тульські малокаліберні карабіни ТОЗ-16 і ТОЗ-17. Свого часу було широко поширене комбіновану рушницю ІЖ-56-3 «Білка». Широко застосовують і на аматорській, і на промисловий полюванні тульські куркові двостволки БМ, ТОЗ-63, ТОЗ-66, іжевську двоствольну безкурковку ІЖ-58.

По класу виготовлення мисливська зброя ділиться на дві основні групи. Перша - рушниці ручної роботи; штучні, зазвичай високого класу. Їх роблять в невеликій кількості (одиницями, десятками в рік), і коштують вони дуже дорого. Друга - рушниці машинної вироблення, що виготовляються серійно.

Серійне зброю, в свою чергу, ділять на рушниці класу «Люкс», середнього гідності, рядовий вироблення.

Рушниці «Люкс» називають також сувенірними, подарунковими, штучними. Насправді це серійні рушниці, зібрані і -отлаженние особливо ретельно і, як правило, багато прикрашені. Така зброя не відноситься до рушниць високого класу, не є штучним в повному розумінні слова, хоча через прикрас нерідко коштує дуже дорого.

У СНД випускають як штучне зброю високого класу, так і багатосерійне. До першого належать моделі МЦ9, МЦ11, МЦ109, МЦ111, до другого - ІЖ-27, ТОЗ-34, «Лось», «Барс» і багато інших. Такі моделі, як ТОЗ-34, ІЖ-27, роблять і в сувенірному виконанні, і середнього гідності, і рядовий вироблення.

Рушниці всіх систем, типів і класів, про які згадувались вище, відносяться до разнозарядному зброї, зарядженого з казенної частини унітарним патроном. Унітарною називають патрон, в якому снаряд (дріб, картеч, куля); пороховий заряд, .капсюль, пижі з'єднані в одне ціле за допомогою гільзи. Така зброя прийшло на зміну шомпольний, що існував понад 500 років. У шомпольний зброю в стовбур з боку дульного зрізу за допомогою шомпола - дерев'яного або сталевого прута - послідовно вводять заряд пороху, пиж і снаряд.

Штуцер - рушниця, що має наступні ознаки:

калібр, виражений за кількістю каліберних круглих куль, що відливаються з одного фунта чистого свинцю (в англійських заходи маси: 4, 8, 10, 12, 16, 20, 24, 28 і 32-й. При цьому розділимо їх на три групи: великого калібру 4 (26,72 мм), 8 (21,21 мм) і 10 (19,68 мм), середнього калібру - 12 (18,52), 16 (16,81 мм) і 20 (15,62 мм) і малого калібру - 24 (14,70 мм), 28 (13,97 мм) і 32 (13,36 мм);

нарізи - глибокі (близько 0,4 мм), широкі (близько Б мм) з невеликою крутизною (близько 4 °);

довжина ствола - в основному від 620 до 720 мм (як виняток 500 і 900 мм, при цьому перший з них можна назвати штуцерних карабіном, другий - штуцерної гвинтівкою);

форма і розмір патронника такі ж, як у дробових рушниць: довжина 65, 70, 76 мм і більше в залежності від калібру;

застосовуваний снаряд - свинцева кругла або довгаста коротка куля великої маси (наприклад, для 23-го калібру від 38 до 45 г);

застосовується гільза - металева (товстостінна і тонкостінна) або паперова з невеликою конусностью до її дульца, тобто така ж, як для дробових рушниць;

використовуваний в рушницю порох - димний (чорний) селітрових-сіро-вугільний;

загальна маса рушниці від 10-9 до 3,2 кг;

призначення при великому калібрі (4,8 і 10-м) - для ураження великих товстошкірих або дуже небезпечних тварин (слон, носоріг, лев, тигр, буйвол, бегемот і т.п.); при середньому калібрі (12, 16 і 20-м) - для ураження мягкокожіх тварин, таких, як ведмідь, барс, леопард, лось, олень, антилопа, кабан і т. д; при малому калібрі (24, 28 і 32-м) - для відстрілу відносно невеликих тварин: кабарга і т.п. Це потужне, але не далекобійні зброю з високим зупиняє дію кулі на невеликих дистанціях стрільби.

«Експреси» і «Магнум-експреси» * є перехідною формою від штуцерів до карабінів і гвинтівок:

калібр має позначення "в тисячних або сотих частках дюйма: 600 (15,24 мм), 577 (14,49 мм), 500 (12,7 мм), 450 (11,43 мм), 420 (10,68 мм) , 400 (10,16 мм) і 360 (9,15 мм);

нарізи менш глибокі, але широкі і з дещо більшою крутизною, ніж у штуцерів;

довжина стволів від 600 до 711 мм (гвинтівки);

форма і розмір патронника - під пряму або пляшкової форми гільзу, довжина 64-74 мм;

застосовуваний снаряд - свинцева довгаста куля великої маси з домішкою олова і інших металів для підвищення твердості. З поліпшенням якості пороху і підвищенням початкової швидкості куля одягалася в оболонку і робилася суцільний або експансивного (неправильно званого експресивним) типу, маса кулі в залежності від калібру від 43,4 до 14,12 г;

застосовується гільза - пряма, з невеликою конусностью або пляшкової форми, з товстою латуні, довжина 74-64 мм;

використовуваний в рушницю порох - димний (чорний) дрібнозернистий селітри-сіро-вугільний;

загальна маса рушниці - в залежності від калібру від 5,3 до 2,7 кг;

призначення - відповідно до калібром - таке ж, як у штуцерів близьких до них за калібром.

«Магнум-експреси» відрізнялися від «експресів» тим, що мали великі заряди пороху, важчі кулі, розвивали більший тиск в каналі ствола і повідомляли пулі велику початкову швидкість. Крім того, вони мали велику масу, ніж «експреси» відповідного калібру. З введенням бездимних порохів «експреси» і «Магнум-експреси» перетворилися на «нітроекспресси», і почалося подальше зменшення калібрів. Куля застосовувалася тільки в оболонці подовженої форми, частіше експансивного типу. Зменшення калібру було викликано тим, що зі збільшенням швидкості польоту кулі завдяки застосуванню бездимного нітропорохів зросла віддача, а зі зменшенням калібру і зниженням маси кулі віддача знизилася. У той же час покращилися балістичні якості рушниці, так як збільшилася поперечне навантаження кулі, що призвело до підвищення дальнобійності і пробивної дії.

Карабін - зброя сучасного типу (хоча він відомий вже давно, але найбільш широкий розвиток отримав тепер), що використовує тільки бездимний порох, з різноманітною конструкцією оболочечной кулі, частіше експансивного типу, з потужними патронами, що забезпечують високу початкову швидкість польоту кулі різної маси;

калібр - 50 (12,7 мм), 48 (12,2 мм), 470 (11,95 мм), 15 (11,43 мм), 44 (11,17 мм), 10,75 мм, 40 (11 , 16 мм), 36 (9,56 мм), 375 (9,55 мм), 9,3 мм, 35 ​​(8,89 мм), 8 мм, 32 (8,14 мм), 30 (7,62 мм), 280 (7,12 мм), 7 мм 27 (6,85 мм), 264 (6,70 мм), 257 (6,51 мм), 25 (.6,35 мм), 244 (6, 2 мм), 243 (6,17 мм), 223 (5,67 мм), 222 (5,65 мм), 22 (5,6 мм), 218 (5,54 мм) і ін .;

нарізи - дрібні (від 0,1 до 0,2 мм), неширокі (близько 3,5 мм), з найбільшою крутизною (6 ° і більше) в порівнянні з наявними в гвинтівках і тим більше в штуцерах і «експресах»;

довжина ствола в основному від 450 до 550 мм і не більше 600 мм, в залежності від калібру і потужності патрона. Це основна відмінність цього типу рушниць від всіх інших;

форма патронника різноманітна (пряма, конічна, але найчастіше темно-зелена), довжина від 18 до 74 мм;

застосовуваний снаряд - куля в суцільний і в напівоболонки з різних металів, частіше загострена, удобообтекаемой форми зі свинцево-сурм'яних сердечником, експансивного типу, різної довжини (частіше довгі) і різної маси; у деяких малокаліберних короткобойних карабінів куля свинцева без оболонки;

застосовується гільза - латунна толстостенная, частіше темно-зелена, але може бути пряма і конічна; головка з закраиной або без неї в залежності від конструкції карабіна (у двоствольних - з закраиной, що позначають буквою Р, у одностовбурних з магазином - без закраїни);

використовуваний порох - тільки бездимний (іноді малодимние у рушниць малого калібру); загальна маса - від 5 до 2,5 кг в залежності від калібру і потужності патрона;

призначення - в залежності від калібру і потужності патрона таке ж, як штуцерів, «експресів», «Магнум-експресів» і «нітроекспрессов».

Гвинтівка - сучасний вид зброї, що дозволяє використовувати бездимний порох і такі ж сучасні боєприпаси, як для карабіна; калібр такий же, як у карабінів;

нарізи - дрібні, неширокі (як у карабінів), з меншою крутизною (5 ° -5'30 '), ніж у карабінів, але можуть бути і такий же крутизни в залежності від довжини кулі (чим довше куля, тим крутіше нарізи при одній і тій же довжині стовбура);

довжина стволів найбільша в порівнянні з іншими видами ручної вогнепальної зброї (штуцером, «експресом», карабіном); ніколи не буває менше 600 мм, ніж, головним чином, і відрізняється від карабіна; в середньому довжина стволів знаходиться в межах від 610 до 710 мм;

форма і розмір патронника такі ж, як у карабіна;

все той же і щодо малокаліберних короткобойних гвинтівок, але останні мають більш високі балістичні показники, ніж відповідні їм за калібром карабіни;

застосовується гільза така ж, як у карабіна, може бути з закраиной, якщо гвинтівка має відкидний стовбур (стовбури), і без неї, якщо є магазин;

використовуваний порох - такий же, як у карабінів, тобто бездимний (нітропорохів);

загальна маса - в залежності від калібру і потужності патрона від 5,5 до 3,0 кг, у малокаліберних гвинтівок - від 2,5 до 3 кг.

Сучасна гвинтівка відрізняється від карабіна більшою довжиною стовбурів (вони ніколи не бувають менше 600 мм), більшою далекобійністю, більшою настильністю траєкторії, а отже, і більшою дальністю прямого пострілу. При одному і тому ж патроні вона має більшу щільністю бою, більшою пробивну здатність кулі, більшою початковою швидкістю її польоту і меншою крутизною нарізу (тобто велика довжина ствола забезпечує їй необхідне обертання). Правда, крутизна нарізів залежить не тільки від довжини стовбура, але і від довжини кулі (довші кулі вимагають велику крутизну нарізів). Гвинтівка в залежності від калібру застосовується для тих же цілей, що і карабін, але коли потрібен дуже точний, на дальню дистанцію і максимальний по потужності постріл.

Часто карабіну незаслужено приписують те, що характерно для гвинтівки, а гвинтівку зводять до малопотужного зброї, тоді як і у штуцера, і у «експреса», і у карабіна, і у гвинтівки є зразки різної потужності і дальнобійності.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов