Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Комп'ютери та комплектуючі - Як вибрати зовнішній жорсткий диск (2018)

Наша сеть партнеров Banwar

«Пам'яті багато не буває» - істина, відома кожному власнику комп'ютера, ноутбука або планшета

«Пам'яті багато не буває» - істина, відома кожному власнику комп'ютера, ноутбука або планшета. Рано чи пізно, вбудований диск пристрою виявляється набитий «під зав'язку», причому виключно потрібними програмами і даними, стерти щось з яких просто неможливо.

Пора збільшувати дискову пам'ять і не дивно, що багато в першу чергу згадують про зовнішніх жорстких дисках - адже це найпростіший спосіб підключити до системи додатковий жорсткий диск, а у випадку з багатьма планшетами - так і зовсім єдиний.

Сьогодні у продажу зустрічаються зовнішні жорсткі диски двох видів - SSD і HDD.

SSD (Solid State Disk - Твердотільний диск) використовує для зберігання даних мікросхеми flash-пам'яті. SSD є, фактично, різновидом USB flash накопичувачів, відрізняючись від «флешок» габаритами, максимальним об'ємом, наявністю кеш-пам'яті і високими швидкісними показниками.


HDD (Hard Disk Drive - Накопичувач на жорсткому диску) зберігає дані на дисках з феромагнітного матеріалу, запис і читання проводиться за допомогою блоку головок. Тому швидкості читання-запису у жорстких дисків в рази (а в деяких випадках - в десятки разів) менше, ніж у SSD. Крім того, HDD бояться струсів під час роботи - зазор між головкою і диском, що обертається становить всього близько 0,1 мкм, дотик же головкою диска може привести до втрати даних і навіть до виходу HDD з ладу. Чому ж HDD зберігають популярність?
- HDD набагато дешевше. Середній HDD майже в 10 разів дешевше аналогічного по ємності SSD.
- Максимальний обсяг HDD більше - у продажу можна знайти HDD накопичувачі об'ємом до 24 ТБ. У SSD межа скромніше - 2 ТБ.
- При частій перезапису даних HDD пропрацює довше - у SSD обмежено кількість циклів запису. Використання SSD в якості робочого диска для часто мінливих даних швидко виведе його з ладу. У HDD такого не бракує.

Резюмуючи, можна сказати, що якщо вам потрібен мобільний і не боїться ударів накопичувач невеликої кількості для зберігання рідко мінливих даних (архіви, музика, зображення, відеофайли, бази даних) і вам важлива швидкість читання з цього накопичувача, то SSD підійде краще.

Якщо ж вам потрібен диск великого обсягу за мінімальною ціною, і ви готові миритися з недоліками HDD, то залишилося тільки розібратися в інших його характеристиках і вибрати модель, найбільш вам підходить.

Обсяг - основний параметр будь-якого накопичувача, який визначає як його привабливість, так і ціну. «Апетити» сучасних програм постійно ростуть, як і обсяги відеофайлів і файлів з фотографіями, тому бажання придбати накопичувач великого обсягу цілком зрозуміло. З іншого боку зовнішні HDD великого обсягу коштують дорожче іншого комп'ютера. Де ж "золота середина"?


Як видно з графіка, найвигідніше купувати диски обсягу 4-8 ТБ - у них вартість 1 ТБ обсягу буде найнижчою.

Форм-фактор.


Історично склалося, що жорсткі диски для комп'ютерів і ноутбуків випускаються в двох форм-факторах - 2,5 "- для ноутбуків і 3,5" - для стаціонарних комп'ютерів.
А оскільки зовнішній жорсткий диск - це звичайний жорсткий диск в окремому корпусі, форм-фактори збереглися ті ж - 3,5 "і 2,5". Диски форм-фактора 2,5 "компактніше і мобільніше, але максимальний обсяг їх обмежений 5ТБ. Зовнішні HDD більшого обсягу бувають або в форм-факторі 3,5", або складові з кількох HDD.

Вид накопичувача.
Портативні зовнішні диски мають невеликий розмір і не вимагають окремого харчування. Більшість портативних HDD виконані у форм-факторі 2,5 ". Портативний HDD зручно використовувати в якості мобільного накопичувача для ноутбука або планшета.


Стаціонарні

жорсткі диски можуть складатися з одного або декількох HDD і досягати обсягу 24 ТБ. Стаціонарні накопичувачі найчастіше вимагають окремого харчування, крім того, їх розміри і вагу набагато більше, ніж у портативних. Такий жорсткий диск краще використовувати в якості зовнішнього накопичувача для стаціонарного комп'ютера.

Швидкість обертання шпинделя впливає на швидкість читання і запису даних з жорсткого диска. Різниця особливо сильно проявляється при записі і читанні великих нефрагментовані файлів, але і при роботі з дрібними файлами швидкість доступу до даних на більш високоспритних HDD, як правило, вище. Це справедливо для порівнянних HDD одного виробника, наприклад, жорсткі диски WD з частотою обертання шпинделя в 5400 rpm майже вдвічі поступаються за швидкістю читання дисків того ж виробника, але з частотою обертання 7200 rpm.

Порівняльний аналіз швидкості читання 3х жорстких дисків WesternDigital в різних режимах роботи


Порівнювати за швидкістю обертання шпинделя різні жорсткі диски різних виробників некоректно - швидкість читання / запису залежить не тільки від частоти обертання, але і від швидкості позиціонування головок, від схемотехніки контролера жорсткого диска і т.д.

Об'єм кеш-пам'яті.
Кеш-пам'ять призначена для буферизації даних перед читанням і записом на диск, для зберігання часто використовуваної інформації (індексів, завантажувальних записів, таблиць розміщення файлів) або інформації, яка може знадобитися найближчим часом (наприклад, вміст секторів, найближчих до вже прочитаного). Наявність кеш-пам'яті значно прискорює роботу з даними на жорсткому диску.

А ось об'єм кеш-пам'яті впливає на швидкість роботи незначно - мінімального для сучасних жорстких дисків обсягу кешу в 8 МБ цілком достатньо для зберігання службової інформації про диск, а для помітного прискорення роботи за рахунок кешування необхідно, щоб обсяг кеша помітно перевищував обсяг оброблюваних файлів.

Оскільки розмір в десятки мегабайт для сучасних файлів зовсім не рідкість, то проявлятися ефект прискорення за рахунок кешування буде нечасто. При роботі з невеликими файлами різницю між обсягом кешу в 8 МБ і в 64 МБ ще можна буде помітити, а ось між 32 і 64 вже навряд чи. При роботі ж з великими файлами розмір кеша взагалі не вплине на швидкість їх зчитування або запису.

Інтерфейс підключення.


- USB 2.0 на сьогоднішній день вважається вже застарілим. Його максимальна пропускна здатність становить 480 Мб / с (тобто 60 Мбайт / с), а швидкості читання / запису на сучасних HDD часто перевищують 100 Мбайт / с. Втім, таку швидкість жорсткі диски видають тільки при читанні або запису великих нефрагментовані файлів, при звичайній роботі швидкість буде в рази менше. Але якщо ви часто копіюєте на зовнішній диск і назад великі файли (наприклад, фільми) і хочете, щоб процес йшов швидше, то краще віддати перевагу накопичувач з більш швидкісним інтерфейсом.

- USB 3.0 має максимальну швидкість передачі даних 5 Гб / с, чого цілком достатньо для будь-якого жорсткого диска. З урахуванням поширеності цієї інтерфейсу його можна вважати оптимальним для зовнішніх жорстких дисків на сьогоднішній день, тим більше що зворотна сумісність інтерфейсу USB дозволяє підключати пристрої USB 3.0 до старих комп'ютерів, які не мають USB 3.0 портів (зрозуміло, зі зниженням швидкості до стандартів 2.0). Але слід мати на увазі, що сила струму в роз'ємі USB 3.0 може бути майже в два рази вище, ніж у 2.0, і багато USB 3.0 пристрої розраховані саме на підвищений струм. І в цьому випадку пристрій просто не запрацює, будучи підключено до гнізда USB 2.0. Проблеми не виникне, якщо у жорсткого диска є окреме харчування, але такий накопичувач швидше за все не вийде використовувати у відриві від розетки.


Втім, є спосіб без окремого живлення підключити зовнішній пристрій, яке споживає 950 мА, до роз'єму USB 2.0, який видає максимум 500 мА - це роздвоєний інтерфейсний кабель. Один з роз'ємів служить і для живлення і для обміну даними, а другий - тільки для добору відсутнього харчування.

Не можна забувати, що підвищене енергоспоживання USB 3.0 пристроїв веде до скорочення терміну автономної роботи ноутбуків і планшетів. З USB 2.0 пристроєм розетка буде потрібно не так швидко.


- USB 3.1 має максимальну швидкість в 10Гб / с, що для жорстких дисків є навіть зайвим, тому гнатися за підтримкою саме цього інтерфейсу не варто - жорсткий диск все одно не зможе забезпечити швидкість передачі даних, при якій буде важлива підтримка саме USB 3.1. Зворотна сумісність працює і з цим інтерфейсом, USB 3.1 пристрій можна підключати до роз'ємів USB 3.0 і USB 2.0 - але тільки в тому випадку, якщо інтерфейсний кабель забезпечений роз'ємом Standard-A (Type-A). Багато зовнішні жорсткі диски з цим інтерфейсом комплектуються адаптером, що дозволяє підключати їх до будь-якого типу роз'єму. Більш практичний варіант - універсальний інтерфейсний кабель з двома роз'ємами або з роз'ємом-трансформером.

Але при підключенні до старих гнізд знову можуть виникнути проблеми з харчуванням - стандарт USB 3.1 може видавати струм силою до 3 А і напругою до 20 В. Якщо пристрій живиться підвищена напруга і / або струм, на старих роз'ємах воно працювати не буде, і навіть роздвоєний кабель вже може не допомогти. Якщо ви плануєте підключати зовнішній жорсткий диск до старих комп'ютерів, які не мають навіть USB 3.0 роз'ємів, то перед покупкою слід обов'язково переконатися, що пристрій буде працювати на роз'ємі USB 2.0 - запевнень продавця про "забезпечення сумісності USB" тут явно недостатньо.


- Thunderbolt застосовується тільки на комп'ютерах Apple, тому зовнішній жорсткий диск з підтримкою цього інтерфейсу буде цікавий в першу чергу власникам MacBook-ів і iMac-ів. Втім, щоб не втрачати інших покупців, більшість виробників пристроїв з підтримкою thunderbolt постачають їх також підтримкою USB 3.0 / 3.1
-Firewire (IEEE 1394) - стандарт, розроблений фірмою Apple в 1995р, забезпечував швидкість до 400Мб / с, ніж - на той момент - значно перевершував інші існуючі стандарти. В кінці 90-х років стандарт вважався найбільш перспективним, але ліцензійна політика Apple і слабка сумісність між різними версіями стандарту привели до того, що на сьогоднішній день він вже майже не застосовується, повсюдно поступившись стандарту USB 3.0 / 3.1
Захист від зовнішнього впливу - важлива для всіх для зовнішніх накопичувачів характеристика в разі жорстких дисків стає ще більш затребуваною. Якщо ви підбираєте зовнішній жорсткий диск для ноутбука або планшета і збираєтеся експлуатувати його в самих різних умовах, озаботьтесь наявністю на жорсткому диску захисту від ударів або, хоча б, щоб він був в гумовому або силіконовому корпусі. Для роботи на відкритому повітрі або в виробничих приміщеннях не зашкодить наявність захисту від пилу і вологи.

Варіанти вибору зовнішніх жорстких дисків


Якщо вам потрібен зовнішній жорсткий диск за мінімальною ціною, майте на увазі, що накопичувачі об'ємом в 500Гб мають найбільшу вартість одиниці об'єму серед всіх зовнішніх жорстких дисків. Краще з мінімальною доплатою придбати диск об'ємом від 1 ТБ .

Якщо ви бажаєте отримати максимум обсягу за мінімум грошей, вибирайте серед зовнішніх жорстких дисків обсягу 4-8 ТБ - в цьому діапазоні вартість 1 ТБ найнижча.


Якщо вам важлива швидкість обміну даних з накопичувачем, вибирайте серед зовнішніх жорстких дисків з частотою обертання шпинделя 7200 rpm

Якщо ви хочете надовго забути про нестачу місця, вибирайте серед жорстких дисків великого обсягу - 8-10 ТБ .


Якщо ви збираєтеся використовувати накопичувач в не найсприятливіших умовах і побоюєтеся за його збереження, вибирайте моделі в корпусі з гуми або силікону і з захистом від зовнішніх впливів .

38182

1

Чому ж HDD зберігають популярність?
Де ж "золота середина"?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов