Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Кондиціонер vs клімат-контроль: баттл за мікро-клімат в авто

  1. Кондиціонер: користь чи шкода?
  2. Як працює кондиціонер?
  3. Клімат-контроль: що за пристрій?
  4. Управління клімат-контролем
  5. Що вибрати: клімат-контроль або кондиціонер?
  6. Відео «Як замість кондера встановити клімат-контроль?»

Наша сеть партнеров Banwar

Кондиціонер і клімат-контроль є дві системи для охолодження повітряного потоку в салоні автомобіля, що мають свої відмінності. Багато автомобілістів сьогодні не розуміють, в чому полягає різниця між цими двома пристроями. Даний матеріал дозволить вам розібратися в цьому питанні.

Кондиціонер: користь чи шкода?

Кондиціонер і клімат-контроль є дві системи для охолодження повітряного потоку в салоні автомобіля, що мають свої відмінності

Регулятор управління роботи автомобільного кондиціонера

У чому полягає відмінність між кондиціонером і клімат-контролем? В першу чергу, давайте розберемося в перевагах першого. Кондиціонер автомобіля являє собою одну з декількох різновидів систем для охолодження повітряного потоку салону машини. Якщо домашній кондер харчується від мережі, то у випадку з автомобілем живлення пристрою здійснюється від коленвала мотора. А це означає, що система кондиціонування добре охолоджує повітря саме завдяки силовому агрегату. Тобто кондер, по суті, використовує частину потужності саме від ДВС.

Відповідно, в будь-якому сучасному автомобілі при активації кондера можна помітити, як падає потужність двигуна під час їзди. Відповідно, силовому агрегату доводиться застосовувати більше сил для нормальної роботи, в результаті чого збільшується і споживання палива. Але слід зазначити, що у даного методу вентилювання повітряного потоку є і незаперечні переваги, зокрема, це комфортна їзда на машині в літню спеку.

Як працює кондиціонер?

Принцип роботи системи кондиціонування в чомусь схожий з роботою морозилки в будь-якому холодильнику. Зрозуміло, є велика різниця в плані внутрішньої конструкції і пристрої, але в цілому ці агрегати схожі. Тим більше, в різних транспортних засоби застосовуються різні системи охолодження, але це, як показує практика, не впливає на принцип функціонування. Основну роль в роботі кондера грає зациклена система, по якій проходить витратний матеріал - антифриз, фреон - і яка є герметично запакованою.

Час від часу витратне речовину необхідно міняти, фахівці рекомендують проводити цю процедуру з використанням спеціального обладнання. Але в принципі, виконати це завдання своїми силами цілком реально - ми про це вже писали, докладну інструкцію ви зможете знайти за цим засланні .

Двозонний клімат-контроль

Як же працюють кондиціонери? Після того, як в салоні авто була натиснута кнопка включення пристрою, запускається дуже складний процес. В першу чергу, в роботу вступає електромагнітна муфта. На першому етапі притискноївал приводного механізму зістиковується зі шківом системи.

Необхідно враховувати, що вал завжди функціонує і він крутиться від колінчастого вала завдяки використанню пасової передачі. Потім в роботу вступає компресор, призначений для стиснення витратного матеріалу. Стиснутий антифриз розжарюється і потрапляє в конденсатор, де він починає охолоджуватися завдяки функціонуючому електричному вентилятору.

Сам вентилятор завжди функціонує на зниженій потужності, але якщо машина стоїть в пробці або вона припаркована на стоянці, вентилятор може самостійно перейти на більш високу потужність. Це робиться для охолодження агрегату, але сам процес на цьому етапі не закінчується. Коли витратний матеріал остигає в конденсорі, він починає змінювати свою агрегатную форму і перетворюється з газоподібного стану в рідке. Потім отримана рідина починає потрапляти в пристрій осушувача, де здійснюється її фільтрація від пилу та іншого сміття (автор відео - CrazyRussianShow).

Далі, очищений витратний матеріал через спеціальний вентиль, який здійснює регулювання температури, потрапляє в випарник. Тут фреон закипає і, відповідно, випаровується, а отримані випаровування охолоджуються, після чого надходять прямо в салон транспортного засобу. Що стосується фреону, то він надходить в початок циклу, в результаті чого процес повторюється заново.

Клімат-контроль: що за пристрій?

Щоб зрозуміти, як можуть відрізнятися кондиціонер від кліматичної системи, розберемо пристрій останньої. В клімат-контроль є одна важлива перевага - ця система дозволяє не тільки охолоджувати повітряний потік, а й нагрівати його. Крім того, такий пристрій відрізняється від кондера тим, що воно обладнується «мізками», тобто блоком управління. Блок управління аналізує дані, які надходять від різних контролерів і регуляторів, що знаходяться в салоні авто. По суті автолюбитель може самостійно вибрати необхідний температурний режим, який буде підтримуватися всередині авто, а блок буде регулювати температуру в відповідно до заданих параметрів.

У чому ж різниця між кондиціонером і клімат-контролем? Система кліматичного контролю в автомобілі дозволяє автоматично підлаштувати температурний режим для того, щоб забезпечити комфорт автолюбителю. Одним з важливих переваг такого пристрою є саме регулювання - система зможе самостійно оббирати потрібний режим відповідно до пори року. Адже клімат-контроль аналізує температуру не тільки всередині авто, а й на вулиці.

Схема роботи кліматичної системи контролю повітря

В результаті виходячи з отриманої інформації, вона автоматично регулює положення повітряних заслінок. Спочатку в мороз регулятор системи передає повітряний потік на скла транспортного засобу для того, щоб на них розтанув лід. Далі, здійснюється обігрів сидінь і ніг водія і пасажирів, після чого повітряний потік прямує в обличчя автомобілісту. Але необхідно відзначити, що подібної «розумної» системою обладнуються далеко не всі транспортні засоби, хоча багато автовиробників сьогодні пропонують автолюбителям самостійно регулювати обігрів. Тобто тут все полягає в фінансових можливостях покупця автомобіля.

Управління клімат-контролем

Щоб зрозуміти, що краще - клімат-контроль або кондиціонер - розберемося в питанні управління цими системами, почнемо з кондера. Керувати таким пристроєм не так складно, впоратися з таким завданням зможе практично будь-який автолюбитель, оскільки всі настройки задаються вручну. Сама панель управління досить проста - на ній розташовується клавіша регулювання компресорного пристрою, регулятор температурного режиму з заслінками. Також на панелі розташовується перемикач обертів вентилятора разом з регулятором розподілу повітряного потоку в салоні (автор відео - L0RlC).

Недоліком такого пристрою є необхідність моніторингу панелі приладів і регулювання параметрів, що буває проблематично зробити під час руху. Самих типів кондерів буває кілька, в цьому випадку вони діляться між собою за типом управління. Воно може здійснюватися як за допомогою кнопок і важелів, так на рідкокристалічному дисплеї.

Що стосується управління клімат-контролем, то для виставлення необхідної температур водієві потрібно лише вибрати відповідний параметр на дисплеї. Решта дії блок управління виконає за водія. Кращий ефект від охолодження або обігріву буде досягнутий в результаті настройки системи на роботу в режимі рециркуляції. Більш докладно про принцип роботи і управлінні системою читайте.

Що вибрати: клімат-контроль або кондиціонер?

У чому полягають суттєві відмінності цих двох систем? Зрозуміло, єдине, але принципова відмінність - це наявність блоку управління у випадку з кліматичною установкою. Як сказано раніше, блок управління зробить все за водія сам. Тобто завдяки його використанню водій не буде відволікатися від дороги і виставляти необхідні параметри. Звичайно ж, автомобілі, обладнані системою клімат-контролю завжди стоять на порядок вище, на відміну від авто з кондером.

Тим більше, що останні можуть бути і 90-х років випуску, в той час як машини з клімат-контролем стали з'являтися у продажу значно пізніше. Що стосується переробки одного пристрою на інший, то заміна кондиціонера на клімат-контроль сьогодні - досить поширена практика серед наших автомобілістів. Переробляти кондер в клімат-контроль - не так легко, але в кінцевому рахунку водій отримує більш комфортну для експлуатації установку.

Вибачте, в даний час немає доступних опитувань.

Відео «Як замість кондера встановити клімат-контроль?»

Як своїми руками здійснюється заміна автомобільного кондиціонера на систему клімат-контролю - дивіться на відео нижче (автор ролика - Максим Коваленко).

Кондиціонер: користь чи шкода?
Як працює кондиціонер?
Клімат-контроль: що за пристрій?
Відео «Як замість кондера встановити клімат-контроль?
Кондиціонер: користь чи шкода?
Як працює кондиціонер?
Клімат-контроль: що за пристрій?
У чому ж різниця між кондиціонером і клімат-контролем?
Що вибрати: клімат-контроль або кондиціонер?
У чому полягають суттєві відмінності цих двох систем?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов