Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Круговий рух - правила проїзду перехресть з круговим рухом

  1. Що таке перехрестя з круговим рухом?
  2. Знак кругового руху і супутні знаки
  3. Як правильно проїжджати круговий рух?
  4. Вибір смуги при в'їзді на кільце
  5. Переїзд кругового перехрестя
  6. Виїзд зі смуги кругового руху
  7. виникаючі складності
  8. При двухполосном русі
  9. При трисмуговий рух
  10. Штраф за порушення ПДР на круговому русі
  11. Як правильно проїхати круговий рух - відео
  12. Питання від чайників
  13. ПДР (круговий рух) - хто головний?
  14. Який поворотник включати при в'їзді на кільце?

Наша сеть партнеров Banwar

Проїзд перехресть, як правило, викликає питання у більшості водіїв, а перетин доріг з круговим рухом вважається в середовищі автомобілістів найскладнішим. Часом здається, що тільки навчальні автомобілі правильно рухаються по кільцю, так як поруч з майбутнім водієм сидить інструктор, який контролює всі дії.

Рух по колу є практично в кожному місті, а восени 2017 року зміни в області законодавства торкнулися і його. Далеко не всі автолюбителі встигли ознайомитися з нововведеннями, тому число аварійних ситуацій на дорогах зростає. Обговоримо, як правильно проїжджати круговий рух і який штраф чекає автомобілістів, які нехтують ПДР.

Що таке перехрестя з круговим рухом?

Ділянка дороги, що має форму острова і знаходиться на перетині, розгалуженні або примиканні доріг, називається перехрестям з круговим рухом. У народі його називають «коло» або «кільце». Особливістю кругового руху є те, що воно здійснюється виключно проти годинникової стрілки, в зворотному напрямку їздити по кільцю забороняється.

Знак кругового руху і супутні знаки

Багатьох водіїв цікавить питання - як зрозуміти, що наближаєшся саме до перехрестя з круговим рухом, а не до звичайного. Деякі думають, ніби головним є форма проїжджої частини - вона повинна представляти собою кільце. Однак насправді форма зовсім не грає вирішальної ролі, так як існує безліч перехресть з круговим рухом, які навіть віддалено і здалеку чи не нагадують коло. Єдиним і найважливішим ознакою, що дає автомобілістам зрозуміти, що перед ними круговий рух, є дорожній знак 4.3 «Круговий рух».

3 «Круговий рух»

Знак 4.3 «Круговий рух»

Важливо: якщо вид перехрестя нагадує кільце, але знак 4.3 відсутня, то перетин проїжджих частин вважається звичайним.

До листопада 2017 року були не можливі два варіанти:

  • коли встановлений тільки знак «Круговий рух» - пріоритет у транспортних засобів, що під'їжджають до кола;
  • якщо знак «Круговий рух» сусідить зі знаком 2.4 «Дати дорогу» або 2.5 «Рух без зупинки заборонено», то перевага у автомобілів, що рухаються по кільцю.

5 «Рух без зупинки заборонено», то перевага у автомобілів, що рухаються по кільцю

Важливо: з 8 листопада 2017 року діють зміни в Правилах дорожнього руху - оновлений пункт 13.11, який тепер інформує водіїв про наступне: при в'їзді на перехрестя з організованим на ньому круговим рухом (про це повинен свідчити знак 4.3) автолюбителю необхідно поступитися дорогу всім транспортним засобам , які рухаються по кільцю. Тобто пріоритет у машин, які їдуть по перехрестя з круговим рухом.

Як правильно проїжджати круговий рух?

Поява нових правил, що стосуються проїзду перехресть з круговим рухом, для багатьох водіїв стало несподіванкою, а хтось досі перебуває в невіданні і ризикує стати ініціатором або учасником аварії. Деякі водії, на жаль, роками не знають про те, що в правилах відбулися зміни, і їздять «по-старому», тим самим вносячи в дорожню обстановку хаос. На практиці виявляється, що досить невеликий відсоток автолюбителів насправді добре розуміє, яким чином потрібно діяти при наближенні до кругового руху. Розглянемо алгоритм, яким слід керуватися при проїзді кільця. Можна виділити три основні етапи:


  • В'їзд на круг;
  • Рух по кільцю;
  • З'їзд з перехрестя з круговим рухом.

Обговоримо кожен етап докладніше.

Вибір смуги при в'їзді на кільце

Більшість водіїв хвилює просте запитання: з якою смуги можна заїжджати на коло? Правила дорожнього руху (пункт 8.5) дають чітку відповідь - з будь-хто. Однак для власного комфорту і зручності інших учасників дорожнього руху варто визначитися - куди вам потрібно потрапити?

Уявімо ситуацію: кільце має дві або три смуги і кілька виїздів. Для автолюбителів можливі наступні варіанти:

  • Якщо ви збираєтеся повернути праворуч, то найкраще в'їжджати на коло з правої смуги, тоді можна буде уникнути перебудувань.
  • Якщо необхідно проїхати майже все кільце повністю, наприклад при повороті наліво або розвороті, то доцільно заїжджати на круговий рух з лівої смуги (або з центральної при наявності трьох смуг), так як лівий поворот здійснюється за правилами з крайнього лівого положення. Також смуги, що знаходяться ближче до центру кола, зазвичай більш вільні, значить, ваш автомобіль створить менше перешкод для інших.
  • Коли планується продовжити рух в прямому напрямку, як правило, раціональніше вибрати центральну смугу при заїзді на круг. Якщо смуг тільки дві, то слід діяти за обставинами, тобто дивитися, де вільніше.

Важливо: вищевказані варіанти є лише рекомендаціями, що полегшують водієві життя. Але за законом автомобіліст має повне право заїхати на круговий рух абсолютно з будь-смуги - незалежно від його подальших планів. Тільки важливо розуміти, що з'їзд на таке перехрестя повинен відбуватися на рівнозначну смугу, тобто відповідно ряду, який машина займала до кільця. Не можна, проїхавши по лівій смузі, при в'їзді на коло відразу зайняти праву, так як це призведе до створення аварійної ситуації.

Є ще один цікавий нюанс при в'їзді на коло - який покажчик повороту включати і чи потрібно це? Заїжджаючи на перехрестя з круговим рухом, водій робить правий поворот, отже, необхідно включити правий поворотник, причому неважливо, з якою смуги відбувається в'їзд.

Переїзд кругового перехрестя

Знак 4.3 «Круговий рух» вказує, що рух по кільцю здійснюється проти годинникової стрілки. Автолюбителям доступні дві траєкторії: або рух по колу, або виїзд з перехрестя. Якщо ви рухаєтеся по кільцю в межах займаної спочатку смуги, то покажчики повороту включати не потрібно. Будь-яке перестроювання між смугами слід позначити включенням відповідного поворотника. Також важливо розуміти, що при перестроюванні треба керуватися правилами дорожнього руху і надавати перевагу автомобілям, які рухаються попутно і не змінюють напрямки. За одночасного перестроювання пріоритет у того, хто праворуч.

Важливо: існує загальний принцип проїзду перехресть з круговим рухом - чим ближче з'їзд з кільця, тим правіше повинна бути смуга, яку займає водій. І навпаки - чим далі з'їзд з кола, тим лівіше смуга.

Виїзд зі смуги кругового руху

Зазвичай метою водіїв при проїзді кругових перехресть є щось з перерахованого: поворот направо, рух прямо, розворот, поворот наліво. Залежно від планів виникає необхідність покинути кільце в відповідний з'їзд.

Але якщо заїжджати на круговий рух можна з будь-якої смуги, то з'їжджати дозволяється виключно з правої. Якщо ви рухалися по іншій смузі, то, перш ніж перебудуватися на праву, потрібно пропустити всі автомобілі, що їдуть по ній. Абсолютно логічно, що виїзд з кругового перехрестя відбувається з включеним правим поворотником.

виникаючі складності

Перехрестя з організованим круговим рухом не такі численні, як звичайні, тому не всі водії добре орієнтуються в тому, як краще проїхати кільце. Обговоримо складності і нюанси, що виникають в залежності від кількості смуг на колі.

При двухполосном русі

Двухполюсное рух на кільці - найпростіший і прозорий варіант для автомобілістів. Якщо потрібно з'їхати з кола в перший з'їзд, то заїжджати на кільце потрібно з правої смуги, інакше ви створите перешкоди іншим машинам. При бажанні проїхати прямо, наліво або розвернутися, слід заїжджати на перехрестя з лівої смуги і рухатися по ній, причому не забудьте перебудуватися в праву смугу перед необхідним вам з'їздом з кола, так як виїзд можливий тільки з неї.

При трисмуговий рух

Якщо кругової перехрестя має три смуги, то при в'зде на нього найкраще вибрати ту, яка дозволить виїхати з кола без зайвих перебудувань. Однак варто розуміти - якщо при в'їзді на кільце ви займете ліву смугу, то для виїзду з кола, наприклад при повороті наліво, все одно доведеться два рази перебудуватися, щоб потрапити на праву смугу.

Штраф за порушення ПДР на круговому русі

Проїжджати круговий рух необхідно, керуючись правилами дорожнього руху. Зневагою ними може привести до наступних штрафних санкцій, розмір яких залежить від порушення:

  • Автолюбителю, який в'їхав на кільце, проігнорувавши заборонний світлофорний сигнал, загрожує штраф в 1000 рублів (частина 1 статті 12.12 КоАП РФ). Повторення подібної ситуації протягом одного року призведе або до грошового стягнення в 5000 рублів, або до конфіскації водійських прав на термін від чотирьох місяців до півроку (частина 3 статті 12.12 КоАП РФ).
  • Водій, який не надав пріоритет іншому транспортному засобу при перестроюванні з ряду в ряд, коли це було необхідно з правил дорожнього руху, може отримати попередження від співробітника ДІБДР або покарання у вигляді штрафу в 500 рублів (частина 3 статті 12.14). Якщо будуть порушені правила в'їзду на перехрестя, тобто транспортний засіб, наприклад, не надасть перевагу тим, хто вже рухається по кільцю, це призведе до грошового стягнення в 1000 рублів (частина 2 статті 12.13 КоАП РФ).
  • Автомобіліст, що не включає покажчики повороту перед перестроюванням, в'їздом на кільце або виїздом з нього, карається грошовим стягненням у сумі 500 рублів (частина 1 статті 12.14). В даному випадку можливо звільнитися простим попередженням, якщо не була створена загроза виникнення ДТП.

Важливо: рух по колу за годинниковою стрілкою, тобто назустріч транспортному потоку, прирівнюється до виїзду на зустрічну і тягне за собою штраф у розмірі 5000 рублів або позбавлення прав на термін від чотирьох до шести місяців (частина 4 статті 12.15 КоАП РФ). Якщо протягом 12 місяців з дня першого порушення водій знову виїде на зустрічну смугу, то з правами доведеться розлучитися на один рік (при фіксації на камеру водійського посвідчення не позбавлять, але грошове стягнення складе 5000 рублів).

Якщо вас хочуть позбавити прав за правопорушення, вчинене на круговому перехресті, то, швидше за все, вам не обійтися без допомоги досвідченого Автоюрист .

Як правильно проїхати круговий рух - відео

За статистикою, на кільцевих перехрестях відбувається величезна кількість ДТП. Це пов'язано з тим, що не всі автолюбителі стежать за змінами в законодавстві, отже, проїжджають коло невірно. Також багато банально забувають адекватно оцінювати дорожню обстановку і дивитися в дзеркала при перестроюванні в іншу смугу.

Найкраще правила проїзду кільцевих перехресть сприймаються, якщо побачити наочний приклад, тому водіям варто подивитися відео-уроки.

Питання від чайників

Складнощі з рухом по кільцю виникають у багатьох водіїв, особливо у новачків і тих, хто має великий стаж, але рідко цікавиться - чи актуальні його знання правил. Відповімо на найпоширеніші питання.

ПДР (круговий рух) - хто головний?

Якщо максимально спростити відповідь на це питання, то для чайників він буде звучати так: головний той, хто рухається по колу.

Цікаво, що зміни в законодавстві призвели до суперечок в водійському середовищі - деякі вважають, що група жартівників може скористатися новими правилами і їздити по кільцю режимі нон-стоп, не даючи можливості іншим автомобілям заїхати на круг. Фактично подібні дії не будуть порушувати.

Який поворотник включати при в'їзді на кільце?

В'їжджаючи на перехрестя з круговим рухом, водії, по суті, здійснюють поворот направо, отже, необхідно включати правий покажчик повороту.

Таким чином, при проїзді кругових перехресть головне полягає в тому, що перевага у тих транспортних засобів, які рухаються по кільцю. Тобто при в'їзді на коло слід пропустити тих, хто за ним їде. Якщо круговий рух викликає у вас панічний жах, ви губитеся при вигляді дорожнього кільця, то в годину пік краще об'їжджати подібні перехрестя стороною і вибирати інші маршрути. Але зовсім уникати кругового руху не варто, так як впевненість приходить зазвичай з досвідом.

Відповідь на Ваше питання, можливо, знаходиться тут

Що таке перехрестя з круговим рухом?
Який поворотник включати при в'їзді на кільце?
Що таке перехрестя з круговим рухом?
Як правильно проїжджати круговий рух?
Однак для власного комфорту і зручності інших учасників дорожнього руху варто визначитися - куди вам потрібно потрапити?
Є ще один цікавий нюанс при в'їзді на коло - який покажчик повороту включати і чи потрібно це?
ПДР (круговий рух) - хто головний?
Який поворотник включати при в'їзді на кільце?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов