Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Куди здати батарейки і чому їх не можна викидати разом із побутовим сміттям?

  1. Може, можна постояти в сторонці?
  2. Невже батарейки так небезпечні?
  3. Утилізація батарейок в недавньому минулому
  4. Що ми маємо на даний момент?

Наша сеть партнеров Banwar

У той час як пересічний європеєць вже давно знає про те, куди здати батарейки і чому це потрібно робити, для середньостатистичного росіянина це питання все ще залишається загадкою. Та що вже там, багато з нас взагалі не знають, що батарейки не простий сміття і що їх потрібно утилізувати! Якщо ви зацікавилися проблемою забруднення навколишнього середовища токсичними відходами, думаємо, ви готові внести свій вклад в збереження нашої планети. А для того щоб перша спроба здачі батарейок на переробку не відбило весь екологічний настрій, ми надамо невеликий лікнеп на цю тему.

А для того щоб перша спроба здачі батарейок на переробку не відбило весь екологічний настрій, ми надамо невеликий лікнеп на цю тему

Може, можна постояти в сторонці?

Ви коли-небудь відчували на собі негативний вплив розклалася батарейки? Ми - ні. Так чому не можна викидати батарейки? Може, весь цей галас навколо батарейок - справа радше добровільне, ніж обов'язкове? Здається, що саме такі роздуми і підбурюють добру частину росіян не діяти.

Звичайно, до шкідливих речовин з батарейок можна ставитися як до відходів, які ми зливаємо в річки, вихлопних газів, якими ми дихаємо, хімікатів, якими ми поливаємо рослини. Все це, на жаль, вже давно стало нормою, і людський організм виявився настільки живучим, що може функціонувати навіть в таких умовах. Ось тільки в ситуації з батарейками в смітті є одна важлива відмінність: це одна з небагатьох загроз, на яку активно може вплинути звичайна людина.

Простий громадянин має занадто мало ваги, коли справа стосується промислових масштабів, і вплинути на забруднення річок, повітря або продуктів великими компаніями ви особисто не в змозі. Так невже вам не хочеться скористатися цією рідкісною можливістю і внести реальний внесок у збереження навколишнього середовища, свого здоров'я і благополуччя своїх дітей?

Невже батарейки так небезпечні?

Якщо ви перейнялися промовою вище, то вам буде корисно дізнатися, як саме відпрацьовані батарейки забруднюють навколишнє середовище. Не хотілося б нагнітати, але в будь-якому населеному пункті саме внаслідок неписьменності населення в сфері утилізації хімічними сполуками з акумуляторів забруднені грунт, повітря, ґрунтові води і продукти, вирощені в цій місцевості, відповідно. Чому так виходить? Дивіться самі…

  • Людина не знає, куди подіти використану батарейку, і викидає її у відро для сміття разом з побутовими відходами. Але він такий не один: через незнання або через людській ліні разом із побутовим сміттям відправляються тонни відпрацьованих акумуляторів. Тільки в Москві за рік на звалищах накопичується близько 15 мільйонів батарейок, і це при тому, що тут досить багато активістів, які борються за збір, правильне зберігання і переробку батарейок.
  • На звалищі вся ця бомба уповільненої дії починає іржавіти, і захисна металева оболонка з часом руйнується під впливом корозії. Тепер небезпечні важкі метали від вас відділяє лише час. Цинк, марганець, кадмій, нікель, ртуть і луги, які ще недавно працювали на благо людства, виробляючи енергію, проникають в землю і воду, отруюючи їх. Звідти до вашого столу, а потім до нирок або печінки, де ці важкі метали осідають, шлях досить короткий.

цікаво

Підраховано, що 1 батарейка, що потрапила в побутове сміття, здатна забруднити близько 20 квадратних метрів ґрунту та 400 літрів води.

  • Коли сміття на звалищі спалюють, батарейки, нагріваючись, виділяють в атмосферу діоксини, тим самим заражаючи ще й повітря. Візьміть до уваги круговорот води в природі, і вийде, що з дощем діоксини потраплять і в грунт, і в грунтові води. При цьому, перебуваючи в повітрі, вони переміщаються на десятки кілометрів, заражаючи все більші території. Хоча, як ви вже зрозуміли, на 100% чистого грунту, води і повітря немає навіть на якомусь віддаленому хуторі.
  • Рослини, вирощені на забрудненій воді, і тварини, вирощені на забруднених рослинах, виявляються у вас на столі. Додатково до цього з повітря в організм потрапляють діоксини. Важкі метали осідають в органах, викликаючи проблеми з печінкою, нирками, нерідко - з роботою мозку і загальним самопочуттям.

До речі ...

Думаєте, що кип'ятіння позбавляє воду від усіх шкідливих речовин? На жаль, від важких металів так просто не позбутися.

Здається, утилізація використаних батарейок все ж варто того, щоб ретельно вивчити питання, тим більше, зараз у вас буде шанс порівняти переробку в недавньому минулому і на даний момент і зрозуміти, що внести свій внесок у збереження навколишнього середовища набагато простіше, ніж здається.

Утилізація батарейок в недавньому минулому

Напевно, зацікавившись темою сортування сміття і переробки, ви натикалися в мережі на менш свіжі статті, з яких можна винести тільки те, що в Росії з утилізацією батарейок все дуже і дуже погано. Не будемо брехати, все так і було: деякі люди навіть брали старі батарейки з собою в Європу, щоб там здати в пункти прийому. Погодьтеся, не самий простий і доступний шлях. Але, як то кажуть, «за відсутністю кращого» цей спосіб не здавався абсурдним.

  • Всі переробні підприємства, які могли правильно утилізувати старі батарейки, після розпаду Союзу залишилися в Казахстані і Україні, відповідно, на території Росії йшлося тільки про збір для безпечного зберігання в очікуванні експорту або появи переробної лінії на території країни.
  • Активістів на той момент було не так багато, а пропаганда збору батарейок велася тільки в великих містах, і то не дуже завзято. У підсумку зібрати партії, достатні для вивезення на переробку за кордон, вдавалося нечасто, і всі ці батарейки просто зберігалися в очікуванні свого часу.

Важливо!

Деякі шукали відповідь на питання, як утилізувати батарейки в домашніх умовах, але без спеціалізованого обладнання це не представляється можливим.

  • Навіть правильно мислячі люди з розумінням проблеми просто не знали, куди подіти старі батарейки: раніше їх повинні були приймати в місцевих ДЕЗ, ЖЕК і РЕУ, але навіть там на вас цілком могли подивитися здивованими очима. На початку двохтисячних кампанію зі збору проводила «Ікея», але потім її довелося згорнути через претензії Ростехнагляду.

цікаво

Оскільки через особливості розкладання акумулятори можна скидати у воду або спалювати, довгий час активісти збирали і зберігали батарейки прямо у себе вдома. Трохи пізніше великими екологічними організаціями були організовані спеціальні поховання.

З огляду на обставини на той момент, ідея скинути батарейки в спеціальний ящик в якомусь торговому центрі Німеччини під час подорожі вже не здається такою вже й абсурдною. Зате зараз справи з утилізацією йдуть зовсім інакше.

Що ми маємо на даний момент?

Вам невимовно пощастило, якщо ви зацікавилися утилізацією батарейок тільки зараз, адже тепер здати батарейки можна в кожному великому місті буквально за 5 хвилин, не оббиваючи пороги вічно відмовляють в сервісі пунктів прийому. Більше не треба вишукувати ДЕЗи і інші точки, а самі батарейки вже не просто зберігають, а саме переробляють. І все це відбувається не за кордоном, а у нас, в Челябінську.

До речі ...

«Ікея» недавно відновила збір батарейок та енергозберігаючих ламп, про що свідчить інформація на їхньому сайті. Бокси для збору без необхідності дізнаватися щось у персоналу - ідеальний варіант для тих, хто часто там буває!

У 2013 році компанія «МегаполісРесурс», що займається утилізацією різних відходів, запустила лінію з переробки батарейок, побутових і промислових, на лінії утилізації мікросхем. Власники заявляють, що ефективність переробки на їх лінії вище, ніж на деяких європейських утилізаційних заводах, а також «МегаполісРесурс» приймає партії не лише з усієї Росії, але і з ближнього і далекого зарубіжжя.

Буквально за пару років за допомогою запуску партнерської програми їм вдалося зробити збір і переробку батарейок по-справжньому доступними. Тепер у вас є шанс здати батарейки просто по дорозі на роботу: в партнерській програмі беруть участь такі великі фірми, як МТС, MegaMarket, «Ашан» і ще з десяток трохи менш іменитих компаній. Саме в їх філіях ви можете без праці здати старі батарейки абсолютно безкоштовно.

Важливо!

Не сподівайтеся отримати гроші за здачу батарейок: такої практики немає ніде, оскільки процес утилізації досить дорогий. Для юридичних осіб така послуга навіть буде платною! Більш того, якщо ви вирішите здати велику партію батарейок (від 10 кг) НЕ через партнерів, а безпосередньо «МегаполісРесурсу», то за їх переробку доведеться заплатити, неважливо, компанія ви або фізична особа.

Як здійснюється переробка? Акумулятори дроблять, відокремлюють залізо магнітною стрічкою, а потім за допомогою лужних реакцій виділяють солі цинку і марганцю, а також графіт. І це тільки здається, що це справа двох хвилин. Одна батарейка переробляється близько чотирьох днів! Звичайно, за один такий цикл переробляється близько 2 тонн акумуляторів, але ці 2 тонни для початку потрібно зібрати.

цікаво

Один з партнерів лінії, дизайн-завод «Флакон», нещодавно встановив на своїй території вендінговий апарат, в якому їжу і напої можна купити не за гроші, а за відслужили свій термін пальчикові батарейки.

Проблема полягає в тому, що переробка акумуляторів - процес складний, довгий і дорогий, а обсяг партій, які прибувають на завод, як і раніше занадто малий, щоб налагодити лінію. Через це акумулятори досі сортуються вручну, так як витрати на включення апарату автоматичного сортування будуть недоцільні. Більш того, переробкою такий процес поки що можна назвати тільки умовно: збути вдається тільки отримане з батарейок залізо, обсяги ж вироблення інших речовин недостатні, щоб зацікавити оптового покупця.

Виходить, що для більш ефективної роботи єдиною в країні переробної лінії необхідно забезпечити її матеріалом для переробки. А це означає, що просунення країни в даній сфері залежить безпосередньо від кожного з нас.

Може, можна постояти в сторонці?
Невже батарейки так небезпечні?
Може, можна постояти в сторонці?
Ви коли-небудь відчували на собі негативний вплив розклалася батарейки?
Так чому не можна викидати батарейки?
Може, весь цей галас навколо батарейок - справа радше добровільне, ніж обов'язкове?
Так невже вам не хочеться скористатися цією рідкісною можливістю і внести реальний внесок у збереження навколишнього середовища, свого здоров'я і благополуччя своїх дітей?
Невже батарейки так небезпечні?
Чому так виходить?
Думаєте, що кип'ятіння позбавляє воду від усіх шкідливих речовин?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов