Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Куля в гладкому стовбурі

Наша сеть партнеров Banwar

Вже довгий час російські мисливці використовують на полюванні по великому звірі гладкоствольну зброю. Вчора напрацьований величезний досвід (як негативний, так і позитивний) в застосуванні до нього різних за конструкцією куль. Вже довгий час російські мисливці використовують на полюванні по великому звірі гладкоствольну зброю

Чудовий зупиняє ефект сучасних експансивних куль можна побачити у всій красі на демонстраційному кубику балістичного пластиліну.

Відразу необхідно зазначити, що для відстрілу великих копитних (лось, олень, великий кабан) використовується зброя 12-го і 16-го калібрів як найбільш підходяще по вбивчості. Мисливські рушниці, незважаючи на їх машинне виробництво, залишаються індивідуальними за деякими своїми параметрами.

Досить сказати, що допуск на діаметр каналу ствола становить ± 0,2 мм, а номінальні діаметри каналів стовбурів виробництва наших підприємств різняться між собою на 0,3 мм; таким чином, можлива різниця діаметрів складе 0,5 мм. Куля одного і того ж калібру може цілком відповідати одному рушниці і не підходити іншому. При цьому неодмінною умовою правильного спорядження патрона будь кулею буде відповідність її діаметра каналу ствола.

Що відрізняє рушницю для кульової стрільби від інших? В першу чергу це все ж одностволка. Двоствольні рушниці практично завжди мають середню точку влучення (СТП) стовбурів, не збігається один з одним навіть на якій-небудь одній дистанції. Теоретично поєднання СТП робиться на дистанції 35 м, але стосовно до стрілянини кулею це поєднання вельми умовно. Тому покладати на таку зброю переважну стрілянину кулею не варто.

Тому покладати на таку зброю переважну стрілянину кулею не варто

КУДИ ДИВИТИСЯ? Сьогодні мода на спеціалізовані приціли досягла небувалих висот. Чи потрібні вони на гладкоствольних рушницях? Мабуть, єдино зручними і, до речі, найбільш затребуваними для них є коллиматорние приціли. Класична «оптика» на рушничних дальностях просто абсурдна.

Визначальним на полюванні завжди буває перший постріл, наступні можуть бути сильно ускладнені через швидке переміщення звіра. Самозарядні моделі знижують відчувається віддачу. Не слід забувати, що «помповики» іноді підклинює з патронами навіть середньої якості, не кажучи вже про поганих, що уповільнює темп стрільби, оскільки при перезарядці доводиться докладати великих зусиль.

Часто це проявляється в помпова зброя із замиканням каналу стовбура клином і з використанням при цьому патронів з бистрогорящего пороху. Набагато надійніше в цих умовах буде функціонувати «помповик» з роторним механізмом запирання каналу ствола (Winchester 1 300, Benelli Nova).

Багато іноземних рушниці «не люблять» вітчизняні капсулі-воспламенители (КВ-22, КВ-21, КВ-209, «Жевело»). Це необхідно враховувати при самостійному спорядженні кульових патронів. Виняток, мабуть, становить зброя компанії Browning.

«Помповиків» набагато краще полуавтомата подає самостійно споряджені патрони, хоча напівавтомат «Сайга-12» надійно функціонує на таких боєприпасах навіть при наявності окремого магазину. Принципово газоотводние напівавтомати є найбільш надійною схемою для кульової стрільби.

Як показує практика кульової стрільби, напівавтомат, наприклад Benelli, краще купувати в варіанті Combo, щоб забезпечити необхідну точність пострілу. «Інерціонка» хороша в плані технічної простоти і легкості догляду. При стрільбі підкаліберними кулями і при використанні в патроні бистрогорящего порохів, коли температура повітря -20 ° С і нижче, можливі затримки.

Автоматика може давати збій через те, що буферна пружина затвора недостатньо завантажена. Надійність роботи автоматики інерційного напівавтомата залежить від трьох моментів: маси снаряда, його початкової швидкості і імпульсу віддачі. Тому варто відповідальніше підійти до застосування інерційних рушниць для кульової стрільби на небезпечних полюваннях в зимовий час.

Тому варто відповідальніше підійти до застосування інерційних рушниць для кульової стрільби на небезпечних полюваннях в зимовий час

Для стрільби в зимовий період необхідно з особливою увагою вибирати патрони. Порох вельми вибагливий до низьких температур.

Дулове звуження можна мати змінне, оскільки різні конструкції куль показують оптимальний результат з певним звуженням. Це може бути циліндр, 0,25, получок, 0,75 або навіть повний чок. Оптимальним рішенням представляється наявність постійного звуження «покращений циліндр». Довжина стовбура у кульового рушниці традиційно робиться укороченою. Стовбур 610-660 мм оптимальний. Калібр рушниці краще 12х76 мм.

З метою безпеки в рушницях з підствольним трубчастим магазином при спорядженні патронів не використовуються кулі з гострою формою головної частини, яка виступає з гільзи.

Звичайно, ідеальною зброєю для кульової стрільби було б зброю 12-го калібру з повністю нарізним стволом (Fully rifled barrel) в поєднанні з кулями Remington Copper Solid, Federal Sabot Slug, Winchester Partition Gold, Winchester Hi-Impact .50 Sabot Slug. Всі ці подкалиберние кулі споряджені в пластиковий контейнер-обтюратор. У Росії іноді можна зустріти подібний стовбур в комплектації Combo для напівавтомата Winchester Super X3.

У Росії іноді можна зустріти подібний стовбур в комплектації Combo для напівавтомата Winchester Super X3

Куля з найпотужнішим вражаючою дією. При попаданні в тіло тварини діаметр передньої частини кулі миттєво збільшується з 18,5 мм до 36-38 мм.

Необхідно нагадати ще про одну особливість гладкоствольної зброї, призначеного для кульової стрільби. З урахуванням висоти посадкового місця і висоти різних прицільних пристосувань (прицілу і кронштейна) виходить дуже висока оптична лінія прицілу над стволом, внаслідок чого потрібно інше утримання зброї у порівнянні зі звичайним гладкоствольною рушницею. Для нейтралізації цього недоліку практично всі виробники кульової зброї виготовляють ложу з високою щокою і гребенем.

Напівавтомати і «помповики», призначені для зверових полювань, повинні мати в своїй конструкції відсікач магазина або інерційний елемент, що дозволяють здійснити швидку заміну патрона в патроннику в разі осічки.

Дистанція впевненою стрільби здебільшого куль рідко перевищує 50 м. Але зараз є кулі, конструкція яких дозволяє відстрілювати лося і кабана до 80 м. При стрільбі на таку дистанцію в конструкції кулі необхідно поєднати два найважливіших параметри: точність і убивчість.

Необхідно розуміти, що кожен конструктор, який створив кулю, як правило, добивався гарних результатів тільки при дотриманні певних умов. Простий мисливець, бажаючи повторити їх, повинен вирішити ряд питань з підбором комплектуючих кульового патрона. Конструктори сучасних куль для гладкоствола взаємодіють з патронними заводами, тому найбільш вдалі за конструкцією і балістики кулі можна зустріти в боєприпасах промислового виробництва.

НАСАДКА «ПАРАДОКС»

Зброя з «парадоксом» завжди викликало неоднозначну реакцію у мисливців. Одні вважають, що воно може бути переважно ручної роботи, інші використовують показники бою одностовбурних «парадоксів» серійного виробництва; хтось говорить про «парадокси» як про зброю для стрільби кулею на середні відстані до 100-150 м, хтось - лише на близькі, що не перевищують дистанції бою кулею гладкоствольних рушниць; одні впевнені, що час «парадоксів» пройшло, інші вважають, що цей тип зброї забутий незаслужено і його треба відродити. Дати обгрунтовану відповідь на питання, чи потрібні «парадокси», непросто, особливо коли можна відстрілювати звірів з нарізної зброї.

Звичайно, в тундрі, степу, горах нарізну зброю нічим не заміниш. У лісовій же зоні найбільш часто доводиться стріляти по копитних на дистанціях до 100 м. Напевно, саме на відстані до 100 м, на якому гладкоствольну зброю працює вже ненадійно, а без нарізної ще можна обійтися, і варто застосовувати горезвісний «парадокс».

Стрілянина спеціальної кулею з гладкоствольної зброї з такою сверловкой має особливості. Хороший бій кулею залежить від ширини, глибини, кроку і форми нарізів, поступовості переходу від гладкої до нарізної частини ствола, від конструкції кулі і матеріалу, з якого вона виготовлена, а також від швидкості в момент входу кулі в нарізи. Проходячи по нарізу після гладкої частини, куля отримує при вильоті зі стовбура обертальний рух.

При стрільбі з «парадоксу» виникає ряд негативних явищ - наприклад, великі перевантаження в дуловій частині стовбура при врізання кулі в нарізи. У зв'язку з цим, застосовуючи свинцеву кулю, слід користуватися помірними зарядами, що дають порівняно невелику початкову швидкість, інакше станеться вибух кулі з нарізів, а значить, і втрата точності бою.

У зв'язку з цим, застосовуючи свинцеву кулю, слід користуватися помірними зарядами, що дають порівняно невелику початкову швидкість, інакше станеться вибух кулі з нарізів, а значить, і втрата точності бою

Куля з найпотужнішим вражаючою дією. При попаданні в тіло тварини діаметр передньої частини кулі миттєво збільшується з 18,5 мм до 36-38 мм. Куля з найпотужнішим вражаючою дією. При попаданні в тіло тварини діаметр передньої частини кулі миттєво збільшується з 18,5 мм до 36-38 мм. Куля з найпотужнішим вражаючою дією. При попаданні в тіло тварини діаметр передньої частини кулі миттєво збільшується з 18,5 мм до 36-38 мм. Куля з найпотужнішим вражаючою дією. При попаданні в тіло тварини діаметр передньої частини кулі миттєво збільшується з 18,5 мм до 36-38 мм.

При стрільбі бездимними пороху важка свинцева куля при підході до нарізної чоку може мати швидкість в межах 400-430 м / с і володіти в цей момент суттєвою енергією. Експерименти показали, що, для того щоб куля в чоке «парадокс» при сучасних початкових швидкостях отримала обертальний рух, необхідне для стабілізації в польоті, потрібно мати нарізку невеликої крутизни і довжиною не менше 10-12 см.

Щось подібне колись реалізувала в насадці «Снайпер» компанія «Катіон» (США). Насадка була зроблена з нержавіючої сталі, мала 8 нарізів; нарізка була права, один оборот на 889 мм; діаметр по полях 18,29 мм, по нарізу 18,54 мм. Насадка мала чотири різних види приєднувальних різьби найбільш поширених систем змінних чоков для іноземних рушниць. У Росії схожа за параметрами насадка «парадокс» з прогресивним кроком нарізки була створена на ТОЗ для рушниці МЦ21-12.

Насадки «парадокс» з прогресивною нарізкою випускають компанії Beretta і Benelli. Причому вони можуть мати шліци, але, як показує практика, на точність стрільби це не впливає. Можливо, це відбувається через те, що в вітчизняних насадках відсутня невелика конусность внутрішнього профілю, яка часто зустрічається в імпортних зразках. Сход тіла кулі повинен бути одноразовий з усіх нарізів. Якщо цього не відбувається (через наявність шліцов), куля отримує імпульс, який її веде з траєкторії. Різьба посадочного місця в стовбурі перед установкою насадки «парадокс» повинна бути добре змазана, в іншому випадку можуть виникнути проблеми зі зняттям насадки після стрілянини.

Для результативної стрільби з «парадоксу» на дистанцію до 100 м необхідно використовувати спеціальні кулі, такі як «Куля Іванова», «Грізлі-35», «Грізлі-40» для 12-го калібру. Досвід застосування зброї з «парадоксом» демонструє можливість впевненого відстрілу лося, кабана та середнього за розмірами ведмедя до дистанції 100-120 м.

При самостійному спорядженні патронів можна взяти прогресивний порох «Сунар-42» (особливо в поєднанні з кулею «Грізлі-40») або одноосновної порох «Сокіл». З куль, призначених для стрільби з гладкого ствола кращі результати при використанні насадки «парадокс» дають вітчизняні кулі ППЦ-Ст і ППЦ-Е і вже згадувані вище зарубіжні зразки Remington Copper Solid, Federal Sabot Slug.

З куль, призначених для стрільби з гладкого ствола кращі результати при використанні насадки «парадокс» дають вітчизняні кулі ППЦ-Ст і ППЦ-Е і вже згадувані вище зарубіжні зразки Remington Copper Solid, Federal Sabot Slug

«Парадоксально» ВИСНОВКИ. 1. При стрільбі на 35-50 метрів «парадокс» не потрібен. 2. Перевага «парадоксу» проявляється на дальностях від 50 до 100 м, але необхідна куля, енергії якої буде достатньо для надійної поразки крупного звіра. 3. На дальностях стрільби від 50 до 100 м потрібні прицільні пристосування. 4. Для впевненої стрільби з «парадоксу» необхідна хороша практика. 5. Сама насадка «парадокс» не панацея, тому пристрелять зброю в умовах майбутнього полювання необхідно кожному.

Виготовлення машинним способом якісних стовбурів «парадокс» доводить, що сверловка такої системи перспективна, особливо в одностовбурних рушниці. Два стовбура з нарізкою ускладнюють виробництво через труднощі суміщення середніх точок попадання і роблять його невигідним або (при перепайку стовбурів) надмірно дорогим. Вбивчості 12-го калібру, особливо при високих швидкостях кулі і хороших значеннях по купчастості, вистачає практично для всіх наших полювань.

Далі буде.

Володимир Синцов 17 грудня 2013 00:00

Що відрізняє рушницю для кульової стрільби від інших?
КУДИ ДИВИТИСЯ?
Чи потрібні вони на гладкоствольних рушницях?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов