Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Квантові комп'ютери і кінець безпеки

  1. У чому сіль
  2. У чому труднощі
  3. Кроки до мети
  4. квантова криптографія
  5. Ідеальний захист?

Наша сеть партнеров Banwar

Квантові обчислення і квантова зв'язок - самі ці поняття були винайдені буквально 30 років тому, і перші роботи вчених навіть не брали в наукові журнали: говорили, що фантастика, а не наука. Сьогодні ж квантові системи не тільки існують, але і продаються за гроші, створюючи і вирішуючи нові проблеми безпеки, в основному в сфері криптографії. Квантові обчислення і квантова зв'язок - самі ці поняття були винайдені буквально 30 років тому, і перші роботи вчених навіть не брали в наукові журнали: говорили, що фантастика, а не наука

Ми живемо в світі радіохвиль і електромагнітних сигналів. Wi-Fi, GSM, супутникове ТБ і GPS, точний час і FM-тюнер - лише деякі з повсякденних технологій, в яких використовуються електромагнітні хвилі. Звичайно, в список потрібно включити і всі види комп'ютерів, від гігантських дата-центрів до смартфонів і ноутбуків. Одна з особливостей електромагнітних сигналів полягає в тому, що їх досить легко виміряти, тобто перехопити. Саме тому практично все вищеперелічене сьогодні забезпечено технологією шифрування , Що захищає інформацію від читання і зміни сторонніми. При цьому запасного каналу зв'язку зазвичай немає, і розробники криптосистем блискуче вирішили складну проблему - як домовитися про секретний ключі шифрування, коли весь процес переговорів можуть слухати сторонні? Саме рішення цієї проблеми лежить в основі всіх сучасних систем захисту, і саме йому імовірно покладуть край квантові комп'ютери. Чи врятує положення виникла заодно квантова криптографія?

У чому сіль

Назва квантових систем точно передає зміст - їх робота заснована на квантових ефектах, таких як суперпозиція і сплутування (зчеплення) мікрочастинок.

Квантовий комп'ютер непридатний для більшості повсякденних справ, зате здатний швидко вирішити математичні завдання, на яких заснована сучасна криптографія.

Принциповою відмінністю квантового комп'ютера від звичайного є те, що його операційна одиниця - кубіт (квантовий біт) може перебувати в стані невизначеності, або, якщо завгодно, в декількох станах одночасно. Звучить заплутано, ще складніше на практиці, але, як показали роки досліджень, це працює. Квантовий комп'ютер сильно відрізняється від класичного і навряд чи придатний для гри в «Тетріс», зате він незмірно швидше, ніж звичайно вирішує імовірнісні та оптимізаційні завдання. Серед речей, які можна радикально прискорити квантовими обчисленнями, - оптимізація маршрутів транспорту, секвенування ДНК, пророкування біржових котирувань і підбір криптографічних ключів. Правда, відповідь теж завжди буде імовірнісним, навіть вважати його з комп'ютера є складною проблемою, але, зробивши кілька досить швидких прогонів однієї і тієї ж задачі, можна прийти до одного-єдиного, правильної відповіді: в який нас випадку - ключу шифрування.

Правда, відповідь теж завжди буде імовірнісним, навіть вважати його з комп'ютера є складною проблемою, але, зробивши кілька досить швидких прогонів однієї і тієї ж задачі, можна прийти до одного-єдиного, правильної відповіді: в який нас випадку - ключу шифрування

Все кванти - в біленьких квадратику справа

Господині на замітку. Сучасні системи, наприклад лежать в основі SSL, HTTPS, VPN і т.п., зазвичай шифрують всі дані за допомогою секретного ключа і симетричного алгоритму. Ключ однаковий у відправника і одержувача (звідси назва симетричний), встановлюється на початку сесії за допомогою другої, асиметричною криптосистеми. Асиметричний алгоритм використовується тільки для передачі секретного ключа в силу своєї обчислювальної складності. Безпека асиметричною криптосистеми заснована на математичній складності вирішення тієї чи іншої задачі, наприклад розкладання на множники дуже великих цілих чисел (алгоритм RSA). Навіть просто перемножити два великих числа щодо занадто багато роботи, що вже говорити про перебір! Тобто мова йде про те, що шпигун може перехопити повідомлення, але на розшифровку піде нерозумно багато часу (від десятків до мільйонів років в залежності від довжини ключа). Як з'ясовується, квантові комп'ютери за допомогою алгоритму Шора приходять до необхідного стану, відповідному знайденому рішенням математичної задачі, істотно швидше - майже так само швидко, як звичайний комп'ютер проводить шифрування. Таким чином, незважаючи на необхідність кількох запусків і підтримку з боку класичних комп'ютерів, квантовий комп'ютер може за дуже короткий час підібрати числа для асиметричного алгоритму, що допоможе атакуючому витягти секретний ключ і далі спокійно розшифровувати основний обмін повідомленнями. Якісні симетричні алгоритми, наприклад AES, до речі, не мають особливостей, які хоча б теоретично приводили до таких небезпечних наслідків. Зокрема, квантовий комп'ютер, за наявними оцінками, може прискорити перебір ключів AES, але не радикально. Пошук 256-бітного ключа AES на квантовому комп'ютері еквівалентний пошуку 128-бітного ключа на звичайному - цілком терпимо, запас міцності залишається великим.

У чому труднощі

Квантовий комп'ютер, можливо, давно стояв би на столі кожного малолітнього хакера, який бажає читати листування однокласників в «ВКонтакте», але створення комп'ютера пов'язане з рядом чисто інженерних складнощів, які настільки великі, що деякі фахівці вважають створення «повноцінного» квантового комп'ютера нездійсненним завданням . Головна проблема полягає в тому, щоб підтримувати кубіти в стані заплутаності, оскільки будь-яка квантова система раз у раз норовить «звалитися» в класичну, позбавлену невизначеності. Тут не можна не згадати багатостраждального кота Шредінгера , Який все ж не може бути живий і мертвий одночасно, а в квантовому комп'ютері це дивний стан має підтримуватися достатній час для прогону завдання і вимірювання результатів. Зазвичай мова йде про наносекундах, в кращих системах - одиницях секунд. Складність завдання зростає з ростом числа кубітів. Для вирішення завдань по злому шифрів потрібен квантовий комп'ютер з 500-2000 кубітів (в залежності від розрядності ключа в криптоалгоритм), в той час як більшість існуючих систем оперують з одиницями кубітів (рекорд - 14 кубітів). Таким чином, злом вашого SSL-сертифіката на квантовому комп'ютері сьогодні ще неможливий, але, можливо, буде реальний вже через п'ять років.

Таким чином, злом вашого SSL-сертифіката на квантовому комп'ютері сьогодні ще неможливий, але, можливо, буде реальний вже через п'ять років

Головні популяризатори науки і багатостраждального кота Шредінгера - Пенні і Шелдон з «Теорії Великого вибуху»

Кроки до мети

На тлі вищеописаних складнощів, з якими стикаються майже всі розробники, дуже зухвало виглядають заяви фізиків компанії D-Wave, яка продає квантові комп'ютери з 512 кубіт. Багато фахівців заперечують, що у D-Wave вийшов «справжній» квантовий комп'ютер, оскільки він заснований на ефекті квантового відпалу, але важко сперечатися з грошима - першими клієнтами, заплатили до $ 10 млн за свій комп'ютер, стали гігант оборонної промисловості США Lockheed Martin і Google . Незважаючи на всі «але», комп'ютер вирішує певний клас задач оптимізації явно квантовими методами, тобто чесно виконує свою роботу. Він не пристосований для вирішення багатьох інших «квантових» завдань, що визнають і творці, але практичну користь вже приносить. Google планує вирішувати на комп'ютері завдання машинного навчання, а Lockheed Martin на ряді експериментів переконалися, що комп'ютер здатний знаходити помилки в програмному коді складних застосувань, керуючих винищувачами F-35. Правда (і це хороші новини для нас з вами), комп'ютер D-Wave погано пристосований для вищеописаних завдань по факторизации, тому не представляє особливої ​​загрози для сучасних криптоалгоритмів. Загроза лежить в іншій площині - працюючий квантовий комп'ютер стимулює великі компанії і держави більш активно вкладатися в розробки, прискорюючи появу інших видів квантових комп'ютерів, які здатні підбирати кріптоключа.

Загроза лежить в іншій площині - працюючий квантовий комп'ютер стимулює великі компанії і держави більш активно вкладатися в розробки, прискорюючи появу інших видів квантових комп'ютерів, які здатні підбирати кріптоключа

D-Wave Two - квантовий комп'ютер-отжігатель

квантова криптографія

Як не дивно, порятунок телекомунікацій від квантової загрози лежить в тій же сфері, де і сама загроза. Зв'язок, засновану на передачу поодиноких мікрочастинок, по ідеї неможливо прослуховувати, оскільки закони квантової фізики не дозволяють виміряти параметри мікрочастинки, що не спотворивши їх. Це явище, відоме як принцип спостерігача (і часто плутають з принципом невизначеності Гейзенберга), в теорії усуває основну проблему «класичної» зв'язку - можливість прослуховування. Спроба прослухати сигнал спотворює повідомлення.

Спроба прослухати сигнал спотворює повідомлення.

Тому значний відсоток перешкод на лінії означає, що вона прослуховується. Зрозуміло, хочеться не тільки дізнатися про те, що вас слухають, але і запобігти попаданню інформації в чужі руки. Тому квантові криптосистеми зазвичай використовують «квантову» лінію зв'язку для передачі одноразового ключа шифрування, який, в свою чергу, застосовується для шифровки повідомлення і трансляції по звичайній лінії зв'язку. Тобто квантова криптосистема розподілу ключів виконує рівно ту ж роль, що асиметричні криптоалгоритми, які збираються лягти під напором квантових обчислень. Так ось, в разі підозри на прослуховування потенційно перехоплений ключ просто не використовується, і передача важливих даних йде, тільки якщо квантова передача ключа пройшла успішно.

Так ось, в разі підозри на прослуховування потенційно перехоплений ключ просто не використовується, і передача важливих даних йде, тільки якщо квантова передача ключа пройшла успішно

Комерційна система Cerberis для квантового розподілу ключів

На відміну від квантових комп'ютерів, квантові криптосистеми вже давно не є лабораторної чимось особливим. Хоча перші наукові роботи на цю тему з'явилися теж на рубежі 70-80-х років ХХ століття, до практичного втілення справа дійшла швидше. Перші лабораторні тести пройшли в 1989 році, а вже в кінці 90-х функціонували комерційні системи квантової передачі ключів на відстань від 20 до 50 км. Такі компанії, як id Quantique і MagiQ Technologies, продають готові системи передачі кріптоключа за звичайним оптоволоконному кабелю. Ці системи досить прості для установки звичайним фахівцем з прокладання комп'ютерних мереж. Відповідно, крім різного роду військових і урядових організацій їх взяли на озброєння великі комерційні організації, банки і навіть FIFA.

Ідеальний захист?

Хоча в теорії квантові системи зв'язку не дозволяють приховано перехоплювати інформацію, практичні реалізації не можна назвати невразливими. По-перше, проблема перешкод і великої відстані не дозволяє передавати поодинокі фотони. Звичайно, їх число зводять до мінімуму, але, раз фотонів більше одного, з'являється теоретична можливість перехопити один фотон і вважати його стан, не чіпаючи інші. По-друге, приблизно стокілометровий ліміт відстані для роботи квантових систем різко звужує спектр використання технології. Навіть якщо користувачі готові розщедритися на прямий оптоволоконний канал між ними, географічно рознесені точки спілкуватися без «репитера», проміжної точки, не зможуть, а це очевидно вразливе місце для прослуховування і атаки «людина посередині» .

Квантові криптосистеми є невразливими тільки в недосяжних ідеальних умовах. Тому традиційні засоби захисту рано списувати з рахунків.

По-третє, хакери від науки виявили, що, «засліплюючи» фотодетектори потужним лазером, можна маніпулювати їх свідченнями, що дозволяє фальсифікувати дані в системах квантового розподілу ключів . Правда, ці уразливості відносяться до недоліків реалізації, а не концепції, вони цілком переборні в майбутньому. Але вже відбулися зломи лише демонструють, що квантові системи теж не є панацеєю і захист передачі даних, якщо і перейде з рук математиків в руки фізиків, залишиться гострою проблемою на багато років вперед. Ну і нарешті, маленька, але серйозна проблема - на відміну від наявних технологій, квантові системи ще довго залишаться нішевими і не будуть десятками встановлені в кожній квартирі, як це сьогодні йде з Wi-Fi, GSM та іншими. А значить, математиків рано списувати з рахунків - класичні криптосистеми, що працюють з будь-яким каналом зв'язку, залишаться затребуваними ще багато десятиліть. Просто для них доведеться підібрати математичні алгоритми, непосильні квантових комп'ютерів.

Чи врятує положення виникла заодно квантова криптографія?
Ідеальний захист?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов