Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Магнієвий анод для водонагрівача: для чого він потрібен і фото анода

  1. виникнення корозії
  2. вина виробників
  3. Як працює анод
  4. Чому магній?
  5. Корисні рекомендації

Наша сеть партнеров Banwar

Багато хто чув про магнієвий анод для водонагрівача, проте далеко не кожен знає, що це, і для чого він потрібен і який він на фото. Спробуємо розібратися більш детально, а також відповісти на кілька важливих і значимих питань. В принципі, завдання магнієвого анода полягає в тому, щоб боротися проти солі, поступаемой з води. Тим самим елемент запобігає настільки неприємний процес як корозія всередині бойлера.

виникнення корозії

Багато хто скаже, що ж водонагрівачі зараз виготовляють з нержавіючої сталі, звідки там взятися корозії. Це дійсно так, баки найчастіше роблять саме з цього матеріалу. Проте, два фактора, причому мінімум два, можуть звести нанівець всі теоретичні стійкості нержавіючої сталі до корозії при їх використанні в побутових приладах. Тобто в бойлерах в тому числі.

  1. Перш за все, харчова нержавіюча сталь - це далеко не високостійкий матеріал. У теорії вона може протистояти солоній і жорсткої воді, але тільки певний час. Кілька місяців, рік, але не більше. Якби бойлери виготовляли дійсно з високоякісної нержавіючої сталі, їх вартість була б недосяжною, і лише одиниці змогли б собі дозволити їх придбати. А так водонагрівач зараз - це доступний пристрій, що забезпечує подачу гарячої води майже в кожному будинку.
  2. Другий фактор - це відсутність цілісності конструкції бака водонагрівача. Як правило, бак складається з двох зварених між собою елементів. Під впливом температури місця зварювання часто змінюють свою структуру, колись нержавіюча сталь ці функції втрачає. Звідси і виникає корозія.

Не секрет, що поверхні забарвлюються спеціальними складами, які теж спрямовані на захист від корозії. Проте, назвати довговічними їх не можна. До того ж, всередині нагрівача середовище та температура постійно змінюється. Спочатку вона холодна, потім дуже гаряча. В результаті метал розширюється і звужується. Під впливом даного чинника захисні покриття розтягуються і руйнуються. Ніщо не вічне.

вина виробників

Багато хто чув про магнієвий анод для водонагрівача, проте далеко не кожен знає, що це, і для чого він потрібен і який він на фото

Фотографія магнієвого анода, безпосередньо у водонагрівачі

В принципі, справедливо буде звинуватити в слабкій корозійної стійкості нагрівачів саме виробників даних пристроїв. Як тільки утворюються мікротріщини в баку, процес стає незворотним. Починається інтенсивний процес окислення, оскільки взаємодія з киснем збільшилася.

У таблицях електрохімічних потенціалів чітко вказано, що буде відбуватися і як цього уникнути. Але виробники особливо на це уваги не звертають. Виробник через економію або банального нерозуміння хімії, застосовує різні метали при виробництві нагрівачів. Вони не витримують навантажень, і бойлери виходять з ладу.

Звинувачувати одних лише виробників теж не зовсім справедливо. Якість води залишає бажати найкращого, але ж саме її доводиться обробляти бойлеру.

Як працює анод

На хвилинку уявимо, що всередині бойлера анода немає На хвилинку уявимо, що всередині бойлера анода немає. В цьому випадку виникне гальванічна пара. Цей ефект вперше описали в далекому для нас вісімнадцятому столітті. Корпус буде грати роль захисника від корозії, в результаті чого незабаром почнеться його руйнування. А все тому, що електрохімічний потенціал корпусу нижче, ніж у використовуваних в конструкції матеріалів.

Якщо ж встановити анод, цей потенціал у нього буде менше, ніж у корпусу. Отже, окислювальний процес буде спрямований на нього.

Магнієвий анод, як правило, є частиною конструкції будь-якого бойлера. Якщо подивитися на новенький елемент, він буде мати не зовсім гладку поверхню на стрижні сірого кольору. Після експлуатації в бойлері на стрижні проявляться сліди від впливу корозії. Але найголовніше - сам бак залишиться цілим.

Чому магній?

Це питання задають дуже багато. Вся справа в електрохімічному потенціал. Він у магнію низький. Плюс до всього, матеріал досить доступний з фінансової точки зору, через що покласти на нього функція самопожертви досить вигідно і ефективно. Сіль не буде зникати при контакті з анодом, а просто відкладеться на його поверхні.

Отже, магнієвий анод для водонагрівача - це штир, на який наноситься сплав магнію товщиною 10-15 міліметрів, і службовець для захисту від корозії бойлера.

Корисні рекомендації

Водонагрівач в розрізі, види нагрівальні елементи бойлера і анод (по центру праворуч)

  1. Слідкуйте за станом бойлера, незалежно від того, як давно ви його купили. Звук шипіння при його роботі говорить про те, що ТЕН, тобто нагрівальний елемент, покрився накипом і потребує ремонту або заміні.
  2. Сольовий наліт. Як не крути, але наліт буде з'являтися в тій чи іншій мірі. Все залежить від якості води. Коли солей занадто багато, навіть найефективніший анод з ними може не впоратися.
  3. Періодично варто заглядати всередині водонагрівача і перевіряти ступінь зносу магнієвого анода. Приблизно через півроку після покупки подивіться перший раз, зафіксуйте, наскільки зношений анод. Якщо приблизно на 50 відсотків, через півроку обов'язково поміняйте його. Хоча навіть при зносі на половину, міняти вже буде не зайвим.
  4. Не заводьте свій бойлер в роботу, якщо на ньому не встановлено анод. У деяких випадках його можуть витягти, а новий не ставити, оскільки ніколи сходити в магазин або часу недостатньо вільного для ремонту. Тоді бойлер включають без анода. Цей елемент досить дешевий, знайти його не проблема. Це буде куди дешевше, ніж потім усувати наслідки роботи водонагрівача без анода.
  5. Не обов'язково викликати майстра, щоб витягнути і вставити новий магнієвий анод. Навички особливі не потрібні, як і спеціальний інструмент. Тут головне дотримуватися техніки безпеки. Всі вентилі води повинні бути закручені, а живлення від розетки відключено.
  6. Всі виробники рекомендують чистити від накипу бойлери щороку. Деякі роблять це ще частіше, що є цілком вірним рішенням. Активна експлуатація водонагрівачів призводить до утворення накипу, нальоту, який осідає на дні бака. Це погіршує роботу пристрою. Своєчасна очищення і перевірка стану магнієвого анода істотно продовжить термін служби нагрівача води і позбавить від зайвих фінансових витрат на його ремонт.


Як ви розумієте, роль магнієвого анода в будь-якому сучасному бойлері неймовірно велика. По суті, цей невеликий стрижень забезпечує подачу чистої води, продовжує термін служби самого водонагрівача і приносить себе в жертву на благо нам. Наше завдання - стежити за його станом і своєчасно міняти на новий анод. В результаті, навіть не найдорожчий бойлер може прослужити дуже багато років.

Чому магній?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов