Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Максимальний тиск в гладкоствольній рушницю

Наша сеть партнеров Banwar

Величина максимального тиску (Рмах) порохових газів у взаємозв'язку c початковою швидкістю снаряда визначають показники якості пострілу, для дробового осипу - різкість, рівномірність, сталість бою і купчастість в тій мірі, на скільки це може залежати від патрона. Від нього залежить термін служби і надійність при експлуатації рушниці.

Є два офіційних методу вимірювання Рмах:

  • пьезо - грунтується на п'єзоелектричного ефекту. При стисненні деяких кристалів на їх бічних поверхнях виникає різниця потенціалів, пропорційна зусиллю стиснення. Ним користуються виробники патронів і зброї в більшості країн;
  • крешерний метод - по деформації мідного циліндра, для зброї виготовленого в СРСР і РФ застосовується до цієї пори випробувальні патрони з тиском певних крешерним методом.
  • Використовується так само метод вимірювання тиску в стовбурі тензо датчиком, який реагує на зміну розмірів стовбура під дією тиску порохових газів. Це метод дозволяє вимірювати тиск без свердління спеціального отвору в патроні, як це передбачено при випробуванні в балістичної стовбурі. Тензодатчик може бути встановлений на будь-яка рушниця. Тензодатчик по точності вимірювань не поступається пьезо.

Промисловістю випускається комплекти обладнання з тензодатчиком, що дозволяють на основі будь-якого рушниці в поєднанні з хронографами створити мобільний балістичний вимірювальний комплекс.

Промисловістю випускається комплекти обладнання з тензодатчиком, що дозволяють на основі будь-якого рушниці в поєднанні з хронографами створити мобільний балістичний вимірювальний комплекс

Фотоматеріал надано автором



Фотоматеріал надано автором



Фотоматеріал надано автором



Фотоматеріал надано автором

Крешений метод фіксує тільки величину Рмах, в той час як пьезо- і тензодатчики дозволяють вимірювати тиск на всьому протязі стовбура.

ПМК і ГОСТ передбачають різні величини Рмах в залежності від способу вимірювання.

Це вносить деяку плутанину, виробники патронів при їх маркуванні вказують Рмах по пьезо методу вимірювання.
Для НЕ магнум рушниць 12 калібру середнє максимальне експуатаціонное тиск виміряний крешерним методом 60МПа відповідає 74 МПа якщо тиск вимірюється пьезо або тензо датчиком. Для магнум рушниць 90 МПа (креш) або 104 МПа (пьезо).

Ті країни, які є членами ПМК - Постійної Міжнародної Комісії з випробування ручної вогнепальної зброї Брюссельської Конвенції, мають однакові умови випробування мисливської зброї. Відповідно до рішення ПМК випробувальні патрони повинні мати середню максимальний тиск порохових газів на 30% більше середнього максимального тиску порохових газів експлуатаційних патронів.

Рмах вимірюється датчиком, встановленим на відстані 25-30 мм від казенного зрізу.

З 1984 р в СРСР змінені умови перевірки на міцність гладкоствольних рушниць, згідно ГОСТ 23746-79 «Зброя спортивна та мисливська. Параметричні ряди калібрів зброї і патронів до нього ».

Рушниці, призначені для стрільби патронами з середнім значенням максимального тиску порохових газів в каналі ствола, що не перевищує 65 МПа (калібри 10 і 12), 68 МПа (калібр 16) і 72 МПа (калібри 20, 28 і 32), піддають випробуванням патронами, мають середнє значення максимального тиску порохових газів для 10-го і 12-го калібрів - 84,5 МПа, для 16-го - 68 МПа 918, для 20, 28-го і 32-го калібрів - 68 МПа 969 кгс / см2, на стовбури і коробку рушниці наносять клеймо - букву П в колі - (П)

Якщо ж зброю виготовляється для стрільби патронами збільшеної потужності із середнім значенням максимального тиску порохових газів, рівним 90 МПа, все рушниці з довжиною патронника 76 і 89 мм, то для його випробування застосовують патрони із середнім значенням максимального тиску порохових газів, рівним 120 МПа. У цьому випадку на стовбури і коробку рушниці наносять клеймо, що складається з букви П в подвійному колі - О)

Крім того, при вищеописаних випробуваннях на міцність зброї роблять ще один додатковий постріл другим патроном із середнім значенням проміжного тиску порохових газів в 162 мм від казенного зрізу стовбура не менше 50 МПа.
С.М. Шейнін пише, що для забезпечення вимог ПМК виникли труднощі зі створення випробувального патрона для другого пострілу тому радянська промисловість не випускала порохів такої міри прогресивності дозволяють отримати такі високі тиску в перерізі 162 мм. Патрони вдалося створити на основі пороху Барс.

Деякі виробники відчувають свої рушниці тиском, що перевищує вимоги ПМК. Так Фабарм відчуває тиском 1630 бар, а Браунінг 1 730 бар. Метод вимірювання тиску пьезо. Інформація про величину випробувального тиску наноситься на стовбури і ствольну коробку.

Вимоги ПМК і ГОСТ стосуються патронів, поширюються тільки на патрони випускаються промисловістю.

Сучасні гладкоствольні рушниці мають значний запас міцності.

Головний конструктор Іжевського механічного заводу Н. Л. Изметинского повідомляв про випробування рушниць ІЖ-54 12 калібру і ІЖ- 58 16 калібру. Стріляли патронами, в яких поступово збільшували вагу заряду пороху Сокіл до 6г. Вага снаряда дробу при цьому залишався незмінним 35 г в 12 калібрі і 30 г в шістнадцятому. Після чого ніяких пошкоджень і змін в рушницях виявлено не було. Тільки при збільшенні ваги порохового заряду Сокіл до 7 г при вазі дробу 35 г в обох стовбурах ІЖ-54 були зафіксовані роздуття. Тиск при цьому було вище 2000 бар, тобто більш ніж в три рази перевищувало тиск нормального патрона.

Однак з цього не слід робити висновок про можливість застосування таких наважок при спорядженні патронів для полювання.

Без спеціального обладнання, балістичного стовбура визначити максимальний тиск неможливо. Рмах вище норми, коли поддуло капсуль або вирвало трубку з донця гільзи або взагалі не відкривається рушницю.

За віддачею можна судити про величину максимального тиску.

Енергія віддачі знаходиться в складній залежності від величини Рмах. Можливий варіант, що тій же вазі снаряда і при тій же початковій швидкості, але при більш високому Рмах, енергія віддачі зменшиться. А при перевищенні вага снаряда і ваги заряду бистрогорящего спортивного пороху може призвести до пошкодження рушниці, при цьому на величину енергії віддачі це ніяк не відіб'ється.

Якщо допустити, що в період зростання тиску поверхню горіння пороху постійна, то Рмах змінюється:

  • більш ніж пропорційно квадрату ваги заряду пороху;
  • пропорційно квадрату швидкості горіння, сили пороху;
  • прямо пропорційно вазі снаряда;
  • обернено пропорційно прогресивності горіння пороху;
  • збільшується зі збільшенням щільності заряджання.

Тиск досягає свого максимуму в патроннику, на відстані 30 - 60 мм від казенного зрізу.

Тиск досягає свого максимуму в патроннику, на відстані 30 - 60 мм від казенного зрізу

фото: fotolia.com

У нарізна стрілецьку зброю і ствольної артилерії величина Рмах патрона, пострілу обмежується і підганяється під величину Р мах зброї. У гладкоствольній патроні, крім експлуатаційного тиску рушниці доводиться враховувати те, що від Рмах прямо пропорційно залежить ступінь деформації свинцевого дробу. Що є основним фактором, що впливає на швидкість удару і показники якості осипи.

60 - 65 МПа (600 -650 бар) оптимальне Рмах, що забезпечує прийнятну ступінь деформації свинцевою промислової твердої дробу ЛОТ, ЛСТ, ШОТ.

При використанні плакованої нікелем або міддю свинцевого дробу Рмах може бути вище 65 МПа.

При спорядженні з нестисливими буферними складами типу крохмаль і зі сталевим дробом Рмах не повинно перевищити середнє максимальне експлуатаційне тиск рушниці. Слід звернути увагу, що при застосуванні крохмалю, при інших рівних, Рмах збільшується до 12 МПа (120 бар).

Розглядаючи вплив Рмах на початкову швидкість снаряда слід зазначити, чтоначальная швидкість снаряда пропорційна кореню квадратному від інтеграла тиску по довжині стовбура, він же площа під кривою тиску на графіку зміни тиску і віссю абсцис від моменту початку руху до вильоту снаряда із стовбура.

Величина інтеграла в основному визначає вага заряду пороху і його властивості.

Змінюючи такі характеристики умов заряджання, як щільність заряджання, потужність капсуля, тип обтюрирующие елемента, при незмінному вазі заряду пороху, змінюється величина Рмах, форма кривої зміни тиску по довжині стовбура і місце піку в стовбурі. Але при цьому площа під кривою (інтеграл) змінюється незначно.

Так протоколом відстрілу патрона Главпатрон на балістичному вимірювальному комплексі Тульського патронного заводу зафіксовано, що збільшення Рмах з 562 до 662 бар збільшує початкову швидкість з 408,4 до 416,8 м / с.

Залежність збільшення початкової швидкості від збільшення Рмах нелінійна, залежить від рівня тиску типу пороху і з збільшення приросту Рмах зменшується.

Залежність збільшення початкової швидкості від збільшення Рмах нелінійна, залежить від рівня тиску типу пороху і з збільшення приросту Рмах зменшується

Фотоматеріал надано автором

Виробники патронів намагаються підтримувати нижній рівень Рмах приблизно 60МПа (600 бар). Це пов'язано з особливостями горіння нітроцелюлозних порохів.

При зменшенні тиску в стовбурі нижче допустимого, величина якого залежить від характеристик пороху, відбуватиметься перехід в аномальний режим горіння. Цей режим характерний тим, що порох згоряє не повністю. У продуктах горіння з'являються оксиди азоту, які є проміжними продуктами горіння, при цьому виділення теплової енергії зменшується в два рази.

При значному зменшенні тиску нітроцелюлозні пороху припиняють горіння.

Промисловістю випускаються патрони в 70 мм гільзі, з тиском перевищує середнє максимальне експлуатаційне 74 бар пьезо для рушниць з довжиною патронника 70 мм. Про що робиться спеціальна попереджувальний напис на кожному патроні.

Згідно ГОСТ Р 50530 2010 патрони підвищеної потужність повинні для гладкоствольної зброї повинні мати відмінну маркування, що дозволяє їх ідентифікувати. дана маркування повинно бути нанесена одним із таких способів.

  • забарвлення донної частини гільзи в чорний колір;
  • напис на корпусі гільзи «Max. 1050 bar »
  • напис на корпусі гільзи «For a weapon proofed by 1320 bar».

А на упаковці для патронів підвищеної потужності повинна бути нанесено маркування, ясно вказує на те, що цими патронами можна стріляти тільки зі зброї, що пройшов спеціальне підвищене випробування. Приклад - «Тільки для зброї випробуваного тиском 1320бар».

Михайло Багдашкіно 18 липня 2013 00:00

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов