Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Мишка комп'ютерна - ремонт своїми руками

  1. Як розібрати комп'ютерну мишку
  2. Ремонт бездротової мишки
  3. Як в провідний мишці відремонтувати перетершійся провід
  4. Як відремонтувати перетершійся провід мишки пайкою
  5. Як відремонтувати перетершійся провід мишки скруткой
  6. Якщо коліщатко мишки стало погано обертатися
  7. Ремонт кнопки мишки

Наша сеть партнеров Banwar

Комп'ютерна миша - це електронний маніпулятор, призначений для дистанційного керування роботою програм комп'ютера за допомогою активації курсору, що пересувається по екрану монітора слідом за переміщенням мишки по поверхні. Для управління на корпусі мишки встановлюють не менше двох клавіш і колесо, що дозволяє прокручувати сторінки в вертикальному напрямку. Комп'ютерна миша - це електронний маніпулятор, призначений для дистанційного керування роботою програм комп'ютера за допомогою активації курсору, що пересувається по екрану монітора слідом за переміщенням мишки по поверхні

За способом підключення до комп'ютера мишки бувають провідні (підключаються за допомогою гнучкого кабелю роз'ємом PS / 2 або USB) і бездротові.

За способом підключення до комп'ютера мишки бувають провідні (підключаються за допомогою гнучкого кабелю роз'ємом PS / 2 або USB) і бездротові

На фотографії представлена ​​бездротова мишка. Як бачите, у неї немає дроти для підключення до комп'ютера. У бездротових мишок обмін інформацією здійснюється за допомогою радіочастоти. У USB порт комп'ютера, ноутбука або планшета, вставляється приймач, що забезпечує через ефір двосторонній зв'язок мишки з пристроєм.

Бездротовим мишкам притаманні такі недоліки: - вони дорожче, важче і вимагають додаткову увагу, так як необхідно періодично замінювати сіли батарейки або заряджати акумулятори.

Оптичні комп'ютерні мишки дуже надійні і здатні прослужити багато років. Але з часом ламаються, і доводиться замінювати мишку або ремонтувати самостійно, так як лагодження в майстерні обійдеться дорожче вартості нової.

Провідні мишки виходять з ладу, в переважній кількості випадків, через перетирання дроти в місці виходу з корпусу, а бездротові через розрядки батареї, акумулятора або порушення контакту між її висновками або контактами в контейнері з-за їх окислення. Згодом будь-які мишки виходять з ладу через знос кнопок, зазвичай лівої, як найбільш часто респонденти користуються послугами. Для ремонту мишку необхідно розібрати.

Як розібрати комп'ютерну мишку

Для того, щоб розібрати мишку для ремонту потрібно з нижньої її боку відкрутити кріпильні гвинти. Зазвичай буває один, але можуть бути і кілька. У цій моделі мишки половинки корпусу скріплені одним гвинтом.

У цій моделі мишки половинки корпусу скріплені одним гвинтом

Якщо візуально гвинтів не видно, то, швидше за все вони закриті етикеткою або заховані під підп'ятниками. Потрібно легенько натискати на етикетку по всій площі. Якщо, в якому, якому місці етикетка прогинаються в формі кола, значить, швидше за все, там і захований гвинт. У цій мишки гвинт захований під етикеткою, яку довелося частково відклеїти.

У цій мишки гвинт захований під етикеткою, яку довелося частково відклеїти

У моделі, наприклад, TECH X-701 кріплення виконано за допомогою двох гвинтів, один з яких теж захований під етикеткою. При спробі відклеїти етикетку вона почала рватися, довелося гвинт відкручувати, виконавши в етикетці отвір. Місце проколу етикетки викруткою на фотографії нижче, позначено, синім колом.

Місце проколу етикетки викруткою на фотографії нижче, позначено, синім колом

Якщо під етикетками гвинтів виявити не вдалося, значить, вони точно заклеєні підп'ятниками. Для доступу потрібно акуратно ножиком зняти подпятники. По закінченню ремонту мишки їх треба буде приклеїти на місце, так як без підп'ятників вона буде гірше ковзати по килимку.

По закінченню ремонту мишки їх треба буде приклеїти на місце, так як без підп'ятників вона буде гірше ковзати по килимку

Після відгвинчування гвинтів, потрібно розсунути половинки корпусу мишки з боку открученную гвинта в різні боки і зняти верхню частину, на якій знаходяться кнопки.

Після відгвинчування гвинтів, потрібно розсунути половинки корпусу мишки з боку открученную гвинта в різні боки і зняти верхню частину, на якій знаходяться кнопки

Друкована плата мишки зазвичай не зафіксована гвинтами і встановлена ​​отворами на виступаючі з корпусу пластмасові стрижні. Але зустрічаються комп'ютерні мишки, у яких друкована плата пригвинчена маленькими гвинтиками до корпусу. Якщо при спробі вийняти плату вона не піддається, потрібно знайти і відкрутити всі гвинти, які її кріплять. Приклад тому комп'ютерна мишка TECH X-701, яка закріплена до корпусу гвинтом, що фіксує одночасно і додаткову друкарську плату бічних кнопок.

Приклад тому комп'ютерна мишка TECH X-701, яка закріплена до корпусу гвинтом, що фіксує одночасно і додаткову друкарську плату бічних кнопок

Щоб вийняти плату потрібно підчепити її знизу, одночасно виймаючи вісь коліщатка з підшипникових фіксаторів корпусу.

Щоб вийняти плату потрібно підчепити її знизу, одночасно виймаючи вісь коліщатка з підшипникових фіксаторів корпусу

При розбиранні мишки запам'ятайте, як розташовані деталі відносно один одного. Особливу увагу зверніть на пружинку тріскачки коліщатка (якщо така є). Вона схожа на пружину від прищіпки, тільки розміром маленька і може легко загубитися. Якщо при обертанні коліщатка Вам не подобається, як працює тріскачка, то можете трохи підігнути кінчик пружини, який входить в зіткнення з зубцями коліщатка. Тиск зменшиться і коліщатко буде обертатися м'якше.

При розбиранні та ремонті мишки потрібно стежити за тим, щоб не допускати торкання рук до поверхонь оптичної призми і інших елементів оптики. Якщо випадково доторкнулися і на поверхні залишилися потожіровиесліди, то потрібно їх обов'язково видалити просоченої спеціальним складом серветкою для протирання оптичних деталей. Ні в якому разі не допускається застосування для очищення, будь-яких розчинників. Якщо спеціальної серветки немає під рукою, то просто зітріть сліди бруду м'якою чистою тканиною.

Ремонт бездротової мишки

Головною причиною повної непрацездатності бездротових мишок є сіли батарейки (акумулятори) або поганий контакт їх висновків з електричною схемою мишки. Так як лазери у багатьох моделей мишок працюють в світловому діапазоні, то для визначення стану батарейок досить включити мишку і поглянути на неї знизу. Якщо червоне свічення випромінюється, значить, батарейки в порядку. В іншому випадку ремонт треба починати з перевірки батарейок і якості їх контакту з електричною схемою мишки.

В іншому випадку ремонт треба починати з перевірки батарейок і якості їх контакту з електричною схемою мишки

Для того, щоб дістатися до батарейок потрібно, наприклад, як в цій мишці, натиснути на кнопку «Open», після чого кришка батарейного відсіку звільнитися, і він відкриється.

Для того, щоб дістатися до батарейок потрібно, наприклад, як в цій мишці, натиснути на кнопку «Open», після чого кришка батарейного відсіку звільнитися, і він відкриється

Якщо в мишці лазер працює в невидимій зоні, то перевірити стан джерела живлення можна тільки заміною або вимірявши напругу на висновках батарейок.

Якщо в мишці лазер працює в невидимій зоні, то перевірити стан джерела живлення можна тільки заміною або   вимірявши напругу   на висновках батарейок

В давно працює мишці можуть окислюватися контакти як на висновках акумуляторів, так і контакти в мишці. У такому випадку їх потрібно оглянути і в разі виявлення оксидів видалити їх дрантям, змоченою в спирті або просто гарненько протерти до блиску. Наждачним папером видаляти оксид з контактів мишки небажано, так як з них буде видалено тонке захисне гальванічне покриття.

Як в провідний мишці
відремонтувати перетершійся провід

Якщо при роботі мишкою курсор почав мимовільно переміщається, перестрибувати в будь-яке місце екрану монітора або зависати, то з більшою вірогідністю можна стверджувати про порушення цілісності дроти в місці виходу з корпусу. Перевірити це легко, потрібно притиснути провід до корпусу і якщо тимчасово працездатність відновлюється, значить точно справа в дроті.

Перевірити це легко, потрібно притиснути провід до корпусу і якщо тимчасово працездатність відновлюється, значить точно справа в дроті

Якщо при огляді дроти в місці виходу з корпусу комп'ютерної мишки виявлено фізичне його пошкодження, то причина непрацездатності очевидна. Ось приклад такого пошкодження. На фото видно, що подвійна зовнішня оболонка дроти пошкоджена, і деякі провідники виду мішура перетерті.

На фото видно, що подвійна зовнішня оболонка дроти пошкоджена, і деякі провідники виду мішура перетерті

При наявності навичок пайки паяльником , Комп'ютерну мишку з перетертим проводом не складно відремонтувати, подвоївши її термін служби. Ремонт полягає у видаленні ушкодженої ділянки дроти і запаювання, знову підготовлених решт уцілілої частини провідників в друковану плату.

Як відремонтувати перетершійся провід мишки пайкою

Провід, що з'єднує комп'ютерну мишку з роз'ємом, буває двох видів - виконаний із звичайної тонкого багатожильного мідного дроту й проведення типу мішура. Провід типу мішура більш еластичний, тому має високу стійкість при вигинах і служить довше.

Входячи в корпус мишки, провід проходить уздовж і з'єднується з друкованою платою. Зустрічаються два види з'єднань, роз'ємне з'єднання або запрессовкой в ​​колодку, яка упаюється в плату. На фото Випаяв з друкованої плати колодка з запресованими в неї провідниками.

В незалежності від способу з'єднання проводів з друкованою платою мишки, щоб знати як запаяти при ремонті, потрібно сфотографувати або замалювати, якого кольору провід з яким контактом з'єднаний. Потім випаять з плати роз'єм (краще не роз'єднувати, так легше випоювати) або колодку. Міжнародного стандарту колірної схеми проводів для мишок немає, і кожен виробник кольору проводів вибирає на свій розсуд. Мені доводилося ремонтувати багато комп'ютерних мишок і всюди дроти від одних і тих же висновків роз'ємів йшли різних кольорів. Очевидно, це пов'язано з тим, що мишка вважається витратним матеріалом, і ремонт її після закінчення гарантійного терміну виробники не передбачають.

після випайки старих проводів з друкованої плати мишки, необхідно звільнити отвори від припою для запаювання нових проводів. Цю роботу легко виконати за допомогою зубочистки або гостро заточеним сірники. Досить розігріти припій в місці знаходження отвори з боку друкованих провідників плати і вставити в нього вістря зубочистки, прибрати паяльник, і коли припій застигне зубочистку вийняти. Отвір буде вільним для установки в нього провідника.

Для підготовки проводів до монтажу необхідно відрізати виходить з корпусу мишки непридатний відрізок дроту довжиною 15-20 мм. зняти з проводів ізоляцію і пролудіть кінці провідників припоєм. Лудити дроти потрібно поклавши їх на дерев'яну підставку, обертаючи при цьому в одному напрямку, щоб облуженние кінчики проводів вийшли круглої форми. Інакше їх буде неможливо вставити в отвори друкованої плати.

Вставити в друковану плату мишки дроти, відповідно замалювати колірній схемі і запаяти паяльником.

Провід типу мішура, залудити за допомогою звичайного каніфольного флюсу не вийде, так як провідники-стрічки мішури покриті шаром ізоляційного лаку. Кислотний флюс використовувати не можна, так як він оживляти внутрішню нитку дроту мішура і з часом зруйнує провідники. Кращим флюсом в даному випадку є таблетка аспірину.

Кращим флюсом в даному випадку є таблетка аспірину

Залишається вставити залужені кінці проводів в отвори друкованої плати і запаяти припоєм.

Залишається вставити залужені кінці проводів в отвори друкованої плати і запаяти припоєм

Іноді зустрічаються мишки, в яких друкована плата двостороння з отворами для проводів дуже маленького діаметру, і звільнити їх від припою дуже складно. В такому випадку можна просто припаяти провідники до контактних площадок. Так як фізичне навантаження на дроти при роботі мишки не прикладається, з'єднання служить досить надійно.

Так як фізичне навантаження на дроти при роботі мишки не прикладається, з'єднання служить досить надійно

Тепер можна встановити друковану плату в основу корпуса і закріпити її гвинтом, укласти провід і закрити верхньою кришкою. При установці кришки з кнопками потрібно простежити, щоб провід не потрапив під штовхачі кнопок, між сполучаються виступу корпус і не торкався інших рухомих деталей. Перед складанням мишки обов'язково треба видалити пил і волосинки, яких за тривалий термін експлуатації набивається через щілину між коліщатком і корпусом досить багато. Ремонт закінчений і комп'ютерна мишка знову готова до роботи.

Як відремонтувати перетершійся провід мишки скруткой

Надійніше, ніж пайкою провід не відремонтувати, але не всі вміють паяти, а якщо і вміють, то не завжди є під рукою паяльник. З успіхом відновити роботу мишки можна і без паяльника, скруткой проводів. Розбирається мишка і вирізається ділянка перетершегося дроти.

Розбирається мишка і вирізається ділянка перетершегося дроти

Далі, з невеликим натисканням лезом ножа розрізається зовнішня ізоляція обох кінців дротів уздовж на 5-6 см.

Далі, з невеликим натисканням лезом ножа розрізається зовнішня ізоляція обох кінців дротів уздовж на 5-6 см

Акуратно витягуються провідники з розрізаною оболонки проводу. Оболонка дроту не обрізається, вона ще послужить.

Оболонка дроту не обрізається, вона ще послужить

Підганяється довжина провідників таким чином, щоб при скручуванні місця скручування були зрушені відносно один дуга на 8 мм і зачищаються кінці провідників від ізоляції на довжину 5-8 мм.

Підганяється довжина провідників таким чином, щоб при скручуванні місця скручування були зрушені відносно один дуга на 8 мм і зачищаються кінці провідників від ізоляції на довжину 5-8 мм

Кінці провідників однакового кольору щільно скручуються один з одним.

Кінці провідників однакового кольору щільно скручуються один з одним

Отримані скручування загинаються уздовж провідників, і провідники заправляються в одну з раніше розрізнених оболонок дроти. При заправці потрібно звернути увагу, щоб скручування ні торкалися одне одного.

При заправці потрібно звернути увагу, щоб скручування ні торкалися одне одного

Далі на отримане з'єднання накладається розрізана уздовж друга частина ізоляції проводу.

Далі на отримане з'єднання накладається розрізана уздовж друга частина ізоляції проводу

Пару витків ізоляції виключать випадковий дотик скруток до деталей на платі мишки і додадуть з'єднанню достатню механічну міцність.

Пару витків ізоляції виключать випадковий дотик скруток до деталей на платі мишки і додадуть з'єднанню достатню механічну міцність

Залишилося вставити роз'єм дроти у відповідну частину на друкованій платі мишки і укласти провід в корпусі.

Залишилося вставити роз'єм дроти у відповідну частину на друкованій платі мишки і укласти провід в корпусі

Закриваєте верхню кришку, що загвинчується гвинти і можна приступати до роботи на комп'ютері. Відремонтований таким чином провід прослужить ще один термін. Іноді системний блок встановлюють далеко від робочого місця, і довжини проводу мишки не вистачає для роботи без його натягу. За вище запропонованим технологіям можна з успіхом наростити провід до потрібної довжини, взявши провід від старої мишки. Так як немає єдиного колірного стандарту для проводів, потрібно попередньо визначити презвонкой, який колір проводу підключений до якого номеру в роз'ємі.

Для збільшення терміну служби мишки необхідно стежити, щоб провід в місці виходу з корпусу мишки при маніпуляціях ній не сильно вигинався.

Якщо коліщатко мишки стало погано обертатися

Іноді при обертанні коліщатка мишки прокрутка сторінок станься ривками або в одну зі сторін не пересувається. Однією з причин є потрапляння пилу і волосинок між фотодатчиком і фотоприймачем оптопари коліщатка. Бруд потрапляє в корпус мишки через зазор між її корпусом і коліщатком і прилипає до осей коліщатка, так як вони покриті мастилом для поліпшення ковзання.

Бруд потрапляє в корпус мишки через зазор між її корпусом і коліщатком і прилипає до осей коліщатка, так як вони покриті мастилом для поліпшення ковзання

Після видалення пилу і волосинок, працездатність коліщатка мишки відновилася.

Ремонт кнопки мишки

Якщо при натисканні на ліву чи праву кнопку мишки реакція відбувається не завжди або не відбувається зовсім, то причин може бути дві. Знос кнопки в місці торкання з штовхачем мікроперемикача або його відмова. Для того, щоб зрозуміти причину, досить розібрати мишку і оглянути місце кнопки, стикається з штовхачем. Якщо присутній міліметрове поглиблення, то можливо в цьому і полягає причина.

При натисканні пальцем на штовхач справної кнопки, повинен лунати чіткий і дзвінкий щиголь. Якщо звук глухий, то можливо справа в перемикачі. Для перевірки потрібно підключити мишку зі знятою верхньою половиною до працюючого комп'ютера і натискати пальцем на штовхачі мікропереключателей. Якщо нормально працює, то досить буде усунути вироблення на кнопці будь-яким доступним способом, наприклад плавленням пластмаси, краплею епоксидної смоли. Якщо справа в мікроперемикачами, то доведеться його замінити.

У переважній більшості мишок застосовуються микропереключатели стандартних розмірів. Влаштований і працює мікроперемикач наступним чином. У пластмасовому корпусі запресовані три пластини з латуні складної конфігурації, які закінчуються штирями для запаювання в друковану плату. Ліва (на фото) пластина є середньою точкою перемикача. На ній в розпір закріплена додаткова тонка латунна пластина з П образним отвором.

Лівою стороною тонка латунна пластина зачіпається за виступ з лівого боку лівої контактної пластини, а правою, зігнутою дугою, зачіпається за правий виступ лівої контактної пластини. Тонка плоска пластина встановлена ​​таким чином, що її правий кінець виштовхує завжди вгору, і вона контачить з правого товстої пластиною, що має Г подібну форму.

Коли Ви натискаєте на кнопку, штовхач кнопки передає зусилля на тонку пластину, вона переміщається вниз, відходить від верхнього контакту і стикається з нижнім, висновок якого знаходиться в середині кнопки. Після припинення тиску, тонка пластина, повертається у верхнє початкове положення і з'єднує знову крайні контакти мікроперемикача. Таким чином, при не натиснутій кнопці з'єднані між собою крайні контакти, що виходять знизу з кнопки, а при натисканні з'єднуються між собою лівий і середній.

Таким чином, при не натиснутій кнопці з'єднані між собою крайні контакти, що виходять знизу з кнопки, а при натисканні з'єднуються між собою лівий і середній

Згодом метал накопичує втому, дугоподібна пружина деформується і частково втрачає свої пружні властивості. Ось кнопка і перестає працювати. Можна спробувати відремонтувати мікроперемикач, для чого розібрати його, витягти дугообразную пружину і трохи розпрямити її. Але маючи запас старих мишок до такого ремонту мені вдаватися не доводилося. Хоча кнопки в клавіатурах на зорі появи комп'ютерів ремонтував багаторазово, в них кожна кнопка працювала за таким же принципом як микропереключатели в мишках.

Тому, якщо у вас завалялася стара кулькова, то доцільніше з неї випаять мікроперемикач для заміни вийшов з ладу. Випаювати найкраще той, який встановлений під колесом. Він рідко використовується і, як правило, все гаразд.

Якщо немає коліщатка, то тоді брати мікроперемикач правої кнопки. Перед випаюванням мікроперемикача, зверніть увагу, як він встановлений. У мікроперемикачами висновки розташовані симетрично і при установці легко помилитися. Якщо старої мишки немає, то допустимо в ремонтованої мишці поміняти місцями микропереключатели, з під лівої кнопки на встановлену під коліщатком. А якщо зовсім безвихідне становище, то доведеться зайнятися ремонтом мікроперемикача.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов