Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Музей грошей: секрети японських платіжних засобів в музеї Банку Японії

  1. Карбування золотих монет
  2. Золоті та срібні монети
  3. Музей грошей Банку Японії

Наша сеть партнеров Banwar

Гроші викликають інтерес у багатьох людей. Саме цій темі і присвячений Музей грошей Банку Японії, розташований недалеко від станції Токіо. Тут можна побачити представляють історичну цінність зразки платіжних засобів Японії і країн Східної Азії, а також всі види банкнот, коли-небудь випущених Банком Японії.

Протягом довгої історії платіжні засоби в Японії пройшли тривалий шлях від відрізків полотна до золотих монет, від мішків з рисом - до срібних злитків ... Сучасне суспільство все більше переходить на кредитні карти і інші електронні форми платежів, а музей Банку Японії зберігає пам'ять про те, якими раніше були гроші в цій країні.

Музей грошей є підрозділом Інституту фінансів України й економіки Банку Японії. Він був відкритий в 1985 році з нагоди 100-річчя Банку Японії, яке відзначали трьома роками раніше. Завдання музею в тому, щоб збирати, зберігати і досліджувати історично важливі матеріали, пов'язані з грошовим обігом, особливо в Японії.

Основу експозиції становить колекція Семпейкан, яку протягом багатьох десятиліть збирав відомий нумізмат Танака Кейбун (1884-1956). Він колекціонував історично важливі зразки грошей, що використовувалися в Японії і інших країнах Східної Азії, приділяючи особливу увагу Китаю. Колекція зберігалася в музеї Семпейкан, а пізніше була подарована Банку Японії напередодні закінчення Другої світової війни, щоб забезпечити її збереження.

Карбування золотих монет

Музей займає частину будівлі банку в районі Ніхомбаси в Токіо - там раніше розташовувався монетний двір Кіндзі, де карбувалися золоті монети до самого кінця періоду Едо (1603-1868) і падіння сьогунату Токугава. Неподалік знаходиться і колишнє місце карбування срібних монет - Гандзя, що з'явилося в 1612 році. Тепер же це жвавий торговий район .

Перші металеві монети в Японії були випущені в кінці VII століття. Офіційні історичні записи вказують, що в 683 році виходить указ, що забороняє ходіння срібних монет, замість яких слід використовувати мідні монети фухонсен.

Монети фухонсен, випущені в Японії в другій половині VII століття Монети фухонсен, випущені в Японії в другій половині VII століття

Ці монети проводилися в Японії, але копіювали форму китайських грошей того часу - вони були круглими і мали квадратний отвір в центрі. Ці китайські монети баньлян з'явилися в III столітті і поступово поширилися в Східній Азії, в тому числі і в Японії. Ранні японські монети мали таку ж форму і квадратний отвір, а також опуклий малюнок на кожній зі сторін.

Китайські монети часів династії Мін (1368-1644) Китайські монети часів династії Мін (1368-1644)

Перші монети Вадо-кайтін проводилися на початку VIII століття, і існувало 13 типів монет. Згодом, втім, монети зменшилися в розмірах, а їх якість стало гірше - вміст міді зменшилася. Людям зіпсовані монети не подобалися, і вони стали переходити на розрахунки товарами - шовком або рисом.

В середині XII століття в оборот швидко входили китайські монети, і знову почалося карбування монет в Японії.

Протягом 264 років періоду Едо, що почався в 1603 році, сьогунат випускав золоті, срібні та мідні монети, а самурайські будинку, які контролювали різні регіони Японії, випускали свої паперові гроші. В обороті перебувало близько 200 видів різних паперових грошей такого типу.

Паперові гроші, що випускалися правителями різних регіонів Японії, і карта, що показує райони ходіння цих грошей Паперові гроші, що випускалися правителями різних регіонів Японії, і карта, що показує райони ходіння цих грошей

Золоті та срібні монети

У музеї представлені прекрасні зразки срібних злитків, що використовувалися як платіжний засіб, а також овальні золоті монети Кобан, розмірами більше долоні людини. Тут можна побачити і проштамповані золоті злитки, що вироблялися в XVI-XVII століттях, що містять 95% золота, вагою близько 375 грамів. Інший цікавий експонат - глиняний горщик 60-сантиметрової висоти, в якому знаходиться близько 7700 китайських монет. Його виявили в преф. Міядзакі. Невідомо, хто закопав цей невеликий скарб і чому не повернувся за ним.

Відвідувачі можуть зважити на долоні старовинну золоту монету Обан (тенсёнага-Обан) вагою близько 165 грамів Відвідувачі можуть зважити на долоні старовинну золоту монету Обан (тенсёнага-Обан) вагою близько 165 грамів

Після закінчення періоду ізоляції країни і розвитку міжнародної торгівлі з середини XIX століття з'явилася необхідність в національній валюті. У 1871 році такий валютою стала японська ієна, в оборот були пущені як металеві, так і паперові гроші. У 1882 році був створений Банк Японії, завдання якого полягало в тому, щоб пов'язувати між собою місцеві банки, які працювали в різних регіонах Японії. Ще через три роки Банк Японії став єдиним виробником паперових грошей, і курс японської валюти стабілізувався.

На першій банкноті, випущеної Банком Японії, зображено божество багатства і процвітання Дайкокутен На першій банкноті, випущеної Банком Японії, зображено божество багатства і процвітання Дайкокутен

В експозиції представлені всі банкноти, що випускалися Банком Японії В експозиції представлені всі банкноти, що випускалися Банком Японії

У музеї можна побачити всі паперові гроші, що випускалися Банком Японії до сьогоднішнього дня. Тут представлена ​​інформація про традиційні способи карбування монет, які застосовувались в Японії, а також технології, які використовували самурайські будинку для запобігання підробки їх банкнот.

У паперових грошах різних самурайських кланів використовувалися складні технології для їх захисту від підробки, в тому числі і водяні знаки, видимі тільки при розгляданні їх на просвіт У паперових грошах різних самурайських кланів використовувалися складні технології для їх захисту від підробки, в тому числі і водяні знаки, видимі тільки при розгляданні їх на просвіт

В експозиції також є експонати, які можна помацати своїми руками - наприклад, ви можете відчути вагу традиційного скрині для грошей сенрёбако ( «коробка для тисячі ре»), або спробувати зробити кланову банкноту з водяними знаками, видимими при підсвічуванні зі зворотного боку.

Відчуйте вага 100 млн йен (близько 10 кг) Відчуйте вага 100 млн йен (близько 10 кг)

Музей грошей Банку Японії

  • Адреса: 1-3-1 Nihonbashi Hongokucho, Chuo-ku, Tokyo 103-0021
  • Тел.: 03-3277-3037 Веб сайт
  • Години роботи: з 9:30 до 16:30, крім понеділків (відкритий, якщо на понеділок припадає Національне свято )
  • Плата за вхід: безкоштовно

Фотографія до заголовку: Банкноти в експозиції Музею грошей Банку Японії

(Стаття англійською мовою опублікована 22 листопада 2017 г.)

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов