Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Навіщо і для чого потрібен магнієвий анод водонагрівача

  1. Призначення магнієвого анода
  2. Механізм захисту водонагрівача

Наша сеть партнеров Banwar

Кожен власник накопичувального водонагрівача знає про те, що періодично треба проводити очистку внутрішнього бака бойлера від іржі і накипу. У більшості випадків при проведенні профілактичних робіт потрібно замінити магнієвий анод - самий недовговічний елемент водонагрівача. [Contents]

Необхідність в установці нової деталі виникає досить часто - як мінімум один раз в два роки, тому поговоримо про те, навіщо виробники встановлюють в свої вироби магнієвий анод і які функції він виконує.

Призначення магнієвого анода

Перш за все, згадаємо про те, що основним матеріалом, з якого виготовляються внутрішні баки водонагрівачів, є сталь. Як відомо, сталь є сплавом заліза з вуглецем, тому саме цей фактор є вирішальним в питанні довговічності бойлера. У воді завжди присутня певна кількість кисню, який активно починає виділятися при її нагріванні. При взаємодії сталевих стінок ємності з цим окислювачем відбувається утворення оксидів заліза, які ми називаємо іржею.

При взаємодії сталевих стінок ємності з цим окислювачем відбувається утворення оксидів заліза, які ми називаємо іржею

Зазвичай так виглядає ТЕН водонагрівача перед початком робіт по чистці

Якби виробники не захищали внутрішню поверхню баків шаром емалі або склокераміки, то їх вироби не змогли б вистояти і третину свого терміну служби.

Однак ідеальних покриттів не існує. В процесі експлуатації постійні температурні перепади призводять до появи мікротріщин в захисному шарі, і метал бака виявляється беззбройним перед окисляє водним середовищем.

Звичайно, є деякі моделі бойлерів, внутрішня ємність яких виготовлена ​​з нержавіючої сталі, але це також не є гарантією тривалої роботи. Вся справа в тому, що за вимогами до приладів такого типу, та й з метою знизити вартість виробів, виробники використовують харчові нержавіючі стали, які не володіють достатньою стійкістю.

У процесі роботи вони також піддаються корозії, правда для цього потрібно більш тривалий час. Проблема з такими баками підкрадається з іншого боку - при їх виготовленні використовується зварювання. Саме зварні шви і є слабкою ланкою нержавіючих баків, так як при нагріванні до температури плавлення зі сплаву вигорають лігатури - добавки, що забезпечують ті самі антикорозійні здібності. Текти таких баків по швах відбувається найчастіше.

Для того щоб додатково захистити металеву поверхню бака від шкідливого впливу кисню, виробники встановлюють в ємність магнієвий анод. Цей елемент являє собою сталевий стрижень, покритий товстим шаром магнієвого сплаву. Усередині бака водонагрівача анод закріплений завдяки різьбової частини і найчастіше розміщується поруч з Теном.

Місце для кріплення магнієвого анода

Механізм захисту водонагрівача

Отже, ми розібралися, для чого потрібен магнієвий анод. Саме час дізнатися, яким чином він захищає метал від корозії. Для цього згадаємо шкільний курс хімії.

Під час роботи залізо, з якого виготовлений бак, взаємодіє з киснем води. При цьому кожен його атом втрачає пару електронів, перетворюючись в позитивно заряджений іон Fe ++. Надалі цей іон через різницю потенціалів залишає кристалічну решітку металу, утворюючи оксид заліза FeO. В даному випадку залізо, приймаючи електрони кисню, є анодом.

На фото - новий і б / у магнієвий анод

Встановлюючи магнієвий елемент в бак, виробники цим «вбивають двох зайців»:

  1. Магній є хімічним елементом з електродним потенціалом, набагато меншим, ніж у заліза, тому він набагато легше віддає електрони зі своїх атомів. Можна сказати, що залізо просто не встигає взаємодіяти з киснем. У цьому процесі магній є справжнісіньким протекторним анодом. Такий метод захисту металів відомий давно і являє собою типовий випадок катодного захисту.

    Так як під час хімічних реакцій, які протікають в ємності, реагує не залізо, а магній, то внутрішня поверхня бака залишається незайманою.

  2. Нагрівальна група в зборі

    Водопровідна вода «багата» не тільки киснем, але ще і розчиненими солями кальцію CaCO3, які у вигляді твердої накипу осідають на внутрішніх елементах водонагрівача. Справжнім кальцієвих каменем ця накип стає при взаємодії з розігрітій поверхнею Тена. При цьому значно знижується теплопровідність нагрівача, в результаті чого він виходить з ладу. Застосування магнієвого анода дозволяє вирішити і цю проблему - його електрони заміщають іони кальцію в складі накипу, в результаті чого вона представляє не тверду сіль, а недолуге речовина гідроксид магнію MgOH3 і м'яку сіль MgCO3, які неважко видалити з внутрішніх елементів бойлера.

В процесі роботи захисний електрод швидко руйнується, тому його треба періодично міняти. Якщо цього не зробити, то термін служби водонагрівача буде залежати тільки від стану внутрішнього покриття, матеріалу і товщини стінок ємності, а також температурного режиму і якості води.

Магнієвий анод вимагає заміни при зносі понад 60%. Зазвичай це відбувається через кожні 15 - 18 місяців експлуатації.

До цього терміну стрижень покривають глибокі кратери, він стає пухким і легко кришиться. Замінювати елемент треба стрижнем з такими ж геометричними параметрами. Розібравши водонагрівач, не полінуйтеся заодно видалити накип і бруд з внутрішньої поверхні бака і Тена. Це значно подовжить термін його служби і поліпшить якість гарячої води.

На останок - відео-інструкція по заміні анода і чищенні водонагрівача:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов