Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Олександр Панчина - Сума біотехнології. Керівництво по боротьбі з міфами про генетичної модифікації рослин, тварин і людей

Наша сеть партнеров Banwar

Олександр Панчина

Сума біотехнології. Керівництво по боротьбі з міфами про генетичної модифікації рослин, тварин і людей

Уявіть, що ви - механік. Ви добре знаєте, що таке автомобіль, де у нього акумулятор, бензобак і як влаштований його двигун. Більш того, ви власноруч збирали автомобіль і давали друзям покататися на ньому. Раптово вам заявляють, що автомобіль - це дуже небезпечно. Але зовсім не тому, що на ньому можна врізатися в стовп (про цю небезпеку ви і самі завжди здогадувалися), а тому, що автомобіль, будучи штучно модифікованою формою перевіреної багатьма поколіннями вози, може повести себе непередбачувано: вибухнути, як воднева бомба, спонтанно катапультувати водія з крісла, розігнавшись до швидкості 200 км / год, створити чорну діру в просторі або раптово знайти розум, повстати проти людства і почати маніакально тиснути пішоходів, як у фантастичному (і трохи абсурдному) Трилл ере письменника і режисера Стівена Кінга "Максимальне прискорення". Уявіть, якби любителі цього фільму наполягали, що вселення в машини нечистої сили - правдоподібний і реалістичний сценарій!

Здавалося б, хіба мало хто помиляється? Чи є необхідність переконувати дивного співрозмовника з такими незвичайними поглядами? Так, він вважає, що автомобілі - інструмент для знищення людства. Так, він говорить, що автомобілі потрібно заборонити. Ну і що? Але тут розкривається ще один факт. Людина, від якого ви почули теорію спонтанного катапультування, - впливовий депутат! І цей депутат уже заручився підтримкою мільйонів людей і просуває закон, що забороняє виробництво автомобілів. Тоді, як механік-автолюбитель, ви по-справжньому стурбований і, швидше за все, будете не тільки сперечатися, але і напишете про це книгу.

Я закінчив факультет біоінженерії та біоінформатики МДУ. Наш курс був другим випуском цього на той момент абсолютно нового факультету. Коли я здавав вступні іспити, в одному з квитків просили розповісти про перспективи розвитку біотехнологій. У своїй відповіді я написав про те, як був натхненний дослідженнями, в яких за допомогою генетичних змін в кілька разів продовжили життя маленького круглого черв'яка - нематоди Caenorhabditis elegans. Сама перспектива, що і людині можна подарувати ще десять, двадцять, а то й більше років життя за допомогою аналогічних підходів, мені здавалася і продовжує здаватися жахливо привабливою.

Тоді у мене було наївне відчуття, що наступила епоха модернізації та інновацій і що наша країна теж дозріла для того, щоб йти вперед семимильними кроками і освоювати передові біотехнології. Ось-ось ми повинні були почати масове лікування спадкових захворювань, вирощувати штучні органи, призупиняти старіння, покращувати наші розумові та фізичні здібності, створювати більш смачні, поживні і корисні сорти фруктів і овочів, садити в садах світяться в темряві дерева. Складно було уявити, що втілення цих та багатьох інших технологій в реальність зіткнеться не тільки з технічними проблемами (хоча і такі є), скільки з нерозумінням і відторгненням в суспільстві.

Сьогодні мені складно назвати область людського знання, навколо якої існувало б більше міфів, ніж навколо генної інженерії. Найдивовижніше - велика частина цих міфів придумана досить обмеженим числом людей (їх можна перерахувати на пальцях), які отримали, м'яко кажучи, не пропорційне рівню їх знань в даній області увагу з боку ЗМІ. Фахівці, які безпосередньо займаються генною інженерією та молекулярної генетикою, як правило, вважають за краще не витрачати час на розвінчання міфів, але мені такий підхід здається неправильним, ну або як мінімум недалекоглядним. У всякому разі, хтось повинен цим займатися.

Можливо, ситуація була б дещо краще, якби вчені займалися наукою не тільки заради задоволення власного інтересу, а й для задоволення інтересу оточуючих, якби наукові знання з легкістю ставали частиною суспільного надбання. Ця книга - спроба розповісти в доступній формі про те, які існують сучасні біотехнології і чому їх не потрібно боятися.

Генна терапія, терапевтичне та репродуктивне клонування, штучне запліднення, генетична діагностика, читання ДНК, створення генетично модифікованих організмів - ось лише частина найбільш актуальних і в той же час обговорюваних в суспільстві тим, про які ми поговоримо. Особливу увагу ми приділимо генної інженерії. Сьогодні це не тільки важливе прикладне напрямок науки, а й головний спосіб вивчення того, як влаштоване життя. Ми розберемося, що таке гени, як вони змінюються і працюють, як переносяться з одного організму в інший в природі і в лабораторії.

Частина книги присвячена не стільки біологічним питань, скільки проблем неприйняття генної інженерії та інших біотехнологій в суспільстві: яку б чудову технологію ми не придумали, якщо люди будуть боятися її застосовувати, користі від неї вийде мало. Зокрема, ми спробуємо зрозуміти, в чому причина страху перед продуктами, створеними методами генної інженерії, хто і чому вигадує про них міфи і які негативні наслідки можуть мати громадські помилки в цій галузі. Некоректні та помилкові твердження супротивників генної інженерії будуть детально препаровані на підставі наявних наукових фактів. Я сподіваюся, що ця книга не тільки допоможе читачам самостійно розібратися в питаннях, пов'язаних з біотехнологіями, але і надасть аргументи і необхідні знання, які допоможуть їм у подальшому просвіщати інших.

Генна інженерія та інші біотехнології можуть не тільки вилікувати раніше невиліковні захворювання, підвищити якість і тривалість життя людини, а й істотно скоротити збитки, який людство завдає навколишньому середовищу. Мені імпонують альтруїсти з активною життєвою позицією, які прагнуть захистити природу і зробити світ кращим, причому не тільки для себе. Тим образливіше усвідомлювати, що багато хто з них введені в оману і тому негативно ставляться до сучасних біотехнологій. Я сподіваюся, що аргументи, викладені в цій книзі, допоможуть їм направити свої зусилля в більш конструктивне русло.

Польський письменник, фантаст, філософ і футуролог Станіслав Лем закінчив свою знамениту "Суму технології" наступними словами: "З двадцяти амінокислотних букв Природа побудувала мову" в чистому вигляді ", на якому виражаються - при незначною перестановці нуклеотидних складів - фаги, віруси, бактерії, а також тираннозавра, терміти, колібрі, ліси і народи, якщо тільки в розпорядженні є достатньо часу. Ця мова, настільки атеоретічний, передбачає не тільки умови на дні океанів і на гірських висотах, але і квантову природу світла, термодинаміку, електрохімію, ехолокацію, гідростатику і бозна-що ще, чого ми поки не знаємо! Він робить все це лише "практично", оскільки, все створюючи, нічого не розуміє. Але наскільки його нерозумність производительней нашої мудрості! Він робить це ненадійно, він - марнотратний володар синтетичних тверджень про властивості світу, так як знає його статистичну природу і діє в відповідно до неї. Він не звертає уваги на поодинокі твердження - для нього має вагу лише сукупність висловлювань, зроблених за мільярди років. Дійсно, варто навчитися такому мови - мови, який створює філософів, в той час ка до нашу мову - тільки філософію ".

У своїх творах Лем передбачив зародження генної інженерії за багато десятків років до появи цього методу штучного редагування життя. Сьогодні ми багато знаємо про цю мову природи, і я думаю, що було б добре, якби всі ми навчилися говорити на ньому або хоча б його розуміти.


Глава 1

Євангеліє від генної інженерії. ГМО - це добре

ДНК вивчена дуже добре: цієї двухцепочечной молекулі присвячено понад два мільйони наукових публікацій. Молекулу ДНК можна розглядати як текст, написаний з використанням алфавіту з чотирьох букв (нуклеотидів). Сукупність усіх нуклеотидів, складових хромосоми будь-якого організму (будь то бактерія, гриб або людина), називається геномом. Окремі ділянки геному є відокремлені функціональні елементи спадковості - гени. Сьогодні, використовуючи інструменти генної інженерії, ми вміємо поводитися з генетичним матеріалом приблизно так само, як зі словами, надрукованими в текстовому редакторі. Гени можна видаляти, змінювати, переносити з генома одного організму в геном іншого і навіть синтезувати в пробірці. Організми, спадкова інформація яких змінена такими методами, називаються генетично модифікованими (ГМ) і можуть відрізнятися за деякими своїми властивостями від тих вихідних організмів, з яких вони були виведені.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Олександр Панчина   Сума біотехнології
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Здавалося б, хіба мало хто помиляється?
Чи є необхідність переконувати дивного співрозмовника з такими незвичайними поглядами?
Ну і що?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов