Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

освітлення складу

  1. Норми освітленості складських приміщень
  2. Освітлення закритих складів
  3. Освітлення відкритих складів
  4. Світильники для складського освітлення
  5. Установка освітлення на складі

Наша сеть партнеров Banwar

15.06.2018

Правильно налаштована і збалансоване висвітлення складу - ключовий пункт успішного функціонування промислового приміщення. Зберігання сировини, готової продукції або експлуатація промислового обладнання вимагають певних технічних умов, дотримання яких неможливо без якісних освітлювальних приладів. Важлива кожна деталь: кількість світильників і розташування, їх потужність і напрямок світла.

У статті експерти Оптима поділяться порадами щодо висвітлення складів і виробничих приміщень, особливостями і правилами організації складського освітлення.

У статті експерти Оптима поділяться порадами щодо висвітлення складів і виробничих приміщень, особливостями і правилами організації складського освітлення

Норми освітленості складських приміщень

Існуюча нормативна база промислового та складського освітлення ґрунтується на відкриттях і дослідженнях вчених, зібраних в єдиному документі - СНиП 23-05-2010 (Будівельні Норми і Правила, доповнена і відредагована версія СНиП 23-05-95). Норми враховують відповідні умови праці, особливості функціонування складської техніки і зберігання об'єктів. Роль грає також тип приміщення - відкритий склад або закритий, його розміри і проводяться операції, і наявність природного освітлення.

Склади закритого типу без вікон - найбільш «вимогливі» до висвітлення:

  • Рівномірність - склад рівномірно освітлений на всіх полицях і осередках;
  • Розміщення - прилади освітлення монтують між стелажами;
  • Монтаж - світильники встановлюються автономно, не стикаючись зі штабелями, стелажами і горючими речовинами;
  • Заміна ламп - світильники прості у використанні і легко піддаються заміні;
  • Ступінь захисту - світильники захищені від пилу і вологи, стійкі до механічних впливів.

Скільки світильників знадобиться для освітлення складу, визначить розмір приміщення і характер його функціональності: ангар, стелажі, складальний цех.

Освітлення закритих складів

Довідники та методичні посібники на тему норм освітленості докладно розбирають умови і вимоги до висвітлення складів. «Довідкова книга з світлотехніки» Айзенберга дає слушні рекомендації виходячи з об'єктів зберігання на закритих складах ( таблиця на стр.525 ):

  • На складах великогабаритних предметів і сипучих матеріалів (вугілля, пісок, ліс, метал) рівень освітленості в разі механізованого складу 50 люкс (Лк), інакше 30 Лк на рівні підлоги;
  • Матеріальні, інструментальні та інші склади, які не обладнані кранами-штабелерами, при стелажному і зберіганні на підлозі - освітлення від 75 Лк.

Зі збільшенням ступеня механізації може бути знижена загальна освітленість: склади, обладнані неавтоматизованими кранами-штабелерами 50Лк, автоматизованими - 30Лк.

Для забезпечення достатньої підсвічування вертикальних поверхонь стелажів і тари з вантажем можна також застосовувати освітлювальні прилади, що входять в комплект кранів.

Експедиція прийому і видачі вантажу для більшості видів складів підвищує вимоги до освітленості до 150 Лк, а сортування і комплектація вантажів до 200 Лк.

Для завозной комори або рампи в будівлі досить освітленості в 50 люкс.

Освітлення відкритих складів

Освітлення відкритих складів має свої норми і правила.

У таких зонах проводять роботи вручну і за допомогою механізації. Освітленість приймається в залежності від розряду зорових робіт і найчастіше лежить в межах від 20 до 50Лк.

Відкриті механізовані склади сипучих матеріалів і готової продукції приймається рівною 5 Лк.

Відкриті зони висвітлюються спеціальними світильниками - прожекторами. Вони мають велику потужність і не втрачають ефективність при зміні погодних умов. Їх монтують групами, поєднуючи для зручного використання.

Світильники для складського освітлення

Через недоцільність використання ламп розжарювання для освітлення складських приміщень, головними джерелами світла стали світильники з газорозрядними лампами. У них більш високий світловий потік, подовжений термін корисної дії і великий вибір потужностей.

Залежно від висоти стелажів (стелі) вибирали газорязрядную лампу потужністю від 150 до 400 Вт - ртутну, металогалогенні або натрієву, під підвісні промислові світильники для високих прольотів або прожектори.

  • З появою світлодіодного промислового освітлення, багато склади «зітхнули з полегшенням»:
  • Витрати на освітлення скоротилися, більше не потрібно регулярно міняти лампи;
  • Нейтральне біле світіння значно менше стомлює очі співробітників;
  • Витрати на електроенергію знизилися - система ЛІД відноситься до А класу енергозбереження;
  • Спростився процес утилізації поламаних і «перегорілих» світильників - Led екологічний і безпечний для навколишнього середовища.

Тепер основними пристроями для освітлення складів прийняті:

  1. ДСП з вбудованими світлодіодними модулями потужністю 60, 90, 120, 200 Вт;
  2. LED прожектори на 100, 150, 200 Вт;
  3. НСП під ЛЕД лампи ;
  4. Закриті ДПП, стельові і настінні світильники (із захистом IP65) з діодними стрічками або корпусу під світлодіодні лампи Т8.

Світильники для освітлення складів ТМ Оптима на 100% задовольняють вимоги санітарних і будівельних норм, зручні у використанні і вигідні в придбанні. Світильники Optima купують для освітлення складів, цехів і ангарів в приміщенні і на вулиці, а також для виробничих приміщень з особливими умовами праці.

Установка освітлення на складі

Для освітлення складів, де матеріал призначений зберігати на підлозі, прилади освітлення розміщують з урахуванням розмірів транспортованих і зберігаються вантажів, а також особливостей укладання матеріалів.

Якщо матеріал зберігається на стелажах, беруть до уваги їх розміри. Для стелажів висотою в 5-6 м максимальний світло концентрують поперечно проходу між стелажами.

Для стелажів висотою в 5-6 м максимальний світло концентрують поперечно проходу між стелажами

Освітлення цеху монтується рівномірно, щоб розсіяне світло створив купол над приміщенням. Наприклад, на металевих балках, в шаховому порядку або паралельно.

Освітлення на складі без даху, на відкритому повітрі організовується спеціальним способом:

  • Напрямок осей з встановленими прожекторами вибирається залежно від напрямку проведення робіт, щоб уникнути утворення тіней, іноді щогли-осі встановлюються назустріч один одному;
  • Можливий монтаж світильників на козирках дахів навколишніх будівель (при ширині складу до 40 м, висота установки близько 10-15 м);
  • Підвісні світильники монтують на канати, натягнуті над складом;
  • Для штабельних складів висота прожекторних щогл завжди на 5-6 м вище штабелів.

Крім того, у всіх великих механізованих складах рекомендується пристрій аварійного евакуаційного освітлення - мінімальна освітленість 1лк на вулиці і 2 Лк в приміщенні. Як правило, використовують лампи розжарювання - встановлюють далеко від віконних прорізів.


Розрахувати необхідну кількість світильників для освітлення складських приміщень допоможуть спеціальні програми по розрахунку освітленості. Показник завжди індивідуальний, залежить від типу складу, особливостей приміщення і габаритів освітлюється простору.

В минулій статті ми освятили найпопулярніші сервіси для автоматичного розрахунку освітленості приміщення. З їх допомогою можна без допомоги фахівців визначити, скільки світильників знадобиться для освітлення промислового приміщення або офісу.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов