Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

П'ять способів економити бензин

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

Наша сеть партнеров Banwar

23 квітня 2010, 7:31 Переглядів: 23 квітня 2010, 7:31 Переглядів:   Дороге паливо

Дороге паливо. Через місяць бензин подорожчає, і водіям доведеться шукати шляхи для економії.

Весняний зростання цін на паливо в нашій країні вже давно став національною традицією. З початку квітня А-95 подорожчав з 7,95-7,98 до 8,35 грн. / Літр, дизпаливо - з 6,90-6,95 до 7,37 грн. / Літр. Причини зміни цінників на АЗС експерти ринку кожен раз пояснюють по-різному: вибори, посівна кампанія / збір врожаю, зростання світових цін і навіть їх падіння (мовляв, нафтотрейдерам потрібно компенсувати неотриманий прибуток). Однак ясно одне: що б не трапилося, пальне буде тільки дорожчати до тих пір, поки людство не придумає реальну альтернативу нафти.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що нафтове паливо як джерело заробітку розглядають не тільки продавці, але і уряди багатьох великих світових країн, чий досвід з недавнього часу вирішила перейняти і Україна. Так, в країнах ЄС в ціні бензину і дизеля 60-70% становить автодорожній збір, наприклад, в Німеччині з вартості одного літра бензину 1,4 євро 80 ​​євроцентів йде до держбюджету. Якщо нова українська влада піде цієї ідеї і, як обіцяв прем'єр-міністр Микола Азаров, незабаром акцизний збір на бензин підвищать на 54,5% (до ¤170 за тонну), то, за словами директора консалтингового агентства "А-95" Сергія Куюна, в роздробі ціна А95 може перевищити 9 грн. / літр.

"Судячи з законопроекту, найближчим часом подорожчання складе 30 копійок, а з 1 листопада ціну піднімуть ще на 30 копійок", - прогнозує експерт. А якщо, окрім збору на бензин, зросте акциз і на дизпаливо з існуючих 70-95 євро / тонна (в залежності від вмісту сірки) до 90-100 євро / тонна, то в роздробі його ціна може вирости до 8 грн. / Літр.

У такій ситуації автомобілістам залишається шукати шляхи для економії. У країнах ЄС існує ціле автомобільний рух "екодрайверов" - водіїв, які пропагують стиль економічного водіння. Їх поради, помножені на українську реальність, ми і використовували для підготовки статті.

обчислює витрату

Перед тим як починати пошук резервів для економії палива, ми рекомендуємо провести самоаналіз - перевірте, наскільки відрізняється ваш нинішній реальний витрата від паспортних даних. Відзначимо, що цифри по витраті палива, які вказуються в керівництві з експлуатації, отримують в ході випробувань, що мають мало спільного зі звичайним міським і заміським рухом. Визначити ж, скільки конкретно споживає автомобіль, можна лише за допомогою приладу-економайзера. Правда, існує і народний метод - на рівній ділянці дороги в бак заливають бензин "під горловину", їздять 2-3 години, після чого повертаються у вихідну точку. Потім за допомогою мірної каністри поповнюють бак "до упору" і записують кількість залитого бензину. Далі - чиста арифметика: кількість долитого палива ділиться на те число кілометрів, яке проїхала машина. Таким способом досить точно можна заміряти і міський, і змішаний режим. Аналогічно визначиться і витрата по трасі, ось тільки досить заправити перед виїздом повний бак і їхати до того моменту, поки не загориться лампочка.

Варто відзначити, що витрата сильно залежить від якості палива. Так, заправившись дешевше, заміряйте пробіг на цьому бензині - може виявитися, що вартість пройденої відстані в результаті збільшилася, оскільки менш якісний бензин віддає при згорянні менше енергії. Цікаво, що якщо у вас карбюраторний мотор, то навіть заправляючись лише на фірмових заправках приблизно за однією ціною, можна отримати різні цифри витрати. Причому це зовсім не означає, що один з бензинів набагато якісніше. Просто він більше підходить конкретно вашому мотору. Адже сучасні види високооктанового палива можуть мати кисневмісні присадки і навіть домішка етанолу, а правильне згорання таких бензинів можливо тільки при втручанні бортового комп'ютера, який, в залежності від ситуації, регулює паливо-повітряну суміш. Підкреслимо, що в сучасний інжекторний двигун необхідно лити лише високоякісне паливо, тому як економія 20-30 копійок на літрі згодом може привести до багатотисячного ремонту паливної апаратури, яка практично моментально гине від бодяги з підвищеним вмістом сірки і бензолів.

Слідкуйте за техстан

Діагностика
Діагностика. Несправний автомобіль економічними не буде

Економити паливо на несправному автомобілі - заняття марне. Існує цілий ряд технічних нюансів, які водіями не відчуваються або сприймаються як несуттєві, однак практично будь-яка дрібниця в технічному стані автомобіля, наприклад, незамінені своєчасно свічки, впливає на підвищення витрати мінімум на 10% або 1 літр на 100 км. Відповідно, коли таких "дрібниць" збирається критична маса, апетит легкового автомобіля може зрівнятися з малотоннажним вантажівкою, не кажучи вже про такі чинники, як зниження надійності автомобіля і його безпеки.

СИСТЕМА ОХОЛОДЖЕННЯ. Двигун розрахований на роботу при температурі, точно розрахованої конструкторами. Однак часто через несправності, наприклад, якщо не закривається термостат або забитий радіатор, температура нехай і незначно, але відрізняється від оптимальної. Результат - витрата зростає на 10-15%. Окремо варто відзначити їзду на непрогрітому двигуні - в такому режимі палива витрачається на 20-25% більше, відповідно, починати рух стоїть на знижених передачах і невисокій швидкості (до 50 км / год), прискорюючись лише після досягнення мотором робочої температури.

ДВИГУН. Підвищений знос циліндропоршневої групи збільшує витрату на 10%, кривошипно-шатунного механізму - ще на 10%. Знос механізму газорозподілу, а також невідрегульовані зазори клапанів (на автомобілях без гідрокомпенсаторів) - до 20%. Сюди варто додати і дрібниця, про яку часто забувають - несвоєчасна заміна повітряного фільтра збільшує витрату на 10%. Згадаємо і про паливну систему: проблеми з карбюратором / інжектором і бензонасосом можуть підвищити споживання палива наполовину.

ХОДОВА ЧАСТИНА. Перетягнуті підшипники ступиці коліс (поганий накат) відразу додають до витрати палива мінімум 15%, а невідрегульований сход-розвал - ще 10%. Правда, при їзді з такими несправностями до витрати на бензин можна додати і витрати на заміну шин (з несправною ходовою відбувається підвищений знос). Додамо, що варто стежити і за тиском коліс - занадто низька збільшує споживання пального на 10-20%.

ТЮНІНГ. Додатковий багажник на зовнішніх вузлах кріплення, "мухобойки" на капоті, антикрила і спойлери, "вітровики" на бічних стеклах або просто відкриті кватирки - все це впливає на споживання палива від 5 до 40%: чим вище швидкість, тим серйозніше зростає витрата бензину або дизеля.

ШІСТЬ РАД, ЯК НАВЧИТИСЯ ЇЗДИТИ ДЕШЕВШЕ

Отже, ваш автомобіль знаходиться в технічно ідеальному стані і це вже дало зниження витрати до заводської норми (або він новий) - саме час переглянути свій стиль водіння для досягнення ще більшого ефекту. До речі, в країнах ЄС і США регулярно влаштовують екоралі, учасники яких мають на меті проїхати не швидше, а дешевше. В Україні такого роду змагання також організовують, але досить рідко і тільки для далекобійників (для цієї категорії водіїв економія на паливі є хорошою надбавкою до зарплати).

1. Перевірте багажник

Зайвий вантаж збільшує масу автомобіля, а чим важче транспортний засіб, тим більше палива воно споживає. Автомобільні виробники підрахували, що перевитрата палива на кожні 50 кг зайвої ваги складає 5%! У багажних відсіках багатьох автолюбителів знаходиться стільки всього, що вистачить для оснащення міні-СТО: запчастини, інструменти, коробки, макулатура, а деякі ще й зберігають там набір з декількох запасних коліс (зберігати вдома дружина не дозволяє). Весь цей набір автолюбителя краще зберігати в гаражі, а якщо власного немає, з кимось домовитися або орендувати місце.

2. старт ПЛАВНО

Навіть якщо ви трохи прогріли двигун перед початком поїздки, починайте рух на невеликих оборотах, а коли автомобіль "розкочегарити", натискайте на педаль газу дуже плавно, щоб не перезбагачувати суміш. Додавайте газ з ростом оборотів, "випереджаючи" двигун педаллю максимум на третину робочого ходу. Особливо це твердження справедливо для руху на зниженій передачі: якщо ви на 1500 оборотах втисніть педаль "в підлогу", не доб'єтеся нічого, крім значного перевитрати.

3. перемикати ПРАВИЛЬНО

Рух як на занадто низьких, так і на занадто високих оборотах призводить до перевитрати. Як вже було сказано, оптимальним є режим, при якому швидкість обертання коленвала знаходиться в проміжку між 2500 і 3500 оборотів (існують двигуни з іншими настройками - підберіть економічний режим експериментальним методом). Якщо автомобіль не обладнаний тахометром, вчіться орієнтуватися по звуку двигуна, або встановіть бортовий комп'ютер (близько 1 тис. Грн.), Який і обороти показує, і миттєву витрату палива вираховує.

4. Знижує ШВИДКІСТЬ

За законами фізики, опір повітря зростає пропорційно квадрату швидкості! Тобто, якщо автомобіль споживає близько 7-8 літрів на 100 км при помірній швидкості близько 80 км на годину, то на швидкості 100 км на годину, його апетит зросте вже до 9-9,5 літрів, а при 180 км / год він вже буде "їсти" як невелика вантажівка - 16-18 літрів на сотню.

5. ВИМКНІТЬ зайвих

Включений ближнє світло вдень призводить до перевитрати палива на 5-7%, те ж саме стосується і включеної на повну потужність музики. Аналогічно підвищене навантаження на генератор і, як наслідок, підвищена витрата палива викликають електропідігріви сидінь і стекол, а також невиправдано включена пічка.

6. ЗАКРИВАЙТЕ ВІКНА

Витрата палива під час руху малолітражного авто на швидкості 110 км / год з включеним кондиціонером і закритими вікнами складає близько 8 літрів. А ось відкриті вікна при вимкненому кондішіне обійдуться в 10,5 літра. Пояснюється феномен просто: включений кондиціонер "гальмує" двигун менше, ніж аеродинамічний опір відкритих вікон.

ШІСТЬ ОЗНАК неекономно ВОДІЯ

1. "Літає" по місту на високій швидкості. Крім того що в такому режимі витрачається в 0,5-1,5 рази більше палива, так ще й зростає навантаження на ходову частину, шини і гальмівну систему

2. Включає дуже голосно музику і їздить з включеними фарами вдень. У такому режимі навантаження на генератор зростає в 1,5-2 рази, що позначається на зростанні споживання палива на 10-15%

3. Їздить на автомобілі з багажником і вантажем. Кожні 50 кг додаткової ваги призводять до збільшення витрат на 3-5%

4. Часто їздить на знижених передачах (по пробках). Витрата в режимі "старт-стоп" зростає в порівнянні із звичайною міською їздою в 1,5-2 рази

5. Лінується ходити пішки. Багато хто їздить на авто навіть в магазин, який знаходиться за 500-1000 метрів, але їзда на короткі відстані споживає на 10-15% палива більше

6. Не звертає уваги на дрібні несправності. Їзда на не до кінця справному автомобілі призводить до перевитрати від 5 до 100%

Джерело: експерти "Сегодня"

САМ СОБІ ЛОГИСТ

Аналіз
Аналіз. Плануйте маршрут заздалегідь

Перед початком руху в місті подумки "прорахуйте" маршрут. І якщо раптом згадається, що з'їзд з моста перекрили через ремонт, а проїзд на проспекті обмежили, відразу ж плануйте шляхи для об'їзду складних вулиць. До речі, для цієї мети існує безліч електронних помічників - є сенс придбати GPS-навігатор, який і маршрут вкаже, і про пробки і ремонті дороги попередить (від 800 до 6 тис. Грн.) Або сучасний смартфон з аналогічними функціями.

Ще один спосіб економити в міському циклі - рухатися повільно, але постійно "прораховуючи" дорожню ситуацію. Наприклад, якщо через 700-800 метрів знаходиться світлофор, на якому зараз горить "червоний", можете сміливо прибирати ногу з педалі газу і їхати накатом - якраз до "зеленого" і докотилися, після чого достатньо лише включити другу передачу і їхати без паузи (старт з місця завжди з'їдає зайве паливо). Також багато економиться і при спуску з гірки - аналогічно можна докотитися до кінця спуску з витратою 0 літрів на 100 км. До речі, таким способом, крім економії палива, ще і знижується навантаження на гальмівну систему. Однак врахуйте, що котитися потрібно з включеною передачею - на нейтралці витрата вище, плюс, у разі раптового виникнення перешкоди, у вас залишається можливість швидко його об'їхати. В ідеалі у вас повинен виробитися новий стиль водіння: розгін до 80 км на годину, їзда накатом до тих пір, поки швидкість не впаде до 70 км на годину, після чого знову слід розгін. До речі, така їзда дозволяє не перевищувати в місті швидкість.

КУПУЄМО ПАЛИВО ОПТОМ

Хороший спосіб економити - заправлятися дешевше, тобто перейти на безготівковий розрахунок, простягаючи заправникові замість грошей паливну карту або заправні талони.

"У періоди зростання цін на паливо, як зараз, покупка паливних талонів є досить непоганою інвестицією, - говорить директор консалтингової компанії" А-95 "Сергій Куюн, - я навіть знаю бабусь, які перед підвищенням цін витрачали останні накопичення, а потім відбивали витрати і непогано на цьому заробляли ". Ідея звучить дійсно непогано: купивши талонів на 600 літрів зараз за 4800 грн., Можна заправлятися до кінця літа за нинішньою ціною. Однак, зателефонувавши офіси найбільших автозаправних мереж під виглядом клієнтів, ми з'ясували, що програми продажу талонів зараз у більшості заморожені або відсутні. Але 2-3 мережі такі талони продати погодилися і навіть запропонували знижки в розмірі 10-15 копійок на кожному літрі. "Але я не раджу купувати талони з рук, - каже Сергій Куюн, - торік було багато випадків, коли їх підробляли".

А ось придбати паливну карту можна в офісі практично будь-якої паливної компанії. У більшості компаній нам запропонували знижки в розмірі 8-10 копійок на літрі (при внесенні депозиту від 150 грн.), Причому багато карти - з накопичувальною системою знижок. Бентежить тільки те, що за випуск карти потрібно заплатити близько 50 грн. (У випадку з талонами оплачується лише ціна палива). Однак є і багато переваг. Так, в разі втрати карту можна заблокувати (по талонах може заправитися будь-яка людина), деякі карти працюють і за кордоном, причому при заправці за кордоном можна повернути іноземний ПДВ.

СКІЛЬКИ МОЖНА НЕ ВИТРАТИТИ

Один із засновників руху "екодрайвінга" швед Карл Йоханссон відзначає, що точно підрахувати, скільки конкретно грошей можна заощадити, використовуючи прийоми економічного водіння, не можна. "Ми даємо лише загальні принципи, а кожен водій адаптує поради під себе і свою ситуацію - плюсовать всі можливі чинники не можна. Але, за нашими підрахунками, акуратний і педантичний водій витрачає на паливо грошей приблизно на 15-25% менше, ніж" лихач " , - говорить експерт. тобто, якщо людина витрачає в місяць 100 л бензину, то при ціні 8 грн. за літр він може заощадити до 100-200 грн. або 1200-2400 в рік. Однак якщо уряд введе на паливо підвищений акциз, то при ціні 9 грн. за літр можна не витратити 150-250 грн. або 1700-2800 грн. Додамо, що, крім за рат на паливо, при акуратній їзді знижуються і витрати на обслуговування авто, а це - ще 1-2 тис. грн. Сума за рік - близько 4-5,5 тис. або місячний дохід звичайного українського автомобіліста, а від 13-ї зарплати адже ніхто не відмовляється.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "П'ять способів економити бензин". інші Авто новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Бовсуновський Владислав

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов