Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Парогенератор своїми руками: покрокові інструкції з фото

  1. Види парогенераторів та їх застосування в домашньому господарстві
  2. пристрій парогенераторів
  3. Як своїми руками зробити парогенератор для лазні з газового балона
  4. Інструменти і витратні матеріали, використовувані в роботі
  5. Вибір і підготовка ємності для парогенератора
  6. Монтаж нагрівальних елементів
  7. Монтаж додаткових елементів
  8. Особливості доопрацювання клапанів
  9. Перевірка безпеки роботи парогенератора
  10. Особливості збирання твердопаливного парогенератора для будинку на дровах або вугіллі
  11. Виконуємо монтаж парогенератора
  12. Як самому зробити парогенератор для самогонного апарату - нюанси
  13. Як своїми руками зробити парогенератор для мийки двигуна - нюанси
  14. Виготовляємо своїми руками парогенератор для відігрівання труб
  15. Основні причини поломки парогенераторів

Наша сеть партнеров Banwar

Пароутворювачі широко застосовуються для облаштування лазень, парних, очищення всілякого обладнання та при виробництві спиртних напоїв. Такі агрегати дозволяють ефективно відігрівати замерзлі труби і двигуни автомобілів в зимову пору. Саморобний агрегат буде функціонувати нітрохи не гірше покупного аналога, якщо його правильно виготовити в домашніх умовах. Разом з редакцією Seti.guru розглянемо в сьогоднішньому огляді, як самостійно зробити парогенератор своїми руками для різних господарських потреб, а також детально розберемо особливості монтажу, складання і перевірки роботи агрегату. Пароутворювачі широко застосовуються для облаштування лазень, парних, очищення всілякого обладнання та при виробництві спиртних напоїв

Саморобний парообразователь на твердому паливі

Види парогенераторів та їх застосування в домашньому господарстві

Незалежно від призначення, конструкція парогенераторів містить резервуар - котел, в якому утворюється пара і подається до зовнішнього споживача. За типом подачі робочої рідини (води) прийнято розрізняти ручні види агрегатів і автоматичні установки. За кількістю споживаної потужності парогенератори бувають промисловими і побутовими. У побутових агрегатів цей показник, як правило, не перевищує 9 кВт, і вони підключаються до електромережі 220 В (промислові - до 380 В).

У побутових агрегатів цей показник, як правило, не перевищує 9 кВт, і вони підключаються до електромережі 220 В (промислові - до 380 В)

Промислова парообразующего установка

За способом нагріву робочої рідини (води) пароутворювачі бувають індукційними, з електродними установками, пічні і електричні. У таблиці наведено основні особливості кожного типу агрегату.

Таблиця 1. Типи пароутворювачів і їх особливості

У домашньому господарстві заводські і саморобні пароутворювачі використовуються при облаштуванні парних, як очисного обладнання (мийка різних поверхонь паром під тиском), при виготовленні самогонних апаратів. Також агрегати застосовують для відігрівання труб водопроводу і двигунів автомобілів. Подивіться відео, щоб зрозуміти, як працює парогенератор.

Відео «Принцип роботи парогенератора»:

Для зволоження повітря в житлових приміщеннях можна виготовити своїми руками ультразвукової парогенератор. Цей пристрій встановлюється на поверхні води і генерує коливання певної частоти, в результаті чого утворюється безліч дрібних крапель, які піднімаються в повітря.

пристрій парогенераторів

Генератор пара являє собою енергетичну установку, виготовлену з металевого корпусу, всередині якого є резервуар для води. Щоб зробити своїми руками парову гармату для лазні, потрібно парової і водяний насос. Крім цього, в конструкції парогенератора повинні бути:

  • испарительная камера;
  • температурний датчик;
  • нагрівальна установка;
  • сопло.

Щоб виготовити домашній парообразователь з автоматичною подачею рідини, необхідно зовні конструкції встановити патрубок. Даний елемент буде потрібно для підключення агрегату до системи водопроводу. Також потрібно встановити кран для зливу рідини.

Порада! Виготовлення такого конструктивного елементу, як испарительная камера, має виконуватися з матеріалів з високою термостійкістю. Наприклад, щоб зробити домашню електричну піч для лазні з парогенератором, можна використовувати сталь або мідь.

Як своїми руками зробити парогенератор для лазні з газового балона

Парогенератор з газового балона один з найбільш затребуваних варіацій для самостійної збірки парогенератора. Метал корпусу досить міцний, щоб витримати високу температуру і тиск пара.

Інструменти і витратні матеріали, використовувані в роботі

При виготовленні парообразующей установки слід застосовувати матеріали, стійкі до високої термічної навантаженні. Серед них себе добре зарекомендувала нержавіюча сталь. Оптимальним варіантом для створення конструкції парообразователя є газовий балон, оскільки він виготовлений з міцного металу, а зварні шви витримують великий тиск. Перед початком складально-монтажних робіт слід підготувати слюсарні інструменти. Для цих цілей будуть потрібні:

  • електродриль і набір свердел;
  • рулетка;
  • кріпильні елементи (шурупи, болти);
  • кругова отрезная машина (болгарка);
  • ізоляційна стрічка;
  • ножиці по металу;
  • набір ключів.

Крім перерахованого інструменту, в роботі знадобиться зварювальний апарат. Дане обладнання використовується для забезпечення міцних швів, а також установки металевих патрубків. До видаткових матеріалів також слід віднести датчики для виміру тиску і робочої температури, а також кульові крани. У домашньому господарстві часто використовуються малопотужні установки, які можна виготовити самостійно зі старих побутових приладів або предметів побуту. Наприклад, це може бути парогенератор з фляги, старого електрочайника або скороварки.

Вибір і підготовка ємності для парогенератора

Щоб виготовити своїми руками парогенератор для розморожування труби інших господарських потреб, слід вибрати для конструкції надійний резервуар. Для цих цілей ідеально підійде газовий балон. Що стосується розмірів ємності, їх слід підбирати відповідно до цілей використання обладнання (вироблена кількість пара була достатньою для обігріву приміщення, очищення двигуна машини, інше).

Що стосується розмірів ємності, їх слід підбирати відповідно до цілей використання обладнання (вироблена кількість пара була достатньою для обігріву приміщення, очищення двигуна машини, інше)

Газовий балон для парогенератора

Перед початком монтажних робіт з метою безпеки балон слід підготувати відповідним чином. Для цього необхідно позбутися від його вмісту шляхом підбурювання залишків газу. Він легко видаляється з ємності, якщо викрутити клапан.

Наступним етапом підготовки резервуара є мийка внутрішньої поверхні балона (можна використовувати звичайний миючий засіб для посуду). Обробляти ємність слід до тих пір, поки характерний запах пропану (газу) не зникне. Після повного висихання балона приступають до монтажу нагрівальних елементів.

Монтаж нагрівальних елементів

Перш ніж виконати установку нагрівальних елементів своїми руками, слід розробити креслення парогенератора (приклад можна побачити на малюнку). Як видно, у верхній частині резервуара слід встановити ТЕН, який нерухомо монтується на знімній кришці.

Як видно, у верхній частині резервуара слід встановити ТЕН, який нерухомо монтується на знімній кришці

Нагрівальний елемент парогенератора

Зверніть увагу, що нагрівальний елемент повинен бути встановлений таким чином, щоб у разі його перегорання можна було без зусиль провести заміну. З цієї причини не рекомендується ТЕН приварювати до корпусу конструкції.

думка експерта

Артем Крикунов

Консультант з підбору інструменту ТОВ "ВсеІнструменти.ру"

"При виборі нагрівача слід враховувати, що даний конструктивний елемент повинен витримувати досить високі навантаження під час роботи агрегату - від 6,079 Бар. Вибирати пристрій по потужності слід з розрахунку на кожні 10 л рідини 3кВт ТЕН ".

Схема підключення парогенератора

Що стосується збірки агрегату на твердому паливі, спеціальних розрахунків і установку нагрівальних елементів проводити не потрібно. Подивіться відео про парогенераторі - своїми руками таке обладнання зібрати досить просто, до того ж витрати на витратні матеріали будуть мінімальними.

Монтаж додаткових елементів

Наступним етапом самостійного виготовлення парообразователя є монтаж додаткових конструктивних елементів, які встановлюються у верхній частині агрегату. Щоб закріпити автоматику, а також скидає (тиск) і заправний кран, слід приварити невеликі відрізки труб - згони, в кількості 4 шт.с різьбленням.

с різьбленням

Манометр парообразовательной установки

На бічній частині конструкції монтується кульовий кран, який, по суті, є рідинним рівнем. Його відкриття здійснюється, як тільки резервуар буде заповнений певним обсягом води, закриття - при витіканні її назовні. Даний елемент встановлюється на відстані 100 мм від верхньої точки корпусу агрегату.

Особливості доопрацювання клапанів

Як ми вже говорили, в газовому балоні є клапан з латуні, який слід розділити навпіл. Після цього необхідно витягти стрижень і виконати нарізку різьблення для установки кульового вентиля. Така конструкція буде потрібно для відбору потоків пара.

Перевірка безпеки роботи парогенератора

При виготовленні своїми руками парогенератора для хамама, лазні та інших потреб слід провести перевірку роботи агрегату. Для цих цілей на фінальному етапі складання конструкції слід встановити автоматичний блок безпеки, що складається з манометрів, що дозволяють контролювати показники температури і тиску (вони повинні бути з'єднані). Блок безпеки працює наступним чином: як тільки внутрішній тиск або робоча температура досягне граничних значень, відбудеться автоматичне відключення нагріву. В електричне коло агрегату слід включити магнітний пускач (втягує котушка і буде навантаженням). Після перевірки робочих показників і спрацьовування автоматики безпеки парообразователь можна встановлювати для подальшої експлуатації. Нижче представлена ​​орієнтовна схема підключення агрегату для парної.

Особливості збирання твердопаливного парогенератора для будинку на дровах або вугіллі

Збірка твердопаливного парообразователя значно простіше, в порівнянні з електричним аналогом, і менш витратна. Для конструкції будуть потрібні труби різного діаметру. Для початку необхідно виготовити завантажувальний резервуар, для чого можна використовувати трубу діаметром 300 мм. У ньому здійснюється згоряння вугілля або дров. Також необхідно зварити ємність для води, яка встановлюється над топкою. До неї слід приварити трубу-регістр і перехідник, за яким пар буде виводитися назовні. Детальніше про те, як зробити своїми руками парогенератор, можна подивитися на відео.

Відео «Особливості збирання твердопаливного парогенератора своїми руками»:

Виконуємо монтаж парогенератора

Зі зрозумілих причин твердопаливні парогенератори використовувати всередині приміщень лазень або парних недоцільно. Для цих цілей будуть потрібні електричні агрегати. При монтажі обладнання слід звернути увагу на стан шлангів - вони повинні бути без перегинів і мати невеликий нахил. Це необхідно для вільного стоку конденсату.

Це необхідно для вільного стоку конденсату

Сварка сгонов на установці

В ході підключення енергетичної установки до електромережі слід використовувати пристрій захисного відключення. Потужність УЗО становитиме 10-30 мА в залежності від типу навантаження і виду приміщення. Зверніть увагу, що парогенератор є потужною травмоопасной електроустановкою. З цієї причини його монтаж повинен супроводжуватися обов'язковим підключенням заземлюючого контуру.

Монтажна схема установки парогенератора

Як самому зробити парогенератор для самогонного апарату - нюанси

Для даного типу парообразователя підійде емальований або оцинкований глибока посуд. Краще використовувати для виготовлення агрегату скороварку з тієї причини, що всередині неї вже вбудований нагрівальний елемент, до того ж вона відрізняється відмінною герметичністю. При створенні парової установки для самогонного апарату слід забезпечити агрегат запобіжним клапаном. Даний елемент необхідний для стравлювання тиску всередині ємності. Крім цього, потрібно закріпити штуцер, який необхідний для виведення потоків пара.

Щоб контролювати рівень води всередині ємності, потрібно встановити трубку (гофрований металевий шланг). Для контролю над температурою нагріву рекомендується використовувати термометр. Що стосується перегінного куба, в цей елемент конструкції потрібно також встановити штуцер, попередньо просвердливши в його нижній частині отвір. До нього слід підключити паровідводом і перфоровану трубку, закручену по спіралі. Через неї виводяться потоки пара. Як виготовити своїми руками парогенератор для самогонного апарату, можна побачити на схемі.

Схема роботи самогонного апарату

Як своїми руками зробити парогенератор для мийки двигуна - нюанси

Для організації мийки двигуна слід спорудити мобільний електричний парогенератор для авто, який потрібно підключити до водопроводу за допомогою гнучких шлангів. Подача пара здійснюється в даному випадку під тиском, тому потрібно пістолет з розпилювачем і невелика компресорна установка.

Подача пара здійснюється в даному випадку під тиском, тому потрібно пістолет з розпилювачем і невелика компресорна установка

Парообразующего агрегат для мийки

Виготовляємо своїми руками парогенератор для відігрівання труб

Як і в попередньому випадку, парообразователь повинен бути мобільним, щоб установку можна було переміщати на значну відстань. Крім гнучких шлангів, для підключення установки до водопроводу будуть потрібні електричні кабелі аналогічної довжини.

Крім гнучких шлангів, для підключення установки до водопроводу будуть потрібні електричні кабелі аналогічної довжини

Застосування парогенератора для розморожування труб

Розглянемо докладно, як зробити своїми руками парогенератор для універсальних цілей з непотребу. Таким генератором можна промивати деталі побутових приладів, які не можна демонтувати, наприклад, радіатори кондиціонерів.

Основні причини поломки парогенераторів

Оскільки пароутворювачі відрізняються простою конструкцією і високою міцністю використовуваних матеріалів, поломки такого обладнання зустрічаються досить рідко. Основною причиною виходу з ладу агрегатів є погана якість використовуваної води, через що утворюється накип. Щоб уникнути її освіти, в контурі подачі води встановлюють відповідне насосні установки. Якщо вода жорстка, рекомендується зливати її залишки з резервуара, а також мити внутрішні поверхні конструкції оцтової або лимонної кислотою. Після обробки агрегат слід ретельно промити проточною водою.

В обов'язковому порядку перед використанням парогенератора необхідно перевіряти агрегат на наявність в ньому робочої рідини. Її відсутність може привести до перегорання нагрівального елементу. Шановні читачі онлайн-журналу Seti.guru! Діліться в обговореннях з іншими відвідувачами нашого ресурсу своїм досвідом у виготовленні парообразующего обладнання, а також пропонуйте рішення щодо його удосконалення.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов