Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Перемикачі електріческіе.Віди і устройство.Работа.Прімененіе

  1. Принцип дії
  2. Види і конструктивні особливості
  3. Існують перемикачі електричні, діляться на види за типом руху управління рукояткою:
  4. За схемою підключення тумблерного перемикачі з врубної контактами діляться на:
  5. Мікротумблери
  6. Нажімниє перемикачі електричні
  7. Схеми підключення звичайних і залипающий кнопок ділять на:
  8. поворотні перемикачі
  9. Схема перехресного перемикача освітлення

Наша сеть партнеров Banwar

Перемикачі в електротехніці служать для відключення і включення електричних ланцюгів низької напруги по черзі. Наприклад, прохідні перемикачі призначені для зручності управління освітленням в різних кімнатах, сходах, коридорах. Такі перемикачі електричні монтують між поверхами, біля дверей приміщень з кількома входами.

З будинку зручно управляти освітленням гаража і інших приміщень, а також ліхтарями на присадибній ділянці . Перемикачі дозволяють управляти функціонуванням освітлення, перебуваючи при цьому в іншому місці, що створює певні зручності і комфорт, а також економиться електроенергія.

Простий вимикач має клавішу на дві позиції і одну пару контактів, до яких підключені провідники. Перемикач, на відміну від вимикача, має три або більше контактів. Один контакт загальний, інші є перекидними. До кожного з цих контактів підключені дроти. Щоб керувати освітленням з інших місць, необхідний перемикач на кілька контактів. Перемикачі електричні дозволяють управляти роботою будь-яких електричних пристроїв, а не тільки освітленням.

Принцип дії

Перемикачі електричні працюють таким чином. Сенс їх роботи полягає в перекиданні основного контакту з одного ланцюга на іншу. Найчастіше на зворотному боці корпусу перемикача зображена схема підключень проводів.

Один контакт загальний (1), інші два контакту - перекидні (2 і 3). Використовуючи два таких перемикача, і розташувавши їх в різних місцях, можна виконати найбільш популярну і просту схему управління освітленням з двох різних місць.

Збігаються з позначенням клеми 2 та 3 з перемикачами ПВ-1 і ПМ-2 з'єднані провідниками між собою. Вхід 1 від ПВ-1 підключений до фази, а ПВ-2 підключений до арматури освітлення. Інший кінець світильника з'єднаний з нульовим провідником мережі.

Перевірка працездатності схеми здійснюється включенням перемикача. Спочатку подається напруга, при цьому лампа черзі загоряється і гасне від окремого дії будь-якого з перемикачів. При розмиканні ланцюга одного з перемикачів, в роботу включається інша лінія ланцюга.

Види і конструктивні особливості

Для правильного вибору перемикача необхідно визначити тип руху управління рукояткою, вирішуваних завдань, схемою з'єднань, властивостями з'єднуються ланцюгів.

Існують перемикачі електричні, діляться на види за типом руху управління рукояткою:

  • Кутові.
  • Нажімниє.
  • Поворотні.

Кутові перемикачі типу тумблера виготовляються за двома схемами:

  • З врубної контактами (малюнок «а»).
  • Коромислового типу (малюнок «б»).

Коромислового типу (малюнок «б»)

Обидва типи перемикачів мають дві стійкі позиції рукоятки. При пересуванні рукоятки (1) пружина (2) стискається, концентруючи енергію стиснення. При знаходженні в позиції, зображеної пунктирною лінією, пристрій знаходиться в нестійкій рівновазі.

Невеликий зсув рукоятки і пружина різко переміщує рухомий контакт (3) в стійке положення. В результаті рухливий контакт стрибкоподібно підключається до нерухомого контакту (6).

За схемою підключення тумблерного перемикачі з врубної контактами діляться на:

  • Однополюсні (малюнок «а»).
  • Однополюсні здвоєні (малюнок «б»).
  • Двополюсні на дві позиції (малюнок «в, г»).

Рукоятки цих перемикачів можуть перебувати в двох фіксованих позиціях. Схеми комутації можуть бути самими різними. Тумблери використовуються для перемикання схем змінного і постійного струму. Вони здатні витримувати навантаження в ланцюзі силою струму до 6 ампер. Опір їх контактів дуже мало (0,02 Ом).

Надійність роботи перемикачів можна висловити можливим числом перемикань, яке досягає 10000 раз.

Мікротумблери

Такі тумблери невеликих розмірів виграють в габаритах і масі, в порівнянні з іншими видами тумблерів.

Нажімниє перемикачі електричні

Перемикачі електричні у вигляді кнопок класифікуються за типом управління:

• Звичайні. Ланцюг розімкнути або замкнута тільки при натиснутому положенні.
• Липкі. Ланцюг замикається за відсутності зусилля натискання. Для розмикання ланцюга необхідно знову зробити натискання.
• Здвоєні. Ланцюг замикається при натисканні однієї кнопки, розмикається за допомогою іншої кнопки. Пристрій кнопки виробляють на основі тумблерного перемикачів, мікровимикачів. Крім основних, існують оригінальні пристрої.

Схеми підключення звичайних і залипающий кнопок ділять на:

  • Однополюсні включення (рисунок «а»).
  • Виключення (малюнок «б»).
  • Включення-виключення (малюнок «в»).
  • Двополюсні включення (рисунок «г»).

Нажімниє перемикачі виконують із захистом від пилу і вологи, і без захисту.

поворотні перемикачі

Галетні перемикачі електричні

Серед електричних перемикачів поворотного виду найбільшою популярністю користуються галетні перемикачі. З їх допомогою можна одночасно підключати відразу кілька електричних ланцюгів, пов'язаних між собою.

Пристрій галетного перемикача виконано таким чином, що металеве кільце (2) з виступом жорстко пов'язано з віссю (1) перемикача. Загальна кількість контактів, розташованих через 30 градусів - 12 штук. При повороті осі на 330 градусів виконується комутація загального висновку з 11-ма різними ланцюгами, які підключені до контактів (4).

Існують деякі модифікації галетних перемикачів. Наприклад, кільце може виконуватися розрізаним. На кожній частині робиться виступ. При обертанні осі два загальні висновки синхронно з'єднуються з 5-ма різними ланцюгами.

У галетних поворотних перемикачах застосовуються врубної ножові контакти, які виготовляють із сплавів міді (бронза, латунь), з покриттям шаром срібла. Ножовий контакт дає можливість знизити вплив похибки виготовлення збірки і деталей, збільшити його вібраційну стійкість і надійність.

Галетні перемикачі здатні перемикати електричні ланцюги силою струму до 3 ампер, напругою до 350 вольт постійного струму. Для змінного струму допустима напруга становить не більше 300 вольт. Надійність таких перемикачів становить до 10000 перемикань.

Установка перемикачів проводиться шляхом пайки, крім тумблерного видів перемикачів, які з'єднуються з ланцюгом гвинтами. Головною вимогою механічної установки перемикачів є вимога: не зраджувати положення корпусу і внутрішньої частини перемикача при додатку зусилля управління. У зв'язку з цим при застосуванні перемикача необхідно використовувати тільки ті методи кріплення, які відповідають технічним умовам певного виду перемикача.

Схема перехресного перемикача освітлення

Для монтажу перемикачів в трьох місцях необхідно допоміжний пристрій з перехресною схемою комутації. Такий пристрій складається з двох 1-клавішних перемикачів з внутрішніми перемичками, виконаними в одному корпусі.

Перехресний перемикач монтується між 2-ма звичайними. Він використовується тільки спільно з ними, і відрізняється наявністю 4-х клем. Щоб керувати освітленням з 4-х місць, необхідно додати в схему додатково такий же пристрій. Перехресний перемикач підключається до перекидним контактам вимикачів таким чином, щоб утворилася робоча ланцюг живлення освітлення.

Складні групи контактів мають потребу у великій числі провідників і підключень. Оптимальним варіантом буде збірка кількох простих схем, замість однієї складної, так як вони будуть працювати більш надійно, і зручніше в експлуатації. всі основні з'єднання необхідно виробляти в распредкоробкі . Виконувати скручування проводів не допускається.

Схожі теми:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов