Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підключення датчиків двіженія.Віди і схеми.Работа і особливості

  1. Типи датчиків руху
  2. Підключення датчиків руху на прикладі
  3. схеми підключення
  4. Підключення датчиків руху (кілька)
  5. особливості підключення
  6. Підключення датчиків руху супроводжується деякими особливостями:
  7. Інструкція монтажу
  8. Щоб самостійно здійснити монтаж і підключення датчиків руху до мережі живлення, необхідно слідувати...

Наша сеть партнеров Banwar

Датчиком руху називається електронне інфрачервоний пристрій, яке виявляє переміщення живих істот і що включає харчування освітлення і інших електронних пристроїв. Найчастіше такі датчики монтують для освітлення, але можуть застосовуватися для інших цілей, наприклад, включення звукової сигналізації.

Датчик руху функціонує за принципом електричного вимикача. звичайний електричний вимикач ми включаємо і вимикаємо механічно рукою, а датчик руху включається автоматично, реагуючи на рух, і вимикається автоматично при припиненні руху.

Датчик руху використовують спільно з освітленням, а також на включення звукової сигналізації, на відкриття дверей, як наприклад, двері супермаркету, і т.п.

Типи датчиків руху

За місцем розташування:

  • Периметричного, використовуються на вулиці.
  • Периферійні.
  • Внутрішні.

За принципом дії:

  • Ультразвукові - реакція на хвилі звуку підвищеної частоти.
  • Мікрохвильові - реагують на радіохвилі високої частоти.
  • Інфрачервоні - використовують випромінювання теплоти.
  • Активні - оснащені приймачем і передавачем.
  • Пасивні - без передавача.

По виду спрацьовування:

  • Теплові - спрацьовують при зміні температури.
  • Звукові - діють на коливання повітря.
  • Коливальні - спрацьовують на дію магнітного поля.

За конструкцією:

  • 1-позиційні - оснащені передавачем і приймачем в одному корпусі.
  • 2-позиційні - приймач і передавач в різних корпусах.
  • Багатопозиційні - оснащені кількома блоками.

За типом монтажу:

  • Багатофункціональні.
  • Кімнатні.
  • Зовнішні.
  • Накладні (настінні).
  • Стельові (для підвісної стелі).
  • Врізні (для офісів).

Принцип дії

Принцип роботи не викликає труднощів для розуміння, і є простим. Детектор виявляє об'єкт, видає сигнал на реле, яке замикає ланцюг, лампочка загоряється.

Підключення датчиків руху на прикладі

Щоб краще зрозуміти, як працює датчик руху, проведемо досвід з підключенням до лампочки. Для цього нам знадобиться:

  • Датчик руху.
  • Електрична вилка.
  • Викрутка індикаторна для пошуку фази.
  • Електричний патрон.
  • Лампочка.
  • Гвинтовий затиск.
  • Дріт.
  • Зачистной інструмент.

Спочатку зробимо підключення лампочки безпосередньо в розетку, а потім в розрив ланцюга підключимо датчик руху для того, щоб зрозуміти роботу датчика.

Беремо електричний провід і підключаємо кінці до вилки. Для зачистки дроти використовуємо спеціальний зачистной інструмент, яким зручно користуватися. З протилежного боку встановлюємо патрон. Укручуємо лампочку.

Укручуємо лампочку

За допомогою індикаторної викрутки визначаємо, де в розетці фаза. Вставляємо вилку в розетку і переконуємося, що лампочка горить. Тепер потрібно в розрив проводу встановити датчик руху. Відключаємо електроживлення і розрізаємо обидві жили. Зачищаємо кінці проводів.

Тепер наше завдання встановити датчик в розрив живильного проводу. Потрібно підвести до датчика згідно з інструкцією, нуль для його харчування, і фазу пропустити через датчик на лампочку. Фаза зайде в коричневий провід, вийде з червоного проводу і зайде на лампочку. З'єднуємо за цією схемою. Беремо гвинтовий затиск і з'єднуємо.

На самому датчику є два реостата. Один реостат відповідає за час доби. Його можна використовувати не тільки на освітлення, а й на включення інших пристроїв. На лівому регуляторі зліва від нього намальовано сонце, а праворуч намальована місяць. Тобто, для того, щоб використовувати датчик в світлий час доби, перемикач ставимо в режим, де позначено сонце. Якщо ми датчик будемо використовувати вночі для освітлення, то датчик перемикаємо в режим темного часу доби.

Якщо ми датчик будемо використовувати вночі для освітлення, то датчик перемикаємо в режим темного часу доби

Для нашого досвіду перевірки включимо в режим світлого часу доби, так як робимо перевірку при світлі. Другий датчик відповідає за час відключення. Ми можемо встановити його на мінімум, і він буде вимикатися через 5 секунд, або встановити на максимум, тобто, збільшити час з моменту припинення руху. Тепер включаємо вилку в розетку, згідно з раніше встановленої полярності. Виробляємо рух рукою, датчик вмикає лампу. Тепер не робимо ніяких рухів, проходить кілька секунд, датчик вимикається. Підключення датчиків руху відбувається подібним чином.

схеми підключення

Підключення датчиків руху здійснюється за звичайною схемою замикання і розмикання ланцюга лампочок. Якщо необхідно постійне освітлення, але при цьому нічого не рухається, то в схему включають паралельно датчику руху звичайний вимикач. При включенні вимикача світло буде горіти за рахунок обхідний ланцюга. При відключенні вимикача контроль освітлення перейде до датчика руху.

Підключення датчиків руху (кілька)

Найчастіше буває, що форма приміщення не дозволяє охопити всі його простір одним датчиком, наприклад, за поворотом в коридорі. В цьому випадку мають декілька датчиків, і підключають їх по паралельній схемі. В результаті спрацьовування будь-якого датчика, ланцюг замикається, і напруга подається до приладів освітлення. При такому способі з'єднання не можна забувати про те, що лампи освітлення і датчики повинні бути підключені від однієї фази. В іншому випадку відбудеться коротке замикання.

Датчики руху розташовують таким чином, щоб кут огляду утворився найбільшої величини у напрямку на передбачувану область руху об'єктів. При цьому вікна, двері і інтер'єр приміщення не повинні екранувати і заважати роботі датчика.

Датчики руху мають властивість допустимої тривалої величини потужності від 500 до 1000 ват. Тому вони мають обмеження по використанню з високим навантаженням.

При необхідності включення багатьох потужних приладів освітлення, підключення датчиків руху проводиться через магнітний пускач .

При придбанні датчика, в його комплекті дивіться інструкцію з встановлення та налаштування. Зазвичай на корпусі вказують схему пристрою. Під кришкою датчика є колодка для підключення, і видно три контакту за кольорами. Провід підключають за допомогою затискачів. Якщо кабель багатожильний, то використовують втулкові наконечники.

особливості підключення

Електричний струм надходить на датчик по двом лідерів: коричневий - фаза, і синій - нуль. З датчика фаза йде на один контакт лампочки. Інший кінець лампи підключається до клеми нуля.

При виникненні руху в контрольному місці датчик спрацьовує і замикає контакти реле, яке подає фазу на світильник.

При виникненні руху в контрольному місці датчик спрацьовує і замикає контакти реле, яке подає фазу на світильник

У клемної колодці є гвинтові затискачі, тому дроти підключають з наконечниками. Провід фази рекомендується підключати за схемою, зазначеної в інструкції.

Підключення датчиків руху супроводжується деякими особливостями:

  • Після з'єднання проводки закривають кришку і переходять до підключення проводів в распредкоробкі.
  • У коробку підводиться 9 проводів: 2 - від лампи, 3 - від датчика, 2 - від вимикача, 2 - нуль і фаза.
  • Провід на датчику: коричневий (білий) - фаза, синій (зелений) - нуль, червоний - підключення до мережі.
  • З'єднання проводів роблять у такий спосіб: провід фази (коричневий) з'єднують з коричневим (білим) проводом фази датчика і проводом від вимикача. Провід нуля кабелю живлення з'єднують з нулем датчика і нулем лампи освітлення.
  • Залишилися три дроти - червоний від датчика, коричневий від лампи і другий провід від вимикача. Їх з'єднують.

Датчик підключений до висвітлення. Після подачі живлення датчик показує свою реакцію на рух, тим самим замикаючи ланцюг освітлення.

Інструкція монтажу

Ми розібралися з під'єднанням та принципом дії. Тепер залишився важливий і останній етап роботи - розібратися з монтажем датчика руху.

Щоб самостійно здійснити монтаж і підключення датчиків руху до мережі живлення, необхідно слідувати за певним порядком:

  • Вибрати схему підключення (один датчик, або кілька, з вимикачем або без нього і т.д.).
  • Визначити найкраще місце і напрям для монтажу датчика руху. Зазвичай датчик закріплюють на стелі, або в кутку приміщення. При вуличному монтажі потрібно дивитися по обстановці. Основним параметром є кут огляду датчика. Необхідно вибрати найкраще місце для розташування корпусу датчика таким чином, щоб не було мертвих зон (місця, які датчик не охоплює своєю дією). Для цього рекомендується застосувати опори ліхтарів або несучу стіну будівлі.
  • У розподільному щиті відключити електрику для того, щоб забезпечити безпеку при підключенні проводів.
  • За вибраним варіантом схеми виконати підключення трьох проводів до контактів корпусу датчика і в корпусі приладу освітлення. При цьому не потрібно забувати про дотримання маркування за кольорами проводів і позначеннях роз'ємів, щоб уникнути плутанини. При неправильному підключенні нуля і фази ви піддаєте себе небезпеці, а також нашкодите електропроводці, тому при підключенні потрібно працювати акуратно і обережно.
  • На корпусі датчика потрібно налаштувати регулятори, вибрати їх оптимальні настройки. На корпусі датчика можуть бути кілька поширених регуляторів: Lux - рівень світла для спрацьовування, Time - затримка за часом вимикання освітлення, Sens - чутливість сенсора датчика, Mic - рівень шуму для спрацьовування датчика. Ці настройки в кожному випадку індивідуальні.

Ці настройки в кожному випадку індивідуальні

  • Подати харчування в розподільному щиті і протестувати роботу датчика руху. Якщо необхідно, то змінити розташування датчика, або переналаштувати чутливість і інші настройки.

Корпус датчика рекомендується розташовувати якомога далі від приладів, що випускають електромагнітні хвилі, так як вони негативно діють на роботу датчика, і можуть створити умови для його помилкових спрацьовувань.

При підключенні датчика на садовій ділянці, краще розташувати його далі від кущів, дерев та інших об'єктів, що створюють перешкоди.

Схожі теми:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов