Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підключення прохідного вимикача світла з однією клавішею. Схема роботи та опис механізму. Включення і вимикання світла з декількох місць

  1. Схема управління з двох місць
  2. Конструкції і принцип роботи прохідних вимикачів
  3. Схемотехніка основних видів прохідних вимикачів
  4. Управління освітленням з 2х місць, схема із застосуванням одноклавішних вимикачів
  5. Схема управління Двоклавішний вимикачами двома групами освітлювальних приладів
  6. Приклад практичного застосування схеми з двома Одноклавішний вимикачами в побуті, особливо та послідовність...
  7. Пере-або вимикач?
  8. Прохідний перемикач. схеми підключення
  9. Підключення двох прохідних перемикачів
  10. Підключення декількох паралельних споживачів \
  11. Проміжна точка управління
  12. Схема підключення № 1
  13. Схема підключення № 2
  14. Схема підключення № 3

Наша сеть партнеров Banwar

Максимальний рівень зручності повинен гарантувати не тільки функціональність вимикача, але і його практичність. У порівнянні з Одноклавішний прохідними вимикачами подвійні вимикачі мають ряд переваг, які роблять їх більш універсальними.

Прохідний двухклавішний (подвійний) вимикач по своїй суті являє собою два одинарних прохідних вимикача в одному корпусі, які працюють за тим же принципом дії - "перекидання" контактів. У вимикача є 6 контактів (2 входи і 4 виходи).

Вимикач має позначає покажчик, який повідомляє положення клавіші для включення світла і положення клавіші для вимикання світла.
При вже включеному світлі (без різниці від якого прохідного вимикача ) Можна натискати на клавішу подвійного вимикача і керувати освітленням. При цьому не має значення, в якому становищі перебувала клавіша даного прохідного вимикача.

Вконтакте

Схема управління з двох місць

Правильно зібрана схема підключення подвійного вимикача дозволяє управляти двома різними групами освітлення з двох місць незалежно один від одного. Два двухклавішний прохідних вимикача працюватимуть на два напрямки.

Інструкція монтажу:

  1. Два двухклавішний вимикача монтуються на обраних місцях в настановних коробках (подрозетниках).
  2. Розміщуються всі групи, що підключається освітлення: світильники, бра або люстра з декількома точками світла. До кожного джерела світла повинен підходити один трижильний кабель: фаза (L), захисний (земля), робочий нуль (N).
  3. Вибирається кабель необхідної довжини (3х1.5 мм2), з урахуванням того, що до вимикачів підходять 6 контактів - два трьохжильних кабелю.
  4. У розподільній коробці (РК) згідно зі схемою з'єднуються дроти.
  5. Виконати монтаж такої схеми можна і з використанням чотирьох одинарних прохідних вимикачів, але заміна буде не раціональною. Установка подвійних прохідних вимикачів вигідніше, так як відбувається економія кабелю і розподільних коробок.

З подвійного прохідного вимикача можна зробити одинарний перехресний вимикач. Для цього контакти з'єднуються між собою, а клавіші закріплюються разом для спільної одночасної роботи.

значно простіше і може допомогти організувати управління електроосвітленням з двох точок значно простіше і може допомогти організувати управління електроосвітленням з двох точок.

Про те як правильно вибрати і змонтувати систему вентиляції для заміського будинку можна дізнатися перейшовши за цим.

Так само будь-який прохідний вимикач можна використовувати як звичайний. У цьому випадку один з контактів або не підключається взагалі, або так само підключається для ще однієї незалежного регулювання наявної лінії освітлення. Тепер ви знаєте як правильно підключити, або як кажуть електрики расключіть, двоклавішний прохідний вимикач.

Схема підключення прохідного вимикача з 2х місць і її конструкції значно розширюють можливості управління освітлювальними системами. У спортивних, концертних залах, на стадіонах, довгих коридорах і тунелях можна одним з двох місць керувати освітленням. Розташовані на різних сторонах об'єкта вимикачі позбавляють від необхідності переходів до єдиної точки управління.

З одним вимикачем може скластися ситуація, коли доведеться проходити до виходу в темряві по тривалому маршруту, з численними перешкодами ризикуючи скрутити собі шию. При підключенні прохідних вимикачів, досить підійти до найближчого вимикача від виходу і погасити світло у всьому приміщенні.

Конструкції і принцип роботи прохідних вимикачів

Зовнішній вигляд перехідного вимикача не має особливих ознак відмінності від звичайних корпусів. Принципові зміни вироби приховані всередині, різниця в контактній схемі. Завдання простого вимикача замкнути або розімкнути ланцюг в одній точці, прохідний вимикач при зміні положення клавіші розмикає одну ланцюг і відразу підключає іншу. Відбувається перекидання контактів на інший напрямок ланцюга, тому правильніше було б що назвати не вимикач, а перемикач. Але так уже склалося термінологія, що зміна терміну внесе зайві нерозуміння, між фахівцями і тим більше з непрофесіоналами.

Контакти, перекидаючись на іншу групу, підключають до ланцюга клеми другого прохідного вимикача, що працює в парі. По одному в схемі прохідні вимикачі не працюють. Звичайно, їх можна підключити як одноклавішний вимикач, але тоді втрачається сенс його загальної контактної схеми.

Схемотехніка основних видів прохідних вимикачів


Найбільш часто використовувані прохідні вимикачі, це одноклавішний, двох клавішний і трьохклавішний Найбільш часто використовувані прохідні вимикачі, це одноклавішний, двох клавішний і трьохклавішний. Всі вони побудовані на одному принципі перекидання контактів. На Одноклавішний варіанті три контакту, один загальний перекидається на один з двох, залежно від положення клавіші. Решта моделей включають в свій корпус схеми одноклавішного варіанту. Двоклавішний прохідний вимикач в своєму корпусі має дві таких схеми, трьохклавішний має три схеми, все просто. Змінюються тільки габарити корпусу, кількість клавіш і контактів:

  • одноклавішний, три контакти, вхідний і два вихідних,
  • двох клавішний перемикач, шість контактів, два вхідних і 4-виходу;
  • трьохклавішний корпус має 3 - входу і 6 - виходів.

Управління освітленням з 2х місць, схема із застосуванням одноклавішних вимикачів

Однією групою електроосвітлювальних ламп можна керувати за різних місць, використовуючи Однією групою електроосвітлювальних ламп можна керувати за різних місць, використовуючи. Це часто застосовується схема, на прикладі якої легко розуміється принцип роботи.

З лінії живлення 220В фаза безпосередньо приходить на вхід (рухливий) контакт одного з двох перемикачів. Вихідні контакти двох перемикачів з'єднують між собою. Вхідний контакт другого підключається на клему освітлювального приладу. Робочий 0 підключіть на інший контакт світильника.

Розглянемо особливості расключеніе в розподільній коробці, при монтажі цієї схеми Розглянемо особливості расключеніе в розподільній коробці, при монтажі цієї схеми. Використовується кабель з трьома ізольованими проводами:

Для економії на платежах за електроенергію наші читачі радять "Економітель енергії Electricity Saving Box". Щомісячні платежі стануть на 30-50% менше, ніж були до використання економітеля. Він прибирає реактивну складову з мережі, в результаті чого знижується навантаження і, як наслідок, струм споживання. Електроприлади споживають менше електроенергії, знижуються витрати на її оплату.

  • червона ізоляція - фазний провід;
  • синя ізоляція - нейтральний провід;
  • жовто-зелена ізоляція - заземлення.

В розподільну коробку заводиться чотири кабелі:

  • один від розподільного щита, кабель живлення з однією фазою 220 В;
  • два кабелі від кожного прохідного перемикача;
  • один від групи освітлювальних приладів .

Вимоги за кольором здійсненні тільки для кабелів живлення освітлювальних приладів. При підключенні проводів, що йдуть від прохідних перемикачів в коробку здійснимо тільки одна умова. На вхідних контакт прохідних вимикачів виводять червоний провід фази.

Схема управління Двоклавішний вимикачами двома групами освітлювальних приладів

Схема управління Двоклавішний вимикачами двома групами освітлювальних приладів

Використовуючи в двох місцях можна управляти різними групами світла.

Приклад практичного застосування схеми з двома Одноклавішний вимикачами в побуті, особливо та послідовність монтажу

У приватних домоволодіннях технологію управління світлом з двох різних місць вже давно використовують. На маршрутах від хвіртки до будинку, можливі ділянки зі сходами або іншими перешкодами, де в темний час доби потрібно підсвічування. Зручно відкрити хвіртку увімкнути освітлення доріжки, пройти до будинку, піднятися по сходах і не повертаючись вимкнути освітлення у дворі. Як це робиться на практиці, монтаж починається з розмітки:

  • маршрутів прокладки кабелів;
  • місць установки прохідних вимикачів;
  • місця установки розподільчої коробки.

Один з раціональних варіантів, встановити розподільну коробку і перший перехідною вимикач в передпокої, поруч з розподільним щитом . Зручно буде прокласти кабель живлення і користуватися, управляти освітленням у дворі, не виходячи з дому. Другий прохідний вимикач логічно буде, поставити на паркані з внутрішньої сторони двору біля хвіртки. При вході ви відразу зможете включити світло, увійшовши до передпокою будинку вимкнути.

В якості освітлювальних приладів можна використовувати декоративні ліхтарні стовпи, які завжди є в продажу в великих магазинах електротоварів. У більшості випадків 3-5 в залежності від довжини маршруту в приватних будинках буває досить. Проводку бажано прокладати по землі в траншеї через пластикові труби діаметрів 5-6 мм, на глибині 30-50 см незалежно від кліматичних умов регіону. Копати нижче глибини промерзання не має сенсу, це не водопровід замерзати нічому. Головна мета заховати електричну проводку , Захистити її від механічних пошкоджень і створити приємний для ока інтер'єр у дворі. Підключення ламп ліхтарних стовпів робіть по паралельній схемі, в цьому випадку при несправності одного світильника інші будуть працювати.

У новому будинку, що будується дві штроби, комунікаційні отвори можна передбачити і прокласти заздалегідь. У старих будинках при ремонті в прихожей можна зробити приховану проводку для прохідних вимикачів. Якщо немає необхідності робити ремонт в передпокої, прокладете зовнішню проводку За допомогою кабелю канали, вони акуратно прокладаються, виглядають дуже естетично, забарвлення пластика буває будь-яка.

Підібрати можна до будь-якого інтер'єру, навіть під темні і світлі породи дерева. Кабель потрібно використовувати з мідними проводами перетином від 0,75 до 1.5 мм. Провід в коробку заводите на 10 - 15 см, для расключеніе ізоляцію знімайте на 3 см, для скручування і забезпечення надійного контакту достатньо.

Можна на дві точки в кінці і на початку маршруту встановити сенсорні датчики на рух до прохідних вимикачів це знімає проблему пошуку в темряві вимикачів. Таке підключення вимагає окремої теми для розгляду. Підключайте за вищеописаною схемою, двір буде гарний і користуватися зручно.

Пробиратися темними сходовими маршами, відчуваючи страх і ризикуючи оступитися, - задоволення сумнівне. Але і марно палаючі в парадних лампи, «намотані» кіловати з яких збільшують загальдомовий рахунок за електроенергію, викликають досаду. Щоб мати можливість вимкнути або включити світло з декількох точок, в асортимент світлотехнічної арматури включений елемент, званий «прохідний перемикач».

Пере-або вимикач?

Зовні цей елемент електричного кола схожий на вимикач - той же корпус, одна або кілька клавіш, що фіксуються в двох положеннях. Однак його фізична сутність зовсім інша. Якщо вимикач розриває ланцюг, то прохідний перемикач виробляє комутацію ліній. Кінематична схема вимикачів і перемикачів представлена ​​нижче.

З неї видно, що основною відмінністю цих елементів є кількість вихідних ліній. Як це впливає на способи побудови схеми електроживлення? Вимикач, маючи двополюсний контакт, розмикає або замикає лінію. Якщо пару комутаторів такого роду з'єднати паралельно, то для припинення електроживлення необхідно, щоб були розімкнуті обидва. Тому вони непридатні для схем управління споживачами з декількох місць.

Прохідні перемикачі з'єднуються послідовно. Три полюси дозволяють залишати одну з ліній постійно підключеною до мережі. Тому з'являється можливість вибору (включити або виключити), змінюючи положення контакту парного комутатора.

Промисловістю випускається чотири типи прохідних перемикачів. Три з них різняться кількістю клавіш, яких може бути одна, дві або три. Так реалізується можливість управляти декількома споживачами електричної енергії . Чотирьохклавішні моделі не випускаються. Просто тому, що кожному трьохполюсну контакту потрібно дві вихідні лінії. Прокладати більше шести струмоведучих жил технічно складно через збільшення розміру каналу для їх розміщення і надзвичайної заплутаності схеми.

Особливим елементом в цьому сімействі комутаторів є перехресний вимикач. Кнопка у нього одна, а рухливих контактів два, і вони працюють одночасно. Перехресним він названий за те, що міняє місцями лінії, перехрещує їх. Ще однією відмінністю цього елемента є відсутність клеми, з якої електрика подається конкретному споживачеві. Він включається між двома послідовно з'єднаними прохідними перемикачами для формування проміжної точки управління.


Прохідний перемикач. схеми підключення

Перед тим як почати розглядати основні типи схем підключення прохідних перемикачів, варто особливо зупинитися на тому моменті, що вони завжди з'єднані послідовно.

Підключення двох прохідних перемикачів

Загальним мнемонічним правилом побудови схем прохідних перемикачів є їх взаємне розташування: парні вихідні контакти повинні «дивитися» один на одного. Воно наочно представлено на наведеній нижче схемі.


Зі схеми видно, що при однаковому положенні клавіш якась з ліній обов'язково замкнута, а також те, що обидві вони рівнозначні один одному.

Підключення декількох паралельних споживачів \

Прохідні перемикачі з декількома клавішами управляють декількома споживачами електроенергії, підключеними паралельно один одному. Схема підключення приведена нижче.

Зверніть увагу, що вхідні клеми першого від розподільчої коробки перемикача з'єднуються один з одним і підключаються до однієї фазі. Підключення різних фаз до одного приладу не допускається!

Проміжна точка управління

Щоб керувати споживачами з трьох або більше точок, між прохідними перемикачами включається перехресний. Він змінює лінії місцями, тому стан «включено» або «вимкнено» характеризується різним положенням клавіш вимикачів на кінцях ланцюга. Схема підключення приведена нижче.


Кількість проміжних точок управління має бути непарною. Тому що два перехресних вимикача повертають систему в початкове положення.


Для зручності монтажу на внутрішньому корпусі прохідного перемикача є мнемонічна схема розташування контактів. Щоб нічого не переплутати, кожна пара сполучних і вихідна лінія для одного споживача повинні мати один колір діелектричної оболонки.

Привіт, дорогі гості сайту «Нотатки електрика».

Сьогодні Вашій увазі я представляю статтю про схеми підключення прохідних вимикачів (перемикачів).

Прохідні вимикачі призначені для комфорту і зручності управління освітленням з різних місць Вашої квартири, котеджу або дачі.

Припустимо, Ви ввечері повернулися додому, при вході в коридор включили світло, спокійно, не поспішаючи роздяглися і пройшли в свою затишну спальню. І що ж? Необхідно повертатися в коридор і відключати світло.

Так ось я Вам скажу, що ні. Для цього і існує прохідні перемикачі, щоб Вам було комфортно і зручно управляти освітленням, тобто освітлення, яке Ви включили в коридорі, можна з легкістю відключити зі спальні.


Для цього і існує прохідні перемикачі, щоб Вам було комфортно і зручно управляти освітленням, тобто  освітлення, яке Ви включили в коридорі, можна з легкістю відключити зі спальні

Місць для використання прохідних вимикачів може бути безліч. Я навів Вам лише один приклад. У статті про читайте в яких місцях і на якій висоті потрібно встановлювати розетки і вимикачі.

До речі, альтернативою перехідним вимикачів можуть бути або.

А тепер розглянемо, як правильно підключити прохідний вимикач.

Про те, як вибрати перетин проводів і їх кольору Ви можете дізнатися з наступних статей:

Схема підключення № 1


Схема підключення № 1

Дана схема призначена для управління освітленням з двох місць. У ній використовуються 2 прохідних вимикача одинарного типу. Ось так він виглядає:


Ось так він виглядає:

Кожен одинарний прохідний вимикач має 3 контакту (1 вхід і 2 виходи).


Кожен одинарний прохідний вимикач має 3 контакту (1 вхід і 2 виходи)


Нульовий провід від джерела живлення проходить через розподільну коробку на світильник. Фазний провід приходить в розподільну коробку, з неї йде на загальний контакт прохідного вимикача № 1. Два вихідних контакту прохідного вимикача № 1 з'єднуються через розподільну коробку з двома вихідними контактами прохідного вимикача № 2. А далі з загального контакту прохідного вимикача № 2 йде знову ж через розподільну коробку на світильник.

Схема підключення № 2

Іноді необхідно управляти освітленням в приміщенні з двох місць, як в попередньому прикладі, але тільки різними групами світильників або лампочок. Наприклад, ми хочемо керувати освітленням в кімнаті з двох місць: з передпокою і з самої кімнати, але в люстрі знаходиться 5 лампочок. Тобто нам необхідно управляти різними групами лампочок в люстрі. Як це здійснити, дивіться на схемі нижче:

На поступовим зниженням дози в 1 групі підключені 3 лампочки, а в 2 групі - 2 лампочки. Кількість лампочок в кожній групі можна змінювати як Вам зручно.

Для цього нам будуть потрібні два прохідних вимикача, але вже не одинарних, як в попередній схемі, а подвійних. Їх ще називають Двоклавішний прохідними вимикачами. Ось так він виглядає:


Ось так він виглядає:

У подвійного (Двоклавішний) прохідного вимикача є 6 контактів (2 входи і 4 виходи).

По суті це два одинарних вимикача в одному корпусі.



Схема підключення № 3


Схема підключення № 3

Дана схема призначена для управління освітленням з трьох місць. Вона мало чим відрізняється від попередніх схем. Різниця полягає в тому, що в неї включено ще один прохідний вимикач подвійного спареного типу, або його ще називають перехресним, який відрізняється від одинарних і подвійних. Він має 4 контакту (2 входи і 2 виходи).


Він має 4 контакту (2 входи і 2 виходи)


При натисканні на подвійний спарений вимикач, відразу ж переключаються 2 незалежних контакту.

PS Кількість місць управління освітленням не обмежується двома або трьома, а може досягати до шести і більше. Це здійснюється аналогічним способом, тобто перший і останній прохідний вимикач використовується одинарний (3 контакту), а між ними - подвійні спарені (4 контакти).

Схеми прохідних вимикачів дозволяють здійснювати включення і виключення освітлення з двох і більше різних помста їх установки. Це в деяких випадках не просто зручно, а й дуже необхідно.

Наприклад, в приміщенні є довгий коридор. Він природно висвітлюється. Увімкнувши світло на початку, і маючи цю саму схему підключення прохідного вимикача, вам не доведеться знову повертатися для відключення, а можна це зробити другою вимикачем, що встановлений в іншому кінці коридору. Дуже часто такі схеми також використовуються для управління освітленням сходів.

Що краще використовувати: прохідні вимикачі або бістабільні реле? Відповідь.

Як правильно підключити прохідні вимикачі для незалежного управління освітленням з двох місць.

Давайте докладніше розглянемо цю схему підключення, що складається з двох прохідних вимикачів. Для неї потрібні два перемикача (вони також називаються «прохідні»), кожен з яких має по три контакту і два положення перемикання. Причому, режим перемикання повинен бути «перекидного характеру», тобто - один контакт є загальним для двох інших. В одному положенні він замкнутий з одним з них, а в іншому становищі, природно, з іншим. Отже, загальна замкнутість всіх трьох контактів повністю виключена.

Схема підключення прохідного вимикача для управління світильником з 2-х місць

Схема підключення прохідного вимикача для управління світильником з 2-х місць

Прохідний вимикач на три контакти і два положення (зверху знаходиться загальний контакт)

Пояснення до схем

Тепер розберемося з намальованими схемами. Обидві схеми складаються з, самих прохідних вимикачів, освітлення, і сполучних проводів (При монтажі, це будуть двох, трьох і чотирижильного кабелю). На першій схемі зображена схема підключення прохідного вимикача з керуванням з двох різних місць.

Як видно, один провід (в нашому випадку це нульовий) йде від джерела електроживлення в сполучну коробку і з неї вже на лампу. Інший (фазний провід), після коробки приєднується до загального контакту одного з вимикачів. Два перемикаються контакту одного вимикача з'єднуються з двома контактами другого вимикача (через коробку). Ну і з загального контакту другого вимикача фаза подається на другий контакт лампи.

Що стосується самого монтажу даної схеми: ставляться на свої установчі місця прохідні вимикачі, від яких виводяться трижильні кабелю. Монтуються світильники, що з'єднаються паралельно і від яких в результаті виходить двожильний кабель.

Далі, в найкращому місці встановлюється сполучна коробка (з урахуванням мінімальної довжини кабелю і зручного місця самого розташування цієї коробки). У неї то і вводиться кабель від світильників, харчування і самих прохідних вимикачів. У цій коробці проводиться між собою, як показано на схемі.

Схема підключення прохідного вимикача для управління світильником з 3-х місць

Як керувати освітленням з трьох місць

Схема підключення прохідного вимикача з керуванням з трьох місць мало чим відрізняється від попередньої (загальний принцип роботи однаковий). У ній доданий ще один прохідний вимикач, який трохи відрізняється від попередніх. Як видно зі схеми, це спарений вимикач. Тобто, при натисканні однієї клавіші, відбувається одночасне перекидання двох контактів електрично незалежних один від одного. До того ж, як ви повинні були помітити, з нього виходить чотирьохжильний кабель.

Схеми підключення прохідних вимикачів подібного типу хороші тим, що відносно прості в своєму конструктивному виконанні (не потрібно додаткових компонентів). Але вони обмежені кількістю таких місць управління.

Завдання незалежного управління освітленням з двох місць можна вирішити також використовуючи спеціальні імпульсні реле і.

Пере-або вимикач?
Пере-або вимикач?
Як це впливає на способи побудови схеми електроживлення?
І що ж?
Що краще використовувати: прохідні вимикачі або бістабільні реле?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов