Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Простий сенсорний вимикач світла

Наша сеть партнеров Banwar

Дивіться детальний майстер клас зі схемою і фото, як зробити сенсорний вимикач своїми руками. Дивіться детальний майстер клас зі схемою і фото, як зробити сенсорний вимикач своїми руками

Всі ми знаємо, як виглядають в основному вимикачі тих чи інших електричних приладів. За великим рахунком, практично всі вимикачі, розраховані на 220В, швидко зношуються. Роздобувши кілька деталей, можна зібрати своїми руками унікальний сенсорний вимикач, який буде реагувати на дотик.

Тобто, торкаючись пальцем до виведеному мідному контакту, включається певний прилад, і при повторному дотику прилад вимикається.

Застосувати такий сенсорний вимикач можна де завгодно, наприклад, в якості вимикача для люстри, телевізора, настільної лампи, комп'ютера і так далі. Цей пристрій є найпростішим у виготовленні і не вимагає наявності дорогих деталей.

Схема сенсорного вимикача

Схема сенсорного вимикача показана на малюнку і включає лише 2 транзистора. Конденсатор C3 в цьому пристрої можна не використовувати.

Конденсатор C3 в цьому пристрої можна не використовувати

Практично всі деталі можна знайти, покопавшись в стареньких електронних схемах.

Для виготовлення сенсорного вимикача нам знадобляться: один резистор на 30 Ом (його опір залежить від обраного вами реле), два транзистора КТ315, два конденсатора (один - електролітичний на 100 МКФ і 16В, інший - простий на 0,22 мкф), діод Д226 , який використовується в основному в діодних мостах. Конденсатор С3 я особисто не використовував.

В якості харчування можна використовувати крону або блок живлення з вихідною напругою 9 вольт.

В якості харчування можна використовувати крону або блок живлення з вихідною напругою 9 вольт

Транзистори КТ315 можна використовувати з будь-яким буквеним індексом. Знайти базу, колектор і емітер транзисторів легко, подивившись на доданий малюнок. Також таке позначення контактів підійде і до транзисторів КТ361.

Також таке позначення контактів підійде і до транзисторів КТ361

Коли всі деталі є, приступаємо до виготовлення незвичайної саморобки. Сенсорний вимикач можна зібрати як на платі, так і спаяти проводами. Платою може бути фольгований текстоліт або ж зовсім простий варіант - звичайний картон.

Я збирав пристрій, просто спаюючи проводками. При такому способі не потрібно багато часу на виготовлення вимикача, і в кінцевому підсумку не відрізнятиметься від пристрою, зробленого на платі.

Заздалегідь необхідно нарізати проводки довгою 2-3 сантиметри, після чого зачистити кожен кінець всіх дротів. Коли проводки нарізані і зачищені, їх кінчики необхідно обробити каніфоллю і оловом.

Так само необхідно виконати з заздалегідь приготованими проводками, довжиною близько 10 см. Такі проводки підуть на харчування, до реле і до сенсорного контакту.

Після цього можна приступати до пайки. Припаюємо кожну деталь проводками, так як зображено на схемі даного пристрою. Конденсатор на 0,22 мкф і транзистори КТ315 не варто перегрівати, так як це призведе до їх несправності. Коли все правильно припаяно, можна приступати до перевірки сенсорного вимикача.

Коли все правильно припаяно, можна приступати до перевірки сенсорного вимикача

Перевірити пристрій не складе великих труднощів. Досить підключити крону або блок живлення і реле. При дотику пальцем до сенсорного контакту реле має спрацювати.

Якщо воно спрацювало, то даний пристрій готове. В іншому випадку, швидше за все необхідно підібрати резистор R1, так як через нього струм надходить до реле. Замінюємо резистор R1 на змінний, опором 50 Ом, і підстроюємо його поки не спрацює реле при дотику до сенсорного контакту.

Коли реле спрацювало, то від'єднуємо змінний резистор і міряємо мультиметром його опір. Після чого необхідно знайти резистор з опором, яке показав мультиметр.

Після чого необхідно знайти резистор з опором, яке показав мультиметр

Якщо такий сенсорний вимикач застосовувати для приладів, розрахованих на 220 вольт, то замість крони обов'язково повинен бути блок живлення. Особисто я використовував зарядний пристрій, так як воно компактне.

Знаходимо відповідний корпус і робимо на лицьовій частині отвір для сенсорного проводка. Після чого необхідно вивести проводок через отвір і під'єднати до невеликої мідній пластині. Тепер мідну пластину можна прикріпити до корпусу пристрою.

Незвичайний і простий сенсорний вимикач готовий до включення і виключення різних приладів.

Дивіться ще статті з серії - електроніка своїми руками

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов