Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Регулювання реле тиску насосної станції: як відрегулювати своїми руками, регулювання тиску води у водопровідній мережі

Наша сеть партнеров Banwar

Реле тиску є одним з основних елементів насосної станції

Реле тиску є одним з основних елементів насосної станції. Відповідає за роботу насоса при певних значеннях тиску. Періодично реле потребує відповідної конфігурації. Щоб це зробити, необхідно знати, як він працює, його принцип дії і технічні характеристики.

Незалежно від своїх невеликих розмірів, реле значно продовжує термін служби насоса, а також забезпечує високу якість роботи насосної станції.

Незалежно від своїх невеликих розмірів, реле значно продовжує термін служби насоса, а також забезпечує високу якість роботи насосної станції

Особливості

При покупці насосної станції, багато людей хоче відразу ознайомитися з її пристроєм. Важливе значення має кожен елемент. Безпосередньо за відключення і включення насоса при досягненні певного значення гідравлічного тиску відповідає реле тиску.

Реле тиску - елемент, який регулює потік води в системі. Через реле вмикається і вимикається вся система насоса. Саме реле регулюється тиск води.

За принципом роботи реле діляться на електронні та механічні. Використовувати електронні реле простіше в плані роботи, а й термін служби механічних інше. Тому механічні реле користуються великою популярністю.

Тому механічні реле користуються великою популярністю

Реле можуть бути спочатку вбудовані всередині насосної станції, і йти окремо. Таким чином, особливості, можна легко підібрати реле для ефективної роботи насосів, системи.

У воді неминуче включає в себе сторонні частинки і є основною причиною відмов електронних реле. Так що краще використовувати спеціальний окремий фільтр для очищення води. Головна перевага використання електронного реле полягає в тому, що воно не дає насосної станції в стані очікування. Після відключення подачі води електронний пристрій буде продовжувати працювати ще якийсь час. Такі реле простіше в налаштуванні і установці.

Такі реле простіше в налаштуванні і установці

Часто датчики тиску відразу мають заводські настройки. Як правило, встановлюються на 1,5-1,8 атмосфер, щоб включити, і на 2,5-3 атмосфери, щоб відключити. Максимальне значення тиску для реле 5 атмосфер. Однак не кожна система в змозі витримати. Якщо тиск дуже високий, це може привести до витоку, знос мембрани насоса і інші несправності.

Первинна регулювання, не завжди підходить для конкретних умов роботи станції, і тоді потрібно встановити реле. Звичайно, для правильного регулювання найкраще детально ознайомитися з тим, що це невеликий прилад, і як він працює.

Звичайно, для правильного регулювання найкраще детально ознайомитися з тим, що це невеликий прилад, і як він працює

Принцип дії пристрою

Найбільш поширені механічні перемикачі тиску в насосній станції являє собою металеву пластину, на вершині якої знаходиться контактна група, два телескопів регулятора і сполучні клеми. У нижній частині металевої пластини кришки мембрани. Вона захищає мембрану безпосередньо і прикріплений до нього поршень. А також на кришці є гвинтове з'єднання для кріплення на адаптері, який знаходиться на насосному обладнанні. Всі вище перераховані елементи конструкції покриті пластиковою кришкою.

На робочій частині регулятора, ця кришка кріпиться гвинтами.

Її можна видалити при необхідності за допомогою гайкового ключа або викрутки.

Її можна видалити при необхідності за допомогою гайкового ключа або викрутки

Реле можуть мати різну конфігурацію, форму і навіть змінювати в деяких елементів або схемою підключення. Є реле, які мають додаткові захисні елементи, які утримують пристрій, при роботі «всуху» і дозволяють захистити двигун від перегріву.

Для водопостачання приватних будинків використовуються для конструкцій станції, в яких регулятор тиску працює RM-5 або його зарубіжні аналоги. Така модель реле тиску всередині має рухливу пластину і дві пружини з протилежних її сторін. Пластину переносить тиск води в установці за допомогою мембрани. Обертання гайки притискної того чи іншого пружинного блоку можна міняти вгору або вниз кордону, в яких працює реле. Пружини як сприяють тому, щоб тиск води зміщало пластину.

Пружини як сприяють тому, щоб тиск води зміщало пластину

Механізм так, що при зміщенні пластини відбувається розмикання або коротке замикання кілька груп контактів. Якщо розглянути схему роботи, це буде наступна. При включенні насос качає воду в гідроакумулятор. Через замкнуті контакти реле на двигун харчування. При цьому в баку збільшується тиск води.

Коли тиск досягне значення, яке визначається пружинами верхньої межі, механізм працює, контакт розмикається, і відбувається вимикання насоса. Рідина з трубопроводу, не стікає назад в свердловину через зворотний клапан. Коли використовується вода, груша стає порожній, тиск падає, і тут працює пружина нижнього параметра, який замикає контакти, в тому числі насоси. Потім цикл повторюється.

Потім цикл повторюється

В процесі роботи всієї насосної станції робота реле тиску в такий спосіб:

  • відкривається кран з водою, і вона поставляється з повного бака гідравлічного масла;
  • в системі тиск починає падати, а мембрана тиснути на поршень;
  • замикаються контакти і включається насос;
  • вода потрапляє до споживача, а коли клапан закривається, наповнить бак для гідравлічного масла;
  • в наборі води в бак, гідравлічного масла відбувається збільшення тиску, діє на мембрану, а вона, в свою чергу, на поршень, і контакти розімкнуті,
  • насос перестає працювати.

Від налаштувань реле залежить те, як часто буде включатися насос, тиск води і термін служби всієї системи. Якщо Ви встановили установки правильно, то насос буде працювати правильно.

підготовка

Реле потрібно регулювати тільки після перевірки тиску повітря в гидроаккумуляторе. Для цього варто краще зрозуміти, як працює той же лоток (ємність). Є щільною складного ємність. Основна частина роботи бака - гумова груша, в яку набирається вода. Друга частина - металевий корпус акумулятора. Простір між корпусом і грушею заповнені повітрям під тиском.

Груша, в якій накопичується вода, підключений до водопровідної мережі. Завдяки повітря, гідравлічного груша з водою стискається, що дозволяє підтримувати тиск в системі на певному рівні. Таким чином, коли відкривається кран з водою, рухається по трубопроводу під тиском, насос не включається.

Таким чином, коли відкривається кран з водою, рухається по трубопроводу під тиском, насос не включається

Перед тим як перевірити тиск в гідросистемі, необхідно від'єднати насосну станцію від мережі, а з бака-акумулятора, злити всю воду. Потім слід відкрити бічну кришку на баку, знайти сосок і за допомогою велосипедного або автомобільного насоса з манометром для вимірювання тиску. Добре, якщо його вартість становить близько 1,5 атмосфери.

У тому випадку, якщо отриманий результат має менше значення, це тиск за допомогою того ж насоса, піднімають до мети. Варто нагадати, що в баку повітря повинен бути завжди під тиском.

У бак, гідравлічного масла об'ємом 20-25 л тиск краще встановити в діапазоні 1,4-1,7 атмосфери, об'ємом 50-100 літрів - 1,7-1,9 атмосфери.

Важливо, щоб при використанні насосної станції періодично перевіряти тиск повітря в гідросистемі (приблизно раз на місяць або, принаймні, на три місяці), а якщо є необхідність, то і прокачувати його. Ці процедури дозволять на мембрані батареї працювати довше. Але теж не слід, щоб ємність занадто довго був порожнім, без води, так як це може привести до розсихання стін.

Після регулювання тиску в гидроаккумуляторе трапляється так, що насосна станція перестає працювати в нормальному режимі. Це означає, що необхідно відрегулювати безпосередньо реле тиску.

Це означає, що необхідно відрегулювати безпосередньо реле тиску

Як налаштувати своїми руками?

Після запуску свердловинного насоса і станції дуже важливим є налагодження реле. Причому зроблена вона повинна бути правильно.

Незважаючи на те, що реле тиску відразу вже йде із заводською налаштуванням, то кращим рішенням буде більше, їх перевірка і регулювання. Перед початком регулювання реле, варто дізнатися, які існують значення, які рекомендує виробник, щоб зробити мир значення тиску. Однак, треба взяти до уваги, що відмова насосної станції через неправильну настройки є негарантійним випадком.

При обчисленні допустимих значень тиску спрацьовування і відключення автоматики, виробник робить облік можливих особливостей роботи. Причому відбувається це при проектуванні параметрів роботи.

При їх виборі враховуються такі дані:

  • правильний тиск в верхній ділянці водопроводу;
  • різниця по висоті між насосом і найвищим ділянкою забору води;
  • можливе падіння тиску під час передачі води.

Перед тим, як регулювати, потрібно підготувати інструменти у вигляді набору викруток і ключів. Зазвичай кришку реле роблять чорного кольору, щоб не зливалася з усім гідроакумулятором. Під кришкою знаходяться дві пружини, які виступають в ролі регулятора. На кожній пружині в гайці.

Слід зазначити, що розмір верхньої пружини більше, і гайка на ній регулює тиск на відключення. Ще іноді позначають буквою «P». Маленька гайка на нижній пружини дозволяє регулювати різницю тисків. Позначення маленької гайки буває як «ДОКТОР» (delta-P).

Варто пам'ятати, що точність вироблених налаштувань найкраще перевіряти по манометру, який вбудований в систему. Для забезпечення більш точного налаштування, важливо, щоб порівняти отримані значення з тими, які вказані в паспорті насосної станції. Будьте обережні, щоб не перевищувати максимальних значень.

Для підвищення значення тиску, при якому станція буде вимкнений, то гайку «P» затягують за годинниковою стрілкою, щоб зменшити-проти годинникової стрілки. Часто поруч з гайкою винести мітки у вигляді «+» і «-«. Обертання гайки слід проводити повільно, менше оборотів на один раз. Пам'ятайте, що при збільшенні значення «P» води в груші буде більше, а це значить, що насос буде включатися рідше.

До того як перейти безпосередньо до налаштувань реле, необхідно хоча б трохи розуміти, як працює насосна станція в цілому. Гидроаккумулятор містить в собі гумову грушу і повітря. Насос качає воду з колодязя в грушу. Вона наповнена водою, відбувається стиснення повітря і створює тиск на стінки.

Регулювання реле тиску дозволяє самостійно провести установку ліміту наповнення резервуара, тобто моменту, коли насос повинен відключитися. Тиск в системі відображається на манометрі. Варто зазначити, що вода в колодязі не робитиме за рахунок зворотного клапана.

Коли кран в будинку відкривається, вода з груші йде з тиском, що дорівнює виставленому тиску. Вода з груші прискорюється, а тиск падає і при досягненні нижнього граничного значення, насос включається.

При монтажі насосної станції реле тиску підключається між вихідним патрубком бака для гідравлічного масла і зворотним клапаном на лінії. При монтажі найкраще використовувати п'ятикутний патрубок, який має різьблення на основні елементи, в тому числі і манометр. Дуже важливо, щоб в правильному порядку встановити зворотний клапан і патрубок. В іншому випадку буде важко регулювати реле тиску.

Варто відзначити, що до складу насосної станції, крім реле, ще може входити датчик «сухого ходу», а також інвертор, при необхідності.

Тиск повітря в гідравлічній перевірені і має оптимальне значення, все фільтри в системі нові або замінені, це означає, що можна приступати до настройки реле тиску. Спочатку необхідно відключити насос, а потім злити воду з трубопроводу, відкриваючи нижчу з-під крана. Після за допомогою ключа або викрутки, необхідно зняти пластикову кришку з реле. Включити насос і дати системі заповнити водою.

Після спрацьовування реле і відключення насоса, слід ввести значення, яке відображається на манометрі. Це значення є верхньою межею тиску. Потім необхідно частково відкрити клапан, що знаходиться на більш високому ділянці системи. У разі однорівневої системи збору води, необхідно відкрити кран, найбільш віддалений від насоса.

У разі падіння тиску до певного стану відбудеться запуск насоса. У цей момент необхідно захистити дані за допомогою манометра. Ми отримуємо значення нижнього тиску. Якщо взяти його від верхнього тиску, зафіксованого раніше, то ми отримаємо значення поточного перепаду тиску, реле.

Однак, крім тиску, слід перевірити, чи достатньо тиск води створюється в найвищому і найбільш віддаленому крані системи. Якщо слабкий, то слід збільшити значення нижнього тиску. Спочатку прилад відключений від електричної мережі, а потім перевіряє гайку, яка знаходиться на більшій пружини. У разі сильного тиску, гайку послаблюють, щоб його зменшити.

Тепер ви можете регулювати різницю тисків, реле, розташовані вище. Зазвичай оптимальним значенням є 1,4 атмосфери. При меншій подача води буде більш рівномірною, але насос частіше буде включатися, що зменшує термін служби системи.

При значенні перепаду тиску реле понад 1,4 атмосфери система буде працювати не в такому сильному режимі споживання, але буде досить помітна різниця між найбільшим і найменшим тиском. Для його установки необхідно повернути гайку меншою пружини. З метою підвищення значення перепаду тиску, затягніть гайку в напрямку за годинниковою стрілкою. При послабленні пружини, результат буде зворотний.

Повністю ослаблених пружинах настройку реле виробляють трохи іншим способом. Спочатку запускають насосну станцію, щоб провести відновлення тиску в системі. Його виробництва до рівня, поки можна далі від насоса кран, вода не буде текти допустимий тиск. Наприклад, в даний момент манометр показував 1,5 атмосфери. Такий тиск фіксують, відключивши насос і насосну станцію від електроживлення.

Потім знімають з реле пластиковий корпус і затягніть гайку, яка знаходиться на більшій пружини до характерного клацання, який свідчить про спрацювання контактів. Далі корпус реле встановлюють на місце, і насос запускаються. Тиск насоса на 1,4 атмосфери більше.

Після чого пристрій знову відключений від живлення, зняти кришку реле і затягніть гайку меншою пружини до тих пір, поки він не клацне. Це клацання розмикання контактів. Отримуємо реле тиску, налаштоване на спрацьовування при верхньому тиску в 2,9 атмосфери і низькому тиску в 1,5 атмосфери. Після завершення налаштування слід звернути пластиковий корпус реле на місце і підключити насосну станцію до електричної мережі.

Налаштування реле на груші, заповненої водою. Це пов'язано з тим, що верхнє значення тиску реле налаштована як сума тиску повітря і води. Виходить, що якщо лоток переповнений, ви не можете точно сказати, скільки в ньому атмосфер води, а скільки повітря.

Поради

Щоб вода в системі завжди користувалася своїм тиском, варто прислухатися до порад, які стосуються налаштування реле тиску. Особливо важливо, щоб розглянути кілька питань, на які багато хто навіть не звертають уваги.

Не слід виставляти максимальне значення тиску (понад 5 атм). А також не слід гайки, якими здійснюється регулювання тиску, затягніть до упору. В іншому випадку реле взагалі не буде працювати.

В іншому випадку реле взагалі не буде працювати

В процесі експлуатації насосної станції потрібно дивитися за наявністю і тиском повітря в корпусі гидробака. Окремі проблеми можна визначити на слух. Наприклад, якщо в ємності акумулятора знижується тиск повітря, це буде явно занадто часте включення насоса. При цьому автоматика буде включати в себе його практично миттєво при відкритті крана і вимикається при закритті. У тому випадку, коли клапан відкритий, стрілка манометра буде доходити до нижнього значення.

Щоб мембрана або груша, вона працювала як можна довше, тиск повітря слід встановити на 10% нижче, ніж значення тиску на включення при регулюванні реле.

Слід враховувати, що перевірка тиску в гідросистемі здійснюється тільки тоді, коли вода зливається з водою, а насос відключений від живлення.

Якщо під час регулювання верхньої значень не відбувається відключення насоса, а манометр показує якусь одну і ту ж цифру, то це свідчить про малої потужності насоса. Її просто не вистачить, щоб прокачати воду в певних межах.

Відремонтувати реле можна, але не завжди це доречно. Краще купити нове, справне, реле, так як захищає пилосос від пошкоджень, а насос від надмірного перевантаження. Реле потребує постійного обслуговування, наприклад, можна змащувати внутрішні частини, які труться. Це дозволить зменшити опір і реле буде працювати точно.

Досягнення оптимального режиму роботи насосної станції важливо, і це багато в чому залежить від правильно підібраного гідравлічного тиску і правильного налаштування реле.

Досягнення оптимального режиму роботи насосної станції важливо, і це багато в чому залежить від правильно підібраного гідравлічного тиску і правильного налаштування реле

Перевіряті Тиск краще автомобільнім насосом, в якому менше градуированная. Це забезпечен більш Точні вимірювання. У деяких моделях насосних станцій є пластикові манометри, але вони не відрізняються надійністю і точними результатами. Що стосується манометрів електронних, їх стан часто залежить від температури навколишнього середовища і рівня заряду акумулятора. Тому фахівці радять зупинити вибір на звичайному механічному манометрі в металевому корпусі.

Про те, як правильно налаштувати реле тиску насосної станції, дивіться в наступному відео.

Читайте також: Зведення подій від ополчення .
Новини Новоросії .

Як налаштувати своїми руками?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов