Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Регулювання і настройка дискових гальм велосипеда + відео

  1. Пристрій дискових гальм велосипеда
  2. Дискові механічні гальма велосипеда
  3. Дискові гідравлічні гальма велосипеда
  4. Що бажано зробити перед регулюванням гальм
  5. перевірити ротор
  6. перевірити колодки
  7. Перевірити стан тросів і сорочок
  8. Перевірити стан гідролінії на предмет витоків
  9. Видалити бруд і масло з гальмівних колодок і ротора
  10. Закріпити колеса
  11. Як встановити новий дисковий механічний гальмо
  12. Як налаштувати дискові механічні гальма велосипеда

Наша сеть партнеров Banwar

Безліч райдерів, вперше стикаючись з гідравлічними або механічними дисковими гальмами велосипеда, не знають, як їх правильно налаштувати, відрегулювати або замінити витратні матеріали. Багато хто вважає, що їх конструкція значно складніше, ніж у гальм типу V - brake, але це не зовсім так. Технологічно, хороші дискові гальма велосипеда, особливо якщо вони гідравлічні, більш досконалі, ніж ви-брейки, і значно краще справляються зі своїми завданнями, але варто пам'ятати, що це не ставитися до дешевим моделям механіки. Далі ми розглянемо, як правильно встановити і налаштувати дискові гальма самому в домашніх умовах. Але почнемо ми з конструктивних особливостей і відмінностей дискової механіки і гідравліки. А далі вже торкнемося всі перераховані вище пункти.

Зміст статті

Пристрій дискових гальм велосипеда

Дискові гальма призначені для гальмування велосипеда шляхом перетворення кінетичної енергії в теплову за допомогою тертя колодок про гальмівний диск. Як говорилося раніше, дискові гальма велосипеда бувають механічні і гідравлічні. Принцип їх дії однаковий, але присутні невеликі відмінності в конструкції.

Дискові механічні гальма велосипеда

Дискова механіка представляє з себе таку конструкцію.

  1. Гальмівна ручка. Встановлюється на кермо (кріпиться за допомогою хомута) велосипеда і призначена для передачі зусилля натискання руки на гальмівні колодки.
  2. Регулятор троса з контргайкою. Регулятор троса призначений для зміни сили натягу троса дискових механічних гальм. Контргайка - для фіксації регулятора.
  3. Регулятор гальмівної ручки. Дозволяє регулювати відстань від гальмівної ручки до керма, тим самим дає можливість виставити комфортне положення безпосередньо під довжину пальців велосипедиста.
  4. Сорочка троса. Служить для захисту троса від пошкоджень і забруднень.
  5. Трос. Необхідний для передачі руху гальмівної рукоятки на калипер гальм.
  6. Фіксатор троса. Місце куди кріпиться трос і затискається фіксуючим болтом.
  7. Каліпер. Механізм, який при натягу троса пускає в хід гальмівні колодки.
  8. Гальмівні колодки. Являють собою металеві площадки з нанесеним на них органічним або металізованим речовиною. Вставляються в калипер.
  9. Адаптер. Служить своєрідною прошарком між каліпером і рамою велосипеда.
  10. Ротор (гальмовий диск). Встановлюється на втулку колеса.

Встановлюється на втулку колеса

Дискові гідравлічні гальма велосипеда

Дискова гідравліка дуже схожа на механічний аналог. Головна відмінність, що сила, прикладена до гальмівній ручці, передається на колодки не за допомогою троса, а завдяки гальмівної рідини DOT4 (на гальмах Avid, Hayes, Helix) або мінерального масла (на гальмах Shimano). Далі розглянемо конструкцію гідравлічних дискових гальм.

  1. Гальмівна ручка. Пускає в хід поршень, який тисне на гальмівну рідину.
  2. Регулятор гальмівної ручки. Як і у дискової механіки призначений для регулювання положення рукояті щодо керма.
  3. Майстер-циліндр. Він складається з декількох деталей. Розширювальний резервуар з кришкою, служить в якості сховища гальмівної рідини. Кришка використовується при заповненні і прокачування гальм. Усередині також знаходиться поршень з манжетою і поворотна пружина.
  4. Гидролінія. Являє собою міцний шланг, який з'єднує між собою майстер-циліндр і калипер.
  5. Каліпер. Механізм, який при появі тиску в гідролінії пускає в хід поршні, що штовхають гальмівні колодки.
  6. Гальмівні колодки. Служать для перетворення сили тертя в теплову енергію, тим самим зупиняючи велосипед.
  7. Адаптер. Деталь, за допомогою якої калипер гальмівної системи встановлюється на вилку або раму велосипеда.
  8. Ротор. Являє собою перфорований металевий диск, про який, при натисканні ручки, труться колодки.

Являє собою перфорований металевий диск, про який, при натисканні ручки, труться колодки

Що бажано зробити перед регулюванням гальм

Якщо потрібно налаштування дискових гальм, які вже були деякий час в експлуатації, то перед виконанням регулювання бажано провести такі підготовчі роботи:

перевірити ротор

Насамперед відкручуємо ротор гальм від втулки і перевіряємо його на наявність деформації. Це можна зробити, поклавши його на рівну поверхню (скло, дзеркало і ін.) І провести огляд. Якщо ротор нещільно прилягає, то перед налаштуванням дискових гальм слід його вирівняти. Якщо деформація незначна, то дану операцію можна зробити під час налаштування гальм.

перевірити колодки

Знімаємо гальмівні колодки. Для цього знаходимо розширення на Каліпери і провертає за язичок кожну колодку по черзі. Якщо все зроблено правильно, то демонтувати їх не складе труднощів. Далі виробляємо візуальний огляд поверхні на наявність сколів. У разі сильних пошкоджень або зносу колодку слід замінити.

Перевірити стан тросів і сорочок

Даний пункт призначений виключно для механіки. Перед регулюванням механічних дискових гальм велосипеда слід ретельно перевірити стан тросів і сорочок. Якщо трос має пошкодження, а саме, якщо він розпушити, спостерігаються розірвані окремі волокна, то слід в обов'язковому порядку його замінити. Не важливо, змінюється трос чи ні, його, перед налаштуванням гальма, необхідно змастити. Так само оглядаємо сорочку троса. Якщо на ній видно тріщини або розриви, то краще її замінити.

Перевірити стан гідролінії на предмет витоків

Даний пункт призначений виключно для гідравліки. Перед регулюванням гідравлічних дискових гальм велосипеда зробіть огляд гідролінії на предмет пошкоджень (бажана її заміна, навіть якщо пошкодження незначне), а також перевірте відсутність протікання масла / гальмівної рідини по місцях з'єднання гідролінії з каліпером і майстер-циліндром. Ще одне місце, звідки може труїти гальмівну рідину - шток, що йде від ручки гальм на поршень (якщо продірявилися манжети). Ну, і знявши гальмівні колодки, перевірте відсутність витоків на Каліпери.

Видалити бруд і масло з гальмівних колодок і ротора

В процесі їзди на велосипеді, з часом, на роторі і гальмівних колодках скупчуються бруд і масло, які погіршують ефективність гальмування дискової механіки або гідравліки. Тому перед налаштуванням дискових гальм слід її з цих поверхонь видалити. Для цього можна використовувати дрібну наждачку. Знімаємо ротор з колеса і круговими рухами очищаємо поверхню з обох сторін. Ту ж операцію проводимо з колодками (природно з одного боку). Сильно не старайтеся, досить зняти тонкий шар. Після того як ви виконали дану процедуру постарайтеся не торкатися руками або жирними предметами до колодок і ротора.

Закріпити колеса

Визначаємо правильно встановлено колесо. Воно повинно бути чітко перпендикулярно землі, не перекашіваясь в сторону. Для цього ставимо велосипед на колеса, послаблюємо ексцентрик і, натискаючи рукою на сідло (тримаючи велосипед рівно), затягуємо ексцентрик.

Як встановити новий дисковий механічний гальмо

  1. Закріплюємо гальмівну рукоять на кермі таким чином, щоб вона лежала в одній площині з вашим передпліччям. У разі необхідності, налаштовуємо відстань від ручки до гріпси, при якому, взявшись за кермо всією рукою, ви змогли б нормально дотягуватися до неї вказівним пальцем.
  2. Встановлюємо адаптер на раму і закручуємо болти до повної затяжки, по черзі підтягуючи кожен болт.
  3. Протягуємо трос з сорочкою таким чином, щоб він збігався з місцями його фіксації до рами.
  4. Вставляємо трос в спеціальний проріз на гальмівний рукояті і заправляємо сорочку. Зверніть увагу, що при установці нового троса регулювання натягу на гальмівний рукоятці повинна бути закручена повністю мінус 1-1,5 обороту.
  5. Положення регулювання натягу троса на Каліпери виставляємо аналогічно гальмівної рукоятки. Протягуємо трос в отвір на Каліпери, заводимо в паз фіксатора троса і, натягуючи, затискаємо фіксує болт.
  6. Після цього одягаємо на кінчик троса Накінечники та обжимаємо його. Це необхідно щоб трос не розпушується.
  7. Далі приступаємо до регулювання, яка описана нижче.

Як налаштувати дискові механічні гальма велосипеда

Налаштування дискової механіки потрібно виробляти: після установки нових колодок, троса, ротора або інших компонентів гальма; в разі, коли ротор тре про колодки; коли потрібно усунути великий хід гальмівної рукоятки і т.д.

  1. Перевіряємо обтяжку болтових з'єднань на місцях кріплення адаптера до рами і ротора до втулки.
  2. Попускають контргайку і закручуємо регулювання натягу троса на кермі до упору мінус 1-1,5 обороту. Після чого затягуємо контргайку. Теж робимо і на регулюванні, яка знаходиться на Каліпери. Далі відкручуємо фіксатор троса, і, натягуючи трос рукою, затягуємо болт фіксатора назад. (Якщо ви вже робили дані операції при установці нового гальма, то повторно ці дії робити не потрібно).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов