Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Роз'єми додаткового живлення, короткий курс для Майнер

  1. Максимально допустима потужність
  2. P = I * U
  3. Конектор живлення материнської плати (ATX-роз'єм)
  4. Конектор живлення центрального процесора
  5. Конектор PCI-E
  6. конектор Molex
  7. конектор SATA
  8. Конектор для floppy-дисковода
  9. підсумкові цифри

Наша сеть партнеров Banwar

Подаємо харчування курс для початківців Майнер

Добридень! У цій публікації ми розглянемо різні типи конекторів, які служать для харчування Майнінг-ферми . До цього питання потрібно поставитися максимально уважно, оскільки помилки можуть закінчитися в кращому разі коротким замиканням, а в гіршому - пожежею і втратою обладнання.

В процесі написання статті я звертався до різних джерел, починаючи від «Вікіпедії», і закінчуючи англомовними специфікаціям на кожний тип роз'єму живлення. Це дозволило мені скласти таблицю із зазначенням обмежень по потужності, яка дозволить вам уникнути застосування небезпечних перехідників і разветвителей. У статті не буде зайвою «води», тільки те, що потрібно знати кожному Майнер.

Максимально допустима потужність

Для початку давайте згадаємо уроки фізики зі шкільної програми. Була там така формула:

P = I * U

Потужність позначається буквою P, вимірюється в Ватах (Вт). Сила струму позначається буквою I, вимірюється в Амперах (А). Напруга позначається буквою U, вимірюється у Вольтах (У). Цю формулу я буду використовувати для всіх розрахунків в даному матеріалі.

Коли в статті я буду говорити про максимально допустимої потужності - слід розуміти це як обмеження, закладене розробниками роз'єму живлення. На тематичних форумах часто можна зустріти повідомлення з серії «Я підключив через один PCI-E купу відеокарт і все у мене добре». При якісних матеріалах, дійсно, така конфігурація може пропрацювати деякий час, якщо автор повідомлення любитель гострих відчуттів. При неякісних матеріалах проблеми можуть настати ще до того, як через перехідник потече максимальний струм, допустимий стандартами.

Також варто відразу визначитися з термінами. Підключення харчування - це з'єднання парного пристрою, тобто складається з двох частин. Ці частини в документації і в розмовній мові можуть носити різну назву. Розеткова частина, як правило, розташовується у пристрої (якщо мова не йде про перехідники, удлинителях і т.д.). Вона може називатися: розетка, female, «мама», роз'єм, гніздо. Вилочна частина, як правило, розташовується на кінці кабелю і називається: вилка, male, «тато», штекер, коннектор. Всі ці назви широко поширені і мають право на життя. У даній статті я буду використовувати назви «коннектор» і «роз'єм».

Коннектори та роз'єми харчування

Хтось може порахувати це неправильним, але я буду оперувати звичними мені термінами, щоб не помилитися самому і не заплутати вас.

Тепер поговоримо про коннекторах, який можна виявити на сучасному блоці живлення.

Конектор живлення материнської плати (ATX-роз'єм)

Існують 20-контактний і 24-контактний коннектори живлення материнської плати. У фермах застосовуються 24-контактні, але для сумісності з більш старими материнками чотири крайніх контакту часто роблять відстібається. Тип роз'єму живлення на материнській платі повинен відповідати типу коннектора блоку живлення.

Конектор живлення материнської плати

Стосовно до Майнінг про даний роз'єм можна відзначити, що чотири додаткових контакту якраз служать для живлення пристроїв PCI-Express, вони забезпечують потужність до 75 Ватт.

Конектор живлення центрального процесора

Існують 4-контактний і 8-контактний коннектори. Зі схеми нижче неважко помітити, що 8-контактний - це два 4-контактних, розташованих поруч. Часто 8-контактний роблять складовим, за аналогією з коннектором живлення материнської плати.

Конектор живлення процесора

На блоках харчування коннектор живлення процесора розташовується на окремій лінії. Іноді на цій лінії одночасно знаходиться і 8-контактний (нероздільний) і 4-контактний. До материнської плати підключається один з них.

Конектор PCI-E

Саме цей коннектор призначений для живлення відеокарт, часто виробники блоків живлення роблять їх червоного (а деякі синього) кольору, бувають 6-контактні і 8-контактні. У сучасних блоках харчування 8-контактний може бути складовим, точно так же, як коннектори, описані раніше.

Конектор живлення відеокарти

Конектор PCI-E є більш затребуваним в Майнінг. Його призначення - додаткове харчування пристроїв (відеокарт, в нашому випадку), підключених до шини PCI-Express материнської плати. Згідно специфікаціям, 6-контактний забезпечує 75 Ватт додаткового харчування, а 8-контактний - 150 Ватт. При цьому ще 75 Ватт відеокарта отримує від материнської плати (або від райзера).

Курс по відеокартам для Майнінг:

На відеокарті може перебувати кілька роз'ємів для додаткового живлення. Для прикладу можна взяти відеокарту NVIDIA GeForce GTX 980 Ti, її гранична споживана потужність, якщо вірити виробникам, 250 Ватт. З них 75 Ватт пристрій отримує від материнської плати, і потрібні ще коннектори не менше ніж на 175 Ватт. Одного 6-контакти мало (до 75 Ватт), одного 8-контактного або двох 6-контактних (до 150 Ватт) - теж. Потрібно один 6-контактний і один 8-контактний (сумарно до 225 Ватт). Дивимося картинку нижча - так і є, все правильно.

Роз'єми живлення на відеокарті

конектор Molex

Спочатку даний коннектор був розроблений для живлення жорстких дисків і дисководів, однак в даний час для сучасних пристроїв цю функцію виконують коннектори SATA (про них нижче), а Molex служать для живлення різного додаткового устаткування.

конектор Molex

Перевагою Molex є наявність одночасно ліній на 5 і на 12 Вольт, причому по кожній лінії може протікати струм до 11 Ампер, тобто потужність 12-вольтової лінії 132 Ватта, а 5-вольтової - 55 Ватта. Часто в Інтернеті можна зустріти інформацію, що Molex забезпечує потужність 187 Ватт. Це вірно, але роз'єм додаткового живлення відеокарт має тільки лінії на 12 Вольт, а лінія 5 Вольт НЕ задіюється. У Майнінг-фермах Molex-коннектори використовуються для підключення райзерів, вентиляторів охолодження, додаткового живлення материнської плати і як заміна відсутніх PCI-E конекторів.

З використанням Molex придумано безліч перехідників. І деякі з них несуть реальну загрозу загоряння!

Топ самих пожежонебезпечних перехідників очолює перехідник MOLEX-> 8-контактний PCI-E. Споживана потужність відеокарти по 8-контактного роз'єму, як я вже зазначав вище, до 150 Ватт. Molex розрахований на 132 Ватт.

Не живіть відеокарти через MOLEX-> 8-контактний PCI-E

З обережністю слід використовувати перехідники Molex-> 6-контактний PCI-E і 2хMolex-> 8-контактний PCI-E. За потужністю тут перевищення немає, але не варто розслаблятися. Виробники перехідників часто використовують неякісні матеріали - тонкі дроти, дешевий пластик, ненадійні металеві частини. Це може також призвести до займання. Після установки таких конекторів регулярно стежте за їхнім станом.

Спалити обладнання через перехідників - воно вам треба ?!

Найбільш безпечний варіант - це перехідники 2хMOLEX-> 6-контактний PCI-E. Хороший запас по потужності дозволяє уникнути загоряння внаслідок перегріву, але все ще залишається небезпека виникнення проблем з-за поганого контакту, в результаті чого цей перехідник фактично перетвориться в 1хMolex-> 6-контактний PCI-E, а це вже перший крок до великих проблем.

Щодо безпечний перехідник

Бажано уникати застосування Molex-перехідників для підключення відеокарт. Проте, можна відносно безпечно застосовувати коннектори Molex для живлення райзерів (нагадаю, їх споживання не більше 75 Ватт), в тому числі і допомогою перехідників.

конектор SATA

Як і MOLEX, даний коннектор призначений для під'єднання жорстких дисков і дисководів.

конектор SATA

Зі схеми видно, що коннектор має по три контакту на 3,3 В, 5 В, 12 В. За специфікації кожен коннектор розрахований на максимальний струм 1,5 А. Таким чином сумарна потужність ліній 3,3 В складає без малого 15 Ватт, ліній 5 В - 22,5 Ват, а ліній 12 В - 54 Ватт. Таким чином максимальна потужність лінії 12 В у даного коннектора в три рази менше, ніж у Molex. А лінії 5 В - в два рази менше.

Тобто НЕ МОЖНА використовувати коннектори SATA-> Molex для живлення пристроїв, які споживають більше 50 Ватт.

Небезпечно! SATA-> Molex

Конектор для floppy-дисковода

Справжній «динозавр» - коннектор харчування для floppy-дисковода. Його ще називають mini-molex.

Конектор живлення для floppy

Має лінії 5 В і 12 В, по кожній з яких максимальний струм 2 А, тобто гранично допустима потужність 10 Ватт і 24 Ватт відповідно. Цього вистачить хіба що тільки для якого-небудь вентилятора охолодження.

підсумкові цифри

Щоб було наочніше, уявімо значення максимально допустимої потужності споживання по лініях з різною напругою у вигляді таблиці.

Таблиця 1

Наступна таблиця - максимальна споживана потужність роз'ємів на різних пристроях, які можу входити до складу ферми для Майнінг.

Таблиця 2

Отримані таблиці дозволять вам визначити, які перехідники та для яких цілей є безпечними, а які - ні. наприклад:

  • Один 8-контактний PCI-E для живлення відеокарти (потрібно 150 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 2) можна підключити від двох 6-контактних PCI-E (сумарно дають 150 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 1);
  • Два 6-контактних PCI-E для живлення відеокарти (потрібне сумарно 150 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 2) можна підключити від одного 8-контактного PCI-E (дає 150 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 1).
  • Один 6-контактний PCI-E для живлення відеокарти (потрібне 75 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 2) можна підключити від одного Molex (забезпечує 132 Ватта по лінії 12, табл. 1), але краще від двох, враховуючи низьку якість таких перехідників.
  • Один 6-контактний PCI-E для харчування райзера (потрібно 75 Ватт по лінії 12 Вольт, табл. 2) можна підключити від одного Molex (забезпечує 132 Ватта по лінії 12, табл. 1).
  • Два райзера з будь-якими роз'ємами (вимагають сумарно 150 Ватт) можна підключити від одного 8-контактного PCI-E.

Ці приклади я навів. Але не забувайте, що в цій справі дуже багато залежить від якості матеріалів, з яких вони зроблені. По можливості намагайтеся уникати їх використання.

Коли Майнінг - НЕ Вогонь!

Хочете заробляти на крипті? Підписуйтесь на наші Telegram канали !

Спалити обладнання через перехідників - воно вам треба ?
Хочете заробляти на крипті?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов